Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Zaključil sem z resolucijo s katero je bilo posneto. Misliš da bi s snemanjem v 4k bila boljša slika pri 'uploadu' ? Ker v 1080 / 60 je slika kristalna na mojem računalniku, dokler ne grem v obdelavo...

Sem slišal da ni potrebe po snemanju v 4k, če nimam nikjer zaslona ki bi to omogočal in mi razen pobiranja prostora na kartici ne bi nič spremenilo...ne vem, jaz se na to ne spoznam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče brezplačna verzija ne omogoča dejansko 1080/60 izvoza.

Na spletni strani za download ponujajo tudi plačljivo verzijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če, registriran sem (crack), ampak z netom pri tem programu (wondershare) ne smeš biti povezan.

Program omogoča izbiro 1080/60 pri izvozu. Shranim v datoteko na računalniku (ker ni povezave, ne morem direktno na youtube), vendar je precej slabše kakovosti, kot original (neobdelan) posnetek..

Kako vam shrani obdelane posnetke, vsaj pribl.tako kot original?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- kaksna resolucija obdelanega posnetka? preveri s kaksnim playerjem

- ce je resolucija identicna, poglej kaksno kompresijo se uporablja za izvoz, agresivne kompresije zmanjsajo velikost datoteke vendar tudi zmanjsajo kakovost

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ofc pravi:

Ne vem če, registriran sem (crack), ampak z netom pri tem programu (wondershare) ne smeš biti povezan.

Program omogoča izbiro 1080/60 pri izvozu. Shranim v datoteko na računalniku (ker ni povezave, ne morem direktno na youtube), vendar je precej slabše kakovosti, kot original (neobdelan) posnetek..

Kako vam shrani obdelane posnetke, vsaj pribl.tako kot original?

original gopro editor pa nix gut?

https://shop.gopro.com/EMEA/softwareandapp/quik-|-desktop/Quik-Desktop.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noče mi ga zalaufat na računalniku...imam vse potrebno kar piše, da rabiš, vendar mi ga ne zažene (sine pravi da zato, ker imam 2jedrni procesor...)

4 minutes ago, nejc74 said:

- kaksna resolucija obdelanega posnetka? preveri s kaksnim playerjem

- ce je resolucija identicna, poglej kaksno kompresijo se uporablja za izvoz, agresivne kompresije zmanjsajo velikost datoteke vendar tudi zmanjsajo kakovost

 

sori, ne razumem? Posneto imam z 1080/60, izvozim prav tako s 1080/60

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A navodila si si prebral? :cool:

ce das "export by format"

izveri pod Qualityi "Best"

poskusi z razlicnimi formati (wmw, mp4, avi, mov, mkv, .......)

poskusi izbrati razlicen "Encoder" ce je sploh mozno

problemov je lahko 1.000, med drugimi stari kodeki etc

etc

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kar nekaj izbire, zaenkrat sem prišel do zadovoljivega posnetka, sam ni to to :D  Frame rate označim kot na kameri - 60fps, BIT RATE: kaj pa to, več označiš, boljše je?

Bi se poznala razlika če bi snemal v 4k? (čeprav nimam nobenega zaslona, ki bi omogočil gledanje v tej kvaliteti..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da že kakršnakoli obdelava posnetega poslabša kakovost ne samo yt. Ker shranim na računalnik in je opazna razlika z 'originalom'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje , če zna kdorkoli svetovat .... oz. napisat svoje nastavitve ...

Gre za program Sony Vegas pro ....  Ko obdelate svoj video pride nakoncu še zaključek da se vse skupaj sestavi 

Render As .....  Kakšne nastavitve tukaj uporabite ? ( imam kamerco Gopro 5 session, včasih so pa vmes tudi posnetki iz telefona..) 

Ali treba že v štartu ko začneš projekt nastaviti pravilne nastavitve . Gre se za to prvič da dobiš čim boljšo kvaliteto .... in ja, gre se tudi za to da ni filmček dolg cca 15 min velik isto, kot da bi potegnil cel film celovečirc  ..... hočem rečt , kompromis med velikostjo datoteke in kvaliteto . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1/16/2018 ob 10:46, ofc pravi:

Mislim da že kakršnakoli obdelava posnetega poslabša kakovost ne samo yt. Ker shranim na računalnik in je opazna razlika z 'originalom'.

