Skoči na vsebino

Yamaha TDM 900


Noise

Priporočene objave

Ob 24. 1. 2017 ob 10:24, gold72 pravi:

Pozdravljeni. Imam Yamaho Tdm900 ABS staro 3 leta. Sem visok 190cm...

 

gold72 - Pozdravljen

Bobnenje v čeladi

Mogoče bi komu prav prišla informacija moje izkušnje. Sam imam enake težave z bobnenjem/turbolenco pri čeladi. Imam 189cm. Motor sem kupil z Givijevim višjim vizirjem. Zadevo sem 80% omejil z dodatnim xcreen vizirčkom. Veliko sem na avtocesti in turbolenca pri višjih fantih je prava mora, po pol ure vožnje ti gredo solze na oči od tistega bobnenja. Ko sem dodal ta vizirček, sem med vožnjo slišal motor od TDMke, kakšno vesele. To je zame užitek na motorju, da slišiš mašinco pod sabo ne pa sam veter z bobnenjem (no, kakor kdo). Še boljše je, namreč če xcreen vizir, ki je nastavljiv, preklopiš dol h glavnemu, še vedno ni bobnenja. Pač pobereš ves veter, kar je poleti prav fino, ni pa bobnenja in je zato vožnja prijetna.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Živjo, 

Imam problemček na svoji tdmjki in lepo prosim če mi lahko pomagaste.In sicer imam občutek, da se mi ventilator prepozno vžge. Vžge se mi šele ko pride temperatura skoraj do kritične. Se ne spomnim če je tudi prej tako bilo. bi mi lahko nekdo povedal kdaj približno se vam vklopi.če ponazorite s sliko bi bil še bolj vesel. Hvala vsem

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Primorc1980 pravi:

Živjo, 

Imam problemček na svoji tdmjki in lepo prosim če mi lahko pomagaste.In sicer imam občutek, da se mi ventilator prepozno vžge. Vžge se mi šele ko pride temperatura skoraj do kritične. Se ne spomnim če je tudi prej tako bilo. bi mi lahko nekdo povedal kdaj približno se vam vklopi.če ponazorite s sliko bi bil še bolj vesel. Hvala vsem

 

Vklopi se vsaj pri meni nekje, ko je kazalec pol cm pod kritičnim......

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se mi je prizgal in sem  se spomnil te debate, ene pol centi do  rdecega polja se vzge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 1. 2017 ob 10:51, DAMI34 pravi:

 

Ob 24. 1. 2017 ob 10:24, gold72 pravi:

Pozdravljeni. Imam Yamaho Tdm900 ABS staro 3 leta. Sem visok 190cm in mi med vožnjo bobni v čeladi(preklopna čelada).Veter se mi nabije nekje med prsnim košem in čelado.Sprobal sem že druge čelade vendar je enako.Zanima me ali ima kdo izkušnje s prednjo višjo šipo?Razmišljal sem o nakupu nove višje šipe(4,5cm), ki ima zgornji del malo zaobljen navzgor in je tudi širša:

//www.mrashop.de/auswahl-nach-modell/yamaha/tdm-900/bj-02-/6084/tdm-900-tourenscheibe-t-2002?c=5809.

Prosim za vaša mnenja izušnje.

Enostaven test lahko narediš, če se greš peljati brez šipce. Če ne bobni več pomeni, da je kriva šipca, in da bi drugačna (višja ali manjša) rešila problem. Če še bobni, je kriva čelada.

Pa še nekaj o bobnenju, ponavadi gre piš vetra preko ramena direkt pod čelado in povzroča bobnenje, to lahko preveriš tako, da daš eno ali drugo roko med ramo in čelado, pa vidiš ali poneha. Druga opcija, ki je verjetno manj verjetna je nabijanje vetra od prsnega koša v podbradni del. Tega se težje znebiš. Jaz sem si pred leti razširil bradno zaslonko tako, da sem ji všil še dodatno elastiko širine 2,5cm.

 

gold72:

Pozdravljen,

Jaz imam starejšo TDM-ko in isti problem z vetrom.

visok sm 173cm. do 100 km/h je še znosno, naprej pa bobni za popiz..dit, če pa še mal nasproti zapiha...pa...

Tudi s povišano šipco ( +7cm ) ni blo kej dost razlike, pa sem dodal še vario nastavek...do 110km/h-malenkost bolje. naprej brez razlike.

Čelade sprobane od tistih za 50€(lidl) do integralne Agv, preklopne Nolan n103 itd...za večji denar.

