Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

Glede na to da so se nam odprla vrata v eu,in vse možnosti povezane s tem ,bi me zanimal nakup kakšne stvarce preko ebay-a,pa če ima kdo kakšne izkušnje in nasvet o tem-na dan z njimi.p.s.-hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam izkusnje prav z E-bay samo ne glede motoristične opreme pač pa sem kupil vezi za snowboard - carine je bilo še enkrat tolk kot je bila sama cena (ker je poštna carina čisto nekaj drugega kot navadna - druge tarife: nad 9000SIT te opalijo ko norega, do 6000SIT pa ne plačaš nič), ne vem kako bo sedaj v EU ampak se fino pozanimaj kako in koliko za pošto!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima sam postopek in način kupovanja,plačila ipd.,s carino po novem ne bi smel bit več problemov.Ne bi rad pošilju dnarja,pa pol ostal brez robe,ker se je precej zlorabljala zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preko e-baya sem našel kar nekaj koristnih zadev, pa se nisem nikoli upal naročiti.

Plačila mislim da potekajo preko eurocarda... :hmm:

Z informacijami na dan!!! :P Tudi mene to zanima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačila ne potekajo preko eurocarda, ampak preko bančnega nakazila vnaprej, ker ti prodajalec iz Nemčije ne bo nikdar poslal po povzetju. S kreditno kartico lahko plačaš le pri zelo redkih, pa še tam le preko Paypal-a(ta ti denar potegne iz kreditne kartice).

Kreditno kartico potrebuješ pri Ebay-u le pri prodaji, da ti z nje lahko potegnejo svojo provizijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Ebay-u sem kupil doslej že kar nekaj delov za motor, ker so tam veliko cenejši in doslej nisem imel nobenih težav. Pogledati pač moreš kakšne ocene ima prodajalec, če ima kaj negativnih, pogledaš zakaj jih je dobil in se na podlagi tega odločiš ali boš pri njem kupil ali ne. Z vnosom svojega zneska pa počakaš do konca avkcije(kakšnih 30s do konca), da ne bi po nepotrebnem nabijali cene v višino.

Če si zmagal ti Ebay pošlje po mailu sporočilo z bančnimi podatki prodajalca, najbolje pa je če se še sam obrneš na njega.

Zdaj ko smo v EU bo vse nekoliko lažje, ker si lahko kupljeno naročiš kar na dom, prej sem si pa naročal na pošto v Avstriji in sam prepeljal preko meje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ko smo v EU bo vse nekoliko lažje, ker si lahko kupljeno naročiš kar na dom, prej sem si pa naročal na pošto v Avstriji in sam prepeljal preko meje.

To verjetno verjetno velja za izdelke iz EU.

Kaj pa Če pa naročiš kaj iz Amerike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem kupoval iz Amerike in sem denar nakazal v naprej, saj nimam kartic in podobnega, a šlo je za podjetje in ne fizično osebo (pri znanem podjetju z dobrimi ocenami nisem imel toliko pomislekov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to kar sem napisal velja konkretno za Nemčijo in Italijo. Probelmi nastanejo že pri Švici, ki ni v EU. Za Ameriko pa bilo resnično dobro vedet, kako poteka carinjenje in obdavčitev, kje se to plača itd. Moraš pošiljko prevzeti na carinarnici ali ti jo pošljejo na dom in plačaš vse stroške ob prevzemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e-baya še nisem uporabljal...sem pa enkrat v sloveniji naročil nekaj po netu dobil predračun na mejl in čez 3 dni brezplačno dostavljeno zadevo...sem bil presenečen nad neprekršenimi obljubami in učinkovitosti...tako da :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi če zmagam na licitaciji,potem sen dolžan nakazat denar prodajalcu al Ebay-u?To mi je mal :wacko: ,kdo pa mi potem garantira de bom plačano tud dobil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ze ve ni drugi temi napisal:

~ 1/3 poslov sklenjenih preko ebay v nemciji je suhi nateg. to je spoznanje nemskega drustva potrosnikov glede na pritozbe, katere so dobili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Denar nakažeš prodajalcu, Ebay nima s tem nič, je le platforma za prodajo in oglaševanje, tako kot pri nas recimo Bolha. Previdnost seveda ni odveč, da res ne padeš v tisto skupino nategnjenih, številka 1/3 pa je le malo pretirana.

