Skoči na vsebino

Slovenski avto leta 2005


Thundercat

Priporočene objave

Vidim,da ste začel nekam fajn golfa hvalit!

A ste se pelal s tanovim meganom- na udobje vožnje mislim? .)

zame neudobno. premau placa za volanom. v Holfu ga je dovolj... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je v častniku Večer pisalo, da je samo 27% ljudi zadovoljnih z izbiro avtomobila leta, kar pomoje pove vse. Izbira je bila napačna... s strani žirije seveda :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kaj imate toliko proti tem ubogim golfekom.

Nas golf 1 nas je 15 ali 18 let, sem ze pozabil tocno koliko, pridno naokoli razvazal in se smo 5 let nazaj 100 jurjev zanj dobili.  :)

Tudi mi imamo doma Golfa 1, ki še zmeraj pridno melje svojih 53KS. Peljal sem tudi tetinega (IV), ampak to ni več to... V tistih časih je bil nad konkurenco, danes je pod njo (že iz finančnega vidika). Cilja previsoko, pada prenizko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti pa očitno izhajaš iz tega, da ima prav ljudstvo in ne strokovnjaki, ki se z avti ukvarjajo vsakodnevno in bistveno bolj temeljito, kot domala katerikoli član skupine "ljudstvo"... temu se reče populizem. na popoulizm urastejo gobe, kot je rasizem, nestrpnst, hujskaštvo, ... ;)

PS: Mazda ni inovativna. Mislim, get real - Wankel obstaja že vsaj 30 let.

Ps2: in TI veš, da je "ljudski voz" slabe kvalitete?

PS3: in ti VEŠ, da so strokovnjaki presojali zaradi "podarjenega denarja"? jao... able bable... baba čula baba rekla ... PS: osebno poznam zelo dobro Delovo redakcijo "Na kolesih"...  Urednik je pojem nepodkupljivosti... In ti si drzneš kar tako opletati z jezikom, ne da bi sploh vedel, koga blatiš? no, saj - forumi prenesejo vse.

Ehh... get a life, young man.

Ehja, spet ti. Gre za slovenski avto leta in ne za mnenje parih strokovnjakov. Tako, kot bi morali novo Miss Slovenije ocenjevati prebivalci in žirija, vendar na koncu vedno zmagajo slednji. Zakaj? Kaj pa vem... Se že spoznajo, jetak? In v žiriji so visokokvalificirani novinarji, čistilke, zdravniki in druga kulturna smetana, ki "že ve, kako se je treba odločati". Ja in ti strokovnjaki se dnevno ukvarjajo z avtomobili in recimo iz tehničnega vidika gledano znajo potegnit statistiko iz enega samega avtomobila, saj ne rabijo nekega večjega statističnega vzorca kot to recimo počne ADAC, ki je ugotovil, da je Golf navaden smrtnik in ne superavto. Ups? Preveč berem? Oblika je pač okus vsakega posameznika in ljudje jo prvi opazijo. Spet so opazili Mazdino. Ojoj, sami Janezi so glasovali, ki nimajo pojma. Sym, drugič pošlji več glasovnic .) Ker, ti že veš! In, če še nisi ugotovil, na ljudeh raste vse! Tudi gobe. Zato pa je recimo žirija sestavljena iz večih članov, naša država pa iz 2-eh milijonov ljudi. Vsi hočejo delovati kot ena glava. Množičnost vedno prevlada. Nisem še slišal, da bi se recimo en član žirije odločil tako, ostalih ducat pa drugače in vendar bi zmagal glas tistega osamljenega individuuma.

P.S.: uh, Wankel je to tehnologijo razvil še enkrat več kot pred 30-imi leti! Ampak v avtomobilski industriji je redko uporabljena. In vsako leto pride do nekaterih izboljšav, ki so inovativne. Bistveno bolj, kot pri konvencionalnem Ottovem motorju, saj je Wanklov pri isti prostornini bistveno zmoglivejši. In glede na to, da je RX-8 edinstven primerek današnje izdelave vozil, upravičeno trdim, da je inovativen.

