Skoči na vsebino

Hyosung GT 650 Comet


pobalin

Priporočene objave

A ma mogoče kdo kak nasvet, kako vžgat motor po 4 mesecih nelaufanja? :? :closedeyes:

sem ga zalaufal v nedeljo, je stal od začetka oktobra

v prvo ni šlo sem mislil da sem zalil, ker sem z gasom prčkal, potem pa sem čez uro probal z polnim čokom pa brez gasa

malo je kašlal ampak vžgal je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj.

Po nekaj mesecnem prebiranju tem o husotu sem se prejsnji mesec tudi sam odlocil za nakup

hyusota s prevozenimi 5500km in v garanciji do novembra 2006.

Veliko je že bilo govora o pokanju iz izpuha. Men se to dogaja samo ko ga zalaufam pod cokom, drugace pa tega pokanja ni slisat. Zanima me tudi, koliko casa pustite prizgan motor pod cokom, da se segreje?

A slucajno kdo ve kje bi se dalo kupiti manjsa po moznosti elipsasta ogledala in koliko $ je potrebnih za to.

lp bojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ga zalaufal v nedeljo, je stal od začetka oktobra

v prvo ni šlo sem mislil da sem zalil, ker sem z gasom prčkal, potem pa sem čez uro probal z polnim čokom pa brez gasa

malo je kašlal ampak vžgal je

Ja jaz sem pustu motor od začetka novembra pa do sedaj lepo stat v garaži, samo akumulator sem ven vzel, da se nebi spraznu. Bom ga še mal dofilu, čeprav gor piše, da ne rabi polnjenja s polnilcem. :? Drgač pa mam problem jaz pri mojem husotu, da mi včasih pri vžigu pošteno useka iz auspuha (dobesedno eksplozija v avspuhu). Bencina sicer ne vem, če je še kaj v motorju, saj ko sem odprl tank ni niti smrdelo več po bencinu :hmm:

Kak pa naj olje poženem po mašini pred vžigom? Namreč ni nobenga klanca, da bi se zapelu po njem, edino če sveče vn odšraufam in potem verblam ko nor ene 5 min.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač pa mam problem jaz pri mojem husotu, da mi včasih pri vžigu pošteno useka iz auspuha (dobesedno eksplozija v avspuhu).

č ni nobenga klanca, da bi se zapelu po njem, edino če sveče vn odšraufam in potem verblam ko nor ene 5 min.

Useka zato, ker maš prebogato mešanco naštelano - torej po nepotrebne mečeš stran bencin. No, mogoče je to preventivno, da ne bi v agregatu preveč optimalno izgorevalo in ti ne bi posledično ribnil.

Požen olje tako, da se gor usedeš in te en poriva ene 200 metrov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz sem pustu motor od začetka novembra pa do sedaj lepo stat v garaži, samo akumulator sem ven vzel, da se nebi spraznu. Bom ga še mal dofilu, čeprav gor piše, da ne rabi polnjenja s polnilcem. :? Drgač pa mam problem jaz pri mojem husotu, da mi včasih pri vžigu pošteno useka iz auspuha (dobesedno eksplozija v avspuhu). Bencina sicer ne vem, če je še kaj v motorju, saj ko sem odprl tank ni niti smrdelo več po bencinu :hmm:

Kak pa naj olje poženem po mašini pred vžigom? Namreč ni nobenga klanca, da bi se zapelu po njem, edino če sveče vn odšraufam in potem verblam ko nor ene 5 min.

dovolj bo če potegneš dol kable iz sveč :)

moj je stal v bistvu zunaj, sicer pod streho ampak je isto kot zunaj

akumulator pa nisem nič polnil, mel pa sem ga na toplem

glede pokanja pa se mi je poleti zgodilo dvakrat podobno, vendar je vsekal na fergazer ne na avspuh in to takrat ko sem ga prejšnjič preden sem ga vgasnil turiral :nono: , kot da bi ostali hlapi ujeti, prismrdi pa ful ker se zasmodi zračni filter, tako da sem šel gledat če ga ni zažgalo (hehe)

p.s. pred koncem sezone je postala veriga glasna (upam da ima verigo, ker če ima jermen potem ne vem kaj je glasno :hmm: ), kako je to pri vas , pri koliko kilometrih nastane šum oziroma klenkanje pri nizkih obratih in ja vem:glasnejši avspuh odpravi težave z klenkanjem motorja .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dovolj bo če potegneš dol kable iz sveč :)

moj je stal v bistvu zunaj, sicer pod streho ampak je isto kot zunaj

akumulator pa nisem nič polnil, mel pa sem ga na toplem

glede pokanja pa se mi je poleti zgodilo dvakrat podobno, vendar je vsekal na fergazer ne na avspuh in to takrat ko sem ga prejšnjič preden sem ga vgasnil turiral :nono: , kot da bi ostali hlapi ujeti, prismrdi pa ful ker se zasmodi zračni filter, tako da sem šel gledat če ga ni zažgalo (hehe)

p.s. pred koncem sezone je postala veriga glasna (upam da ima verigo, ker če ima jermen potem ne vem kaj je glasno :hmm: ), kako je to pri vas , pri koliko kilometrih nastane šum oziroma klenkanje pri nizkih obratih in ja vem:glasnejši avspuh odpravi težave z klenkanjem motorja .)

