Skoči na vsebino

Za prvo silo


ismaeil

Priporočene objave

Ce se ne motim bi tudi Habat imel za povedat eno zgodbo,ki se ni ravno najboljs oncala ravno zaradi cenene celade...

Jest se tudi raje drzim nacela,boljs kak € vec,pa si kukr tolk zihr :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa standard ECE 22.05 ?

A je tako nizek, da vsak klump ustreza tem predpisom ali pa proizvajalci goljufajo in lepijo oznake tudi na čelade, ki ne ustrezajo tem predpisom?

Če je strandard dovolj strog, potem mora biti čelada tudi dovolj varna in je razlika v kvaliteti predvsem na račun udobja in trajnosti. Seveda so kompozitni materiali boljši ampak tudi običajni ABS mora biti dovolj dober. Sicer je standard je zavajanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je lepo in prav pri tem moraliziranju in povdarjanju, da tudi za na skuter in pri 50km/h se rabi čelada za +500€, usnjen kombinezon, škornji, rokavice... Tudi sam imam za na skuter (Nexus 500) C2, Berik jakno, Alpinstars čevlje itd. in imel podobno tudi ko sem še bil na 50ccm, a nekaj pa me vseeno moti.

Sam se zelo veliko prevozim tudi s kolesom, pa ne s ponijem po mestu, temveč z gorskim po brezpotjih in specialko po cestah, kjer so hitrosti podobne tistim na skuterjeh, skale trde in velike in avtomobilisti brez milosti. Pa sem oblečen kako? V usnjenem kombinezonu, integralni čeladi in pancar škornjih??? Ne! V kolesarskih pajkicah in majici, na nogah imam kolesarske čevlje in na glavi kolesarsko čelado. Razen čelade, katere namen je poleg hlajenja glave tudi njena zaščita, vse ostalo nima nikakršne zaščitne funkcije, kakorkoli! Tam je zgolj zato, da nisem nag. Pa sem zato bedak? Nosim glavo naprodaj? Nisem, takšna je kolesarska oprema če želiš kolesarit in ko si na kolesu je potrebno malce bolj vklopiti možgane in biti previden ter predvidevati če ne želiš, da ti ustroji kožo prvi padec.

In tudi na motorju ni vse v zaščitni opremi, temveč predvsem v glavi, bolje preprečiti padec, kot pa ščititi kožo potem, ko si že padel. Tudi padec pri 20km/h in v vsej bojni opremi je lahko usoden če imaš smolo. Torej, dobra in popolna oprema je zaželjena in toplo priporočljiva ni pa to 100% garancija za varnost in izgovor, da lahko pustiš možgane na off, ko si na cesti.

Previdnost in predvidevanje tudi nepredvidenega je ključ do varnosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa standard ECE 22.05 ?

A je tako nizek, da vsak klump ustreza tem predpisom ali pa proizvajalci goljufajo in lepijo oznake tudi na čelade, ki ne ustrezajo tem predpisom?

Če je strandard dovolj strog, potem mora biti čelada tudi dovolj varna in je razlika v kvaliteti predvsem na račun udobja in trajnosti. Seveda so kompozitni materiali boljši ampak tudi običajni ABS mora biti dovolj dober. Sicer je standard je zavajanje.

Ta standard je res tista osnova. Kvalitetne čelade ga po mojem presegajo. (pomoje nisem pa ziher)

Vsekakor so pa te čelade tako poceni ker so materilai zelo ceneni, to se začne pri blagu notranjosti, peni notranjosti... konča pa z barvo odzunaj. Vsekakor neko zadostno zaščito nudijo, drugače se nebismele prodajat ampak... Komforta ni zračniki so čungalunga, tesnilo vizirja in vizir KATASTROFA.

Največji problem vidim v vem da ti nihče ne svetuje kakšno čelado kupit, ker pa tam kupujejo predvsem taki ki se ne spoznajo najbolje si le ti ponavadi kupijo čelado ki jim je prevelika in kot taka jim ne nudi prave zaščite.

