Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

  • 5 mesecev pozneje...

Mi lahko nekdo razloži v čem je razlika med GIVI nosilci za stranske kovčke: PL, PLR, PLX, PLXR itd.

Če prav razumem so PL ravni oz. ravno "odrezani", PLX pa so vbočeni? Kaj pa potem pomeni R pri PLR in PLXR, naj bi bil sistem za hitro odpenjanje - so potem kovčki PL / PLR kompatibilini med sabo, torej lahko PLR monitram na PL nosilce?

Tole je PLR:

givi_PLR450_pannier_rack.jpg

Tole pa PLXR:

givi_PLXR1104.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot si že praktično ugotovil sam, vsi kovčki, ki pašejo na nosilce iz 1. slike pašejo tudi na zgornji (centralni) nosilec.  Ne pašejo pa na (X) nosilce in obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, MiNa pravi:

kot si že praktično ugotovil sam, vsi kovčki, ki pašejo na nosilce iz 1. slike pašejo tudi na zgornji (centralni) nosilec.  Ne pašejo pa na (X) nosilce in obratno.

Si ziher? mislim da so X za kovčke V35 K33, ki nimajo ravnega hrbta, ampak so ubočeni.

aja, saj si isto napisal :)

 

Popravljeno . Popravil Snecer
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo viška original stranske kovčke za bmw k1200/1300 za prodat al pa ve kje bi se jih dalo dobit ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup moto kovčkov, vendar nimam pojma kakšne in kaj. Gre se za motor Honda CB650F, letnik 2015. Ne vem ali zadnji kovček (gledal sem cca. 50 literskega) in kot sem ugotovil je potrebno ob nosilcu še plošču. Kakšno? monokey? monolock? razlika? kaj pomeni katera?

Kot drugo pa sem gledal tank torbe, vendar take, ki niso magnetne in se fiksno pritrdijo na tank. Tu je spet verjetno potreben nosilec, pa če sem prav zasledil okrog 12€ cela le tega? Pa potem torba: http://www.tc-motoshop.si/si/tank-torba-givi-xs307-i18599.shtml  ? kaj pravite? ma kdo izkušnje glede tega? da nebi čisto oviralo pogleda na števec itd? Ali kaj priporočate? kje kupiti? seveda je govora o tem, da bi bilo to v uporabi mogoče 2-3x na leto, za dopust. Torej, da je cenovno ugodno in dokaj OK.

Hvala vam vnaprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC motoshop, pojdi pa povprašaj, drugače imaš pa tule givi stran in točno kar gre na tvoj moped:

http://www.givi.it/my-motorcycle#HONDA,CB650_F_/_CBR650F_(14_>_15)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, kercmar46 pravi:

Kot drugo pa sem gledal tank torbe, vendar take, ki niso magnetne in se fiksno pritrdijo na tank. Tu je spet verjetno potreben nosilec, pa če sem prav zasledil okrog 12€ cela le tega?

Za nemagnetne torbe (in nemagnetne kesle) rabiš "podkev" na katero se pol tank torba montira. Tiste so običajno univerzalne za torbe (vsaj za istega proizvajalca), za motor pa se razlikujejo - se pač pozanimaš a majo na zalogi za tvoj motor. Pogleda na števce ne bi smela ovirati, lahko pa se zapelješ do tja in ti jo bojo ziher dali za provizorično probat na kesl. Jaz imam na svojem motorju 20 litrsko Givi nekaj, pa ni napoti.

 

pred 9 minutami, kercmar46 pravi:

zanimam se za nakup moto kovčkov, vendar nimam pojma kakšne in kaj. Gre se za motor Honda CB650F, letnik 2015. Ne vem ali zadnji kovček (gledal sem cca. 50 literskega) in kot sem ugotovil je potrebno ob nosilcu še plošču. Kakšno? monokey? monolock? razlika? kaj pomeni katera?

 

Plošča za zadnji kovček se dobi skupaj s kovčkom. Rabiš pa nosilec za to ploščo zmontirat - to je pa specifika glede na model motorja in proizvajalca. Najboljše je iti vprašat kr do trgovine, pa ti bojo povedali, kaj so opcije. Monokey/monolock so opcije, da imaš en ključ za več kovčkov, za enega pa nima veze. Dobiš ekstra ključe poleg v vsakem primeru. Za parkrat na leto nima smisla komplicirat, jaz sem vzel nek cenovno ugoden Givi 47 litrski top case pa prej omenjeno tank torbo. Za enodnevne izlete solo/v dvoje je to dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema. B)

Nekako sem gledal Givijem model tank torbe, recimo ta dva modela od Givija:

- http://www.tc-motoshop.si/si/tank-torba-givi-xs307-i18599.shtml

- http://www.tc-motoshop.si/si/tank-torba-3d604-tanklock-i24403.shtml

Kaj pravite, katerega oz. kakšne imate kaj izkušnje? ali kakšen drug model/znamko bolj priporočate (pa da je prostornina čim večja, do neke meje...)?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so enostavne rešitve za pritrditev manjše tank torbe na BMW R1200GSA, ki nima vijakov na pokrovu goriva. Ali obstaja kak adapter za to vrsto pokrova, ali je edina opcija pritrditev s trakovi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, tomash pravi:

