Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

Tudi to. Pa da te policist ze na dalec slisi, da lahko radar pripravi pa loparcek. Lahko so veseli, da opozarjamo nase. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo kakega mojstra ki bi bil pripravljen izdelati db killer za leota :blush: ? Novi so čist predragi - 46€/kom, rabim pa dva :(

 

leo.PNG

Lp,

Z

Popravljeno . Popravil ZdenkoK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akrapoviča dobiš pri Akrapoviču ! ! !

Massa pa pri meni

Iščem koga ki bi mi naredil 2x db killer , za dva leovinceja.. Kamnik okolica po možnosti.lahko na ZS

lahko jaz, samo en lonec mi pošlji za mero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo! zanima me če je že mogoče kdo odpiral original izpušni lonec.... jaz imam gsr 600 in mi je rahlo pretih zvok...za menjavo za športne izpuhe pa trenutno ni pravih financ... ima mogoče kdo kakšen pameten odgovor? :)

a si mogoče pomislil da ti lahko omogočim za tvoj motor samo en stranski MASS lonec, s katerim se znebiš še katalizatorja in te lahko stane le 260€, glas pa boš mel taki, da se ti bodo še ušesa smejala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekako tako ja, lonec probaj odrezat tam kjer so neti, nekako tako da se vara potem nebo videlo. cev naj bo ravna pa čim bolj preluknjana...zdej kaj boš notri dal kot "filo" je tvoja odločitev...alu gobice, steklena vlakna(se rada zažgejo) ali pa kupi prav zato namenjeno peno. Tko sem jaz naredil pri prejšnem pa je bilo občutno glasnejše...ne pa pričakuj nekega presežka. Mal dnarja mal muske pravjo  :music4:

Na žalost ni glih tako enostavno kot praviš. Taka predelava zahteva en dan dela, če imaš orodja in če si dober varilec s Tig-om. Odpreti original GSR-jev lonec je izredno nerodno, ker je zavarjen po obodu, pa še večkrat po sredini . Potem je tukaj problem, ker je vse notri narejeno na prekatih in jih je nerodno odstraniti. Največja težava je pa ta, da ima originalni lonec dva izhoda in bi bilo potrebno notri ustrezno razdeliti cev v Y , kar pomeni, da moraš narediti tudi dve komori, kjer bi speljal te dve perforirani cevi. Jaz bi za tako predelavo skupaj z materiali računal med 200 in250€, zvok pa bi bil za en drek , ker so izhodne luknje fi 30 mm in bi ne dobilo nobenega basa. Skratka , če vprašaš mene, mission impossibille .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

 

Motor je 2 valjni V. Vsak cilinder ima svojo izpušno cev in svoj lonec, jaz bi pa združil 2 cevi v en lonec.

Obdržal bi originalne cevi in lonec, samo kolektor pred loncem bi bil dodan.

Kako bi to vplivalo na delovanje motorja, kakšne bi bile možne negativne posledice itd.

Je kaj takega že kdo sam naredil?

Hvala za nasvete .

Živijo, tako težko je pametno odgovoriti na taki post, ker se vam zdi logično, da vsi vemo za kakšen motor se gre. A ne bi bilo fajn, če bi napisal da imaš npr. Yamaho tdm 850 , na kateri so še ORIGINAL lonci . Potem bi bil odgovor enostaven, oziroma se strinjam z Vsevedom. VSEKAKOR BI MORAL VEDETI ZA KAKŠEN MOTOR SE GRE IN KAKŠNE LONCE IMAŠ MONTIRANE ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa lahko marsikaj postorimo v zvezi z predelavami izpuhov oz. kolektorjev, ter popravilom loncev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srbus. Mene pa zanima, če se da prebarvat zunanji del dušilca, oziroma s kakšno barvo naj ga poštriham? Če bi bil mulc, bi to naredil z alkoholcem ali pa z maminim lakom za nohte tko kot vse avtočke, ampak to najbrž ne bi držalo ane? :D Lp, S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tu napšem

 

 

A ma kdo kako idejo kako bi odstranil zapečeno (gumo, plastiko, nekaj pač?) z avspuha, ostanki še od prejšnjega lastnika..

 

Še slika, za lažjo predstavo.. A je mel že kdo kaj podobnega kdaj?

 

2013-04-01-376.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

največ stvari gre dol enostavno z WD 40 .

Sicer se pa da spolirat. Ne vem sicer od kje si, ma če si iz vipavske doline, lahko jaz probam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej,

 

mi lahko kdo pove, na kateri strani in na katerem mestu je ponavadi vgraverana ali privarjena številka za homologirat na akrapovič izpušnih loncih? (ter približno velikost številk?)

 

če ima kdo, bi lahko prosu za kako sliko? lahko tud na mail...

 

hvala,LP 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo različno, enkrat so vsi imeli na zadnjem popkrovčku na vrhu, sedaj pa sem videl na enem BMW-ju tudi na notranji spodnji strani plašča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo. Mene pa zanima ce kdo pozna kaksnega res dobrega mojstra ki bi predelal original izpuha na Yamahi TDM 900 L.2006. Gre se mi predvsem za lepsi zvok ki je original kot na skuterju :) Izpuhi so pa originalni res lepi pa jih ne bi rad menjal. Bi pa potreboval nekoga ki to naredi brez da se to vidi,..zaradi policije :) Prosim za pomoc. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo. Mene pa zanima ce kdo pozna kaksnega res dobrega mojstra ki bi predelal original izpuha na Yamahi TDM 900 L.2006. Gre se mi predvsem za lepsi zvok ki je original kot na skuterju :) Izpuhi so pa originalni res lepi pa jih ne bi rad menjal. Bi pa potreboval nekoga ki to naredi brez da se to vidi,..zaradi policije :) Prosim za pomoc. Lp

mislim da sprašuješ po nemogočem. Recimo da se da predelati lonca ( po moje NE ) , pa ne moreš zahtevati še , da bo lep zvok, kajti, kar bo prišlo ven, to bo. Se pa bojim, da bo po predelavi zvok kot iz kante

post-4713-0-03898700-1366178707_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ve kje bi lahko dobil certifikat za homologacijo za te luči, ker bi jih rad homologiral, ampak se je zgubil račun in papirji.... hvala za pomoč!

 

img0528.jpg

img0531.jpg

Popravljeno . Popravil Ramzy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

evo sayotove učne urice :P
drugače pa ja.. na nalepki nekje na motorju ti pišejo decibeli pri določenih obratih, ki jih ne smeš preseči.
Me pa prau zanima kaj bi blo če imaš zadevo homologirano, z dušilcem in recimo zaradi starosti glušilne volne presežeš predpisano vrednost... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!