Skoči na vsebino

Marija Reka


Brrrm

Priporočene objave

@KeC mislim da sm te danes vidu k sm se dol pelu. :?

sm vidu še kr nekaj drugih :ph34r: . bil kdo gor tam od 17.30-18.30??

drgač pa cesta ni pretirano umazana :grrr , razn na enem mestu je en s traktorjem blat nanosu, sam ni krize ker ni na ovinku. drgač pa tam pa tam mal listja na tleh, pa kak storž pa to...

aja pa mrzl je. tk da ni za pretiravat...

p.s.: sam cesta je pa še vedno :notworthy: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem bil gor nekje med 17.10 - 17.25. :yea2:

Mislim, da sem tudi jaz videl KeC-a! A si bil?

Cesta je res še čista, no razen takoj na prvem vzponu (kjer skoraj ni ovinka), so siliral koruzo in je nekaj blata.....

Zapeljal sem se enkrat gor, postal za 2 minuti na parkingu in nazaj dol.

Pol sem šel pa gledat rokomet v Celje......

Popravljeno . Popravil gic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajmo nekaj zdefinirat: Marija Reka je v štartni kraj v dolini, vzpenjamo se na Mrzlico, na vrhu pa so Vrhe...

or em aj rong?

post-6-1096440156.jpg

Popravljeno . Popravil špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm včeraj (torek) pa nisem bil jaz, so se mi načrti mal spremenili pa sem bil na kavi v slo. bistrici. Kljub temu da je hladno se da še vedno fajn odpeljat tole cesto. Se iskrilo izpod tačk :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Špilferderber: ja, lahko bi se tako reklo, ampak po tablah, ki označujejo naselja ni tako!!!

Če pogledaš malo višje moj post

Res je, naselje Marija Reka se začne s tablo, kjer se konča Prebold.

Tu mi je povsem jasno, da je omejitev 50.

Po cca.500m je zadnja hiša na desni strani.

Sledi cca.1,5km lepih ovinkov po gozdu nakar je omejitev 40 kmh, tu je naselje...(4-5 bajt), ki se končajo po cca 300m.

Omejitev se vleče do prvega križišča, to je za igriščem na levi strani, cca 800m.

Sledi cca. 150m, kjer se lahko pelješ 50. Tu se lahko zavije na desno za Dom na Reški planini.

30m za tem križiščem je spet omejitev na 40. Voziš se po 'ravnih ovinkih' in po 400m prideš do bajte. Za bajto je krišišče. Konec omejitve 40 in velja 50 naprej.

Tu se začne vzpon. Do vrha je 5 km in vmes samo ena bajta.

Ostali prebivalci so divje živali.

Ko prideš na vrh je pri lovskem domu konec naselja Marija Reka.

Ljudje pravijo, da so na vrhu Vrhe....ali Podmeja....ali....

Popravljeno . Popravil gic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri pa pravjo da gredo z avtom na Vrhe, pol pa peš na Mrzlico.... :hmm:

Če kdaj to jaz naredim, rečem, da grem na Podmejo...

Ampak tam je tabla, ki označuje konec Marije Reke.... :? :cry:

Kot že velikokrat rečeno 100 ljudi 100 čudi...

Popravljeno . Popravil gic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja čud pa vedno pravi, da se "gre drajsat na Mrzlico" :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gic: jst sm sreču enga fazerja, ko sm šou dol na unim prvim ovinku, ko se mal bl klanc začne (mal pred tistim ko je blo nasvinjan od traktorja)

marija reka je vse skupaj do prelaza(glede na hišne številke).

iz prebolda se pripelješ po dolini (velika reka), ki se konča na prevalu vrhe. naprej proti zasavski strani, pa na vrhu tud mal pa je naselje podmeja.

nevem, jst rečem da grem na vrhe.

cesta o kateri govorimo je pa s preboldske strani proti vrhem, natančneje do planinskega doma. mrzlica je pa 4 km (večinoma makedamska cesta) vzhodno od planinskega doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem čist naklučno naletel na tole Marijo Reko in morm rečt da so res fajn ovinki! Taki da ti kar oči začenjo rositi od same sreče :cry: :D Res pa je tole en nenormalno dolg naselje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naselje gor al pa dol važn d se da dost luštn odpelat,pa da ni glih velik križišč na poti navzgor.jst vedno obračam pred prvim hišam spodaj če se pripelješ navzdol,je kolegu enkat en pes skoču na cesto tm pr bajti,pa še glih ni mi za divjat mim predpražnika od tiste bajte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes spet 3x položil na trenutke rahlo vlažno Marijo. :OK: Bil še kdo od motosvetovcev tam? Vozil sem skupaj z eno R6-ko in KLE500.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bi bil kdo toooooolko prjazen in fajn d bi kšno slikco te Marije božje gor dal O:-) d vidmo če se splača res zavit tje gor kdaj al ne :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, splača se. Jaz imam do tja okrog 8 km. Tako da vsak teden vsaj enkrat uživam v ovinkih. Mi je pa predvčerajšnjim ena pička z BMWjem(avtom) ustavila sredi ceste in to na nepreglednem delu, kjer sem kar hitro peljal. Preklinjal sem, da ERka nima spredaj dveh diskov. 1 m pred avtom sem uspel ustaviti.

Drugače pa, super proga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splača? Kačje ride se lahko skrijejo pred tem. Kar sem dosedaj odvozil Marijo reko nese samo avstrijska golica (pa še ta zelo težko). Ne čakaj na fotke ampak čimprej (dokler je še vreme) pojdi nanjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw danes odpeljal 2x Marijo potem pa še na Golico skočil. Se ustavil v Radljah ob dravi na kavici in pred nekaj minutami parkiral.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej ride :doze: kaj js vem, niso lih nevem kaj, razn dveh ovinku. No dejmo kšno slikco lih tko mal naflikat-al nimaste cajta se ustavt za eno fotko :rolleyes: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nimam nobene doma, bom ob prvi priliki, sicer pa a niso 2 slikici že prpopani?

P.S. Dve slikici sta že na prvi strani tega topica.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!