Skoči na vsebino

Za prvo silo


ismaeil

Priporočene objave

Evo -Hoferjevi škornji so dali skozi tri sezone. Pa še bodo za drugo leto. Obrabljen edino podplat na peti -kar precej hodim, pa se pozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič nimam proti tej robi in tudi izkušenj nimam z njo. Prijatelj pa mi je rekel, da se mu je koža na nogi dobesedno olupila od potenja. - Njegova izkušnja.

Nekateri se pohvalijo. Je pa fajn, poceni kupovati in biti zadovoljen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo... Tudi jaz sem bolj ''vroče'' sorte, se hitro začnem potiti, pa nisem imel težav. Mogoče je pa finta v nogavicah. Vedno uporabljam bombažne, nikoli tiste tanke -najlonske. Pa imam včasih škornje obute od jutra do večera....

Rokavice so pa res vroče. Lidlove in Hoferjeve. Sedaj uporabljam za hladno vreme poštarske, ki so jih pred časom šivali v Mikonu za poštarje in policaje. Poleti pa itak Probikerjeve brez prstov.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

V lidlu bodo spet imel neke motoristicne zadeve, pa me zanima, ce kdo uporablja spodnjo majico in hlace, ki se bodo tam prodajale...Je to za poleti al za pozim??

http://www.lidl.si/c...?offerdate=9835

Piše, da skrbi za optimalno temperaturo 21°C, torej je najbrž za oboje. Sam bom najbrž kupil hlače. Vendar me zanima kako naj vem katera številka mi paše, glede na to, da ta roba gre precej hitro, in če se zafrknem bo najbrž prepozno za menjavo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piše, da skrbi za optimalno temperaturo 21°C, torej je najbrž za oboje. Sam bom najbrž kupil hlače. Vendar me zanima kako naj vem katera številka mi paše, glede na to, da ta roba gre precej hitro, in če se zafrknem bo najbrž prepozno za menjavo...

Jst sem velik 175, bolj suhe postave - kupil M velikost in je še nekaj rezerve : )

Se mi zdi, da se kar obnese. Nisem pa nikoli imel kakega dražjega moto perila, tko da ne morem primerjat.

Lp,

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem velik 175, bolj suhe postave - kupil M velikost in je še nekaj rezerve : )

Se mi zdi, da se kar obnese. Nisem pa nikoli imel kakega dražjega moto perila, tko da ne morem primerjat.

Lp,

Flight

Pa je to zelo debel material?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem velik 175, bolj suhe postave - kupil M velikost in je še nekaj rezerve : )

Se mi zdi, da se kar obnese. Nisem pa nikoli imel kakega dražjega moto perila, tko da ne morem primerjat.

Lp,

Flight

No, tele mal rezerve bo men glih prav prslo...

Namen imam neki nabavt, sam nism preprican, d je drazje res tud bolse. V TC imajo neki SIXS, ki je v ozjem izboru, sam me tole v LIDLu precej mika...

Predvsem bi rabu za polet, za pod usnje, d se ne nalima vse name..

Imas ti isti model, kot bo v ponudbi, uporaba poleti?? Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta oblačila sem kupil lani. Material je zelo tanek,tako da se fajn prilega telesu in ne predstavlja problemov zaradi pretesnega kombinezona.

Ker je to moje prvo takšno spodnje perilo,ne morem dat nekega strašnega mnenja o uporabi in primerjave s podobnimi izdelki.Jaz sem ga uporabljal tam nekje pri 4 stopinjah in moram rečt,da mi je blo prijetno toplo pod ledrom.

Glede na ceno se ga po mojem splača kupit. Obnese se tut na smučanju.

Škornji iz Hoferja. Zadrga se mi je zelo trdo zapirala. Ker so bile pri roki klešče,sem jih tut uporabil in seveda odtrgal tisti jeziček,ki je za zapirat. :(:D

Drugače so bili kar udobni za nosit,nič se nisem pretirano potil v njih.

