Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Ob ‎29‎.‎9‎.‎2016 at 7:27, Wakasaki pravi:

Ma kdo takle kufer? Kappa KGR52

Sej kolior mi je znano sta kappa in givi tm tm ali se motim?

Imam GIVI, trakker 52, verjetno isto kot kappa kgr 52, kaj te zanima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, RSa pravi:

Imam GIVI, trakker 52, verjetno isto kot kappa kgr 52, kaj te zanima?

ob nakupu je verjetno potrebno dokupiti tudi podstavek?

je kaj -trši- oz. bolj kompakten kot ta bolj okrogli iz ponudbe?

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Wakasaki pravi:

ob nakupu je verjetno potrebno dokupiti tudi podstavek?

je kaj -trši- oz. bolj kompakten kot ta bolj okrogli iz ponudbe?

Če kupuješ na novo, kovček, potrebuješ vpenjalno ploščo, sedaj je izbira na alu ali plastiki, odvisno od tipa motorja ali €. Vsaj givi ima možnost izbire, za KAPPO ne vem.

Prej sem imel givi maxia e52 momokey, sedaj givi trekker 52.

Da je trekker kaj bolj kompakten od maxie, težko bi rekel, ja na videz deluje bolj kompakten kot v resnici je.

Kovček, pokrov, je ravno tako enoslojen, odlit v enem kosu, samo da ima dodane alu dodatke, ki so bolj vizuelne narave. Čez alu pločevino pa še dodatno plastična rebra ki dodajo terenski videz,

Spodnji del je samo enoslojni odlitek plastike, brez kakršnih dodatkov. Imam občutek, da je spodnji del celo malce manj kompakten od maxije. Trekker ima dokaj veliko ravno spodnjo površino in nato prehod v skoraj pravokotno stranico, in ravno ta ravni del se bolj upogiba, Maxia pa ima zelo majhno ravno spodnjo površino in takoj prehaja v radius stranici in taka oblika je bolj kompaktna.

Volumen je pri obeh 52, ampak mi deluje trakker večji, komot dve flip up čeladi in še kaj, pa bolj se mi dopade ker je bolj oglat, lažje zložim stvari v kovček. Ker je oglat je lažje dati tudi kaj na kovček, pa tudi zanke za elastike ali pasove ima že na pokrovu.

 

 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, RSa pravi:

Če kupuješ na novo, kovček, potrebuješ vpenjalno ploščo, sedaj je izbira na alu ali plastiki, odvisno od tipa motorja ali €. Vsaj givi ima možnost izbire, za KAPPO ne vem.

Prej sem imel givi maxia e52 momokey, sedaj givi trekker 52.

Da je trekker kaj bolj kompakten od maxie, težko bi rekel, ja na videz deluje bolj kompakten kot v resnici je.

Kovček, pokrov, je ravno tako enoslojen, odlit v enem kosu, samo da ima dodane alu dodatke, ki so bolj vizuelne narave. Čez alu pločevino pa še dodatno plastična rebra ki dodajo terenski videz,

Spodnji del je samo enoslojni odlitek plastike, brez kakršnih dodatkov. Imam občutek, da je spodnji del celo malce manj kompakten od maxije. Trekker ima dokaj veliko ravno spodnjo površino in nato prehod v skoraj pravokotno stranico, in ravno ta ravni del se bolj upogiba, Maxia pa ima zelo majhno ravno spodnjo površino in takoj prehaja v radius stranici in taka oblika je bolj kompaktna.

Volumen je pri obeh 52, ampak mi deluje trakker večji, komot dve flip up čeladi in še kaj, pa bolj se mi dopade ker je bolj oglat, lažje zložim stvari v kovček. Ker je oglat je lažje dati tudi kaj na kovček, pa tudi zanke za elastike ali pasove ima že na pokrovu.

 

 

 

 

full hvala za konkreten odgovor,

ob priliki kafe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Givi kovček. Na ključu se mi je zlomila plastika, tam kjer je ključ vpet v to plastiko, in je sedaj v dveh delih (jeklo in plastika sta posebej). Še en ključ imam, ampak bi rada imela dva. Kam dat narest duplikat, oziroma če ima kdo preprosto rešitev za zlomljeno plastiko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sunnygirl pravi:

Imam Givi kovček. Na ključu se mi je zlomila plastika, tam kjer je ključ vpet v to plastiko, in je sedaj v dveh delih (jeklo in plastika sta posebej). Še en ključ imam, ampak bi rada imela dva. Kam dat narest duplikat, oziroma če ima kdo preprosto rešitev za zlomljeno plastiko?

Sekundno lepilo mogoče

Lahko pa kupiš novo ključavnico v TCju in dobiš zraven dva nova ključa, 12 € ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, sunnygirl pravi:

Imam Givi kovček. Na ključu se mi je zlomila plastika, tam kjer je ključ vpet v to plastiko, in je sedaj v dveh delih (jeklo in plastika sta posebej). Še en ključ imam, ampak bi rada imela dva. Kam dat narest duplikat, oziroma če ima kdo preprosto rešitev za zlomljeno plastiko?

