Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

Pozz!

mene pa zanima kje bi se dal dubit ksn sportn izpusni sistem za Tzr 125 93.letnik?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pred kratkim sem si omislil hornetko 600.Na motorju je originalni izpuh a je čisto "spucan"in zato zelo glasen,zato bi prosil če mi lahko kako pomagate,da mi ne bi bilo potrebno menjati izpuha.Ali je možno dobiti kakšen dušilec zvoka in kako približno ta stvar izgleda?Če bi imel kakšno predstavo o zadevi bi jo lahko tudi sam izdelal.Za vašo pomoč se vam že vnaprej zeeeelo zahvaljujem.

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem si omislil hornetko 600.Na motorju je originalni izpuh a je čisto "spucan"in zato zelo glasen,zato bi prosil če mi lahko kako pomagate,da mi ne bi bilo potrebno menjati izpuha.Ali je možno dobiti kakšen dušilec zvoka in kako približno ta stvar izgleda?Če bi imel kakšno predstavo o zadevi bi jo lahko tudi sam izdelal.Za vašo pomoč se vam že vnaprej zeeeelo zahvaljujem.

V Štorah možakar popravlja,obnavlja in dela nove ispuhe,on ti bo sigurno pomagal,kaj več pa na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem si omislil hornetko 600.Na motorju je originalni izpuh a je čisto "spucan"in zato zelo glasen,zato bi prosil če mi lahko kako pomagate,da mi ne bi bilo potrebno menjati izpuha.Ali je možno dobiti kakšen dušilec zvoka in kako približno ta stvar izgleda?Če bi imel kakšno predstavo o zadevi bi jo lahko tudi sam izdelal.Za vašo pomoč se vam že vnaprej zeeeelo zahvaljujem.

Kako ti je lahko originalen izpuh preglasen :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spraznjeni orginal avspuhi znajo bit prekleto glasni ;).

Na kak način je pa odprt? je notri perforirana cev in tkanina? Ali je komplet vse skupaj vn pobrano? Lahko si narediš Db killer in ga privijačiš v sprednji del izpuha ter po želji odstraniš. Lahko pa poskušaš narest kak prekat iz mrežice v izozhu samem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spraznjeni orginal avspuhi znajo bit prekleto glasni ;).

Na kak način je pa odprt? je notri perforirana cev in tkanina? Ali je komplet vse skupaj vn pobrano? Lahko si narediš Db killer in ga privijačiš v sprednji del izpuha ter po želji odstraniš. Lahko pa poskušaš narest kak prekat iz mrežice v izozhu samem.

Vse je komplet ven pobrano,štima je drugače noro dobra a ker se nameravam veliko voziti po Avstriji(tam so kar se tiče glasnosti zelo strogi)bi si to rad zrihtal do pomladi.Najraje bi naredil db killer ki bi ga vtaknil zadaj v izpušno cev in da bi ga lahko tudi kadarkoli snel.Potreboval bi kakšen načrt z približnimi merami,saj bi lahko zadevo sam izdelal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Štorah možakar popravlja,obnavlja in dela nove ispuhe,on ti bo sigurno pomagal,kaj več pa na PM

Bi mi lahko prosim dali kakšno tel.številko od tega možakarja ali kakšen drugi kontakt.Na PM seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dbeaterVTUV009.jpg

Tak je dušilec za Akrapovič izpuh, če ti kaj pomaga. Točnega načrta ne boš nikjer dobil, enostavno probaš. Pomembna je dimenzija cevi. Če se boš sam lotil izdelave pusti na začetku malo daljšo cev in jo potem krajšaš dokler ne prideš do solidnega zvoka. Samo na bas pozabi v tem primeru, moraš naredit pa drugačno obliko.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je komplet ven pobrano,štima je drugače noro dobra a ker se nameravam veliko voziti po Avstriji(tam so kar se tiče glasnosti zelo strogi)bi si to rad zrihtal do pomladi.Najraje bi naredil db killer ki bi ga vtaknil zadaj v izpušno cev in da bi ga lahko tudi kadarkoli snel.Potreboval bi kakšen načrt z približnimi merami,saj bi lahko zadevo sam izdelal.

Če je komplet vse vn pobrano, vstavi v izpuh perforirano cev (zviješ jo lahko iz jeklene mrežice), ter napolni izpuh z tkanino, ki jo kupiš v Louisu. To bo mal zadušilo in poglobilo zvok, poleg tega pa praznega izpuha ni dibro met, ker se zlo segreva-tkanina deluje tudi kot izolator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dbeaterVTUV009.jpg

Tak je dušilec za Akrapovič izpuh, če ti kaj pomaga. Točnega načrta ne boš nikjer dobil, enostavno probaš. Pomembna je dimenzija cevi. Če se boš sam lotil izdelave pusti na začetku malo daljšo cev in jo potem krajšaš dokler ne prideš do solidnega zvoka. Samo na bas pozabi v tem primeru, moraš naredit pa drugačno obliko.

