Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

pred 5 minutami, izibajker pravi:

A tudi s tisto "originalno" prevleko gre dež skozi?

Skozi ne, ampak je problem ker ne mores cele torbe "zavit" v palerino in posledicno ti spodaj od kolesa namece tolk vode not da je mokra torba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če taplavi kaj komplicirajo pri doma izdelanem nosilcu kovčka. Ker trenutno izdelujem nosilec za burgmana 400, pa je še bolj prototip. še treba malo pobrusit, pa premaknit bližje naslonu...

Kake pa so dimenzije plošč od kovčka, če lahko kdo izmeri. Sam sem sicer gledal:

http://www.bolha.com/dodatna-oprema/oprema-za-motorna-kolesa/kovcki-torbe/moto-kovcki/moto-kovcek-63-l-1305445107.html?aclct=1468419306

Pa ni nikjer napisane dimenzije plošče, trenutno je plošča sedaj 15 x 15 cm.

  

20160714_065241.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimajo kaj komplicirat. Daj raje ti, tako, da boš preveril, da bo nosilnost dobra, da ti vibracije ne počijo zvarov...itd

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, kotlet pravi:

Mene pa zanima, če taplavi kaj komplicirajo pri doma izdelanem nosilcu kovčka. Ker trenutno izdelujem nosilec za burgmana 400, pa je še bolj prototip. še treba malo pobrusit, pa premaknit bližje naslonu...

Kake pa so dimenzije plošč od kovčka, če lahko kdo izmeri. Sam sem sicer gledal:

http://www.bolha.com/dodatna-oprema/oprema-za-motorna-kolesa/kovcki-torbe/moto-kovcki/moto-kovcek-63-l-1305445107.html?aclct=1468419306

Pa ni nikjer napisane dimenzije plošče, trenutno je plošča sedaj 15 x 15 cm.

  

20160714_065241.jpg

Vidim, da imaš V profil samo navpično. Kovček ti bo metalo, levo desno. Predlagam, da imaš tudi vodoravno - V profil. Bo precej močneje.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, kotlet pravi:

 

Kake pa so dimenzije plošč od kovčka, če lahko kdo izmeri. Sam sem sicer gledal:

http://www.bolha.com/dodatna-oprema/oprema-za-motorna-kolesa/kovcki-torbe/moto-kovcki/moto-kovcek-63-l-1305445107.html?aclct=1468419306

Pa ni nikjer napisane dimenzije plošče, trenutno je plošča sedaj 15 x 15 cm.

Najprej nabavi kovček + pripadajočo plastično ploščo. Jo boš tako najlepše vpasal na to tvojo nosilno plato....

Kar se pa statike tiče so ti fantje že svetovali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

nimajo kaj komplicirat. Daj raje ti, tako, da boš preveril, da bo nosilnost dobra, da ti vibracije ne počijo zvarov...itd

Mene naložiš gor, me odpeleš k Lojzetu v Zemono, plačaš južno pa pijačo,

pol me peleš nazaj domov in če zdrži, ti palicaj nima kej težit :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da statika ne bi smela biti vprašljiva.

Pleh je rostfraj 3 mm, levo pa desno se premika kot se premika skuter (če pa se bo začelo premikat levo desno, pa bom dal tak kot ste predlagali), pritrjen pa je na naslon z štirimi vijaki m10, matice pa so z plastiko, da se ne morejo odviti. Za samo pritrditev plošče pa sem zaenkrat dal samo navadne matice, mam že kupljene take, da se ne morejo odviti. 

20160714_065256.jpg

20160714_065312.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nabavo cheap kufer, 59€. Nosilci bodo ostali kot so, ne smem jih bliže naslonu premikat ker pol ne bom mogel odpirat kufra, moram jih samo pobarvat, plato pa morem naret novo, je ful premala za nosilno ploščo od kufra (sem že narisal načrt ).

Sem se malo pelal za probo, pa nisem opazil, da bi se kaj premikalo.:grupni:

20160715_195400.jpg

20160715_203301.jpg

20160715_195344.jpg

20160715_195350.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda, da obstaja tud od kakšnega proizvjalaca enak način montaže, nosilna plošča je pa res izgleda premajhna, če bo držalo boš pa sam najbolj vedel, ko boš vse končal pokaži še fotke, da vidim končni izdelek ;)

je pa na netu veliko različnih nosilecev


ali
http://www.racing-planet.co.uk/monokey-scooter-trunk-mounting-suzuki-burgman-p-21523-1.html#prettyPhoto
ali



support-top-case-shad-burgman-400-an-01-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, DAMI34 pravi:

nimajo kaj komplicirat. Daj raje ti, tako, da boš preveril, da bo nosilnost dobra, da ti vibracije ne počijo zvarov...itd

 

Ne bodi tako prepričan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tako sem šel s prejšnim motorjem peljal novo gumo k vulkanizerju
guma.jpg
ker nisem vedel, kako bi peljal, sem dal na kufer (nosilec kufra je blo tud domaće izdelave heh)
držalo je trdno, peljal sem bolj počasi, strah me je bilo pa res policije, ker izgledalo je malo čudno, sem si rekel, menda jih ja ne bo heh in so bili in me ustavili, a k sreči niso nič rekli da je kaj narobe, lahko pa bi mogoče, saj človek verjetno ne sme vsega gor obesit kar se mu zaželi heh, neka varnost  mora biti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Ne bodi tako prepričan.

zase se brigi, a morte povsod vtaknit svoj nos :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

zase se brigi, a morte povsod vtaknit svoj nos :ras:

Zdej k so jim plačo dvignil pa mislijo, da morjo delat :blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans mel čas pa mal porezal in zbruso robe, sicer še vedno rabim novo plato. pa pobarvat še treba, pol pa bo.