Popravljeno . Popravil Barracuda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi to razglabljanje o čeladah sodilo v drugo temo, ampak vseeno:

MOTO.IT

I Finanzieri sequestrano 7.000 caschi difettosi

L'Allarme parte da Genova, dove la GdF ha sequestrato 7.000 caschi taroccati che non soddisfano i test di resistenza all'urto e allo scalzamento

«Non ci casco»

Così si chiama l'operazione della Guardia di Finanza di Genova, che ha portato al sequestro di oltre 7.000 caschi.

Si tratta di prodotti ufficialmente omologati (riportano il numero di omologazione E24050006), ma che non superano le prove di assorbimento dell'urto e nemmeno quelle di scalzamento. In poche parole: dei tarocchi molto pericolosi per la sicurezza dei motociclisti.

La raccomandazione delle Fiamme Gialle

La Guardia di Finanza raccomanda di controllare il numero di omologazione. Se il vostro casco riporta la dicitura E24050006, consegnatelo alle Fiamme Gialle.

Il meccanismo della truffa

I caschi sono stati prodotti da due aziende lombarde, che hanno fatto omologare i prototipi destinati ad ottemperare le severe normative comunitarie in Irlanda. La Legge prevede infatti che i caschi possano essere omologati in ciascun Paese appartenente alla Comunità Europea.

I caschi messi poi in produzione non presentano però le caratteristiche dei prototipi iniziali e non hanno superato i test a campione di assorbimento dell'urto e di resistenza allo scalzamento a cui sono stati sottoposti su ordine della Procura.

Resta da capire se ci sono state complicità nella fase di rilascio delle oltre 20 mila etichette omologative da parte del Ministero dei Trasporti.

Andrea Perfetti

20/03/2009

Kakšen iz primorskega konca bo že razumel in upam napisal dva-tri stavke kao prevod.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja zgodba...mela oblečeno tekstilno obleko z vstavljenimi ščitniki (beri Louis quality)...se peljem in me ena budala spregleda, prisili, da zavilem na razmočeno bankino in kaj se zgodi? zvije balanco z rok, motor v jarek brez večjih poškodb, jaz pa na asfalt. sicer brez odrgnin...ampak raztrgana obleka, rokavice podrajsane....le čelada je opravila svoje (nolan). in govorim o hitrosti, vprašanje če sploh 30km/h. padla sem pri relativno majhni hitrosti in me je raztrgalo kot slabo marelo v vetru...ne upam pomisliti, kako bi ta marela zgledala v viharju... zato mene na moped v tekstilu skoraj ne dobiš več....

se strinjam s pametjo v glavi in v roki, s katero privijamo plin... ampak če bi bili padci vedno posledica lastne lahkomiselnosti in zanesenosti, bi bilo ok... (mimogrede, koliko motoristov je samih krivih, da niso več med nami?-a je kak podatek o tem?)

:topic: sicer pa tako kot se v eni temi razpravlja o detektorjih in motilnih napravah radarjev, bi bilo pametno v avte namontirat kake detektorje motorjev... da bi stari babi, ki me je prejšnjič skoraj čelno vzela s sabo, piskalo pa blinkalo, da naj ''zapelje v prvi graben'' in ne ogroža še ostalih. pa kaj za boga delajo ljudje z dioptrijo, za katero nosijo stekla, ki vagajo več kot njihova glava, na cesti???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja zgodba...mela oblečeno tekstilno obleko z vstavljenimi ščitniki (beri Louis quality)...se peljem in me ena budala spregleda, prisili, da zavilem na razmočeno bankino in kaj se zgodi? zvije balanco z rok, motor v jarek brez večjih poškodb, jaz pa na asfalt. sicer brez odrgnin...ampak raztrgana obleka, rokavice podrajsane....le čelada je opravila svoje (nolan). in govorim o hitrosti, vprašanje če sploh 30km/h. padla sem pri relativno majhni hitrosti in me je raztrgalo kot slabo marelo v vetru...ne upam pomisliti, kako bi ta marela zgledala v viharju... zato mene na moped v tekstilu skoraj ne dobiš več....

se strinjam s pametjo v glavi in v roki, s katero privijamo plin... ampak če bi bili padci vedno posledica lastne lahkomiselnosti in zanesenosti, bi bilo ok... (mimogrede, koliko motoristov je samih krivih, da niso več med nami?-a je kak podatek o tem?)

