Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

Öe se ne motim Yoshimura lonci nimajo certifikata t.j. v Sloveniji se ga ne da homoligirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal gre ninja nazaj k prodajalcu (podrobnosti nebi javno)

bolj sem mislu na splošno, ker ni skorej nobenih yoshimura/two brothers/laser/m4 auspuhov nikjer, so pa vsi hudi in se lepo derejo  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Two brothers mislm da se sploh ne da homologirat?

Točno tako sem se že sam zanimal za izpuhe Two Brothers pa mi je zastopnik povedal da nimajo homologacijskih papirjev, čeprav štime pa spuščajo divje pa tut dizajn je lep ;)

Popravljeno . Popravil partyzan07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sm pršu do spznanja da večino teh ameriških se neda homologirat (2bros, laser, m4 itd.), yoshimura eni pravijo ja eni ne

 

najdu ubitačino mivv double gun, ki se ga tudi neda homologirat sam zvok je res top

https://www.youtube.com/watch?v=r0Fo33skcEM

 

nekako gledam mivv gp/leo vince gp pro/arrow racetech

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to zdj gledas za fz8n?

(Sele zdj vidu da je na posnetku fz8)

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje bi lahko kupil leovince za hornet 900?

 

pa ali lahko sam zamenjaš avspuhe (če jih samo gor našravfaš) al so potrebne še kakšne druge nastavitve???

Popravljeno . Popravil kawasaki87
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sm pršu do spznanja da večino teh ameriških se neda homologirat (2bros, laser, m4 itd.), yoshimura eni pravijo ja eni ne

 

najdu ubitačino mivv double gun, ki se ga tudi neda homologirat sam zvok je res top

https://www.youtube.com/watch?v=r0Fo33skcEM

 

nekako gledam mivv gp/leo vince gp pro/arrow racetech

Laser sem kupil v Hein Gericke, prodajajo jih tudi v Louisu, že davnega 2006 so imeli papirje za homologacijo zraven. Pa Db killer je skrit pred zadnjim loncem... vsaj pri mojih

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel Mivv-a na bivši Hornetki. Takšnega zvoka nisem slišal še iz nobenega lonca...grmelo je ko pr norcih (zdej vozim 1200ccm z akrapovičem pa nima za burek proti mivv) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če proizvajalec ni predvidel in če v navodilih ne piše gdaj naj bi se lonec servisiralo, potem tega ne moreš trditi.

V navodilu massovih izpušnih loncev dobiš le načrt za sestavo, certifikat, piše pa tudi, da se s časom zvok spremeni.. torej nobenega podatka o vzdrževanju :)

@fantocci tu (pri merjenju št. vrtljajev) se ne gre za hrup, pač pa za valovne fronte značilne za 2t ali 4t motor, ki jih tudi čisto navaden mobitel pravilno zabeleži.

sam pa smatram da merilci na  motorju niso točni- ne zagovarjam pa tega da so vedno nastavljeni, da kažejo več.

Da, moralo bi biti tako, sem pa imel tudi primer, ki je kazal manj. Precej man. (in ne ni bil tomos :P)

Kar pa se tiče pametovanja pred taplavimi.. v nobenem primeru ni dobro.. razen če te res vleče za nos :P

 

AHA .. če te prav razumem ...

- seveda piše da se zvok spremeni ..ker se volna skuri ... in večina proizvajalcev prodaja kar servisni paket za obnovo lonca v katerem je vse od volne do novih netov / kovic ... sicer pa je seveda jasno , da je lonec potreben take obnove ko njegova glasnost preseže z zakonom dovoljeno zgornjo mejo..

 

- ki jih tudi čisto navaden mobitel pravilno zabeleži.

- da merilci na  motorju niso točni

 

a ti imaš na telefonu nalepko od zavoda za meroslovje ??? kolk si plačal za umerjanje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje..mam en vlki problem,..namreč kolega mi je dal Dušilec od akrapoviča,..mel je ninjo isto kot jaz..seveda istega akrapoviča..no on je mel titanium jaz pa mam pač karbon ( mislim da ni razlike al? ),..,zdaj mi pa ta dušilec za 0.5cm ne gre notri se pravi da mi tolko fali do luknje..kaj naj naredim?....no če ga pač malo bolj potisnem notri ostane na mestu sem probal..in ga samo z roko ne morem vun dobit ..moram pač uporabit klešče..če kdo vej kaj naj..naj pove :D.. aja rabu bi to samo za avstrijo..ker nočem več plačevati kazni ,.. :D ...hvala in lp...ninjaRider04 ;)

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre cist notr? Al te moti, da mors klesce vzet? Sej bols, da gre na tesno, ce ne bi zihr kej vibriral pa bi meu spet neke cudne zvoke.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre cist notr? Al te moti, da mors klesce vzet? Sej bols, da gre na tesno, ce ne bi zihr kej vibriral pa bi meu spet neke cudne zvoke.....

ne gre cist notri ja,..to je problem :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Če proizvajalec ni predvidel in če v navodilih ne piše gdaj naj bi se lonec servisiralo, potem tega ne moreš trditi.

