Skoči na vsebino

Marija Reka


Brrrm

Priporočene objave

Danes, oziroma včeraj, sem malo skočil na 3m, poklepetal s Pupo, na hitro srečal Bladzota in odfrlel nazaj proti CE.

Pa me je pred Šempetrom zagrabilo, da skočim pogledati še ovinke na Podmejo.

Desni smernik in že jo maham skozi Prebold. Na koncu Prebolda jasno tabla "prečrtani Prebold".

In kar takoj tam noviteta, ki je zrasla preko zime, tabla Marija Reka.

Nekaj hiš je tam v tisti dolini ob potku do vznožja podmejskih ovinkov.

In si človek misli, saj si pa morebiti le zaslužijo svojo tablo za naselje.

Vijugam jaz po tistih dolinskih ovinkih in brusim novo novcato prednjo gumo D205 in po nekaj časa ugotovim, da Marije Reke nekako ni konec.

Tipiča šlamparija a´la delo na ceti, omejitev 30 km/h, pa nikjer delavcev, niti delovišča, še manj pa table, ki vse skupaj preklicuje.

In tako, malo razočaran nad ablastjo, sem jo mahal navzgor po ovinkih. Cestica suha, nepeščena, asfalt prijazen, prometa nič.

Pritelovadil sem še skozi zadnji desni ovinek, gor pri planinskem ali kakšnem že domu so mladci pripravljali mlaj, jaz dal levi smernik, da na parkirišču planinskega ali kakšnega že doma obrnem in nazaj v dolino, ko sem zagledal tablo "prečrtana Marija Reka".

Da, dragi moji. Cestni ablasti se je popolnoma utrgalo. Naselje Marija Reka sega vse od table "prečrtani Prebold" do planinskega ali kakšnega že doma na Podmeji.

Nekaj kilometrov hoste in travnikov postalo naselje.

Moramo tja poslati HHVja, da preveri če imajo medvedi in zajci in srnice osebne izkaznice s stalnim bivališčem v Mariji Reki.

Pa to ni tabla Marija Reka brez obrobe, temveč ima lepo črno obrobo, kar pomeni 50 km/h. Ponekod v tej Mariji Reki je tudi območje s 40 km/h. Pa si upajte prekoračiti hitrost v naselju. Je kazen za malo km/h prekoračitve hitro visoka.

Marija pomagaj. Pa še kdo drugi tudi. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil včeraj, a nisem videl table. Sem bil preveč na cesto skoncentriran .) . Kar sledi tablam je najbrž kakšni vrli policist z radarjem za neko smreko. Pol bomo pa table odmontiral, pa bo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sm se jst lani na podmejo pelu sm sreču ta modre ko so lepo motoriste lovil. stal so pa tam preden se klanec začne, mal pred igriščem. pa baje so bli že večkrat na cesti Prebold-Podmeja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazite, ko se spuščate s Podmeje v Trbovlje, ker je cesta polna peska, ki ga je nanosil dež. To je tisti pesek, ki so ga pridno metali na cesto, zdaj pa čakajo, da ga dež v dolino spere. :angry: Saj dokler ga nosi po kanalih je OK, ampak skor na vsakem ovinku prečka cesto. Previdno!

Ne vem, zakaj je na Preboldski strani lahko cesta OK? A tam ne pada sneg? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

@HAWKey kje je kakšno igrišče???

PS: Pazite tam kjer se začnejo tahudi ovinki je sedaj cela cesta nekaj metrov nasvinjana z blatom in peskom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teniško igrišče je še v dolini, kakšen kilometer predno se cesta prične dvigovati. Gledano iz Prebolda na levi strani, gledano iz Trbovelj pa, logično, na desni strani ceste. Na takem, lepem ovinku, vendar je tam potrebno paziti tudi zato, ker avtomobili iz dovoza k teniškemu igrišču na cesto dostikrat navozijo pesek.

Da opaziš igrišče pomaga tudi, če voziš skozi Marijo Reko kaj počasneje, kot očitno običajno divjaš, če okolice očitno sploh ne zaznavaš. B)

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Teniško igrišče je še v dolini, kakšen kilometer predno se cesta prične dvigovati. Gledano iz Prebolda na levi strani, gledano iz Trbovelj pa, logično, na desni strani ceste. Na takem, lepem ovinku, vendar je tam potrebno paziti tudi zato, ker avtomobili iz dovoza k teniškemu igrišču na cesto dostikrat navozijo pesek.