Nope, men je iz auspuha usekal, sej se je slišal pok zadaj. Kot da bi namesto v cilindu eksplodiralo v auvpuhu, al pa da bi dal auspuh dol, pa pol en obrat mašine naredu. No sej nema veze, upam da mi bo husko vžgal. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Useka zato, ker maš prebogato mešanco naštelano - torej po nepotrebne mečeš stran bencin. No, mogoče je to preventivno, da ne bi v agregatu preveč optimalno izgorevalo in ti ne bi posledično ribnil.

...

Dopolnilo:

Useka zato, ker v delovnem taktu zmes goriva in zraka v valju ni popolnoma zgorela. To je lahko posledica:

1. Neoptimalne zmesi goriva in zraka:

a. presiromašna

b. prebogata zmes

2. neuspelega vžiga zaradi napake v elektriki - Svečka že bolj zanič ali umazana

3. časovno narobe tempiranega vžiga:

a. prezgodaj

b. prepozno

4. Izpušni ventili se prezgodaj odpirajo - beri so predolgo odprti, kot posledica premajhnega razmika med drsnikom ventila in drsnikom odmikača.

5. z menjavo izpušnega sistema se lahko tok izzpušnih plinov spremeni v toliko, da le ti hitreje zapuščajo valj, zaradi boljše "resonance" => ustvarajajo podtlak v izpušni cevi na strani izhoda iz valja, ki pri narobe nastavljenih ventilih izsesava tudi neizgorelo zmes iz valja v auspuh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Comet med konkurenco.. ^_^ podatki so v italijanščini...

Meni v tej tabeli ne zgleda vse ok.. Barem podatki o hitrosti, ostalo itak ne razumem... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni v tej tabeli ne zgleda vse ok.. Barem podatki o hitrosti, ostalo itak ne razumem... :blush:

:trance_33_sleep: mal so se številke zmešale... bo v word obliki boljše .)

test_600.doc

post-1823-1137414960_thumb.jpg

post-1823-1137414980_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni v tej tabeli ne zgleda vse ok.. Barem podatki o hitrosti, ostalo itak ne razumem... :blush:

sicer tudi sam ne razumem preveč italijansko, ampak da se razbrat, da le ducati in suzuki navajata

dokaj realne podatke glede moči, ostale stari so tak dejstva( širina gume,...)

hyosung odstopa mislim da največ, venar ga na ostalih testih komentirajo kot presenetljivo poskočnega, tak da pitaj boga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dimenzije prvih gum so definitivno cudne, pr ene parih motorjih pise da majo ucpred kar 19col.... :?

Med njimi je tud huso ki ima 17col

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem isto hotel vprašati. Pri današnjih cenah zavarovanja taka blokada sploh ni neumna ideja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes, ko je bil taksen lep dan, dam husota iz garaže, priklopim akumulator in huso vzge :OK: v tretjem poskusu(ocitno gre v tretje res rado).

Pol grem pa en krog in ko ga parkiram, se kar nekaj casa poslusam masino, ki se hladi.

Zanima me koliko casa pri vas masina ropota (ko se motor hladi) v poletnih dneh, ko je za vami kaksna daljsa turca?

lp bojca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes, ko je bil taksen lep dan, dam husota iz garaže, priklopim akumulator in huso vzge :OK: v tretjem poskusu(ocitno gre v tretje res rado).

Pol grem pa en krog in ko ga parkiram, se kar nekaj casa poslusam masino, ki se hladi.

Zanima me koliko casa pri vas masina ropota (ko se motor hladi) v poletnih dneh, ko je za vami kaksna daljsa turca?

lp bojca

Misliš rešt tak malo poklja?

Hja kwa pa vem, ne stojim skoz zraven pa poslušam. Samo pomoje da takole poklja dokler se ne ohladi. Sej avtomobili isto pokljajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni to kar dolgo traja.. Je pa zanimivo, da je pri ostalih motorjih to veliko manj in manj časa slišati. Vsaj kolikor sem bil jaz pozoren na to..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!