Takrat, ko izbiraš opcijo rendriranja si izberi primerno opcijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, bizi said:

Imam eno vprašanje , če zna kdorkoli svetovat .... oz. napisat svoje nastavitve ...

Gre za program Sony Vegas pro ....  Ko obdelate svoj video pride nakoncu še zaključek da se vse skupaj sestavi 

Render As .....  Kakšne nastavitve tukaj uporabite ? ( imam kamerco Gopro 5 session, včasih so pa vmes tudi posnetki iz telefona..) 

Ali treba že v štartu ko začneš projekt nastaviti pravilne nastavitve . Gre se za to prvič da dobiš čim boljšo kvaliteto .... in ja, gre se tudi za to da ni filmček dolg cca 15 min velik isto, kot da bi potegnil cel film celovečirc  ..... hočem rečt , kompromis med velikostjo datoteke in kvaliteto . 

Nekaj imaš tle:

https://www.wikihow.com/Render-a-Video-in-HD-With-Sony-Vegas

Najprej poglej s kakšnimi nastavitvami dela tvoja kamera. Naprimer 1080 (HD širina slike)/60(sličic na sekundo).

Najboljše da imaš enako število sličic nastavljeno v vegasu. Če nimaš bos opazu pri izvožemem fajlu. Nekaj v sliki bo cukalo....kot da bi vsako sedkundo odvzel kakšno slikico. Ko kombiniraš sliko iz kamere in telefona sta lahko posneta z različnimi nastavitvami sličic na sekundo. Velikokrat se ne vidi napake v okenču pri montaži filma ampak na koncu pri izvozu v končni fajl (mp4, mov,....).

Poglej nastavitve na kameri in telefonu!

Nazadnje sem nekaj montiral z falji iz telefona. Čista jeba, neznan format  videa (gp) in sličice na sekundo (29.še nekaj), cukalo je za popizdit. Na koncu sem moral stisnit gumb naredi tako kot original (v Premieru).

Prvič ko boš pravilno izvozil filmček se boš držal enakih nastavitev :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 17. 1. 2018 at 3:02 PM, bizi said:

Render As

Najboljšo kvaliteto dobiš, če renderiraš v mxf. To je profi format. Je tudi 10 krat bolj požrešen, kot recimo 720p format, ampak kvaliteta je pa čudovita.
Odvisno, kaj želiš početi s končnim izdelkom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

To je tudi mene že matralo. Ne samo za avto, tudi za moped.
Kukr jst vidim to reč, je nekaj takšnega več kot dovolj. Tudi 655 ocen s povprečno oceno 4,75 precej podkrepi mojo domnevo.
Sej ne vem, zakaj še nisem kupil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem naložil zadnji firmware v Hero4 Black, ki vključuje linearen pogled.

Ni več efekta ukrivljanja bližnje okolice vsled širokokotnega objektiva in posledično izgubljanja občutka prostora.  Zadovoljen z rezultatom.

slike v objavi ob 10:54  

 

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne vem kaj bi. Imam kamero GoPro Session (4), ki jo še nikoli nisem uporabil V glavnem me niti ne zanimajo razni posnetki... Kamero bi prodal, pa niti ne vem koliko je to vredno. Kakorkoli, bom poizkusil letos namontirat na motor, mogoče me pa potem zagrabi holivudski sindrom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

By Facebook:

Nevidna kamera na sredini očal omogoča snemanje HD videoposnetkov in zajemanje fotografij iz vaše perspektive.

Na Facebooku je bila reklama za kamero / očela Manta, z Googlom mi je pa uspelo najti fotografijo kamere / očala Rollei. Videa rekleme za kamero Manta mi iz Facebooko ni uspelo skopirati za objavo v tej temi.

rollei.jpg.d8a41c99b1480740f64b339234afc7d0.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!