Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Super, hvala vsem za odgovore. Ga bom danes kar dodatno fiksiral v ploščo, da bo bolj ziher. Vam javim, kako bo uspelo  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez dodatnih vijakov za fiksno pritrditev se ni pametno naslanjat na top case.

Mimogrede - tudi jaz sem ga iugubil in to na LJ obvoznici! In imel sreco, da sem ga celo nasel celega!

Moja se na kovček naslanja že dolgo časa, pa nisem še ničesar izgubil. Sedaj pa imam na Varaderotu original kočke. Zadnji se namontira kontra, kot vsi Givi ali Kappa...se pravi od spredaj nazaj. Pri tem se lahko sopotnik brez skrbi naslanja na kovček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sem ga uspešno dodatno pritrdil. Novih lukenj v ploščo nisem vrtal, sem uporabil kar tisti dve, ki sta bili "viška". Naredil luknji v kovček in ga fiksiral.

 

Moja zadovoljna, jst pa tudi  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Za K1200R bi hotel nabavit torbo "BMW softbag 2", ker bi mi pasala na ploščo, ki jo imam na mopedu, pa me zanima ali ima kdo kakšne informacije kje nabavit! Za kakšno turo, kjer je treba prespat, mi je nahrbtnik premalo! LP! Na prvi sliki se vidi plata zadaj na nosilcu mojega mopeda, drugi dve sliki pa sta z neta.

 

post-45552-0-18433300-1432062888_thumb.jpg

post-45552-0-96351200-1432062899_thumb.jpg

post-45552-0-11010400-1432062911_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa gledam malo za temi kovcki, ker ga imam namen kupit.

A uporablja kdo givi monokey E460N? V TCju imajo neko akcijo za 82eur in glede na prostornino je to zelo ugodno. Je kovcek ok? Zaenkrat bo v uporabi bolj za shranjevanje parih stvari namesto ruzaka, pa da ko se vstavim, dam celado noter. Imam pa Vstroma 650.

Ce ta ni ok, katerega naj gledam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam omenjeni kovček cca 1 mesec. Naredil sem cca 1000km in zaenkrat sem kar zadovoljen, notri grejo brez problema 2 čeladi. Mogoče je edino zapiranje kovčka malo tečno, drugače pa dobra zadeva, sploh za ta denar.

Aja, še preden sem ga zmontiral, sem slučajno opazil, da ni bilo zeger obročka na zapiralnem mehanizmu, kjer se drži zatič za zaklep. Če bi se vozil brez njega, bi se sigurno med vožnjo mehanizem losal in bi padla ključavnica ven....  Mogoče je pa zato v akciji :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja se na kovček naslanja že dolgo časa, pa nisem še ničesar izgubil. Sedaj pa imam na Varaderotu original kočke. Zadnji se namontira kontra, kot vsi Givi ali Kappa...se pravi od spredaj nazaj. Pri tem se lahko sopotnik brez skrbi naslanja na kovček.

Se strinjam s tabo... Na te original kovčke se nasloni brez skrbi, na mojem je enako...

Na varaderotu smo pred leti lepo zložli v zadnjega dva platoja piva... pa dva gor in do morja ni odpadlo nič stran tako da se nasloni brez skrbi :smoke:

Tudi na kovčkih piše max 5 kg in 120,ali 130 km/h? Pa zna bit zadnji kovček tudi 30 kg in hitrost tudi x2... pa ostane gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupim komplet 3 kovčke z nosilci za BMW F 800 GS, F 700 GS ali F 650 GS, znamke BMW, SW Motech, Touratech, Trax, Givi trekker, Hepco Becker ali podobno.

 

ana.plahutnik4@gmail.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam viška Kappa stranski torbi in tank magnetno torbo (iz dveh delov, od tega eden nahrbtnik). Rabljeno, je pa uporabno. Kapaciteta pa taka, da spraviš notr hudiča pa pol.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk dejansko zdržijo hitrosti ti kovčki? Imam Givi kufer, pa imam kar strah vozit z njim več kot 150km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam zadaj Givi Maxia 3, pa stranska dva V35, pri 192km/h se je vse gor obbdržalo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa kupim stranske nosilce za Yamaho TDM 850 (l.96) za Givijeve kovčke N360. Kovčki so, nosilci pa skoraj izumrla vrsta. :BUA:

Popravljeno . Popravil ton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk dejansko zdržijo hitrosti ti kovčki? Imam Givi kufer, pa imam kar strah vozit z njim več kot 150km/h.