P.S. 2: hja, poglej si ADAC-ove teste in mogoče boš tudi ti to ugotovil nekega lepega popoldneva. Sej pri VW računajo na take kupce kot si ti, ko pred nakupom avtomobila ne odprejo niti ene revije. Te so pa za to, da ljudi informirajo. A RES? :hmm: Skoraj nemogoče, bemti....

P.S. 3: nisem trdil, da so sprejeli podkupnino, možno je pa vse. Svojo mamo in očeta poznaš zelo dobro, pa si vedno vedel, kdaj seksata? :naughty:

I`m already having a life but what about you Shrek? :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bla bla bla pa nakladanje. se strinjam, da je največja napaka, da ni točno definiranih kriterijev za izbor, ampak ne pretiravat.

mazda ne more zmagat ker je daleč od pojma vsaj "povprečnega" avtomobila, potem dajmo zraven ferrati pa bo on slovenski avto leta  :wacko:

itak pridejo v poštev modus, 407 in golf, sam bi sicer izbral modusa (407 je že malo predrag in ima nekaj napak), novinarji so pač glasovali za golfa. zakaj nevem, a o kakšnem podkupovanju nebi ravno govoril ker vsaj v večini uredništev vem da to ni mogoče.

glede glasovanja "ljudstva" pa 100% vem, da glasovanje dostikarat organizirajo firme in potem uslužbenci 14 dni kot nori izpolnjujejo kupone. vsekakor na koncu več slovencev verjetno prisega na golfa (BTW meni je abnormalno predrag za to kar nudi) kot neko eksotično mazdo z wanklom za katerega 80% ljudi sploh ne ve kaj to je.

Samo, da Ferrari stane 30.000.000sit, Mazdo in 407-ko pa dobiš že za manj kot 7.000.000sit. No, res je, da so mešali hruške pa japke, ampak......... Golf? :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je v častniku Večer pisalo, da je samo 27% ljudi zadovoljnih z izbiro avtomobila leta, kar pomoje pove vse. Izbira je bila napačna... s strani žirije seveda  :fredy:

mislis, da bi jih lahko kdaj bilo bistveno vec? In le zakaj to pise v veceru? Morda zato, ker oni "niso zraven"? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gledaš kolk jih vidiš na cesti je Wolkswagen res zgrešil peto serijo golfa :BUA: . Za takšno ceno kakršno ima golf dobiš pa že malo rabljenga BMW :kva2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehja, spet ti. Gre za slovenski avto leta in ne za mnenje parih strokovnjakov.

Najbolje, da naslednji avto leta izberes kar ti... :afro1:

ce se lotimo, lahko naredimo kriticno analizo za primer vsakega od petih avtov - ce bi bil avto leta. in popolnoma enako kolicino nabijanja, kot je sedaj tu, lahko objavimo za vsakega od petih primerov. Ergo - a ni vseeno, kateri od petih je zmagal? :D

aja, saj res - tvoje stalisce je pac, da golf sucks. evo. stalisce nekoga, ki mu je golf vsec, bo pa, da mazda sucks. in naceloma je dalec najbolj izstopajoc element pri vsem skupaj kvecjemu analiza ADAC - ampak sam ves, da zanelsjivost pri vecini smrtnikov ni glavni faktor pri nakupiu avtomobila. Zakaj ljudje kupujejo tudi tiste, ki se veliko kvarijo, ki so predragi, ki v sloveniji morda sploh nimajo pooblascenega servisa ali kaj podobnega? Ampak, hej, po drugi plati - what the heck do I know. Mene naceloma boli kurac, kateri od petih omenjenih avtov je avto leta. Nobenega trenutno ne bom kupil. Ce bi kupoval z emocijami, mazdo. ce bi kupoval na zihr, bi iz enga perverznga razloga vzel golfa (prevec ljudi poznam, ki so popolnoma zadovoljni).