Še najmanj je bobnelo pri tisti za 50€, ampak je glede varnosti bolj mišljena za na skuter.

Nekaj sem rešil s čepki za ušesa...ampak potem ne slišiš motorja, med vožnjo pa nimam časa gledat na obratomer.

Vem da se dobijo 14 cm povišani vizirji, ampak ga ne mislim nabavit, dokler enega ne sprobam...ker se mi potem te "odvečni kosi" samo nabirajo po policah.

Če ima kdo maximalno povišan vizir za posodit za en krog, al pa že kar rešitev za zgoraj opisan problem...

Bom vesel

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Saturday, April 15, 2017 ob 10:15, DinDiin pravi:

Keep on rollin! 

DSC_0110.JPG

Kolikokrat si štelal ventile?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DinDiin pravi:

Pri 70k.

Kam si pa peljal nastavit ventile?

A se spomniš mogoče koliko so ti računali?

Lp, n

Popravljeno . Popravil notranc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen je strošek menjave verige odmične gredi, napenjalca in nastavitve ventilov? (letnik 2002) - prevoženih 68k

Koliko je dela z menjavo olja in tesnil v vilicah? (koliko je strošek pri serviserju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se mi je zdel, da nisem zadnč nalimu slike v pravo temo, tk da še tuki :D ...... od 5. junija 2013 .... :)

20170422_124740-1.thumb.jpg.a7215fa8740a7eb178c6dc2d527e9185.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, yamafrik pravi:

Kakšen je strošek menjave verige odmične gredi, napenjalca in nastavitve ventilov? (letnik 2002) - prevoženih 68k

Pred nekaj leti sem dal okrog 400€ za vse skupaj - servis, olje, filter, napenjalec verige, nastavitev ventilov, zavorne ploščice...sam napenjalec je bil okrog 100€, ploščice 80€. Verige odmične gredi se mi zdi, da nisem menjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, yamafrik pravi:

Kakšen je strošek menjave verige odmične gredi, napenjalca in nastavitve ventilov? (letnik 2002) - prevoženih 68k

Koliko je dela z menjavo olja in tesnil v vilicah? (koliko je strošek pri serviserju)

zdravo,

sem bil v četrtek na Yamaha srvisu in se pozanimal.

Samo nestavitve ventilov in nekaj drobnega materijala ter antifriz cca250 eurov, a po besedah mojstra je priporočljivo ob enem menjati tudi napenjalec in ketnico, kar pa pride na palec dodatnih 250 eur.

se pravi cca 500 evrov, če hočeš imeti kakor je treba.

 

lp,  n

Popravljeno . Popravil notranc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DinDiin pravi:

Sam pol si za naslednjih 70k spet  sam na olju pa  filtru,  boring :) 

2 frenda z 850kami sta pogosto dolivala olje. Kako pa 900? Ti si kar referenca za ta info hehe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud pri 170k+ še vedno ne žre........nikoli dolil niti 1dcl :)

Glede ventilov in ketnce pa menjal pri 135k ter dal nastavit ventile......   Ketnco je bilo malo slišat.....en ventil za nastavit, toda bil še vedno v toleranci....    Pred leti dal pregledat ventile na 40k, kakor v navodilih...brez veze....dnar vržen stran   :/

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 26. 4. 2017 ob 11:49, yankee pravi:

Tud pri 170k+ še vedno ne žre........nikoli dolil niti 1dcl :)

Glede ventilov in ketnce pa menjal pri 135k ter dal nastavit ventile......   Ketnco je bilo malo slišat.....en ventil za nastavit, toda bil še vedno v toleranci....    Pred leti dal pregledat ventile na 40k, kakor v navodilih...brez veze....dnar vržen stran   :/

Yankee,mi prosim zaupaš kdaj jo je bilo slišati najbolj?  Hvala ti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Oprosti za pozen odgovor....

Na začetku samo parkrat pri mrzlem motorju, nato pa tudi pri toplem......  Glede na to, da si iz primorske in če si v dvomih, skoči do Mirota v Motosprint in naj prisluhne....Ima TDMko v mezincu in ti bo takoj povedal ;)  

Če nisi ta cajt že poštimal.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolje pozno kot nikoli ☺.Hvala ti. Vem za motosprint in Mirota. On pravi da se ne menja pred 100k.jaz pa vseeno nekaj slišim. A to je zvok bolj podoben rožlanju?

Predvidevam ,da je zvok prisoten tudi pri stisnjeni sklopki ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če rožlja, rožlja neglede na sklopko.......edina razlika morda se čuje pri toplem ali mrzlem motorju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!