Skoči na vsebino

Slovenski avto leta 2005


Thundercat

Priporočene objave

bla bla bla... ampak slovenci so še vedno mnenja da moro biti avto nemški.

Res je, in prav je tako!

Zakaj japonski avti delajo. Zato ker kopirajo 5 let staro tehnologijo evropejcev, ki je preverjeno kakovostna in dovršena. Fiata sigurno ne, zato ostanejo nemci. Povej kaj ima honda, mazda, toyota ipd s tam dol inovativnega glede mehanike? Nič. Doma imamo mazdo 6, letnik 2005, ki je svetovno eden najbol zanesljivih avtomobilov. Sam imam, ne boš verjel, nemškega golfa 3. generacije pa ima isto opremo, nič novejšega razen park senzorjev, k jih je mel reanult safrane že leta 90 :unsure: vmes je 15 let, 15 LET. In kaj naj bi se od te tehnologije pokvarilo, če je na trgu že 20 let preverjena? Hvala bogu, da so na ta način japonci najzaneslivejši avtomobili.

Drgač pa moj favorit je bil a5 sam ga cena jebe :whistle: drgač pa dober izbor renault megane. Ne zaradi dizajna, temveč za najvarnejši avtko. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naziv avto leta nima nobenega smisla. Avto leta mora biti avto, ki prinese nekaj novega, ali v smislu dizajna, ali v smislu tehnologije... v glavnem novost, ne pa pobrušen 5 let stari avto, da ne rečem 30. Nisem rekel, da je slab avto, očitno je odličen, ampak ni prinesel prav nič novega. Izgleda pa, da sem eden redkih, ki imamo tako menje, kakšen bi moral biti zmagovalec za naziv avto leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naziv avto leta nima nobenega smisla. Avto leta mora biti avto, ki prinese nekaj novega, ali v smislu dizajna, ali v smislu tehnologije... v glavnem novost, ne pa pobrušen 5 let stari avto, da ne rečem 30. Nisem rekel, da je slab avto, očitno je odličen, ampak ni prinesel prav nič novega. Izgleda pa, da sem eden redkih, ki imamo tako menje, kakšen bi moral biti zmagovalec za naziv avto leta.

Daj naštej kakšen avto, ki je v več kot 100 letih naredil kakšno zelo veliko TEHNOLOŠKO spremembo. Še zmiraj so to v bistvu samo izpopolnjene energijsko zelo POTRATNE premikajoče škatle, ki imajo v bistvu isto osnovo kot pred več kot stoletjem, še zmiraj so motorji batni ali v malem primeru wanklovi. Dokler ne bodo začeli proizvajati avtov ki ne bodo rabila fosilnih goriv je to zelo majhen napredek :whistle:

Honda FCX Clarity!

Mislim da je tehnološka sprememba očitna!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, in prav je tako!

Zakaj japonski avti delajo. Zato ker kopirajo 5 let staro tehnologijo evropejcev, ki je preverjeno kakovostna in dovršena. Fiata sigurno ne, zato ostanejo nemci. Povej kaj ima honda, mazda, toyota ipd s tam dol inovativnega glede mehanike? Nič. Doma imamo mazdo 6, letnik 2005, ki je svetovno eden najbol zanesljivih avtomobilov. Sam imam, ne boš verjel, nemškega golfa 3. generacije pa ima isto opremo, nič novejšega razen park senzorjev, k jih je mel reanult safrane že leta 90 :unsure: vmes je 15 let, 15 LET. In kaj naj bi se od te tehnologije pokvarilo, če je na trgu že 20 let preverjena? Hvala bogu, da so na ta način japonci najzaneslivejši avtomobili.

Drgač pa moj favorit je bil a5 sam ga cena jebe :whistle: drgač pa dober izbor renault megane. Ne zaradi dizajna, temveč za najvarnejši avtko. :worship:

Golf 3 ima isto opremo kot mazda 6! Si me pa nasmejal :D

Veš kaj je pa žalostno da ima honda legend 90' več opreme kot VW passat 09! vse je važno samo od debeline denarnice...