Pomisli kaj je vecja obremenitev, voznja 250 po avtocesti ali en izlet cez Vrsic?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kolk dejansko zdržijo hitrosti ti kovčki? Imam Givi kufer, pa imam kar strah vozit z njim več kot 150km/h.

Jas sem stestiral givi maxia E52 mislim da je oznaka naložen cca 35kg pa je zdržal 275 mušic/uro tak da mis kaj blo pri 150  da mislim da ni panike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk dejansko zdržijo hitrosti ti kovčki? Imam Givi kufer, pa imam kar strah vozit z njim več kot 150km/h.

240 je zdržal, za naprej ne vem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali kdo pozna kakšno torbico(majhna!), ki se jo pripne/zapne na balanco?
Rabil bi predvsem zato, da shranim notri osebni dokument, ter nekaj €, da ti ni treba na vsaki pumpi/meji rokavic snemat in iskati po denarnici..

 

Nožne/pasne torbice mi niso všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali kdo pozna kakšno torbico(majhna!), ki se jo pripne/zapne na balanco?

Rabil bi predvsem zato, da shranim notri osebni dokument, ter nekaj €, da ti ni treba na vsaki pumpi/meji rokavic snemat in iskati po denarnici..

 

Nožne/pasne torbice mi niso všeč.

a za mille? drgac ce mas pokrov zadnjega sedeža, je v njem predalček za take drobnarije.

za na balanco so pa tiste torbice k so za navigacijo. mogoče obstajajo pa se kaksne druge. mogoče poglej še za kak majhen tailbag.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za na mille. Ta pokrov mi ne pride prou ker v 80% se vozim z nahrbtnikom.

Bolj kot ne iscem majhno torbico za na balanco, kamor das osebno ter nekaj eurov in kaksno bancno kartico(kaksna pumpa, ali pa cestnina).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kup si tank torbico... js jo prej nism imel... zdej pa ne bi mogu brez nje vec zivet :P

Ni magnetna...je taka da se zahakla na tank in ko stisnes 'gumb' obstrani se enostavno odstrani da natankas oz jo vzames s seboj... not grejo ocala..pol litra vode.. denarnca in rokavice.. top zadeva res

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tud to je vsecno...edin vse kar spravis notr pol ne mores vzet s sabo...mors skoz met motor na oceh... ker tole snemat z belance skoz gor pa dol nemogoce

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

on bi verjetno mel neki v tem stilu

http://www.revzilla.com/motorcycle/giant-loop-zigzag-handlebar-bag

podobno zadevo imata tudi touratech in wunderlich.

 

 

Kup si tank torbico... js jo prej nism imel... zdej pa ne bi mogu brez nje vec zivet :P

Ni magnetna...je taka da se zahakla na tank in ko stisnes 'gumb' obstrani se enostavno odstrani da natankas oz jo vzames s seboj... not grejo ocala..pol litra vode.. denarnca in rokavice.. top zadeva res

cikadina, ja mislim sem nekaj podobnega, vendar, ko sem prebral post od Rogerg sem se spomnil da se mi verjetno res nebo dalo vsakič jo odstranit.

Rogerg, kje si pa kupil to zadevo? Predvidevam, da se na tank privijači tisti nastavek?

Težava je, ker če se vozim sam je res zoprno se ustaviti na meji, dati rokavice dol, najti osebno nato zopet pospraviti in čez 50m zopet ponoviti postopek. Ali pa naprimer na kakšni cestninski. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej te, ki se privijačijo na okvir pokrovčka tanka imajo "quick release" mehanizem, gre gor in dol hopa-cupa. 

 

Druga varianta je pa magnetna torba, ki je lahko opcijsko hkrati tudi torbica za čez ramo ali kaj podobnega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!