:topic: sicer pa tako kot se v eni temi razpravlja o detektorjih in motilnih napravah radarjev, bi bilo pametno v avte namontirat kake detektorje motorjev... da bi stari babi, ki me je prejšnjič skoraj čelno vzela s sabo, piskalo pa blinkalo, da naj ''zapelje v prvi graben'' in ne ogroža še ostalih. pa kaj za boga delajo ljudje z dioptrijo, za katero nosijo stekla, ki vagajo več kot njihova glava, na cesti???

tole je navadna žalitev in posploševanje, na katero pač morm odreagirat. mam profesionalno dioptrijo ampak nism še nikol nokogar nikamor odnesu. in večina ljudi ki spregleda motorista ima pač zdrave oči! in PREVEČ je motoristov ki jih ni med nami po lastni krivdi. če ti izsilijo prednost kadar jo brišeš 200, je zelo vprašljivo, kdo je kriv. ko ti na preglednem križišču degen v katri spelje, ti pa ne narediš nič, ker si globoko v prekršku? je kriv on kajne? motoristi nismo angelčki. priznajmo. in če te je tako zelo strah vseh okrog tebe, pliz, ostani doma. nobena dauinese/arai kombinacija te ne reši. In žalostno je de se folk z butičnimi bajki vozi z opremo iz hoferja. mogoče maš tud gume šiniko, a? so fine poceni. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je navadna žalitev in posploševanje, na katero pač morm odreagirat. mam profesionalno dioptrijo ampak nism še nikol nokogar nikamor odnesu. in večina ljudi ki spregleda motorista ima pač zdrave oči! in PREVEČ je motoristov ki jih ni med nami po lastni krivdi. če ti izsilijo prednost kadar jo brišeš 200, je zelo vprašljivo, kdo je kriv. ko ti na preglednem križišču degen v katri spelje, ti pa ne narediš nič, ker si globoko v prekršku? je kriv on kajne? motoristi nismo angelčki. priznajmo. in če te je tako zelo strah vseh okrog tebe, pliz, ostani doma. nobena dauinese/arai kombinacija te ne reši. In žalostno je de se folk z butičnimi bajki vozi z opremo iz hoferja. mogoče maš tud gume šiniko, a? so fine poceni. . .

Se strinjam da dioptrija ni lih nekaj zardai česa več nebi moral voziti motorja avta.

Predpisi so pač napisani tako da se lahko široka javnost vozi po cesti brez da bi bilo pretirano št. žrtev in nesreč. Motoristi smo res mnogokrat sami botri svojim neprijetnim sitoacijam. A do tragedije pride ponavadi ko še nekdo drug ne upošteva predpisov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeraj sem kupil dežni , ostale robe pa tam ne bi kupoval.....po mojem bom vsaj do prvega dežja suh :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, a še imajo kdaj tiste tank torbe v hoferju za dobit? Nekdo jih je omenjal za 20€. Js bi kr mel eno takšno.

Še enkrat poudarjam: V hoferju in lidlu se kupuje oprema, ki nima veze z varnostjo motorista. Recimo tank torba, dežni kombinezon, poceni govorna naprava mogoče kakšno moto perilo itd. Raje kupite poceni motor, kot poceni "varnostno" opremo. Za škornje in rokavice sicer nevem, nekateri jih hvalijo, drugi spet ne ... ampak čelade pa ne kupujte za 50€ za božjo voljo. Sicer pa imate mogoče prav. Glava, ki ni sposobna doumeti, da potrebuje solidno zaščito, ko potuje 100km/h na dveh kolesih v nepredvidljivih okoliščinah (kar promet na žalost je), res ni vredna več kot 50€!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeraj sem kupil dežni , ostale robe pa tam ne bi kupoval.....po mojem bom vsaj do prvega dežja suh :whistle:

hahah Do tarat verjetno res

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja to je vse lepo in prav, ampak se je potrebno zavedat, da marikdo kupi rabljen (ali nov) skuter za tak denar, kot stane dobra čelada . Tisti, ki komaj spraska (ali pa mu kako drugače odgovarja) za skuter 300 € skupaj, sigurno ne bo šubertke kupil. Torej, tisti kupijo čelado za 50 € in nekaterim se zdi draga.