Popravljeno . Popravil m1ha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj japonski avti delajo. Zato ker kopirajo 5 let staro tehnologijo evropejcev, ki je preverjeno kakovostna in dovršena. Fiata sigurno ne, zato ostanejo nemci. Povej kaj ima honda, mazda, toyota ipd s tam dol inovativnega glede mehanike?In kaj naj bi se od te tehnologije pokvarilo, če je na trgu že 20 let preverjena? Hvala bogu, da so na ta način japonci najzaneslivejši avtomobili.

:slap: :lol1: vtec od honde je edina mašina,ki se v prvih milijon primerkih sigurno ni pokvarila v roku garancije.Oz do leta 2002 niti ena,naprej ne vem!Kaj takega ni uspelo niti eni drugi firmi!

Daj naštej kakšen avto, ki je v več kot 100 letih naredil kakšno zelo veliko TEHNOLOŠKO spremembo. Še zmiraj so to v bistvu samo izpopolnjene energijsko zelo POTRATNE premikajoče škatle, ki imajo v bistvu isto osnovo kot pred več kot stoletjem, še zmiraj so motorji batni ali v malem primeru wanklovi. Dokler ne bodo začeli proizvajati avtov ki ne bodo rabila fosilnih goriv je to zelo majhen napredek :whistle:

Napredek in inovacije je skozi zgodovino vedno uvajal mercedes v S klasi!

Zdaj pa je naredil res velik napredek BMW z novim MINI-jem na elektriko!

Domet 250kilometrov,150kilometrov pod obremenitvijo!Od 0-100km/h v 8.7sekunde hitrost zaradi porabe omejena na 155km/h!

Pa ne rečt koncept,ker se jih 500 že vozi po Ameriki!

Tolko o napredku mašine!Da ne govorima o vozovem povozju in zdaj zračnem!

Moj favorit audi A5,ker je res lep!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mene pa rezultat glede na "hm" mentaliteto Slovencev sploh ne preseneča. :slap: .. V Bosni bi najbrž zmagal 5 let star Mercedes. :kva2: .. Sem se pa zadnjič prav nasmejal (branje testa) ob dejstvu da malo bolje opremljen novi golf dizl (2.0!) :lol: :lol: doseže ceno novega Accorda bencinarja. :? ..

... tisti, ki tega golfa kupi očitno sploh ne ve, da se v SLO prodajajo še kakšna druga vozila.. :doze: . pa NE pravim, da je Golf slab avto... AMPAK :eek: to dvoje pa vseeno NIMA primerjave...

Konec marca 2008 sem kupu novega Accorda 2.0 (prejšnji model) za 20.450 €.. :kva2: . se mi res smeji.. :kva2: . tisočaka majn hočejo danes za novega golfa 1,4.. :eek: in folk TO KUPI! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pljuvat, če pojma nimate, to ni facelift. Golf 6 je popolnoma novi golf, ki je sestavljen iz veliko manj sestavnih delov kot prejšnji, ki zaradi veliko delov tovarni ni prinesel željenega dobička, meni se zdi da je avto super izbran, ima zelo dobre vozne lastnosti in se po notranjih materjalih in kvalitetni izdelavi približuje višjemu rangu vozil, pri tem avtu me moti samo to da niso za kakšnih 50L povečali prtljažnika.

Prav zanimivo je kako sposoben je marketing pri VW, da uspejo prepričati ljudi, da je golf zdaj pa res že skoraj v višjem razredu vozil. Dejansko jim je treba čestitati, da uspejo ta jajca prodati za tako veliko denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo honda insight, toyota prius III, tesla roadster, razni lexus-h modeli............. off the top of my head.

mogoce celo S-klasa hybrid, ali BMW-jev efficient dynamics. vse prej kandidati za razne naslove avteki leta.

in se sigurno nekaj kandidatov, skritih izven doline sentflorjanske.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, in prav je tako!

Zakaj japonski avti delajo. Zato ker kopirajo 5 let staro tehnologijo evropejcev, ki je preverjeno kakovostna in dovršena. Fiata sigurno ne, zato ostanejo nemci. Povej kaj ima honda, mazda, toyota ipd s tam dol inovativnega glede mehanike? Nič. Doma imamo mazdo 6, letnik 2005, ki je svetovno eden najbol zanesljivih avtomobilov. Sam imam, ne boš verjel, nemškega golfa 3. generacije pa ima isto opremo, nič novejšega razen park senzorjev, k jih je mel reanult safrane že leta 90 :unsure: vmes je 15 let, 15 LET. In kaj naj bi se od te tehnologije pokvarilo, če je na trgu že 20 let preverjena? Hvala bogu, da so na ta način japonci najzaneslivejši avtomobili.

