Skoči na vsebino

Prometne nesreče 2005


SiM

Priporočene objave

V nedeljo ob 18.55 je 50-letni motorist vozil po regionalni cesti iz smeri Črnove proti Dobrni. V bližini odcepa za Lokovino, kjer cesta iz desnega nepreglednega ovinka preide v ravnino, je začel prehitevati osebni avto, ki ga je 24-letnik vozil v isti smeri. Pri tem je spregledal, da je voznik osebnega avta nedvoumno nakazal, da bo zavil v levo, in ko je že začel manever, je motorist zavrl in se umikal v levo, pri tem pa je s prednjim delom motorja trčil v varnostno ograjo. Vrglo ga je v zrak, potem pa je padel na beton ob vozišču in hudo ranjen obležal.

vir: delo.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RIJEKA – Slovenska motociklistkinja Petra P. (25) teško je ozlijeđena preksinoć u prometnoj nesreći u Istarskoj ulici u Rijeci, nadomak bazena na Kantridi. Zadobila je prijelom lubanje i zadržana je na liječenju na odjelu neurokirurgije u sušačkoj bolnici. Vozač motocikla na kojem je ona bila suvozačica, Uroš F. (21) iz Slovenije, lakše je ozlijeđen. Dvoje Slovenaca stradalo je dok su se vozili na motociklu »BMW 650« (celjske registracije), na križanju Istarske i Ulice Silva Milenića Lovre. Vozeći u smjeru središta Rijeke, vozač »BMW–a« krenuo je u jednom trenutku u obilaženje zaustavljene kolone vozila. Tada se sudario s »golfom« (RI 534–IG), kojim je ulijevo, u smjeru Ulice S. M. Lovre, skretao vozač T. T. (41) iz Rijeke. Motociklisti su nakon sudara pali na cestu, a »BMW« se odbio i udario u stablo drvoreda, pa u parkirani »fiat uno«. »Golf« je pak nakon sudara s motociklom krenuo vožnjom unatrag i udario u zaustavljeni »audi A6«, riječke registracije, za čijim se upravljačem nalazio G. Š. (47) iz Rijeke.

Oboje motociklista imalo je kacigu na glavi u trenucima nesreće. Policija je objavila da je vozač »golfa«, s kojim su se sudarili motoristi, autom »upravljao prije stjecanja prava«, što bi značilo da nije imao regularnu vozačku dozvolu.

vir: novilist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kaj se je zgodilo na cesti od ljubljane proti horjulu kjer je se je tud en motorist zaletel v 3 avtomobile(jst sm se mem pelu pa je blo po tleh veliko olja)

pa nikjer nisem nič zasledil tako če kdo kej ve na pove

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol ure nazaj sem videl nesrečo, ko je na Vojkovi avto zbil skuterista. Mater kako je to grozno videti. :( Upam, da fant nima prehudih poškodb. Mu je pa čelada pri padcu padla iz glave...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ob ca. pol štirih sem se peljal po cesti iz Šentjurja proti Planini. Tam se je ca. 20min prej zgodila nesreča (sklepam, ker še ni bilo rešilcev). Žrtvi sta bila dva motorista, punca in fanta (stara največ 25let). Seveda razjašem in pogledam če lahko kaj pomagam. Na srečo ni bilo nič resnega, fant je ležal na hrbu brez vidnih poškodb, medtem ko je punca ležala ob cesti z hudo poškodovanim kolenom. Malo povpršam če je vse v redu in odidem ko so na prizorišče prišli policisti (in kmalu nza njimi tudi rešilci). Ker sem imel namen samo dostavit nek stuff do kolega sem za 10min nazaj. Takrat opazim še avtomobil s spredaj malo razbito masko in voznika, ki je delal test alkoholiziranosti.

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldne je na Planini (kačjie ride) pri Postojni padel motorist s Koroške. Na ovinku, kjer se zbiramo motoristi je izgubil nadzor nad motorjem in treščil v skale. Vozil je iz Postojne proti LJ! K sreči je nosil zaščito za hrbtenico, da ni prišlo do usodnih poškodb, je pa tožil nad bolečinami v kolku. Odpeljan je bil v KC!

Vsi, ki smo bili na kraju dogodka mu želimo čim hitrejše okrevanje!