Lahko se pa gremo vojne se naprej, kar tako, za oslovo senco.

Pa kaj ,ce je wankel ful vedno znova inoviran? Mislim, hej, a pricakujes, da ga bodo cez X let (vstavi poljubno vrednost) vgrajevali tudi v majhne mazde1, morda mazde 0,7, mazde 2, mazde 3? Jaz o tem dvomim. Podobno, kot dvomim, da bo Linux nekoc prevladoval na domacih desktopih. :) pa da se razumemo - jaz v sluzbi na desktopu uporabljam linux. doma pa windows. oboje je kul, po svoje.

Me pa veseli,d a ima slovenija toliko dezurnih pametnjakovicev tvojega kalibra. Brez takih bi tezko shajali (na forumih) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, da Ferrari stane 30.000.000sit, Mazdo in 407-ko pa dobiš že za manj kot 7.000.000sit. No, res je, da so mešali hruške pa japke, ampak......... Golf?  :afro1:

in manj kot 7.000.000 je ful poceni, a? get real. ce bi ze po tem kriteriju ocenjevali, potem je slovenski avto leta 4 leta star Clio...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in manj kot 7.000.000 je ful poceni, a? get real. ce bi ze po tem kriteriju ocenjevali, potem je slovenski avto leta 4 leta star Clio...

Sploh ne vem, kaj si mi želel povedat s tem Clijem :glare: To, da je 7.000.000sit veliko? Ja za mene je. Za večino slovencev pa ne. Če še nisi ugotovil, je naša mentaliteta takšna, da ima raje boljši avto, kot marsikaj druga. Glede na to, koliko novih avtomobilov se proda in, da je večina teh v vrednosti vsaj nad 4.000.000sit si lahko predstavljam, da nismo revna država (pa naj statistični urad reče, kar želi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislis, da bi jih lahko kdaj bilo bistveno vec? In le zakaj to pise v veceru? Morda zato, ker oni "niso zraven"? :D

Ah ne. Ni globjega pomena tega stvaka. To pomeni zgolj to, da berem štajerski časopis, ker sem pač od tam doma. No, mogoče res ni blo kakega "čudnega" novinarja vmes...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje, da naslednji avto leta izberes kar ti...  :afro1:

ce se lotimo, lahko naredimo kriticno analizo za primer vsakega od petih avtov - ce bi bil avto leta. in popolnoma enako kolicino nabijanja, kot je sedaj tu, lahko objavimo za vsakega od petih primerov. Ergo - a ni vseeno, kateri od petih je zmagal? :D

aja, saj res - tvoje stalisce je pac, da golf sucks. evo. stalisce nekoga, ki mu je golf vsec, bo pa, da mazda sucks. in naceloma je dalec najbolj izstopajoc element pri vsem skupaj kvecjemu analiza ADAC - ampak sam ves, da zanelsjivost pri vecini smrtnikov ni glavni faktor pri nakupiu avtomobila. Zakaj ljudje kupujejo tudi tiste, ki se veliko kvarijo, ki so predragi, ki v sloveniji morda sploh nimajo pooblascenega servisa ali kaj podobnega? Ampak, hej, po drugi plati - what the heck do I know. Mene naceloma boli kurac, kateri od petih omenjenih avtov je avto leta. Nobenega trenutno ne bom kupil. Ce bi kupoval z emocijami, mazdo. ce bi kupoval na zihr, bi iz enga perverznga razloga vzel golfa (prevec ljudi poznam, ki so popolnoma zadovoljni).

Lahko se pa gremo vojne se naprej, kar tako, za oslovo senco.