Hvala za namig,nekaj takega sem imel v mislih.To mi bo zelo pomagalo.zanima me samo približna dolžina tega dušilca.

Popravljeno . Popravil mulkec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za namig,nekaj takega sem imel v mislih.To mi bo zelo pomagalo.zanima me samo približna dolžina tega dušilca.

Naredi enih 150 mm pa potem krajšaš. Če nimaš v izpuhu volne pa naredi tako kot ti je že @trojan69 svetoval + dušilec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je komplet vse vn pobrano, vstavi v izpuh perforirano cev (zviješ jo lahko iz jeklene mrežice), ter napolni izpuh z tkanino, ki jo kupiš v Louisu. To bo mal zadušilo in poglobilo zvok, poleg tega pa praznega izpuha ni dibro met, ker se zlo segreva-tkanina deluje tudi kot izolator.

nice tip,hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi enih 150 mm pa potem krajšaš. Če nimaš v izpuhu volne pa naredi tako kot ti je že @trojan69 svetoval + dušilec.

A volno preprosto samo natlačim not???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne!! Tkanino naviješ okol luknjaste cevi, ki gre od začetka do konca lonca. Če je nimaš jo naradiš iz jekelne mreže.

Še en video, da bi boš lažje predtavljal:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne!! Tkanino naviješ okol luknjaste cevi, ki gre od začetka do konca lonca. Če je nimaš jo naradiš iz jekelne mreže.

Še en video, da bi boš lažje predtavljal:

super,hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če kdo ni siguren v svoje znanje in izkušnje z menjavo polnila , mu lahko jaz zamenjam volno v izpuhih , pa ne s tervolom ali kakšnimi drugimi aftermarket derivati , ki jih po par mesecih spiha ven ali pa jih zbuta na konec izpuha .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo ni siguren v svoje znanje in izkušnje z menjavo polnila , mu lahko jaz zamenjam volno v izpuhih , pa ne s tervolom ali kakšnimi drugimi aftermarket derivati , ki jih po par mesecih spiha ven ali pa jih zbuta na konec izpuha .

Po kolkem casu pa naj bi bil originalen auspuh za prenovit? Tko, na uč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa bolj nerodno odgovorit .

Lahko je že po par dneh prazen , če je govora o turiranju motorja na motozboru do onemoglosti , dokler ne vidiš da je v notranjosti že ves žareč .

Pri normalni uporabi kvalitetnih izpušnih loncev ( Akrapovič , LeoVince , Yoshimura , Miww , Mass pa še bi lahko našteval ) je to nekje po 35.000 prevoženih km . Za naše Lonce ( MASS ) damo garancijo 25.000 km , a ko sem takega odprl , je bila volna še dokaj čista ( glej priponko )

http://www.shrani.si/f/3g/xx/1NnCoj1G/volna-mass-25000-km-2.jpg

pa tudi polnilo je bilo še vedno prožno .

Najlepše je videti obrabo polnila pri inox loncih . Če vidiš da lonec začne postajati rumen pri začetku , kjer gre cev v lonec , je zadnji čas , da se volna zamenja .To , da sta pokrovčka ( sprednji in zadnji ) rumena , je normalna stvar .

Vsekakor je popolnoma nesmiselno polnit izpuhe z volno v razsulu ( glej priponko )

http://www.shrani.si/f/2w/pZ/2KoTmnht/volna-rifusa-1.jpg

ali kakšnimi raznimi tervoli , saj je škoda dela , ker se taka , nepovezana volna takoj zbije na konec izpuha in je lonec na začetku prazen.

Prvič , to ni dobro za lonec ,

drugič , motor ne deluje tako kot bi moral , saj plini ne tečejo lepo skozi izpuh .

Kar se pa originalnih izpuhov tiče , se praviloma ne obnavljajo , saj je v takih izpuhih volne le za vzorec ( cca 1 cm na zunanjem obodu lonca, da se ne greje pretirano ) , ker je dušenje pri originalnih loncih prilagojeno z serijo prekatov in ne na način kot ga imamo proizvajalci športnih izpuhov.

Mogoče mi pošlji kakšno sliko na PM , pa bom videl , če lahko ugotovim stanje .

l.p. Igor

Popravljeno . Popravil OKigor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

...ni glih neka jaka predelava je bolj "lišpanje"

040220110841.jpg

prej... :SS

040220110851.jpg

in zdaj... :010

Fuuuh kdo zna pa zna jaz pa dve levi roki.

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ni glih neka jaka predelava je bolj "lišpanje"

040220110841.jpg

prej... :SS

040220110851.jpg

in zdaj... :010

Res lepo :OK:. Me pa zanima kaj si to naredil? Ali gre za kaksno karbon folijo cez prelepljeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res lepo :OK:. Me pa zanima kaj si to naredil? Ali gre za kaksno karbon folijo cez prelepljeno?

folija,fojija :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!