Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Glede gum, sem se skoraj prepričal za Pirelli Diablo Rosso III. Pravijo, da so precej vzdržljive in imajo odličen oprijem.

pred 10 urami, Zivnorc pravi:

... zakaj ne pista?  Sej ti nihče ne bo meril časa, niti z nikomur ti ni treba dirkati... niti samemu s seboj. Fino je, da imaš nekoga s seboj, ki zna peljati, da ti pokaže, kako se pelje. S tem si nabiraš izkušnje, ki ti lahko pridejo prav v prometu. Dirkališče vzameš kot poligon varne vožnje, s tem, da boš tudi užival v vožnji.....spoznal, kako se obnaša motor.... in ko boš prvič podrajsal s kolenom, se ti bo samo smejalo....

Saj sem napisal trenutno... Verjetno bom prav kmalu zamenjal idejo, kvečjemu za kak tečaj športne vožnje. Vsekakor najraje vozim v naravi, pista mi daje občutek utesnjenosti. Ko se peljem, ljubim svobodno pot, večkrat tudi v neznano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 10. 2017 ob 9:43, Kras1000 pravi:

Potemtakem prejšnji lastnik je vozil bolj malo. Spravil me je tudi v zmedo. Prepričan sem bil, da s tako vrsto gume lahko prevoziš več kilometrov. Torej prišla je ura, da jih čimprej zamenjam (verjetno bo izbira padla na športne).

Fantje, hvala lepa, sedaj imam malo bolj jasne pojme!

js bi ti samo to povedal...če te dež redko ujame in če ti ni potrebno gledati na ceno, potem corsa, še bolje supercorsa, je pa mitaska zelooo solidna (oprijem, vodljivost, odzivnost)...pa relativno slaba v mokrem...razmerje price/performance pa fejst sprejemljivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ne štekam zakaj takole razpokana?!?!...   :eek:

... a si imel premalo napumpano?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav je bila nafilana z zrakom na 2.5b. 

Verjetno angležinji ni po okusu južna evropa :)

 

Kot zanimivost; izmeri sem, da so razpoke globoke 2.7mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje Angležinje (Avon Trailrider kot tvoja) so bile super. Zadnjo sem zamenjal danes po 14.500km, prednjo sem še pustil za nekaj tisoč. 

IMG_8298.jpg

IMG_8300.jpg

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere gume priporočate za cbf 125? Dimenzije so 80/100 17. Veliko izbire ni, samo 4 so. Pa še eno vprašanje: ali mam lahko spredaj npr. mitas, zadaj pa continental (zadnja je bila pravkar zamenjana in je continental go, spredaj pa je ne bi dal, ker je baje slaba v mokrem)?

https://www.gume-direkt.com/search?vehicleTypes=SPORT_TOURING_DIAGONAL_MO&width=80&profile=100&constructionType=&size=17&speedRating=&brand=&name=

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, wprer pravi:

Katere gume priporočate za cbf 125? Dimenzije so 80/100 17. Veliko izbire ni, samo 4 so. Pa še eno vprašanje: ali mam lahko spredaj npr. mitas, zadaj pa continental (zadnja je bila pravkar zamenjana in je continental go, spredaj pa je ne bi dal, ker je baje slaba v mokrem)?

https://www.gume-direkt.com/search?vehicleTypes=SPORT_TOURING_DIAGONAL_MO&width=80&profile=100&constructionType=&size=17&speedRating=&brand=&name=

ko sem kupil 250ko so bile gor spredaj in zadaj contiGo! gume - nekih slabosti nisem opazil, je pa bolj sport touring guma, pri zadnji prideš prej do roba kot pri MC50. V dežju kakšnih daljiših voženj nisem imel, nekajkrat me je ujel iz na poti iz službe cca. 15km. Meni osebno je bila ok guma, držala tudi do roba brez kakšnih zdrsov, razen proti koncu mi je bila prva malo sumljiva.

Zdaj vozim obe MC50 - bolj športna guma, z njo super zadovoljen (zadnja že druga). Kakšnih slabosti nisem opazil.

Lahko voziš tudi mitas+conti, sam sem vozil sprednjo conti in zadnjo mitas cca. 2000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW R1200GS, Pireli trail scorpion 2,

Sprednja zdržala 7500km ob strani zbrušena do nule, na eni strani ni blo več markerjev.

Sem brez besed, pohvale, držala do konca, tako da sem dal sprednjo še enkrat isto. Po sredini je bilo še ene 2mm.

Bi lahko rekel da je na koncu, v mokrem bolje držala kot Conti. Drugače pa sta mi ti dve znamki top.

Vprašanje je samo kako in koliko bi naredu z Mitas, baje ni slaba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kako pa se obneseta mitas E-09 ali pa E-10 za makedam zemlja.....na motorju s cca 250 kg.......vidim da sta na voljo v ojacani opciji

http://www.mitas-moto.com/international/products/motorcycle-trail-tyres/e-09/

 

http://www.mitas-moto.com/international/products/motorcycle-trail-tyres/e-10/

Hvala za mnenja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E-09 vozim zadaj na 690. Na neutrjenem pesku na makedamu zna imeti nekaj lastne volje, drugače pa brez kakih posebnih slabosti... pa jo vozim vsepovsod - kamenje, blato, zemlja, malo mešano na žaru... Sprednja je menda izrazito slaba (tako so mi povedali ljudje z izkušnjami, sam spredaj vozim bolj agresivno gumo, trenutno T-63, prej pa C-21). Chris Birch je zgleda z E-09 zadaj zadovoljen...