Burut bi znali tvoji kaj komlicirat, sem malo po netu gledal, pa je nosilec podoben givijevemu...

20160717_201205.jpg

20160717_201233.jpg

20160717_201304.jpg

20160717_201340.jpg

20160717_201346.jpg

20160717_201249.jpg

Popravljeno . Popravil kotlet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozna kdo za kak dober za svojo ceno kovček + nosilec za čimmanjšo ceno, nerabi bit z nevem kakimi odsevniki itd, bi pa mel čim večjega (vsaj za 2 čeladi) za Hondo Hornet 2005 letnik...sploh me pa zanima a morem prav za ta motor kupvat nosilec, ali so to bolj univerzalne stvari?

Popravljeno . Popravil pamzyo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilec moraš kupiti prav za ta model. Cenovno ugoden kovček je recimo Kappa K48. Vanj naj bi spravil dve čeladi M velikosti. Za kombinacijo M in S velikosti lahko potrdim da je ok.  Cena novega ~ 110€. Nosilec pa vzameš lahko Givi ali Kappa (sta enaka). To kombinacijo sem imel na Hornet-ki pa je ok. Nič kaj poseben kovček, služi pa svojemu namenu.    

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej po internetu, plošča je univerzalna. Boš spravil na vsake "štange". Pri tem kovčku poglej še kako ima narejen zaklep. Ni nič čudnega da je tako "poceni". Ko boš prvič raztresel prtljago ti bo pa žal da si ga sploh kupil. Ta na sliki nikakor ni 72l.    

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, XTR said:

Nosilec moraš kupiti prav za ta model. Cenovno ugoden kovček je recimo Kappa K48. Vanj naj bi spravil dve čeladi M velikosti. Za kombinacijo M in S velikosti lahko potrdim da je ok.  Cena novega ~ 110€. Nosilec pa vzameš lahko Givi ali Kappa (sta enaka). To kombinacijo sem imel na Hornet-ki pa je ok. Nič kaj poseben kovček, služi pa svojemu namenu.    

To da sta givi in Kappa enaka nosilca NE drži oz je odvisno kateri givi kovček maš. Npr Givi Maxia plošča ni enaka Kappa 46, govorim iz izkušenj :)

14 hours ago, pamzyo said:

kje bi pa potem lahko našel nosilec za npr tole zadevo: https://www.vidaxl.si/p/150361/kovcek-za-motor-za-dve-celadi-72-l, ki je kar občutno cenejša od zadev kot so kappa ali givi ?:)

Se strinjam z XTR, ko boš stresel prtljago ti bo žal, poglej max obremenitev.

  • Max. obremenitev: 3 kg

Za dva sendviča, to je pa to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Shark4109 pravi:

To da sta givi in Kappa enaka nosilca NE drži oz je odvisno kateri givi kovček maš. Npr Givi Maxia plošča ni enaka Kappa 46, govorim iz izkušenj :)

Se strinjam z XTR, ko boš stresel prtljago ti bo žal, poglej max obremenitev.

  • Max. obremenitev: 3 kg

Za dva sendviča, to je pa to :)

Ampak to bosta pa ornk sendviča. Za u guinness buk. :P

Se strinjam  da pazi pri nabavi in kupi raje preverjeno robo. Taki oz. podobni kovčki so iz plastike "za pakiranje WC papirja" Niso lih robustne zadeve.

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, KNNMS said:

Ampak to bosta pa ornk sendviča. Za u guinness buk. :P

U bistvu 1 sendvič = štruca kruha pa si že blizu max loada :)

Povprečna štruca kruha je 0.5kg, in ker je štruca dost velka moreš dat not usaj 30 dag salame pa dodamo tu še 20 dag sira smo že na 1kg / sendvič. Pol maš pa glih še za 2 pira zravn :lol1: sam pol ne smeš dat u sendvič kumarc ker si že čez omejitev, še pira ne vem če bi dal 2 ker piksna tud nek tehta :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Shark4109 pravi:

U bistvu 1 sendvič = štruca kruha pa si že blizu max loada :)

Povprečna štruca kruha je 0.5kg, in ker je štruca dost velka moreš dat not usaj 30 dag salame pa dodamo tu še 20 dag sira smo že na 1kg / sendvič. Pol maš pa glih še za 2 pira zravn :lol1: sam pol ne smeš dat u sendvič kumarc ker si že čez omejitev, še pira ne vem če bi dal 2 ker piksna tud nek tehta :D

Plus vse kalorije ☺ si pa ze krepko preko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej odloču sem se da kupim Givi V47 NNT kovček + 258FZ nosilec za Honda Hornet 600 05' letnik...zdej me pa zanima a ma kdo slučajno kak posnetek ali vsaj kaka navodila VSAJ v angleščini če ne slovenščini kako inštalirat tale nosilec na motor, ok za kovček pa nosilno ploščo že nekok sam ko gledam za ta nosilec nikjer ne najdem razstavljenega, kokr pa vem bom dobil razstavljen nosilec...

Sem pa iz okolice Celja, tako da če bi bi mel kdo voljo mi pokazat v živo konec naslednjega tedna po vsej verjetnosti dobim, mu dam pa za pivo ali dva :)

Popravljeno . Popravil pamzyo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!