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izola – V soboto okoli 11.30 se je na izolski obvoznici huje ranil motorist iz okolice Kopra. Peljal se je od Kopra proti Portorožu, zaradi neprilagojene hitrosti pa mu ni uspelo ustaviti motorja. Pri padcu je dobil pretres možganov in si zlomil ključnico. Zaradi nesreče je bil okoli pol ure ustavljen promet na izolski obvoznici v obe smeri, nastale so več kilometrov dolge kolone.

vir: Delo.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z motorjem v Sočo

Tolmin, Baška grapa – Motoristi oziroma motociklisti niso imeli srečnega dneva. V soboto zjutraj je 46-letni Italijan vozil motorno kolo v skupini motoristov. Ko je v Turškem križu pripeljal v desni nepregledni ovinek, ga ja zaradi prehitre vožnje in predvsem zaradi peska na cesti začelo zanašati. Udaril je v varovalno ograjo in zdrsnil po strmem pobočju. Hudo ranjen je obležal 38 metrov niže v suhi strugi reke Soče, tako da so ga s helikopterjem prepeljali v šempetrsko bolnišnico. Prav tako v soboto zjutraj se je v naselju Kuk v Baški grapi zgodila nesreča, v kateri sta se ranila dva motorista. Iz Bače proti Modreju je motorno kolo vozil 42-letni Italijan in prehitro zapeljal v oster desni ovinek. Pri tem je izgubil nadzor nad motornim kolesom in to je začelo drseti po cesti. V tem trenutku mu je iz nasprotne smeri prav tako z motociklom pripeljal 24-letni Kranjčan. Trčila sta, pri čemer sta se oba laže poškodovala.

vir: delo.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldne je na Planini (kačjie ride) pri Postojni padel motorist s Koroške. Na ovinku, kjer se zbiramo motoristi je izgubil nadzor nad motorjem in treščil v skale. Vozil je iz Postojne proti LJ! K sreči je nosil zaščito za hrbtenico, da ni prišlo do usodnih poškodb, je pa tožil nad bolečinami v kolku. Odpeljan je bil v KC!

Vsi, ki smo bili na kraju dogodka mu želimo čim hitrejše okrevanje!

LP Mare

Nesreča je zgledala takole :( ! ! BREZ KOMENTARJA, video pokaže vse!

Ride.wmv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred pol ure se je zgodila prometna pred Pesnico,koliko je bilo razvidno,jo motorist sigurno nebo odneso samo s praskami.Želim mu čim hitrejše ter popolno okrevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na regionalni cesti 228, v naselju Stojnci, se je zgodila prometna nesreča zaradi neprilagojene hitrosti. Udeležen je bil voznik motornega kolesa, ki je zadobil hude telesne poškodbe.

Več na strani: http://www.varnostvprometu.org/index.php?n...d=nesreca≠=91

Se mi zdi, da je ta nesreča bila že kak mesec dni nazaj v Stojncih. Ne pade namreč vsak dan nekdo, ki ima Ducatija...... Niso ravno najbolj ažurni.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet standardna situacija: avtomobilist zapeljal iz stranske na glavno, vzel prednost motoristu. Za :SS  :BUA:

Rdeče-modro-bela CBR600, MB reg., na kraju nesreče je zgledalo zelo hudo :cry: , iskreno upam na vse dobro za motorista :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli 19:45 zelena ninja 7 zvrnjena na uvozu na avtocesto na brezovici pri ljubljani. Glede na črte po cesti je do odstavnega pasu pridrsala od sredinske črte med prehitevalnim in voznim pasom. Predvideva, da je motorist spregledal avtomobil, ki se je približeval po prehitevalnem pasu in zapeljal pred njega :hmm:

Očitno je šlo brez poškodb, sa je voznik ko sem pripelal mimo že stal pri avtomobilu, ki je bil prav tako "parkiran" na odstavnem pasu. Zadeve so že reševali, zato se mi ni zdelo potrebno ustaviti.

Popravljeno . Popravil maXXXimum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes v Gomilicah avtomobilist v križišču izsilil prednost motoristu, motor (hyosung comet) je odbilo v obcestni jarek, kjer je v celoti zgorel, motorist prepeljan v bolnišnico :cry: ......Ventil a že mogoče veš kako fejst se je dečko poškodoval :? upam da ni kaj hudega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj ob 15.50 uri sta na regionalni cesti izven naselja Zeče trčila 43 - letni voznik osebnega avtomobila in 46 - letni voznik motornega kolesa. Voznik motornega kolesa in njegova 42 - letna sopotnica sta se huje ranila in so ju z reševalnim vozilom odpeljali v Bolnišnico Celje, kjer sta ostala na zdravljenju.

vir: Radiofantasy.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nesreči, ki se je zgodila včeraj ob 18.30 uri na Ljubljanski cesti v Celju, se je huje ranil 40 - letni voznik motornega kolesa. Motorist je vozil po izvozu z bencinskega servisa na Ljubljanski cesti. Ko je pripeljal mimo objekta bencinskega servisa je z nasprotne smeri pripeljal voznik osebnega avtomobila. Motorist je močno zavrl in padel po vozišču. Policisti v zvezi prometne nesreče še zbirajo obvestila.