No,to so moje izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teh hofer, lidl, polo, louis itd zadev še nisem nosil zato ne bom komentiral te robe. imam pa kar nekaj izkušenj z dobro (al pa vsaj dražjo) robo in to je npr. bikers od motorizma in patagonia, karibu, itd od alpinizma.

prvo kar rabiš so dobre gate, nič ti ne pomaga švic perilo če imaš spodaj navadne bombažne gate. zato rabiš prvo za vsak motor ali pohodništvo itd. dobre gate. sam imam in priporočam karibu K-dry boksarce (ali tange če komu paše :evilgrin: ).

poleti dolgih gat ne nosim razen v mrzlem vremenu oblečem bikersove windstopper dolge gate (drago ampak vredno).

odvisno od dneva pa imam pod kombinezonom karibu ali patagonia kratko ali dolgo švic majco.

je vredno vsakega evra!

tu pa se še cene http://www.iglusport.si/katalog/oblacila/perilo/perilo.html

to je res vrhunska roba zato mi je sumljiva ta roba ki stane manj kot samo ene karibu gate. ne rečem da ni solidno, ampak verjetno če bi probali boljše nebi o tem razmišljali.

no skoraj sem pozabil nogavice. te od lidla mi zgledajo kot moje (dobre) zimske. za poleti imaš tanke nogavice iz istih materialov.

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tele mal rezerve bo men glih prav prslo...

Namen imam neki nabavt, sam nism preprican, d je drazje res tud bolse. V TC imajo neki SIXS, ki je v ozjem izboru, sam me tole v LIDLu precej mika...

Predvsem bi rabu za polet, za pod usnje, d se ne nalima vse name..

Imas ti isti model, kot bo v ponudbi, uporaba poleti?? Hvala za odgovor.

Material se mi zdi ok, je tanek in se fajn oprime, kot je ze Halls napisal...

Moj model je tak kot na sliki,poleti se kar obnese v primerjavi z navadno majico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teh hofer, lidl, polo, louis itd zadev še nisem nosil zato ne bom komentiral te robe. imam pa kar nekaj izkušenj z dobro (al pa vsaj dražjo) robo in to je npr. bikers od motorizma in patagonia, karibu, itd od alpinizma.

prvo kar rabiš so dobre gate, nič ti ne pomaga švic perilo če imaš spodaj navadne bombažne gate. zato rabiš prvo za vsak motor ali pohodništvo itd. dobre gate. sam imam in priporočam karibu K-dry boksarce (ali tange če komu paše :evilgrin: ).

poleti dolgih gat ne nosim razen v mrzlem vremenu oblečem bikersove windstopper dolge gate (drago ampak vredno).

odvisno od dneva pa imam pod kombinezonom karibu ali patagonia kratko ali dolgo švic majco.

je vredno vsakega evra!

tu pa se še cene http://www.iglusport.si/katalog/oblacila/perilo/perilo.html

to je res vrhunska roba zato mi je sumljiva ta roba ki stane manj kot samo ene karibu gate. ne rečem da ni solidno, ampak verjetno če bi probali boljše nebi o tem razmišljali.

no skoraj sem pozabil nogavice. te od lidla mi zgledajo kot moje (dobre) zimske. za poleti imaš tanke nogavice iz istih materialov.

Moje mnenje je tako, da do določene mere cena in kvaliteta zagotovo sta povezani.. Vendar to vsekakor ne pomeni, da kakšna poceni stvar ni dobra, oziroma, da je vsaka draga stvar uredu.

Kar se tiče zgoraj omenjenih Bikers in Karibu izdelkov, ti čisto verjamem, da so super.. Ne morem pa mimo tega, ko gledam razno aktivno spodnje perilo znanih proizvajalcev, da ne bi pomislil, da je to vseeno zelo precenjeno.