Pa kaj ,ce je wankel ful vedno znova inoviran? Mislim, hej, a pricakujes, da ga bodo cez X let (vstavi poljubno vrednost) vgrajevali tudi v majhne mazde1, morda mazde 0,7, mazde 2, mazde 3? Jaz o tem dvomim. Podobno, kot dvomim, da bo Linux nekoc prevladoval na domacih desktopih. :) pa da se razumemo - jaz v sluzbi na desktopu uporabljam linux. doma pa windows. oboje je kul, po svoje.

Me pa veseli,d a ima slovenija toliko dezurnih pametnjakovicev tvojega kalibra. Brez takih bi tezko shajali (na forumih) :)

Preberi še enkrat post na katerega si napisal repliko in si boš odgovoril na marsikatero vprašanje. Tudi na to, da nisem rekel, da Golf sucks, rekel sem samo, da to ne bi smel biti avto leta.

V drugem odstavku si spet lahko odgovoriš tako, da prebereš post na katerega si napisal repliko. Moje stališče? Zakaj je pa večina ljudstva glasovala za popolnoma drugo vozilo, kot je Golf? Ajajaj, Sym, pa sem mislil, da mene daje skleroza. Še dobro, da obstaja pisana beseda. Če poznaš veliko zadovoljnih lastnikov pa točno veš, kaj moraš kupiti naslednjič. Jaz druga kot o Japoncu ali Korejcu sploh ne razmišljam, ker so po kvaliteti v samem vrhu.

Mene pa veseli, da se vedno najde še en pametnejši pametnjakovič. In ja, brez tebe bi resnično težko shajali. Tako na forumih kot pomoje tudi v privatnem življenju :worship: Juhej naprej Sym! You know how to do it!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislis, da bi jih lahko kdaj bilo bistveno vec? In le zakaj to pise v veceru? Morda zato, ker oni "niso zraven"? :D

eee v ostalo modrovanje se ne bom vtikal, ampak večer JE zraven pri ocenjevanju .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz druga kot o Japoncu ali Korejcu sploh ne razmišljam, ker so po kvaliteti v samem vrhu.

Pa daj nehaj ga srat, kako moreš dajat v isti koš Korejčke in Japonce, dva Korejca imam pri hiši, pa hitrejšega časovnega propadanja (beri rjavenja) ne pomnim od časov Zastave, pa še ti so se proti koncu popravili. Korejci rjavijo, imajo zanič zavore, čričkov, raznega nerazložljivega ropota in raznih drugih nadležnosti, je pa dovolj tudi v kakšnem avtu, ki sodi že malo višje od povprečja, garancija je pa na papirju precej bolj močna kot kasneje v praksi. Konkretno ti povem, da sem hotel pri Leganzi reklamirati zavore, a za zavore ni garancije :fight2: dejstvo, da jih nisem reklamiral zaradi obrabljenosti, ampak zato, ker sem odkril, da se je razslojila ena od sprednjih zavornih ploščic, da so sprednji diski od pregretja razpokani, čeprav se vozim čisto zmerno, zadnji pa popolnoma zarjaveti in to tam kjer drsajo ploščice. Ročna zavora pa še pri novem ni delala dobro in ker nisem posebej zahteval, mi jo niso zrihtali na nobenem servisu. Sedaj ko sem za svoj denar kupil nove diske, od nekega levega proizvajalca, je pa z zavorami vse v redu.

Samo ne mi ti s Korejci :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam je Matiz odlično služil in poznam kar nekaj ostalih Matizev, ki delajo brez težav. Voznikov Leganz pa ne poznam, ampak to "ni" več novi avtomobil (podatke ADAC-ja pa sem imel iz leta 2004, kjer so bili Japonci in Korejci v samem vrhu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eee v ostalo modrovanje se ne bom vtikal, ampak večer JE zraven pri ocenjevanju  .)