vir: Radiofantasy.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli 19:45 zelena ninja 7 zvrnjena na uvozu na avtocesto na brezovici pri ljubljani. Glede na črte po cesti je do odstavnega pasu pridrsala od sredinske črte med prehitevalnim in voznim pasom. Predvideva, da je motorist spregledal avtomobil, ki se je približeval po prehitevalnem pasu in zapeljal pred njega  :hmm:

Očitno je šlo brez poškodb, sa je voznik ko sem pripelal mimo že stal pri avtomobilu, ki je bil prav tako "parkiran" na odstavnem pasu. Zadeve so že reševali, zato se mi ni zdelo potrebno ustaviti.

ja ta ninja je moja.. rezultat motor kr fajn razbit, jest pa pretres, zlomleno klučnico pa počeno lopatico... pomoje adijo sezona. ajde lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nesreči, ki se je zgodila včeraj ob 18.30 uri na Ljubljanski cesti v Celju, se je huje ranil 40 - letni voznik motornega kolesa. Motorist je vozil po izvozu z bencinskega servisa na Ljubljanski cesti. Ko je pripeljal mimo objekta bencinskega servisa je z nasprotne smeri pripeljal voznik osebnega avtomobila. Motorist je močno zavrl in padel po vozišču. Policisti v zvezi prometne nesreče še zbirajo obvestila.

vir: Radiofantasy.com

NO, BILA SVA SKUPAJ!!!!! VOZIL SEM cca 10 m za njim. A to pa niso povedal, da je voznik avtomobila pripeljal v enosmerno :headbang: in kar je pika na I JE POBEGNIL S KRAJA NEZGODE!!!!!!!!!! MI JE ČIST VSEEN KAJ KDO MISLI, PA TUD ČE ZBRIŠETE MOJ POST KO BOM NAJDU TIPA GA BOM*********************************************************************************** (mal realnosti pa že veste odgovor :angry: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil prica prometni nesreci. Bil na poti v Celje iz Ptuja. Motorist s sopotnico na Hondi CBR 1000 v repsolovih barvah, kakih 200 metrov pred mano. Ko se peljem mimo AC odcepa za Tepanje, se cesta rahlo vzpne in zavije desno. Na tistem ovinku je VEDNO pesek. In prav pesek je bil kriv, da je motorist s sopotnico padel. Verjetno zdr sprednjega kolesa, nakar ga je vrglo v levi obcestni jarek (nisem natancno videl). Ustavim, voznik tozil nad bolecinami v zapestju, sopotnica v roki. Poklicem 112, povem lokacijo nesrece, me vezejo v konjice. Ko ji povem lokacijo, me preveze v bistrico :blink: , kjer mi recejo nekaj kao: aha, ok, ja, kje, pridemo...

In ni blo resilca 15 minut... Vmes se ustavljajo vozniki in sprasujejo, ce potrebujemo pomoc. Pohvalno. Eden s kombijem mi celo posodi trikotnik, ki ga grem nastavit pred ovinek in rece, naj ga kasneje pustim pri znaku v jarku... :OK:

Klicem direkt v zdravstveni dom Konjice in vprasam, zakaj resilca se ni... Odgovorijo, da nic ne vejo... :slap: in odvrnejo, da bojo te pac prisli, ce ze... :doze: . Mislim, adijo...

In res pride resilec cez cca. 10-15 minut (za 2-3 km poti je rabil toliko casa??). Voznika vprasam glede avtovleke in jo poklicem. Resevalci nato poklicejo policijo, ki potrebuje nadaljnih 15 minut da pride na kraj dogodka. Aja, pozabil sem omenit, da so kaka 2 km pred mestom nesrece merili z laserjem... :angry2:

Ko prideta policaja, resilca ze vec ni, zavarujeta mesto nesrece, jaz pocakam da pride avtovleka in to je to... Mislim da vec nisem mogel nardit... Upam samo, da je z voznikom in sopotnico vse okej, in da bosta cim prej okrevala... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na avstrijskem Koroškem se je v prometni nesreči hudo poškodoval 22-letni Slovenec, ki mu je z motorjem spodrsnilo v ovinku.

Po zdrsu se je motorist večkrat prevrnil, nato pa je nezavesten obležal na cesti v bližini mejnega prehoda Labot.

Mimoidoči so 22-letnika umaknili s cestišča in poklicali reševalce, ki so ga s helikopterjem odpeljali v bolnišnico v Celovcu.

vir:rtvslo.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Gomilicah v Prekmurju se je v prometni nesreči huje poškodoval motorist, ki je pripeljal po cesti v trenutku, ko je iz stranske ceste zavijal ''šmrklavec'' brez vozniškega in pa z neregistriranim avtom. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni obvladal vozila

Ilirska Bistrica – Na regionalni cesti Knežak – