Skoči na vsebino

Hyosung GT 650 Comet


pobalin

Priporočene objave

@motobaby: (žal prevedeno z googlovim prevajalcem)

Hyosung comparison:

Hyosung attacks. First us the Koreans with the GT 650 beglueckten naked, now follow the sport version with full lining, the GT 650 R.

Both machines are technically identical. Framework, engine, chassis, everything is alike. The Naked is a little easier with 208 opposite 219 Kilos than the r-version. In driving the difference is not to be felt.

A two-cylinder v-engine with 647 Kubik provides for an output of 78 HP. And for 5370 the euro. The Hyosung is on the leistungs-Niveau of a Suzuki sports association 650. Only those is scarcely 1000 euro more expensively.

Above all the good-natured handling of the Naked comes to meet little experienced motorradfahrern. By the nearly already bicycle-similar seating position the rider has the machine well in the grasp. An easy operability as well as calculable reactions of the machine help beginners and recA risers to concentrate on driving.

The GT 650 R is the sporty twin of the Naked. In order to underline, the machine can be ordered equal with accessory final muffler. The knackige sound fits sporty pace.

The handling of R is substantially more directly than that the Naked. Above all the steering wheel stubs bring much feeling for the front wheel. The full lining repels disturbing wind.

Apart from lining and instruments both machines are technically alike. Thus in Korea production costs are not only saved. Also makes of other manufacturers often exhibit a close model relationship.

Despite the low purchase price both machines possess adequate technique features like Upside down fork and double disk brake with four-piston saddles.

Hyosung offers usual class standard with the Naked and R. The Koreans must also supply these, if the models at the market are to maintain ground.

Hyosung GT 650 R and GT 650 Naked leave a positive general impression.

With competition products of their class they can take up it loosely.

Our result:

Much motorcycle for little money.

Technical data 650R/650 naked:

Capacity: 647 ccm

Achievement: 57 KW/78 HP

Topspeed: 210 km/h

Price: 6,020 euro (605R)/5,370 euro (naked)

Further information under

www.hyosung motors.de

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidi da že dolgo nisem gledal cen..

Nov Comet 2005 očitno stane 989.000sit

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=38334

Če je tako, se cene rabljenih še kar dobro držijo. Sam če bo šlo tako naprej bodo tisti ki so plačali polno ceno 1.250.000 drugo leto 3 leta star motor prodajal za pol cene.. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
A je kdo že namestil crash pade na GT650R? Katere?

D.

Jep, Bad Pit jih ima - kolikor vem, mu jih je Barborič zrihtal (baje da jih dela en privatnik). No, tok jst vem, več bo pa treba njega vprašat.

Lp

Andreja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, Bad Pit jih ima - kolikor vem, mu jih je Barborič zrihtal (baje da jih dela en privatnik). No, tok jst vem, več bo pa treba njega vprašat.

Samo on nima 'R' (z oklepi)? Ali pač??

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo on nima 'R' (z oklepi)? Ali pač??

D.

:grrr nima nima; bi pa imel R-a; sam spredaj ne bi smel Hyousung pisat, ampak kaj druzga, npr. RSV :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima mogoče kdo podatek koliko olja gre v prednje vilice? Rad bi zamenjal olje za malo "trše". "Koliko gre ven, gre tudi not" pa se je izkazalo že prevečkrat za nemerodajen podatek.

Če je že kdo zamenjal naj pove izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Service manual pravi:

Front fork oil capacity

Each leg 380cc

Front fork oil level gauge : 09943-74111

Front fork oil specification : TELLUS #32

Standard oil level

146mm(5.8 in) from end of outer tube

(when maximum compressed without spring)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prevzel Husota GT650R... Crknil je po 1,5m - potiskanja po dvorišču... :kva2: :lol1: To je sigurno kak rekord.

Je pa tistih nekaj minut, dokler je delal, imel dober zvok. :OK:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako moreš vse zjebat? :afro1:

Hja, zahtevna stranka pač... :)

Je baterija v mopedu?

Je, je... :)

Nekaj mora bit narobe z vžigom na enem cilindru (elektronika za vžig, vžigalna tuljava, kabel ali svečka).

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Service manual pravi:

Front fork oil capacity

Each leg 380cc

Front fork oil level gauge : 09943-74111

Front fork oil specification : TELLUS #32

Standard oil level

146mm(5.8 in) from end of outer tube

(when maximum compressed without spring)

LP

In koliko je to litra v en krak? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva tema! Bi že prej kaj napisal ampak sem se raje vozil. Sedaj ko sem dal tablico dol pa se zna najti kaj časa.

Junija sem si ga kupil. Plačal 1.350,000. in se odpeljal domov z umazanim črnim husotom R. Zadaj je imel poševno namontiran okvir za tablico ( tip ga je poravnal ko je motor bil na tački :wallbash: ) na kateri je pisalo ŠERBINEK.

No in potem sem se vozil. 5k. Več ni šlo, služba, deca, pa druge obveznosti pa še dež je šel takrat ko bi lahko.

V bistvu sem pa hotel povedat da sem zadovoljen z agregatom ( moč, navor ), še bolj z zvokom, motor je dokaj redek če že ni pravi eksot, oblika je všečna, poraba zmerna.So pa stvari, kot je sama natančnost izdelave, zavore, preobčutljivost barve, ki pa so premosorazmerne z ceno.

V glavnem sem zaenkrat zadovoljen in če se ne bo kvaril je to to.

Razmišljanja o izgubi vrednosti so pa mi tuja, saj ne gledam na motor kot finančno investicijo ampak kot investicijo lastno zadovoljstvo.

p.s. škoda da eni toliko natolcujete, ne dvomim, da obstajajo boljši motorji kot je huso in da ste nekateri ponosni lastniki le teh, ampak nihče ki je kupoval husota ni pričakoval da bo dobil Ducatija ( če je bil iskren do sebe ) in na koncu koncev je denar in odločitev o nakupu stvar vsakega posameznika. Jaz sem letos užival.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem se vrnil z vožnje, na kateri sem imel priložnost preizkusiti novega GT650R... Presenetila me je lahkotnost, saj je zadeva v primerjavi z mojim kot en mopedek. :)

Menjalnik me je pozitivno presenetil, saj sem po vseh objavah v tej temi pričakoval bolj zatikajočega, težko prestavljajočega ipd. Celo v prosti tek je šel brez vsakega problema. Edino, kar mi ni bilo všeč, je bil razmeroma dolg hod pri prestavljanju navzdol - je pa to morda tudi posledica (pre)nizko nastavljene prestavne ročke - kar bomo reševali kasneje. :OK:

Čez zavore prav tako nimam pripomb (no, razen da ročka ni nastavljiva, je pa za moje dimenzije kar OK tako, kot je), čeprav se nekega hudega zaviranja nisem šel.

Tudi motor ni postregel z neprijetnimi presenečenji - lepo vleče že iz nizkih vrtljajev, pa tudi kakšnega cukanja ni bilo občutiti. Ker pa je čisto nov (komaj 100 km) ga nisem mogel 'zares' preizkusiti. :)

Skratka, za ta denar ... :worship:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Danci!

Če ga boš imel samo za na pisto predvidevam da se boš lotil "optimizacij" mašine :naughty:

Pričakujemo poročila  :photo:

LP

Nekaj bomo sigurno nardili... :naughty: Npr. tole., in to...

Potem pa gremo na GT650 CUP v Nemčiji. :D

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo moj 4. servis se je zgodil pri 8000km. Mehankar mi je porpavu večino stvari:

- sklopka ((menjal en feder noter, ker ni dobro "spustila" - šlo v garancijo)

- menjalnik (pri hitrosti 0km/h, ni šlo v ler pr pržgani mašini - šlo v garancijo)

- prednja zavora (menjal ploščice - na moje stroške, zavira enako kot prej. Gor dal ploščice od AP racing. :glare: )

- nove svečke (pri katerih mi je prednjo dobesedno odfukal ven, in je moral mehankar dat glavo mašine dol, da je dobil navoj od sveče ven - na njegove stroške - serijska napaka na svečki).

- olje, filtri in ostali potrošni material (olje kupil sam)

Za vse skupaj sem dal 25.000 SIT (10.000 olje vtrgoivni in 15.000 za mehanika).

Sklopka in menjalnik sedaj delajo super, prednja bremza pa je še vedno obup. Če sem sam gor je še kar ok pri zaviranju, če pa se voziva dva, pa je kriza.

Drgač pa husko odpel že lepih 8000km v eni sezoni. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo da ste zadovoljni. Septembra ko sem peljal SV-ja na redni servis k Barboriču sem si malo podrobneje ogledal Cometa v R izvedbi s poloklepom. Bil sem kar razočaran nad kvaliteto izdelave in uporabljenih materialov. Še Piagiotov skuter je lepše sestavljen. Tko da pri meni že od daleč odpade tak motorček.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo časa imam namen napisati vtise o Hyosung Cometu 650 (naked). Kupil sem ga konec novembra 2004. To je bil moj prvi pravi motor, saj sem šele naredil izpit (prej ni bilo denarja, samo želja). Ker sem bil omejen s financami, sem najprej razmišljal o nakupu KLE 500, vendar sem motor vozil v avtošoli in kmalu spoznal, da mu manjka moči (moja subjektivna ocena). Razmišljal sem tudi o nakupu rabljene Hornet 600, vendar nisem našel prave. Nato sem v živo videl črnega husota :wub: in se po dolgem premisleku odločil zanj. Glavni vzroki za odločitev so bili:

• Nizka cena

• Nov motor (s tem nove gume, zavorne ploščice, veriga, zobniki…)

• Motor gotovo ni bil poškodovan (pri rabljenem nikoli nisi prepričan) ter števec gotovo ni prevrten