Kakšne so enostavne rešitve za pritrditev manjše tank torbe na BMW R1200GSA, ki nima vijakov na pokrovu goriva. Ali obstaja kak adapter za to vrsto pokrova, ali je edina opcija pritrditev s trakovi?

obstajajo 3 tipi tank torb:

*magnetne, kar mora tank omogočati, se pravi da magnet prime

*torbe s trakovi, delo s pritrjevanjem, ali pa moraš namestit podlogo, na katero pripneš tank torbo

*torbe na klik oz pritrditev na podkev (Givi, Swmotech) meni osebno najboljši sistem, ker je sigurna pritrditev, pa še tanka ne drsa, kajti ostali dve torbi sta podvrženi vremenskim vplivom, pod njiju se nabira prah in umazanija od dežja, pa tudi ceste in počasi se barva na tanku brusi. Zadevo sicer lahko rešiš, če na mesto pritrditev postaviš nameske folije (tankslapper)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se odločil, da za enkrat vzamem le kovček za na tank - tanktorbo.

Odločam se med Givi xs307 in Givi xs308, kaj pravite? bo 308 pre velik? ali celo boljši zaradi same površine ("špičastega") tanka? in se bo bolj prilegal?

xs307: http://www.tc-motoshop.si/si/tank-torba-givi-xs307-i18599.shtml

xs308: http://www.tc-motoshop.si/si/tank-torba-givi-xs308-enduro-i18600.shtml

8.jpg

CB650F-SportsPack_HRC (2)-GAL.jpg

CBR650F-SportsPack_Tri (5)-GAL.jpg

d.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno, kaj in koliko boš vozi. Druga tvoja izbira je že kar velika torba 25l, ki jo jaz uporabljam samo za potovanja, pa še tam mi gre na živce. Je pa 25 litrov kar ni malo. Če ni nujno, in če ne rabiš full placa, predlagam manjšo.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/24/2016 at 5:32 PM, tomash said:

Kakšne so enostavne rešitve za pritrditev manjše tank torbe na BMW R1200GSA, ki nima vijakov na pokrovu goriva. Ali obstaja kak adapter za to vrsto pokrova, ali je edina opcija pritrditev s trakovi?

SW Motech ina zanimivo manjšo tank torbo za GS in GSA. Poglej ta filmček, za več info pa njihovo stran in uvoznika.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole tašklico mam na ktm... je glih za kondome, pa še to za bl na hitr. Pol volumna je notr utoplenga za mehanizem.

bolš je mal večja da vsaj dežjaka not zbašeš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja vse odvisno  od posameznika, za kaj jo potrebuje. Meni je tale od Sw motecha (micro) ravno prav. Zgornji del dežjaka+denarnica+ključi gredo not.

@cb650f, v TCju si poglej še torbe od SW-Motech. Meni osebno so veliko bolj estetsko narejene kot Givi. Tudi podkvica je lepša...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče gre za drug model. moj je tale in not ne spravim niti rokava od dežjaka - sevede mam dežjaka iz kočevja pa lahko da je mal večji :) 

nekaj takega bi bilo pa glih prav. še kako vodo, pomoč in energy ploščico za jadranko brez ustavlanja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene osebno motijo velike torbe na rezervarju. Tja do 5 l je še najbolje. V 5 litrov stisneš marsikaj. Mam pa malce večjo za zadnji sedež in malce daljše potovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to je to. maš pa nek mikro dežjak....

sicer pa poleg naštetega not zbašem še kako švic majco, drobnarije pa dostkrat zimske rokavice za od Reke do Lj... 

drgač mam še ruzak, do zdaj samo v omari, glede ritne torbe ajde, samo morm že zdej nogo visok metat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 2. 2016 at 17:32, tomash pravi:

Kakšne so enostavne rešitve za pritrditev manjše tank torbe na BMW R1200GSA, ki nima vijakov na pokrovu goriva. Ali obstaja kak adapter za to vrsto pokrova, ali je edina opcija pritrditev s trakovi?

Poglej na Kappa moto. Manjša tank torbica RA308TANKLOCK in nosilec BF22K je predviden za tak motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 2. 2016 at 17:32, tomash pravi:

Kakšne so enostavne rešitve za pritrditev manjše tank torbe na BMW R1200GSA, ki nima vijakov na pokrovu goriva. Ali obstaja kak adapter za to vrsto pokrova, ali je edina opcija pritrditev s trakovi?

Jaz sem si dal sešiti trakove z zaponkami ki so stalno na motorju. Tank torbo katera mi je super iz prejšnjega motorja in je ne menjam, pa je pritrjena na njih in jo po potrebi le odhakljam dol.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!