Tako je na tem svetu, saj če bi bili vsi kot brus li ali merlinka ali pa ajnštajn , bi blo pa preveč dolgčas :krneki:

Tisti, ki so nevedni, in si želikjo dobti prave informacije in robo, pa tako ne grejo po čelado v lidl ampak tja, kjer se to kupuje.

Seveda, kot je nekdo malo više napisal, gate in podkape pa tank torbe glede na namembnost niso problematične tudi v lidlu ali hoferju.

Pa vesel šoping :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa razmišljal v drugo smer: še vedno je boljša Lidlova ali Hoferjeva čelada, kot pa temeljita zaščita z gelom in sončnimi očali... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je navadna žalitev in posploševanje, na katero pač morm odreagirat. mam profesionalno dioptrijo ampak nism še nikol nokogar nikamor odnesu. in večina ljudi ki spregleda motorista ima pač zdrave oči! in PREVEČ je motoristov ki jih ni med nami po lastni krivdi. če ti izsilijo prednost kadar jo brišeš 200, je zelo vprašljivo, kdo je kriv. ko ti na preglednem križišču degen v katri spelje, ti pa ne narediš nič, ker si globoko v prekršku? je kriv on kajne? motoristi nismo angelčki. priznajmo. in če te je tako zelo strah vseh okrog tebe, pliz, ostani doma. nobena dauinese/arai kombinacija te ne reši. In žalostno je de se folk z butičnimi bajki vozi z opremo iz hoferja. mogoče maš tud gume šiniko, a? so fine poceni. . .
:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja zgodba...mela oblečeno tekstilno obleko z vstavljenimi ščitniki (beri Louis quality)...se peljem in me ena budala spregleda, prisili, da zavilem na razmočeno bankino in kaj se zgodi? zvije balanco z rok, motor v jarek brez večjih poškodb, jaz pa na asfalt. sicer brez odrgnin...ampak raztrgana obleka, rokavice podrajsane....le čelada je opravila svoje (nolan). in govorim o hitrosti, vprašanje če sploh 30km/h. padla sem pri relativno majhni hitrosti in me je raztrgalo kot slabo marelo v vetru...ne upam pomisliti, kako bi ta marela zgledala v viharju... zato mene na moped v tekstilu skoraj ne dobiš več....

se strinjam s pametjo v glavi in v roki, s katero privijamo plin... ampak če bi bili padci vedno posledica lastne lahkomiselnosti in zanesenosti, bi bilo ok... (mimogrede, koliko motoristov je samih krivih, da niso več med nami?-a je kak podatek o tem?)

:topic: sicer pa tako kot se v eni temi razpravlja o detektorjih in motilnih napravah radarjev, bi bilo pametno v avte namontirat kake detektorje motorjev... da bi stari babi, ki me je prejšnjič skoraj čelno vzela s sabo, piskalo pa blinkalo, da naj ''zapelje v prvi graben'' in ne ogroža še ostalih. pa kaj za boga delajo ljudje z dioptrijo, za katero nosijo stekla, ki vagajo več kot njihova glava, na cesti???

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa razmišljal v drugo smer: še vedno je boljša Lidlova ali Hoferjeva čelada, kot pa temeljita zaščita z gelom in sončnimi očali... :naughty:

jah, ne vem no. gel ima to prednost, da ti lepo "spodrsne" po asfaltu namesto da se z glavo zahaklas ob prvi zebelj ali ploscnik.

soncna ocala so pa tako - itaq - a must have.

:evilgrin: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi to razglabljanje o čeladah sodilo v drugo temo, ampak vseeno:

MOTO.IT

I Finanzieri sequestrano 7.000 caschi difettosi

L'Allarme parte da Genova, dove la GdF ha sequestrato 7.000 caschi taroccati che non soddisfano i test di resistenza all'urto e allo scalzamento

«Non ci casco»

Così si chiama l'operazione della Guardia di Finanza di Genova, che ha portato al sequestro di oltre 7.000 caschi.

Si tratta di prodotti ufficialmente omologati (riportano il numero di omologazione E24050006), ma che non superano le prove di assorbimento dell'urto e nemmeno quelle di scalzamento. In poche parole: dei tarocchi molto pericolosi per la sicurezza dei motociclisti.