Ajde, saj vem, da so kvalitetni materiali dražji, ampak tolk pa spet ne. Vzemimo za primer Coolmax®. Izdelki iz coolmaxa in podobnih materialov so ponavadi občutno dražji in svojo ceno upravičujejo s samim materialom. Ampak noben me ne bo prepričal, da je ena švic majca dejansko vredna 60 ali več € samo zato ker je iz nekega takega materiala. Za primer dam lahko izkušnjo s Hoferjevim smučarskim perilom, ki sem ga že kar dodobra stestiral in se obnese odlično. Komplet, dolge hlače + dolga majica je bil 12€ (6€ komad). In verjetli ali ne, gre za Coolmax® in še ene druge materiale, in to za original verzije ne neke Hoferjeve izvedbe, je bilo en kup etiket zraven, ki potrjujejo istovetnost materiala. In perilo se obnese odlično. Torej če lahko en hofer ponudi skoraj zastojn dovolj kvalitetno smučarsko spodnje perilo iz dobrega materiala, ki se odlično obnese, kje je potem upravičena cena recimo enega oakley perila, pri katerem je komplet 10x dražji, gre pa za iste ® aktivne materiale??

Kot sem rekel, pri teh preizkušenih firmah so stvari načeloma res kvalitetne, tu ni kaj. Vprašanje je samo, če so vredne svojega denarja, glede na to, da se na trgu dobi tudi manj znane zadeve, bistveno cenejše, ki pa sploh niso nujno slabše.

Glede tega lidlovega perila ne morem nič reči, ker ga nisem sprobal. Ampak lahko da je čist kul, oziroma enakovredno z neko dražjo firmo, samo da imena ne plačaš. Moj Hoferjev coolmax komplet za 12€ je odličen, precej boljši kot en iz Hervisa za 60€ :)

Tudi Armani kratka bombažna majica stane 120€, medtem ko skoraj enaka Dunlop bombažna kratka majčka v Sportu 2000 stane 5€. Eno sem kupil 3 leta nazaj in je preživela cel kup dražjih majic bolj znanih firm :)

Hočem povedat, da če se človek malo pozanima, malo gleda kaj kupi, lahko veliko prišpara, če kdaj poseže po kakšnem manj znanem izdelku. Je pa vsekakor treba bit previden, ker se prodaja tudi ogromno šare.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso torej nujno sumljivi cenejši artikli, skoraj bolj je "sumljivo" zakaj nekateri proizvajalci tako navijajo cene, če je pa pač dejstvo, da se enakovrstne stvari podobne kvalitete lahko dobi tudi 10x ceneje.. Ajde, desetkratniki cene so pri kakšnih majčkah in podobnih bedarijah, ampak tudi če je v igri polovična cena, ni to zanemarljivo.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jure: seveda imaš prav da cena še ne pomeni nujno boljše kakovosti AMPAK samo po oznaki materiala ne smeš sklepati da gre za isti material oz kakovost.

za primer ti lahko dam windstopper ali gore-tex material pri klasični uporabi in vrhunskem alpinizmu. oboje ima oznako tega zaščitenega materiala na hervisovi jakni za 50€ in patagoniji za 500 €.

ti pa lahko iz prakse povem da je ogromna razlika ker gre za čisto druge materiale kar se tiče števila plasti, membrane, prepustnosti itd. torej izdelek enakega podjetja (če hočeš) z drugim kakovostnim rangom.

ni to dunlop ali armani razlika, verjami da bi alpinisti za himalajo raje uporabljali hervis jakno če bi bila vsak kje blizu kakovosti patagonije ali česa drugega iz tega ranga.

saj tudi honda dela VFR1200 in modele za kitajski trg pa je oboje honda, da me boš lažje razumel :whistle:

torej ni nujno vse poceni slabo in obratno, ni vse drago samo znamka ampak vgrajen boljši material.

jaz pač reskiram malo več in potem to uporabljam za vse športe + motor. kaj pa je recimo 200€ če potem to redno uporabljaš par let. se ti večkrat odplača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z napisanim se jaz vsekakor strinjam, hotel sem samo povedat, da se dejansko velikokrat stvari preplača zaradi znamke in če imaš možnost dobit kakšno noname zadevo, še ne pomeni, da je bistveno slabša, samo zato ker je cenejša..