• Garancija 2 leti

• Servisni interval so podaljšali iz 4000 na 6000 km

Seveda je bilo tudi mnogo drugih bolj ali manj pomembnih vzrokov, med njimi tudi to, da je dvovaljnik :OK:

Registriral sem ga v začetku januarja ter začel nabirati kilometre. Težave sem imel predvsem s prtljažnikom:

• bil je slabo pobarvan (zato sem ga prebarval na črno)

• zaradi vibracij sem zgubil kar nekaj vijakov, ki ga držijo

• zaradi slabih zvarov je eden popustil, zato je bil treba ojačati zvare (+ barvanje)

• nato je počil na eni strani zaradi pretanke stene cevi prtljažnika (+ barvanje)

• ter še na drugi strani, zato ga je prijatelj Robi :worship: ojačal (+ barvanje), da je zdržal do prodaje

Z menjalnikom zelo dolgo nisem imel težav, nato pa se je pri približno 6000 km začelo dogajati, da je metalo iz druge prestave v ler pri močnejšem pospeševanju (skoraj vedno pri prehitevanju), včasih sem našel ler med 5. in 6. prestavo. V garanciji so mi zamenjali zvezdo v menjalniku, vendar se je po tem začelo dogajati, da nisem našel lera (ali pa je trajalo zelo dolgo) dokler je motor delal. V garanciji sem menjal vzvod prestavne ročice, ker je imela preveč mrtvega hoda (pri 10.000 km).

Kot je znano, so lahko problematične zavore zaradi slabih zavornih cevi, ki jih je priporočljivo menjati z opletenimi. Šele potem baje primejo, čeprav večjih težav zaradi zavor nisem imel, ker sem se zavedal njihovih lastnosti :whistle:

Pokanje iz izpuha, ki gre nekaterim tako na živce, je meni bilo prav všeč in se nisem sekiral. Izpuh s kilometri postaja vse glasnejši, kar je v bistvu plus :yea2: , vzrok je baje izgubljanje polnila

Na živce pa mi je šlo, da ročica plina takoj prijemlje preveč na polno, saj bi lahko bilo dodajanje plina bolj postopno.

Zaradi vibracij večkrat pregori žarnica zadnje luči (v povprečju na 2000 km) :wacko:

Stopalke se nameščene prenizko, zato v nagibu hitro podrsaš z njimi. Pravzaprav podrsaš le z levo, saj z desno stranjo najprej brusiš zaščito izpušne cevi pod stopalko.

Gume, ki so bile originalne (Pirelli Diablo) so se najbolj obnesle. Sicer niso zdržale dolgo (4600 km zadnja in 6200 sprednja), vendar so zgledno držale. Zadaj sem preizkusil še Metzeler Z6 in Dunlop 208, spredaj pa Dunlop 208. Metzelerjevo Z 6 sem vzel, da bi naredil več kilometrov (in ker naj bi bila zelo dobra guma), vendar sem bil z njo nezadovoljen. Hladna sploh ni dobro držala, tudi ko je bila ogreta na gladkem asfaltu ni držala, tudi črt in prehodov za pešce sem se raje izogibal. V dežju se tudi ni izkazala. Zaradi profila (ST guma) sem prišel do roba profila (in še čez), zaradi česar je zadnja guma v globokih nagibih popuščala. S sprednjo D208 nisem imel težav, prav tako z zadnjo D208, ki pa je niti nisem preizkusil, saj sem husota prej prodal. Opazil sem, da se je po tistem, ko sta bili spredaj in zadaj Dunlopki, pojavil rahel shimmy efekt, ki ga prej ni bilo :blink:

S kovčkom (52 l) pri 170 km/h prednji konec postane zelo živahen. Sicer to ravno ni potovalna hitrost za naked, zato niti ni panike.

Zelo pomembno je, da imaš dobrega mehanika, saj ga zaradi majhnih težavic (večkrat) videvaš pri uveljavljanju reklamacij. Tu bi pohvalil Barboriča :OK: , h kateremu vozim tudi nov motor. Grajo pa zasluži Tojnko, saj je s svojim odnosom dosegel, da po prvem servisu nisem več hodil k njemu.

Da ne bo vse izpadlo, kot da so z njim same težave, ima huso tudi precej dobrih lastnosti:

• nizek sedež (za kratkonožne),

• razmeroma lahko upravljanje (igračka za kratke ovinke),

• dobre performanse (brez problema se voziš z družbo, ki imajo 100+ konjev, razen nad 200 km/h jim ne slediš O:-) )

• hitra dobava rezervnih delov (danes naročiš, jutri dobiš - preverjeno)

• nikoli me ni pustil na cesti

Konec avgusta sem ga prodal, a ga včasih kar malo pogrešam B)

Z njim sem prevozil čez 11.500 km in videl veliko novih cest, krajev ter spoznal nove ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri mehanik?

LP

Tudi mene to zanima. Imam podobne probleme.. Sklopka zajebava, menjalnik ne gre v ler pri prožganem motorju, itd..

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!