Jap, je bil. In je tudi Golfu prisodil največ točk, ampak je bil toliko objektiven, da je vsaj prikazal statistiko glasovanja bralcev iz katere je evidentno, da se večina ni strinjala z glasovanjem .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Štiri leta kasneje... facelift Golfa V in ponovno izbran za slovenski avto leta 2009.

Ne vem ali naj :lol1: ali vomit-smiley-31.gif

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štiri leta kasneje... facelift Golfa V in ponovno izbran za slovenski avto leta 2009.

Ne vem ali naj :lol1: ali vomit-smiley-31.gif

ja tak je pač okus slovencev ki so kot nori glasovali za golfa :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štiri leta kasneje... facelift Golfa V in ponovno izbran za slovenski avto leta 2009.

Ne vem ali naj :lol1: ali vomit-smiley-31.gif

Kaj mu pa manjka.? A si se že peljal v njem, da bruhaš? Aha ni važno, glavno da se sveti. Menda so se pri izolaciji hrupa ter nekaterih drugih zadevah zelo potrudili, zato bom šel testirat ta avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pljuvat, če pojma nimate, to ni facelift. Golf 6 je popolnoma novi golf, ki je sestavljen iz veliko manj sestavnih delov kot prejšnji, ki zaradi veliko delov tovarni ni prinesel željenega dobička, meni se zdi da je avto super izbran, ima zelo dobre vozne lastnosti in se po notranjih materjalih in kvalitetni izdelavi približuje višjemu rangu vozil, pri tem avtu me moti samo to da niso za kakšnih 50L povečali prtljažnika.

Če bi golfu spremenili silhueto, ki je podobna že od prve generacije, to ne bi bil več golf in to se v tovarni še kako zavedajo, sicer pa že sami prodajni uspehi od leta 1974 sami govorijo da je to sigurno naj uspešnejši avto v zgodovini avtomobilizma :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štiri leta kasneje... facelift Golfa V in ponovno izbran za slovenski avto leta 2009.

Ne vem ali naj :lol1: ali vomit-smiley-31.gif

..dokler ga bodo ljudje kupovali in slepo verjeli v znamko, zakaj pa ne? Saj ne, da je slab, kje pa. Zelo dober je. Ima pač ime, ki mu ljudje zaupajo. In veliko ljudi se še vedno namrdne, če vidi Japonski ali bognedaj, Korejski avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pljuvat, če pojma nimate, to ni facelift. Golf 6 je popolnoma novi golf...

Khm, facelift je mišljeno sarkastično. Že ob predstavitvi "novega" golfa je bila strokovna javnost razdeljena, ali gre za facelift, ali dejansko nov avto.

Naziv avto leta nima nobenega smisla. Avto leta mora biti avto, ki prinese nekaj novega, ali v smislu dizajna, ali v smislu tehnologije... v glavnem novost, ne pa pobrušen 5 let stari avto, da ne rečem 30. Nisem rekel, da je slab avto, očitno je odličen, ampak ni prinesel prav nič novega. Izgleda pa, da sem eden redkih, ki imamo tako menje, kakšen bi moral biti zmagovalec za naziv avto leta.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm, facelift je mišljeno sarkastično. Že ob predstavitvi "novega" golfa je bila strokovna javnost razdeljena, ali gre za facelift, ali dejansko nov avto.

Naziv avto leta nima nobenega smisla. Avto leta mora biti avto, ki prinese nekaj novega, ali v smislu dizajna, ali v smislu tehnologije... v glavnem novost, ne pa pobrušen 5 let stari avto, da ne rečem 30. Nisem rekel, da je slab avto, očitno je odličen, ampak ni prinesel prav nič novega. Izgleda pa, da sem eden redkih, ki imamo tako menje, kakšen bi moral biti zmagovalec za naziv avto leta.

Se popolnoma strinjam steboj :worship: , slovenci si ne upajo probat nekaj novega. Zame osebno je velik premik naredila Honda z modelom Civik, ampak slovenci so še vedno mnenja da moro biti avto nemški.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!