Drgač pa moj favorit je bil a5 sam ga cena jebe :whistle: drgač pa dober izbor renault megane. Ne zaradi dizajna, temveč za najvarnejši avtko. :worship:

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: legenda si stari!!! Mogu bi met svojo Stand up commedi predstavo, k šale pokaš iz rokava, da je za znoret zabavn! Da nimaš slučajn brezrokavnika na seb, kr pol še razumem, drugače pa...

Poglej si kakšen test in ne nakladat iz lastne garaže, ko pa šraufaš malo svojega zmajanega Golfa - seveda boš sedaj trdil da ima 600.000km in nikol nič crknjeno in še nobenega servisa in zlahka doseže 260km/h....bullšit! :headbang: Poglej v novo Hondo accord in si dodobra zapomni vse kaj vidiš. Pojdi spet nazaj v svojega super duper Nemca in preštej koliko teh stvari imaš not - poleg volana najverjetneje samo še troblo in se že počasi neha, mar ne?

Tako da fantič, čas bo da se pokneš malo v kak kafič pa pričneš s svojim humorističnim šovom, ker tam bojo dinarci padali, če misliš pa na kakem drugem področji uspet, te bo pa kmečka (beri Balkanska=Slovenska) logika žal pokopala...

pa brez zamere :winkiss: če pa bo pa bo,hehe :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam steboj :worship: , slovenci si ne upajo probat nekaj novega. Zame osebno je velik premik naredila Honda z modelom Civik, ampak slovenci so še vedno mnenja da moro biti avto nemški.

Kva pa je na hondi civic tolk hudo novga, razn, da ma plastike mal drgač ukrivlene pa da ma lučke mal premetane na armaturi?

:whistle:

In kaj so kvalitete "dobrega produkta"? Enim veliko pomeni to, da je stvar 'mal drugačna', drugim pa, da je 'prijetno znana in nadaljuje tradicijo'.

Dva pola pač ... Obsojat ene ali druge pa ... odvisn, kako vrednotiš svoj cajt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

golf VI. je navkljub lepšim lučkam in števcem na armaturki in malo bolj dodelanim elementom notranjosti (sedeži, volan, ročice) in "popravljenim" dizajnom še vedno GOLF to je avtomobil nižjega srednjega razreda, ki ga iz meni neznanih razlogov in to zelo uspešno Porsche SLO cenovno ponuja (prodaja) za vsaj dva razreda višje.... sicer so pa itak vsi avti predragi; to je pa že morda iztočnica za novo temo

Popravljeno . Popravil bernardek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva pa je na hondi civic tolk hudo novga, razn, da ma plastike mal drgač ukrivlene pa da ma lučke mal premetane na armaturi?

:whistle:

In kaj so kvalitete "dobrega produkta"? Enim veliko pomeni to, da je stvar 'mal drugačna', drugim pa, da je 'prijetno znana in nadaljuje tradicijo'.

Dva pola pač ... Obsojat ene ali druge pa ... odvisn, kako vrednotiš svoj cajt :)

Jaz nisem mislil za letošnji model civika ampak za model 06, ko je honda civik prišla na tržišče z popolnoma novim avtom. :worship:

Pri golfu pa so te razlike iz modela do modela zelo majhne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nisem mislil za letošnji model civika ampak za model 06, ko je honda civik prišla na tržišče z popolnoma novim avtom. :worship:

Pri golfu pa so te razlike iz modela do modela zelo majhne.

Ja kterga pa si mislu, da jaz mislim? :P

Skratka - prav tisti civic tut zame ni neka revolucija. Kot sem rekel - mal drgač ma testo 'upognjeno' pa lučke mal drgač razporejene, k drugi avti. Revolucije pa ni. V bistvu je en sam kič, če smo že pr tem :-) Pa da ne govorim o 'trikotnih' auspihih, ki so 'fake'. ... ;) Ok, je pa R-Type kr dobr šu, ko sm ga vozu ... tut neki malga po dirkališču :)

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, v petek sem mamo peljal po avto (ki je bil na rednem servisu) k Porscheju. Seveda v salonu stoji tudi nov golf in na njem na veliiiiiko pise "že od 15.xxx€". Potem pa zacnem brat tisti list, ki stoji pred avtomobilo in s fondom pisave 10 ali se manj pise Cena razstavljenega modela: 28.069€!!!! Gre za model z 2.0TDI itd. Pa wtf?! Mamin sluzbeni passat z ENAKO masino je lani stal dobrih 23 tisocakov!