Pri dražjih stvareh (npr. nad 200Eur) se ti splača koristiti tako imenovan "Treuhand Service", ti nakažeš denar temu podjetju na račun, ko prodajalec dobi od njih sporočilo, da je tvoj denar bil nakazan pošlje paket na tvoj naslov. Ko ti paket prevzameš in si z robo zadovoljen sporočiš temu servisu, da je pošiljka OK oni nakažejo tvoj denar naprej na račun prodajalca. Priporočano pa je uporabljati servise, ki jih svetuje Ebay. ž

Na internetu obstaja kar nekaj takih "fake" servisov, da ko ti nakažeš denar na njihov račun, njihova stran in servis izgineta neznano kam in se v kratkem pojavijo kjerkoli drugje pod drugim imenom. Tako jih je skoraj nemogoče izslediti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
imam izkusnje prav z E-bay samo ne glede motoristične opreme pač pa sem kupil vezi za snowboard - carine je bilo še enkrat tolk kot je bila sama cena (ker je poštna carina čisto nekaj drugega kot navadna - druge tarife: nad 9000SIT te opalijo ko norega, do 6000SIT pa ne plačaš nič), ne vem kako bo sedaj v EU ampak se fino pozanimaj kako in koliko za pošto!!

akr se tiče držav izven evropske unije je vedno bilo in vedno bo cca 25EUR je zadeva avtomatsko sproščena s strani carine... fizične osebe naj bi sicer imele nekako dovoljenje uvoza do mislim da 50 eur +-10 ampak je vse to že odvisno od dobre volje carinika (na brniku je zadržano vse kar je nad 25eur tko da je terba premislt kako spravit zadevo v državo) vse kar je carinsko zadržano pa vam obračunajo carino in davek glede na tarifno skupino blaga k ga uvažaš... medtem ko za evropske države (odkar je članica tudi slovenija) ni nobenih davkov (za blago s poreklom iz evropske unije) ker je pač ddv že bil poravnan

veliko sreče z nakupi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Um die Anmeldung abzuschließen, geben Sie bitte den Bestätigungscode ein, den Sie in Ihrer Anmeldungs-E-Mail erhalten haben, und klicken Sie dann auf Anmeldung abschließen.

Kaj pomeni tole?

Js sem se prijavil na e-bay, na e-mail sem dobil pošto, sam ne vem kje dobim "Bestätigungscode" !

A kdo ve kaj o tem.

Rad bi pa tole kupil: ebay

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem tud mislil, da bo koda v e-mailu, ki sem ga dobil. Ampak je ni!

A je mogoče, da ti kodo pošljejo po pošti na dom? Se mi zdi, da sem nekje na njihovi strani to zaznal.

Sie haben es fast geschafft.

  eBay schickt Ihnen einen Brief mit dem Bestätigungscode an: 

MOJ NASLOV

Sie schließen Ihre Anmeldung erfolgreich ab, indem Sie diesen Code, wie im Brief beschrieben, eingeben. Ihre Anmeldung kann erst abgeschlossen werden, wenn Sie das Schreiben von eBay erhalten haben. Dies dauert im Regelfall zwei bis drei Werktage.

Drugač sem pa dobil takšen mejl:

ebay.txt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse boš dobo po pošti cca 10 dni

hm, prepozno

Če mi kdo tole zrihta in pripelje iz Nemčije, ga bogato nagradim :D

Resno :yes:

Popravljeno . Popravil Gionni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!