Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

Zdravo,

zanima me sledeče, ju3 si planiram na moji hornetki 600cc dat zmontirat drug lonec na motor ker pač bom ohranil originalnega(zaradi tehničnega pregleda) bo potrebno naredit novo cev, vendar to je najmanjši problem.

Mene sam zanima ali naj tudi odstranim katalizator in dam komplet novo cev od kolektorjev ali dam novo cev od katalizatorja pa do lonca.

Zanima me če je že kdo to naredil in ali je potem zvok motorja bil premočan ali še v mejah normale(mislim pa brez katalizatorja)

Lp Josip

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdrav

Mene pa zanima to-kupil sem rabljen motor z izpušnima loncema Akrapovič s certifikatom a niso vpisani v homol.kartonček.

Ko sem želel to urediti so mi na RTI-ju odgovorili, da to ne gre, ker se neka št. na cert. ne ujema! Pri Akrapoviču pa pravijo, da

to je ta certifikat! Ima kdo kako rešitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav

Mene pa zanima to-kupil sem rabljen motor z izpušnima loncema Akrapovič s certifikatom a niso vpisani v homol.kartonček.

Ko sem želel to urediti so mi na RTI-ju odgovorili, da to ne gre, ker se neka št. na cert. ne ujema! Pri Akrapoviču pa pravijo, da

to je ta certifikat! Ima kdo kako rešitev?

Kaj pa številke na loncih in certifikatu se ujemajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa številke na loncih in certifikatu se ujemajo?

Ja tiste številke se ujemajo! Neki tam med prometno in certifikatom ne štima!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hm, jst pa mam lih obraten problemček od večine tle. Kako zadušim zvok? Ropota v glavnem tolk, da me je kar mal sram :blush:

"Nabasaj stekleno volno pa bo" to so mi že rekli. Sem probal pa, razen da mi je še ob vsem ropotu stekleno volno ven metalo, ni bilo razlike.

Sigurno je to da manjka dB eater. Izpuh pa je oskubljen originalen KTM Duke II.

Najbolj bom razumel če bi vedel kako bi mogla zgledat notranjost lonca- kaj, kako in zakaj... Rad bi naredil nekaj v domači delavnici in izognil bi se nakupu novega (kakršnega koli že). Ima kdo kakšen link?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno je to da manjka dB eater. Izpuh pa je oskubljen originalen KTM Duke II.

db killer, ali drug lonec, ni druge. enovaljnik bo vedno glasen če je direkten ror, pa daš lahko 10kg volne not :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hi,

imam eno vprašanje.

Na motorju je Arrow sistem z krivinami vred.Ker na loncu piše da ni za na cesto (nima številke).Torej moram zamenjati izpuh.Ali lahko menjam samo lonec ali moram menjati z krivinami vred? Torej lahko dobim homologacijo če menjam samo lonec?

Hvala za pomoč.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če imaš homologiran izpuh ter vpisano vse kot se zagre, samo vzameš potem doma ven dB killer? A vseen lahko teži policist? kdo kej ve kako je s tem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja seveda, kazen ker je pol preglasen :D.

Torej te dejansko pošlje na izrednega tehničnega :) Mislm nevem kako to poteka, a morš za njemu vozt do tja al kva... ker če grem čez 2 ure loh doma še dB killer nazaj zmontiram :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej db-kiler je obvezen za cestno uporabo, ker samo z njim dosežeš db, katere imaš vpisane v homologacijskem kartončku. Tko, da je logično če ga daš ven, da bo glasnejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej te dejansko pošlje na izrednega tehničnega :) Mislm nevem kako to poteka, a morš za njemu vozt do tja al kva... ker če grem čez 2 ure loh doma še dB killer nazaj zmontiram :P

Nič na izrednega, če že imaš srečo da naletiš na zajebanega, ti bo izdal kazen na licu mesta, pa še peš boš moral domov.

(zakaj pa misliš, da ostali nosimo db killer in ključ v torbicah :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(zakaj pa misliš, da ostali nosimo db killer in ključ v torbicah :D )

Pomoje zato da vam gre po par urah vožnje zvok na vaš spolni organ?

Ker js res ne vidim kje je užitek če ti več ur na dan nekaj preglasno tuli pod ritjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič na izrednega, če že imaš srečo da naletiš na zajebanega, ti bo izdal kazen na licu mesta, pa še peš boš moral domov.

(zakaj pa misliš, da ostali nosimo db killer in ključ v torbicah :D )

če boš naletel na tistega zajebanega, ki ga omenjaš, ne bo Db killer nič pomagal, če je v torbici...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če boš naletel na tistega zajebanega, ki ga omenjaš, ne bo Db killer nič pomagal, če je v torbici...

Kako da ne... privijačiš pa se domov pelješ ;)?...tko pa če ga nimaš se lahk pa pod nos obrišeš..

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič na izrednega, če že imaš srečo da naletiš na zajebanega, ti bo izdal kazen na licu mesta, pa še peš boš moral domov.

(zakaj pa misliš, da ostali nosimo db killer in ključ v torbicah :D )

A si že imel kakšno slabo izkušnjo z modrimi zarad tega? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si že imel kakšno slabo izkušnjo z modrimi zarad tega? :)

Na srečo me v 3letih niso niti enkrat ustavli... so me pa zato v nedeljo trije na enkrat :ninja: , (vendar sem na srečo doma privijačil dušilec), drugače se ne bi dobro pisalo, je vseeno preglasen :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meritve se izvajajo tudi na cesti, če je res "zajeban" Db killer v torbici ni zadosti.... prihrani pa pot na tehničnega

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meritve se izvajajo tudi na cesti, če je res "zajeban" Db killer v torbici ni zadosti.... prihrani pa pot na tehničnega

LP Bajsi

Pa a je treba odkrivat toplo vodo?? Kdo je sploh rekel, da db killer v torbi sploh čemu pripomore, sem lepo napisal. Gre se zato, da se lahko vsaj domov odpelješ (z položnico v žepu) kakšen izredni tehnični pa ne vem kaj še vse, če ti že takoj kazen napiše...

Dejmo bit tudi mal realni, pa se vprašat koliko je možnosti, da naletiš na takšnega. Npr. ko prideš na Ride ima itak 1/3 folka pofleksane in izpraznjene lonce, ta 2/3 je pa brez db killerjev, pa se vseeno vozijo tudi po več sezon tako...

zaključek.... če si spoznal da v življenju nimaš pretirane sreče potem svetujem, da ostane db killer privijačen v sam lonec.

Over and out :grim

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kok je? 500€ al kok že? oz. 250 če plčaš v nevem kok dneh, bla bla...

Skratka,a mogoče kdo ve, kako so narejeni ti športni lonci ( Akrapović, Leo Vince, Mass...). Nekateri pravijo, da je samo ror skoz lonc pa tista pena okoli. Zdej če je tako, pol vseeno če ga ni, kar pa dvomim, da bi bil lonec samo za okras :) Me zanima, če je kdo bolj tehnično podkovan na tem področju.

Drugače pa, okoli dileme, ki jo imajo nekateri glede tega, če je potrebno nastaviti vžig in podobno ob montaži kakšnega Slip on sistema. Baje da ne, vsaj kolikor sem zasledil na Akapovićevi spletni strani zastavljeno vprašanje glede tega, je bil njihov odgovor da ni potrebno, ker so vsi izpuhi dimenzionirani glede na tovarniško nastavljene nastavitve motorja. In za to garnatirajo v celoti ! Najbrž je s konkurenčnimi firmami isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!