Vendar tako kot ste napisali ze drugi - nekateri ljudje zal ne vidijo drugega avtomobila in zaradi tega se po nasih cestah vedno vozi na stotine (precenjenih) golfekov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakega novega golfa ob prihodu cenijo preveč, da si ga lahko kupijo samo bogatuni, kmalu nato pa pridejo cenejši akcijski modeli, da si jih lahko privoščimo tudi navadni smrtniki. Drugače pa če še ne veste pa je bil prejšnj golf skoraj najcenejši v svojem razredu, cenejši od Seat leona, peugeota 307, tojote auris, civica . . . :whistle:

P.S. Nekateri, ki zgleda poznajo samo 1. in 2. generacijo golfa najbrž še ne vedo da golf že kar nekaj generacij nima več samo VOLANA in ŠALTHEBLA, ima predvsem UPORABNO in VARNOSTI naravnano opremo, ne pa NEUPORABNE navlake :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kterga pa si mislu, da jaz mislim? :P

Skratka - prav tisti civic tut zame ni neka revolucija. Kot sem rekel - mal drgač ma testo 'upognjeno' pa lučke mal drgač razporejene, k drugi avti. Revolucije pa ni. V bistvu je en sam kič, če smo že pr tem :-) Pa da ne govorim o 'trikotnih' auspihih, ki so 'fake'. ... ;) Ok, je pa R-Type kr dobr šu, ko sm ga vozu ... tut neki malga po dirkališču :)

No glede na to kakšne spremembe so naredili pri civiku, pa če je to tebi malenkost, potem nevem kaj naj rečem za golfa, da že 10 let isto zgleda. Mislim da ni avtomobila, ki je v takem času na vizualnosti naredil tako malo. :evilgrin: ( megan, mazda6, civik, leon...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ni avtomobila, ki je v takem času na vizualnosti naredil tako malo. :evilgrin: ( megan, mazda6, civik, leon.. .)

Sam res, Golf ena in šest se nič ne razlikujeta :rolleyes: (istosranjesamodrugopakovanje), bo kr držal, mislim :hmm: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej, golf 1 in golf VI isto zgledata, drugi pa ga itak ves cajt kopirajo (civic, mazda3, peug30x, ..) - vsi imajo namreč 4 kolesa, volan, dva sedeža spredaj, klop zadaj, šalthebl, hebl ročne, nekaj števcev, lučk in gumbkov, pa šajbo spredi ter ob straneh in zadaj.

Ehh ... se opravičujem, da sem se vključil v debato. Uživajte še naprej v 'svetih vojnah' :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehh ... se opravičujem, da sem se vključil v debato. Uživajte še naprej v 'svetih vojnah' :-)

Dobra :lol1: :lol1: :lol1: .

Pa sej je vseeno. Kdor hoče kupiti VW bo kupil VW, kdor BMW bo BMW, kdor Hondo bo pač Hondo itd. Mislim, da je vse to nakladanje, kot 99% ostalega nakladanja brez veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je vse to nakladanje, kot 99% ostalega nakladanja brez veze.

ja za to pa SO FORUMI, A NE?! :worship:

...pa da mal "prilijem bencina"... je pa res zabavno pogledat skupaj parkiranega NOVEGA! GOLFA in 2 LETI "starega" civica... NA pogled bi sklepal, da je Golf tam nekje sredi 90-ih ostal... prihaja pa že nova Mazda 3...

.Škoda res, da pri VW ne dajo več na malo modernejši dizajn... no vsaj comon rail so (z 10 letno zamudo!) končno pogruntal! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja za to pa SO FORUMI, A NE?! :worship:

...pa da mal "prilijem bencina"... je pa res zabavno pogledat skupaj parkiranega NOVEGA! GOLFA in 2 LETI "starega" civica... NA pogled bi sklepal, da je Golf tam nekje sredi 90-ih ostal... prihaja pa že nova Mazda 3...

