Skoči na vsebino

Slovenski avto leta 2005


Thundercat

Priporočene objave

1. Golf -volkswagen

2. Modus -renault

3. 407 -Peugeot

4. Rx-8 -Mazda

5. Tucson -Hyundai

Kar pričakovano, da na trgu novi modus ne bo zmožen pregnati "starega" golfa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

golf = goljuf (by expert N******)

iskreno upam da V izdelujejo bolje kot predhodnike, ki so ble totalno kvarljive budget draining in nerve testing variante, skratka :angry: :slap: :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je tale izbor resničen,je precej mimo... razn mazde pa mejbi 407ke ker je lepa :)

nč nimam prot golfu,sam mi je grozn dolgočasn...če pa še crkuje (kar je nažalost res),pa sploh ne vem kva ga v izbor tiščijo... no ja, GTI ni za odmet :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj potem je pa kristalno jasno. Jazbec ima prav. :OK:

Uredništva omenjenih medijev so prejela 60.501 glasovnico, kar je skoraj 5000 glasovnic več kot lani. V tem delu izbora se je najbolje odrezal Mazdin športnik z rotacijskim motorjem RX-8 s 13.661 glasovi, na drugo mesto se je uvrstil renault modus s 7243 glasovi, tretji je bil peugeot 407 s 6935 glasovi, četrti VW golf s 6354 glasovi, zadnje mesto, ki še vodi v finale, pa je zasedel hyundai tucson z 2216 glasovi.

Finalisti so v skladu s tem v drugi krog glasovanja s seboj prinesli tudi prvi komplet točk - mazda RX-8 šest točk, renault modus štiri točke, peugeot 407 tri točke, VW golf dve točki in hyundai tucson eno točko. Zadnje dejanje izbora za slovenski avto leta je bilo glasovanje strokovne žirije, sestavljene iz novinarjev in urednikov sodelujočih medijev.

Najvišje je sicer večini nedosegljiv, a zelo ... Avto z veliko začetnico. Sledil je uporaben avtomobilček (Modus), luštna limuzina ... maskota zdolgočasenega dela slovenske publike pa šele na četrtem mestu. Ampak tu pride v igro "strokovna žirija" :OK: :lol1:

A, jebiga ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni ni jasno, po kakem sistemu je zmagal Golf medtem, ko je bil RX-8 praktično finalist. Iz vizualne plati gledano, Golf izgleda še najslabše, saj se Nemci ne morejo odreči konzervativnim linijam svojih avtomobilov. Napredek glede na prejšnji model Golfa je zelo majhen. Tudi kakovost ni vrhunska, ki bi za to ceno morala biti. Prav tako ni sam agregat inovativen, kot je recimo pri Mazdinem modelu (wankel). Ampak, ker je bila slednja znamka pri nas že 2 krat na najvišji stopnički, so se "strokovnjaki" odločili, da tokrat naj nastopi "Ljudski voz". In če prav razumem, so bralci odločili popolnoma drugače kot žirija, kar je še en dokaz, da slednji (številčno šibkejši) presojajo zaradi "kakšnega podarjenega" denarja ali pa preprosto ne znajo presojati. Pri organiziranih tekmovanjih mi ni všeč to, da je vse že naprej določeno. In zakaj potem sploh dajo možnost glasovanja bralcev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fak kr Golf je avto leta! Nikol ga nism maru ta je pa se posebi grd pa se drugi so ga spluval! :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okey nespremljam tok avtomobilsko industrijo sam bi jest dou avto leto mazdo

si saj upajo vanklov motor not dat

kako lepo gre ta avto ko turbinca :OK:

golf suuuuucks :BUA:

Popravljeno . Popravil DESMOSEIDICI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenci spet razočarali(vsaj mene). :( Ko ,da ni druga kot vw. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenci spet razočarali(vsaj mene). :( Ko ,da ni druga kot vw. :BUA:

Slovenci te niso mogli razočarati saj so množično glasovali za Mazdo.

Razočarali so te avtomobilistični novinarji, ki so golfu podeljevali točke (Prosenc, Kmetič, Martinčič, . . .).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje glasujejo, ker lahko s tem zadanejo eno izmed reklam. Bilo pa bi bolje če se to ne bi imenoval avto leta ampak AVTO LETA medijskih hiš, ki pri tem sodelujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cela prireditev oz. smisel izbora ava leta je :SS :SS :SS :SS

Kako morejo skupaj "takmovati" tako različni avtomobili:

- JEEP (Hyundai)

- ŠPORTNI ( Mazda RX 8)

- ZA LJUDSKE MNOŽICE (Golf V)

- NA POL KOMBI (MODUS)

- pa še en.

Zmešali so jabolka in hruške in marelce in slive....

Skratka icon_napaka.gificon_napaka.gificon_napaka.gif

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, točno, Tadej, kaj sploh je definicija slovenskega avta leta, oziroma čemu ta titula sploh služi? Ali naj bi šlo za tehnolođko najbolj dovršen avto, avto, ki je najbolj primeren slovenski populaciji, avto, ki bi si ga povprečen slovenec želel imeti v garaži, ali kar neki....potrošniška finta, ki bi pomagala avto boljše prodajati. V vsakem primeru, nobeden od petih finalistov praktično ni v tem kontekstu, mogoče golf in 407, vendar je prvi definitivno predrag za tisto kar nudi, oziroma je popvprečen slovenec tudi ugotovil, da ni vse zlato, kar je golf, in da se tiste nalepke res ne plačuje več toliko, kot nekateri mislijo da bi morali dobiti zanjo.

Še vedno se povprečni slovenec odloča za nakup avtomobila po principu da za svoj denar dobi čimveč avtomobila...v metrih, volumnu in seveda opremi, posledično varnosti in ohranjanju cene, vedno bolj pa prihaja do izraza tudi element TCO (total cost of ownership)-torej element lastništva in s tem povezanih stroškov, od amortizacije (izgobljanja vrednosti), stroškov registracije, porabe goriva, servisov in cene le teh ter pogostosti intervalov, garancijske dobe in odobno.

Ravno zato težko vidim v omenjeni petici res ljudski, slovenski avto, vsaj dokler nekdo ne napiše, kaj je namen te titule. Mogoče tisto, kar si povprečen slovenec želi imeti v garaži...ampak to je že druga zgodba, ki je tesno povezana z vsem, kar sem v prejšnjem odstavku. Nekako danes niti ni težko kupiti, težje je imeti....vzdrževati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene vprašate, bi mogla zagotovo zmagati Honda Accord, katere pa se mi zdi, da sploh ni bila med kandidati, kar je skrajno neprimerno....... :angry2:

Zakaj? A imajo kakšen nov model? Naj me kdo popravi, če sem narobe informiran, ampak avto je že vsaj 2 leti na trgu. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz vem, je ta zadnji model Honde prišel letos ven........ oz. prenovljeni vsaj po karoseriji itd.....

no, kakorkoli, zagotovo nisem zato, da ta kurčev Golf stalno zmaguje......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!