Nova ključavnica je najboljša rešitev. Sekundno lepilo ne drži.

Tudi meni se je zgodilo enako in sem imel železni del ključa - brez plastike kar v denarnici zraven kovancev. Ker sem imel s sabo zmeraj orodje in med orodjem tudi klešče, bi lahko uporabil tudi ključ brez plastike.

Sem ga poskusil variti - dodatek, da bi ga lahko sukal pa ne gre.

Torej, če imaš klešče med orodjem ni problema.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam Givi top case V47NT. Iščem prtljažnik za na kufer, ali kakor pravijo nekateri grill. Kje ga dobim, oziroma ali ga kdo izdeluje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, tomash pravi:

imam Givi top case V47NT. Iščem prtljažnik za na kufer, ali kakor pravijo nekateri grill. Kje ga dobim, oziroma ali ga kdo izdeluje?

http://www.tc-motoshop.si/si/kovinski-nosilec-prtljage-za-givi-v47-in-v56-kovcke-i37698.shtml

Če boš kaj na Obali ti priporočam, da skočiš v Trst...mislim, da bo tam cena okoli 40€.

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob ‎2‎.‎10‎.‎2016 at 13:13, sunnygirl pravi:

A ključavničarji pa nimajo takih ključev (sam izgled mi ni pomemben)?

Seveda jih imajo, navaden ključ brez plastike, jaz sem ga naredil v Postojni, sicer je že kar nekaj let od tega, verjetno tudi drugje ne bi smelo biti večjih problemov s tem.  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/28/2016 at 0:25 PM, M@to said:

http://www.atletsport.si/ - probaj tule! Zapuže. Meni so naredili torbice za na "crashbare". Sam sem jo zrisal, potem sva pa skupaj skunštvala do končne rešitve. Pa ni blo drago. Potelefoniraj, vprašaj in poročaj :) Če delajo rukzake, bojo to tud znal naredit, pa dobr material imajo. 

Preizkusil. Naredijo vse kar si zazelis, cena ugodno - priporocam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 9. 2016 at 7:27, Wakasaki pravi:

Ma kdo takle kufer? Kappa KGR52

Sej kolior mi je znano sta kappa in givi tm tm ali se motim?

 

kgr52

Jaz mam tak kufer. Ampak glede na opažanja ljudi, ki ogromno potujejo ni potrebe po takšni kapaciteti. 

Kaj se pa tiče Kappa in Givi bi pa jaz rekel, da nastajajo na enakih linijah, na koncu samo pritisnejo logotip ali enega ali drugega, isto, kot se dela z avtomobili Citroen Berlingo in Peugeot TeePee . 

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega ima. Zelo podobni mojim Givi V35, ista pritrditev, praktično ista oblika. Mogoče nekoliko manj kompaktni od V35 ampak povsem ok. Najlažje bi jih opisal kot budget izvedba od Givi V35 (kar tudi dejansko Kappa je - ista korporacija, iste tovarne, samo dve znamki)

Če bi te pa slučajno zanimali Givi V35 imam pa doma še en popolnoma nov, še zapakiran set. Dam ugodno, praktično za ceno Kappe :)

Nosilci so, kot rečeno, isti za ene ali druge, tako da lahko daš gor od Givija ali od Kappe.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so vsi trije za 10 al koliko je moj kolega ugotovil.. sta stranska za 6.8 dni :)

Popravljeno . Popravil Matej207
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Matej207 pravi:

Če so vsi trije za 10 al koliko je moj kolega ugotovil.. sta stranska za 6.8 dni :)

Ta tvoj kolega ima pa res čudne izjave, da je glede na čas potovanja se odločal koliko rabi kufrov zraven. In kam si da kufre dodatne če gre za 14 dni, če ima tri za 10 dni? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Snecer pravi:

Za kolko dni so stranski dovolj?

Ker razmišljam, da bi samo stranske še uporabljal.

če slučajno zmanjka placa, daš pa roll bag čez kovčke in zadnji zic, oziroma tank torbo na zadnji zic. Odvisno od potreb. Kar se mene tiče, mi 2 stranska od 30 litrov zadostujeta za 2 ali 10 dni. Načeloma ne nosim 10 parov gat in nogavic, saj se nekaj da spotoma oprat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, jaz če grem sam imam cetralni kufer popolnoma dovolj. Sem hodil na izlete tudi z enim samim kufrom, pa sem se moral zadovoljit s tem, kar sem imel. Ponavadi je pa tak, da več imaš placa, več vlačiš zraven. Je pa res, da tudi motor lepše zgleda z vsemi kufri. :D

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!