La raccomandazione delle Fiamme Gialle

La Guardia di Finanza raccomanda di controllare il numero di omologazione. Se il vostro casco riporta la dicitura E24050006, consegnatelo alle Fiamme Gialle.

Il meccanismo della truffa

I caschi sono stati prodotti da due aziende lombarde, che hanno fatto omologare i prototipi destinati ad ottemperare le severe normative comunitarie in Irlanda. La Legge prevede infatti che i caschi possano essere omologati in ciascun Paese appartenente alla Comunità Europea.

I caschi messi poi in produzione non presentano però le caratteristiche dei prototipi iniziali e non hanno superato i test a campione di assorbimento dell'urto e di resistenza allo scalzamento a cui sono stati sottoposti su ordine della Procura.

Resta da capire se ci sono state complicità nella fase di rilascio delle oltre 20 mila etichette omologative da parte del Ministero dei Trasporti.

Kakšen iz primorskega konca bo že razumel in upam napisal dva-tri stavke kao prevod.

LP

Nisem glih primorec :whistle:

Davčna policija je zasegla 7000čelad,ki niso dosegali standardov za uporabo!Homologaciske nalepke so sicer imele.Čelade pa niso zadoščale standardom ob poškodbah.Tako,da so le te čelade zelo nevarne za motoriste.

Te čelade se izdelujejo šele mesec in pol.Prototipi pa še niso prestali vseh testov,ki bi jih morali.

Skupno pa se gre za preko 20.000 artiklov,ki imajo nalepke in ne zadoščajo.

Mal grob prevod-vendar :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasegli več tisoč čelad

V italijanski Genovi so financarji zasegli večjo količino ponarejeno homologiranih čelad.

Besedilo: Ignazio Fabrizzi Foto: Guardia di finanza

V nečedne posle naj bi bilo vpletenih več italijanskih in neko irsko podjetje. Čelade so že prodajali po motocilističnih trgovinah in imajo ponarejen certifikat o skladnosti s predpisi Evropske unije. Celotno pošlijko so že zasegli, vse kupce, ki jih imajo ali uporabljajo opozarjajo, da je nošenje čelade kot je na sliki, z oznako E24 050006 lahko smrtno nevarno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja zgodba...mela oblečeno tekstilno obleko z vstavljenimi ščitniki (beri Louis quality)...

prosim te ne delaj več tega buellu, ker ga žališ. mogoče te je zato namerno prevrgo. drugače pa je super da si ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi bilo bolje, da najprej kupiš opremo in potem za tisto kar ostane motor ;-). Res je da za skuter kao ne rabiš neke grozne opreme in da se lahko na kolesu tudi fajn potločeš. Jaz sm padla že z obema in sm se s kolesom dosti bolj potolkla pri znatno nižji hitrosti, kot pa s skuterjem. Dejstvo je da če gledamo kakšen delež predstvlja zgolj ena osnovna oprema pri skuterju je to lahko tudi 50% vrednosti skuterja. Ne razumem pa da imaš motor za več kot 5.000€ in opremo slabšo kot en skuterist.

Jaz v Hoferju nisem nič kupovala imam pa opremo za skuter (jakno, termo podhlače, collare (kot en šal za okoli vratu) in pa "dekco" oz. termoscudo )od tucanourbano, ki mestnim potrebam popolnoma zadošča in ni "pretirano" drago.

Sicer pa je res da padce bolje preprečiti, ampak verjetno nas je večina na tem forumu kljub vsemu že padla, tako da tudi oprema ni glih samo zaradi zakona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: cartman, hvala za kritiko... :) čeprav mislim, da so vse dioptrije profesionalne... :whistle: ajaa...razlika je, če imaš butični okvir ala armani pa to...to so potem profesionalne? mater sem neumna..res...kako tega nisem porajtala že prej...c c c :rolleyes: ampak eni pač butične dioptrije, drugi butične mopede.... različnost interesov :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

A se še zmer kje prodajajo poceni podkape?

Sprašujem za prijatelja :krneki: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, bombažne so menda po 2€..

So tok, sam zadnič k sm biu je blo vse že pograbljen tko da ni nč več ostal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!