V navodilu massovih izpušnih loncev dobiš le načrt za sestavo, certifikat, piše pa tudi, da se s časom zvok spremeni.. torej nobenega podatka o vzdrževanju :)

@fantocci tu (pri merjenju št. vrtljajev) se ne gre za hrup, pač pa za valovne fronte značilne za 2t ali 4t motor, ki jih tudi čisto navaden mobitel pravilno zabeleži.

sam pa smatram da merilci na  motorju niso točni- ne zagovarjam pa tega da so vedno nastavljeni, da kažejo več.

Da, moralo bi biti tako, sem pa imel tudi primer, ki je kazal manj. Precej man. (in ne ni bil tomos :P)

Kar pa se tiče pametovanja pred taplavimi.. v nobenem primeru ni dobro.. razen če te res vleče za nos :P

 

Pozdravljeni,

malce moram pokomentirati izjavo o volni v loncih, namreč......

krivda je izključno na moji strani, da se ne ve točno kako je z menjavo volne, saj bi moral ob nakupu tudi o tem narediti majhno učno uro. Torej, Vsi športni lonci so narejeni nekako po istem principu in sicer, skozi lonec perforirana cev, okrog nje pa volna. Ta volna je lahko in tudi mora biti, drugačna, glede na tip motorja , na katerem je lonec ( 4T, 2T, 1 valj, 2-3 valje, 4 valji ). Vzdrževanje lonca je s strani predpisano tudi pri MASS-u ( kar je razvidno iz garancijskega lista, ki je objavljen na spletni strani massmoto.si ), vendar so fabriške zahteve po menjavi prilagojene zahtevam garancije. V resnici je čas menjave volne lahko bolj dolg, lahko pa tudi bistveno krajši ( odvisno od načina vožnje in žganja lonca na motozborih ). Nekako je za naše lonce ( po mojih izkušnjah ) vzdržljivost volne za 4 cilindraše min. 30.000 km, za dvocilindraše pa 10.000. Najenostavnejše je opaziti , kdaj volna zmanjka , pri titan in inox loncih, ker se na mestu, kjer je volno prebilo, pojavi madež od pregretosti, bolj problematični so karbonski lonci, kateri se prej pregrejejo, to pa je opazno, ko postanejo MAT.

Vsekakor toplo priporočam pregled izpuha pri vsakem servisu ( vsaj vzet dol, ter pretresti, če se sliši kakšno premetavanje v notranjosti), je že znak, da se je volna kristalizirala . Toplo tudi priporočam menjavo volne pri pooblaščenem serviserju izpušnega lonca, saj bo le on vedel, kaj vse je treba pregledati in zamenjati, ter pravilno nazaj sestaviti. Večina misli, da je čisto enostavno, vendar je treba kdaj pa kdaj tudi kaj drugega pogledati in morebiti popraviti.

Seveda se lahko obrnete na mene, z veseljem vam bom servisiral bilokateri izpušni lonec, ni nujno da je MASS-ov

Popravljeno . Popravil OKigor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

zdravo...imam se eno vprasanje glede izpuha...kako je s homologacijo, ce bi jaz kupil izpuh ki je narejen za gsxr 600 k7 in bi ga vgradil na gsr 600...je kaksen problem glede homologacije...so papirji zraven izpuha prirejeni le gsxr, ali so misljeni univerzalno....tu dam se primer kaj bi nabavil

http://www.ebay.it/i...bca4c459&_uhb=1

 

če te zanima, imamo mi pri MASS-u, ogromno loncev za GSR . Poglej si na pletno stran, ali mi piši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

zanima me, če je možno homologirat izpuh akrapovič če kupiš rabljenega, ki je že homologiran...na obstoječem motorju in bi rad prestavil na drug (svoj)motor...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ravno prava tema pa bom vseeno vprašal tukaj.

Ima kdo kakšne izkušnje z izpuhi " Dominator" in Poljske ?

Hvala in LP M.


Ni ravno prava tema pa bom vseeno vprašal tukaj.

Ima kdo kakšne izkušnje z izpuhi " Dominator" in Poljske ?

Hvala in LP M.

 IZ Poljske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Je že kdo servisiral Leovince GP Style izpuhe. Moji imajo cca 4-5 sezon za sabo in me zanima kje nabavit volno. Glede na to da izpuh ni ravno standardne oblike kot ostali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se naredi preprost DB killer.

Motor ima originalen homologiran izpuh vendar bi rad znižal hrup. Glasnost izpuha je enaka, kot takrat, ko sem kupil nov motor.

Kakšen predlog ;)

 

post-40971-0-64100500-1421421705.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm dal 3 debelostenske cevi eno v drugo in jih zavaril. Zvrtal sem luknjo in vrezal M6 navoj. Zgleda grdo k ps, ampak opravlja svojo nalogo. Sicer pa, original loncu jst ne bi zmanjševal pretoka zraka z dušilcem, ker je že tko preveč restriktiven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

kdo ve kam v LJ in okolici grem izdelat nov zadnji del z nastavkom na pritrdilec in enostavnim dusilcem. gre za starodobnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!