Skoči na vsebino

MODELARSTVO


Priporočene objave

Rakete par dni nazaj letele...ena celo odprla padalo :P :worship:

Zdej se pa že spravljam narest en čolniček :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ce mogoce kdo ve, v cem bi lahko bil problem

V jadralno letalo sem vgradil elektricni motorcek Speed 480. Vse normalno prilotam, vendar ko ga priklopim na elektriko, zacne piskat. To piskanje se ponavlja v nedogled, dokler ga ponovno ne odklopim. Zdaj pa nevem, al je tezava v motorcku, al v RV napravi, da so narobne nastavitve in le tega ne prepozna. Ker namrec piskanje se pricne kaksnih 5s po priklopu na elektriko.

Hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce mogoce kdo ve, v cem bi lahko bil problem

A to ti regler piska, al kaj?

BTW: si že kdaj probal brushless-a? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to ti regler piska, al kaj?

BTW: si že kdaj probal brushless-a? :naughty:

sem ze zrihtal, problem je bil v kanalih.

Brushlessa na jadrilico pa jaz nebi, ze ta 480 je nekje na meji se mi zdi, ker potem bi ze zecel v prazno mlatit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ze zrihtal, problem je bil v kanalih.

Brushlessa na jadrilico pa jaz nebi, ze ta 480 je nekje na meji se mi zdi, ker potem bi ze zecel v prazno mlatit :)

nebi nebi :grrr kak 9x4 prop daš gor, gre ko šus :lol:

Jest trenutno delam MiG29, 2 elektro turbince prideta gor. Bom mal poslikal, do kje sl prlezu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nebi nebi :grrr kak 9x4 prop daš gor, gre ko šus :lol:

Jest trenutno delam MiG29, 2 elektro turbince prideta gor. Bom mal poslikal, do kje sl prlezu :D

uu, to je moj nacrt za cez zimo. Sicer nevem ce glih Mig (mozno sicer je), ampak tud lepo 2 elektro motorcka not in je to to :)

Impeller motorcek bos dal not ne? Da so lepo skriti, ne pa da se propeler ven vidi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uu, to je moj nacrt za cez zimo. Sicer nevem ce glih Mig (mozno sicer je), ampak tud lepo 2 elektro motorcka not in je to to :)

Impeller motorcek bos dal not ne? Da so lepo skriti, ne pa da se propeler ven vidi :)

Jap :grim impeller turbinca pride, 70mm... fajn zažvižga :whistle:

Zgleda pa prbližn tkole :photo: post-2606-1217250699_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol pa se spomladi dobima z lovci na enem letaliscu hehe :D

Sam ce bi mel denar, bi pa kr pravo turbino kupo - med 2 in 6k € :D

to je sele raketa, ko gre 350km/h kdaj hoces :)

Popravljeno . Popravil Gixxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si kdaj pomislu, kaj se zgodi, še to dol pade :whistle:

:grrr nebi jest tega, so imel fantje že probleme, ko so pol polja s pšenico zakurl .)

Sej 120-150 km/h tut ni tko slabo, ane. Pa še ne rabiš tolk krame sabo vozit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap... je zajeban, če ti krila v flutter padejo :yes: Zato se pa jest tega ne grem :grrr Sej so elektro tut dobri.

Eno :photo: kako zgleda trup

post-2606-1217279106_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma to valda ja, da ni racunice s temi turbinskimi :) En mariborski modelar je po 2min leta razbil model, ki je mel turbino vredno 6000€, vendar cista malomarnost, zaradi preslabo pritrjenega motorcka

Tak da odkar obstajajo ti impeller motorcki, tu nimas kaj razmislat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

jst pa se nekaj poigravam z mislijo, da bi si nabavil kak aeroplan...vi ki ste izkušeni kaj bi mi priporočali kot popolnemu začetniku v temu?...aja pa tudi komande kake priporočate...sm bral na modelarskem forumu, da se folk največkrat odloči za easy star-ja in komande mx 12.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Graupnerjeve komande so vredu. Penasti modeli se meni ne dopadejo preveč. Zelo vredu začetniški model ti je recimo Telstar, pa kakega lahkega brushlessa noter natakneš, pa je zmaga popolna...

Btw Na sliki je ena od mojih tišlarij.

post-5959-1222768047_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst pa se nekaj poigravam z mislijo, da bi si nabavil kak aeroplan...vi ki ste izkušeni kaj bi mi priporočali kot popolnemu začetniku v temu?...aja pa tudi komande kake priporočate...sm bral na modelarskem forumu, da se folk največkrat odloči za easy star-ja in komande mx 12.

Evo jst imam enga začetniškega za prodat z vsem kar rabiš... In sicer top quark (ne vem če jih še delajo) z 1,5ccm bencinskim motorčkom in vanguard 4-kanalno postajo. Vse skupi je zelo malo rabljeno ampak je nekaj časa stalo v omari. Tako komande kot sam avionček sta pa primerna za začetnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja hvala za ponudbo...sam sm dns vidu nek oglas na netu za easy star-ja skupaj s komandami baterijami in polnilcem in sm kar takoj poklical pa ga šel kupit :)...zdej pa ko bo mal normalnega vremena se bomo šli batalica party!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst pa se nekaj poigravam z mislijo, da bi si nabavil kak aeroplan...vi ki ste izkušeni kaj bi mi priporočali kot popolnemu začetniku v temu?...aja pa tudi komande kake priporočate...sm bral na modelarskem forumu, da se folk največkrat odloči za easy star-ja in komande mx 12.

Tole si pa tko vprašal, kot če bi napisal: kak motor priporočate za začetnika :lol:

Hja, svoje svojim... MX12 je uredu, ima več kot dovolj za začetnika. Kar se pa modelov tiče: za zbijat smo mi (vaški modelarji) delal leteča krila (stiropor + selotejp). Seveda je blo to brez pogona - jadralno. Kaj si boš pa ti umislil, je pa tvoja stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole si pa tko vprašal, kot če bi napisal: kak motor priporočate za začetnika :lol:

Hja, svoje svojim... MX12 je uredu, ima več kot dovolj za začetnika. Kar se pa modelov tiče: za zbijat smo mi (vaški modelarji) delal leteča krila (stiropor + selotejp). Seveda je blo to brez pogona - jadralno. Kaj si boš pa ti umislil, je pa tvoja stvar.

ja ne usake tolko se dobi kaka taka mona kot jst pa to vpraša hehe...no sej vprašat ni greh...raje se malo osmešiš pa dobiš kako fajn informacijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Projekt SU-27 je v teku, cez vikend bo vrjetno vse zlepljeno skupaj in popolnoma prekrito s fiberglasom.

Po tem koraku pa pride na vrsti barvanje :)

Vgradil bom pa 2 impellerja in sicer HET 6904 (70mm)

slika018.jpg slika019.jpg

slika020.jpg slika021.jpg

Pobarval ga bom pa takole (upam, da bo uspelo) :)

su27ptakingoff.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Nekdo je spoznal, da je moj čoln občutno hitrejši kot njegov motor, haha, hvala za minus :whistle::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!