Da opaziš igrišče pomaga tudi, če voziš skozi Marijo Reko kaj počasneje, kot očitno običajno divjaš, če okolice očitno sploh ne zaznavaš. B)

:lol1:

Mimogrede, tam ni nobenega teniškega igrišča.

Vsaj jaz ne vem za njega. :?

Je igrišče za nogomet in del košarkaškega igrišča.

Pa lepo imajo urejeno okolico.

Svaka čast Športnemu društvu Marija Reka! :OK:

Sam ko z avtomobili spelujejo s parkirišča naj mal pazijo, ker gre polno kamenja z njimi na cesto.... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@HAWKey kje je kakšno igrišče???

PS: Pazite tam kjer se začnejo tahudi ovinki je sedaj cela cesta nekaj metrov nasvinjana z blatom in peskom!

igrišče za fuzbal+rokomet+košarko, gic ve kaj mislim

tam k praviš da se začnejo tahudi ovinki (gledano prebold > podmeja) se cesta po nekaj ovinkih dvigne, pol pa spet zravna. tam je na vrhu potem ravnina+ mislim da omejitev 40km/h in tam na koncu ravnine, levo od ceste je malo nižje igrišče & parkirišče (tuki radi stojijo varuhi zakona), pol se pa cesta sposti v malo daljši desni ovinek, tam je tudi odcep za reško planino.

p.s.: tuki so baje saj 2 na treden policaji in izkoriščajo da tam stoji tabla 40(drugje jih še nism srečal ali čul da bi stali), ki jo noben ne upošteva, aja pa marija reka se tudi ne zaključi do vrha (50 km/h).

Popravljeno . Popravil HAWKey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je s tablami za označbo kraja bom preveril prvič ko grem gor.

Vozim se pa večkrat, pa se nikoli nisem osredotočil na to, kje stoji tabla za naselje...

Ovinki pa so super.

Fajni za polagat.

Vedno srečam kakega motorista, ki se tudi pelje gor zaradi polaganja ovinkov :kva2:

Po dežju je možnost kakšne svinjarije na cesti, tako da PREVIDNO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, včeraj popoldne sem šel pogledat to čudo.

Res je, naselje Marija Reka se začne s tablo, kjer se konča Prebold.

Tu mi je povsem jasno, da je omejitev 50.

Po cca.500m je zadnja hiša na desni strani.

Sledi cca.1,5km lepih ovinkov po gozdu nakar je omejitev 40 kmh, tu je naselje...(4-5 bajt), ki se končajo po cca 300m.

Omejitev se vleče do prvega križišča, to je za igriščem na levi strani, cca 800m.

Sledi cca. 150m, kjer se lahko pelješ 50. Tu se lahko zavije na desno za Dom na Reški planini.

30m za tem križiščem je spet omejitev na 40. Voziš se po 'ravnih ovinkih' in po 400m prideš do bajte. Za bajto je krišišče. Konec omejitve 40 in velja 50 naprej.

Tu se začne vzpon. Do vrha je 5 km in vmes samo ena bajta.

Ostali prebivalci so divje živali.

Ko prideš na vrh je pri lovskem domu konec naselja Marija Reka.

Zdej pa se pel pa polagaj ovinke, če se lohk peleš samo 50!!!!! :cry:

:xx: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Tale Marija Reka je pa res carska. Toda za letos je tu konec veselja, saj je verjetno na cesto padlo ogromno listja, storžev, vejic, itd... Sem bil letos vsaj 4x tu, drugo leto pa še večkrat pridem :yea2:

Sem zadnjič naredu 2 posnetka. Upam, da ne bo kdo zameru, če se bo prepoznal...

post-6-1096055623.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, na prvi sliki nisem jaz.....

še sreča, na drugi tudi ne.... :kva2:

Sta se pa ta dva očitno kr dobr pelala čez.... :notworthy:

Je pa res, da je sedaj že cesta kr fejst nasvinjana ....

ogromno listja, storžev, vejic, itd...

Jesen je tu :BUA:

al pa je kriv tudi dež v soboto...

Popravljeno . Popravil gic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo šel dvakrat gor pa dol. Bi še ampak bencina zmanjkovalo pa sem moral zaključit za danes. Cesta je še vedno v zelo dobrem stanju (beri čista). Edino kar je potrebno malo pazit sta 2 ostra leva ovinka da se jih ne vzame preveč na široko ker je na robu nekaj storžev in šodra. Če pa držiš sredno linijo pa gre BP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!