.Škoda res, da pri VW ne dajo več na malo modernejši dizajn... no vsaj comon rail so (z 10 letno zamudo!) končno pogruntal! :evilgrin:

Še nmal pokomentiram, pol pa grem.

Novega Civica ne maram, k ga ma moja bivša. K se spomnim nanjo :SS , me tudi nakup Civica mine :lol1: :lol1: :lol1: . No zdej pa malo resno o Civic-u. Meni je bil všeč samo tastar Civic VTEC, pol pa se je nehalo. Za moje pojme ja tanov Civic že rahlo načičkan avto, spominja me na motor, ki ga je predelal moj kolega in smo ga krstili kot cirkuški motor :lol1: .Od Honde pa sem letos hotel kupiti Accord-a, pa je hudič trd za vožno k pes, pa čeprav mam rad bolj trdo vzmetenje, tak da je odpadla, pa še nikamor ni šla.

Sicer kaj pa manjka navadni bosh-pumpi ali pumpe-dize. Požre vse kar ji pride, CR pa ima probleme sam, če mal narobno nafto vidi, je pa res, da se zavrti že bolj kot bencinar (kar se nikoli ne bo mogel), pa da je bolj tih. To pa je tudi vsa prednost CR-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Vsakega novega golfa ob prihodu cenijo preveč, da si ga lahko kupijo samo bogatuni

Ti pa si en velik humorist, jao! Bogatuni si kupujejo Golfe? Samo policaji in kmetje - zdej se pa odloči kaj od tega si ti! :headbang:

Glede cen res ne bomo zgubljali časa, ker sem tudi sam spremljal popuste in dejanske cene, ki ti jo dajo šefi v prodajnih centrih ko že pošteno težiš z nabavo in niso na listkih zraven avta, kot je omenil nekdo. In dejanske razlike med modeli - Civic, 307, Megan, Mazda 3, Corola... so se gibale znotraj 1000€, kar je manj kot 5% - torej gledano na nekaj let pljunek v morje!!!

Glede facelifta VI ali popolne prenove je pa tako ali tako brez veze vse...ker prenove še pri VW nikoli ni bilo in je tudi ne bo, ker za policaje in kmete je tako ali tako vseeno kaj jim daš, samo napumpati jih moraš, da je to sedaj pa oh in sploh boljše in vredno denarja, motorji 6x boljši od Japonskih, močnejši manj požrešni...edino kar še manjka ja malček "pokvarjen" potovalni računalnik, ki narobe izračunava povprečno porabo in naš veseli kmet je zadovoljen do ušes! :whistle: jebi ga, samo tako pač to je.

pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa si en velik humorist, jao! Bogatuni si kupujejo Golfe? Samo policaji in kmetje - zdej se pa odloči kaj od tega si ti! :headbang:

Glede cen res ne bomo zgubljali časa, ker sem tudi sam spremljal popuste in dejanske cene, ki ti jo dajo šefi v prodajnih centrih ko že pošteno težiš z nabavo in niso na listkih zraven avta, kot je omenil nekdo. In dejanske razlike med modeli - Civic, 307, Megan, Mazda 3, Corola... so se gibale znotraj 1000€, kar je manj kot 5% - torej gledano na nekaj let pljunek v morje!!!

Glede facelifta VI ali popolne prenove je pa tako ali tako brez veze vse...ker prenove še pri VW nikoli ni bilo in je tudi ne bo, ker za policaje in kmete je tako ali tako vseeno kaj jim daš, samo napumpati jih moraš, da je to sedaj pa oh in sploh boljše in vredno denarja, motorji 6x boljši od Japonskih, močnejši manj požrešni...edino kar še manjka ja malček "pokvarjen" potovalni računalnik, ki narobe izračunava povprečno porabo in naš veseli kmet je zadovoljen do ušes! :whistle: jebi ga, samo tako pač to je.

pa LP

Poznam kar nekaj bogatunčkov, ki je sedaj kupilo novega golfa za 22.000€ za svojo ženko, hčerko, sina, da boš vedel ti . . . kaj si že kmet, policaj . . . :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!