E-10 ne poznam, na daleč mi zgleda premalo agresivna za 'moje' terene in stil vožnje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎27‎.‎10‎.‎2017 ob 10:54, Bostjan L pravi:

Menjava staro za novo.
Staro razpokano angležinjo bo po 17000km nadomestila mlada nemka.

59f2f3db7661d_Avontrailridercrack.thumb.jpg.6e503ac953e7fb7227d02cc5cfdfc79b.jpg

avon zadnja - 2,5bar je za tvoj motor sigurno prenizek pritisk.. moj ima 2,5 solo in 2,6 v dvoje... lani sem roadrider pumpal na 2,8-2,9 v dvoje s prtljago.. do bosne in potem po jadranki domov je bila razlika očitna .

boljši občutek - bolj enakomerna vožnja zadnjega konca - skozi ovinke in guma se je segrela nekih 15stC manj torej se mi ni več pregrevala v globino materiala.. 

tale tvoja se je pomoje mečkala sama s sabo..

mikrorazpoke se delajo pri avonu tudi meni..  itak se ve : avon - 2 leti in zamenjat neglede na obrabljenost.

te velike razpoke pa so po vsej verjetnosti posledica pregretosti karkase v notranjosti ter posledično otrdi osnova gume.. ker je tekalna površina prilepljena na asfalt se osnova ne upogiba več in enostavno poči.. samo moje osebno mnenje o tistih parih 10tkm z avonkami - se komot motim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

čas bo za zamenjavo zadnje gume (180/55 R17). Odločam se med metzeler roadtec 01 in dunlop roadsmart III. Trenutno imam gor metzeler Z8. Ima kdo kakšne izkušnje z omenjenima modeloma?

Lep pozdrav, Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, Tomaz321 said:

Pozdravljeni,

čas bo za zamenjavo zadnje gume (180/55 R17). Odločam se med metzeler roadtec 01 in dunlop roadsmart III. Trenutno imam gor metzeler Z8. Ima kdo kakšne izkušnje z omenjenima modeloma?

Lep pozdrav, Tomaž

Za Roadtec01 pravijo,da so bolj mehke (bolje pobirajo luknje na slovenskih cestah) in dobre za dež.

RS3 je bil v planu in je bržkone (malenkost) boljši kot RS2.

Ampak mene je Z8 tko pozitivno presenetila, da ostajam na njej. Prjatla sva ratala praktično takoj, ker nikakor ni hotela drset po zalivkah, kot so to počele RSjke. Drži pa recimo v mokrem in mrazu še zdej, ko je čisto na koncu. Lepa obraba po vsej gumi in velika kilometrina (samo to moram pa še mal skalkulirat :blush: ).

Glasujem za Z8 :love1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Roadsmart III prodajalci pravijo, da naredijo veliko km.......

zato jih jaz ne bi kupila, ....... ampak nimam izkušenj z njimi. 

 

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za mnenja.

Vonaxl, saj sem tudi sam zelo zadovoljen z Z8, tako kilometrina kot oprijem, ampak sem mislil poizkusiti roadtec 01, ker je novejša in pač avtomatsko pričakuješ, da je boljša od predhodnic :) 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z RoadSmart III sem naredil 14.800km (do indikatorja na sredini, na bokih je ostal 1mm, 1/3 je bila vožnja s sopotnico in zadnjim kovčkom, kakšnih 2000km pa zadnji kovček + stranski). 

Nisem divjak, pa tudi nepremičnina na cesti ne. Do 10.000km nisem imel pripomb, potem sem zaznal rahlo drsenje zadnje gume pri močnejšem zaviranju pred ovinkom (zaviranje sprednja zavora, zadnja zavora ter nižanje prestave).

Po mokrem malo boljša od RS II, ampak vseeno nisem imel dobrega občutka in sem tistih par km po dežju odpeljal kot po jajcih (Hrvaška Istra).

Zdaj sem montiral Conti RoadAttack 3 bolj kot ne zaradi firbca, ker je 2017 model gume. Zaenkrat vse b.p....imam pa premalo narejenih kilometrov, da bi lahko primerjal.

V igri je bila tudi Pirelli Angel GT ampak je ze precej let na tržišču in bom raje počakal na novejšo verzijo (upam, da niso zaspali pri Pirelliju in bodo ponudili kaj novega v 2018).

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rey ... ni nujno, da bo novejša guma boljša od starejšega tipa....

.... tudi če bo... so to malenkosti...in potreboval boš feed back od drugih...razen če ne bi bil ti rad poskusni zajček, da bodo drugi nestrpno čakali tvoj odziv, kako se obnaša guma...  :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdj me pa res zanima, kera guma ne najboljša na ceumu svetu in bližnji okolici ... kaj bi vi nataknili na mojo ZX10RR in se šli pelat en krog ... recimo do Paklenice in nazaj ... :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!