Enkrat sem nekje zasledil en članek koliko naj bi bila proizvodna vrednost Spyder smučarske bunde, ki je top zadeva in se pri nas prodaja po 500€. Ne spomnim se točno, ampak se mi zdi, da je pisalo 50€ ali nekaj takega. Na drugi strani, pa se prodajajo recimo neke Hervisove bunde po 50€, katerih proizvodna vrednost je recimo 15€ zaradi slabših materialov. Stroški prevoza in distribucije so isti, oboje je treba oglaševat, oboje je treba prodat.

Pri prvi končni uporabnik plača 10kratnik proizvodne vrednosti zaradi ugleda in firme izdelka, pri drugem pa bistveno manj.

Skratka jaz se pridružujem tvojem mnenju, če hoče človek kupit dobro stvar, potem je najbolj ziher poseči po uveljavljeni firmi. Ker ni zastojn uveljavljena in cenjena. Vendar dandanes je pa na trgu tudi xx število novih proizvajalcev, ki se trudijo uveljavit, tudi delajo dobre stvari, pa so pač zaenkrat še cenejši, ker si ne morejo privoščit še takšnih cen. To pa ponavadi ni slab nakup. Jaz tudi recimo pri smučarski in moto opremi prisegam na uveljavljene firme, ampak sem pa parkrat kupil tudi kako no name stvar in je bilo super. Npr. Hein Gericke rokavice iz kengurujčka po simbolični ceni so se obnesle veliko boljše kot Dainese, tudi pri padcu in to za 4x manj denarja.

Je pa pri teh stvareh tako.. Kar nekaj na pamet kupovat vsako poceni stvar je drek, ker na koncu kupiš 3x, daš več kot če bi v štartu oreng kupil, pa še zmeraj nimaš dobre stvari. Po drugi strani so pa takšne priložnosti za pograbit, če nekje zveš, da je zadeva ok, da je nekdo probal, prebereš kakšen test, itd. Ker dejansko lahko dobiš v določenih primerih "isto" stvar za 3x manj denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In Pervy in Jure imata popolnoma prav. Večna dilema je ali je kvaliteta primerna vrednosti in obratno.

Običajno je, da imajo priznane znamke, dražjo robo in po mojem mnenju tudi višjo kakovost proizvodov, saj znamka ni postala kar tako, temveč si je morala pridobiti trg. Če želi obdržati dobro ime, z kvaliteto tudi kontinuirano nadaljevati. Seveda obstajajo kvalitetne stvari nepoznanih proizvajalcev in ko si bodo z kvaliteto pridobile zaupanje kupcev, se bo cena, ne boste verjeli, temu primerno tudi zvišala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jutri v lidlu ..AKCIJA...KLIKNTLE

Ruzak je po mojem sigurno vreden tega denarja. Bom šel pogledat v četrtek in po mojem bom tudi vzel kakšnega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa tale prevleka za motor zanima. Če se splača?!

Ja če primerjaš z ponudbo prevlek za motor z louisom.. se mi zdi da je ta primerljiva z tisto ki je znižana na 20. Verjetno se splača.

Jaz razmišljam o nakupu motoristične spodnje majice ter spodnjih hlač. Kaj pravite na to??

http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/lidl_si/hs.xsl/index_9853.htm

http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/lidl_si/hs.xsl/index_9852.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa tale prevleka za motor zanima. Če se splača?!

Če je material, ki ne diha, ne bi... Se ti bo kondenc nabiral na motorju. Kar se tiče uporabe preko zime. Za čez noč pokriti pa ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil v Lidlu. Že ob osmih polno okoli opreme. Kar sem videl in otipal, ni tako slabo. Vsekakor pa, za začetek oziroma prvo silo, dokaj kvalitetna roba za svoj denar.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!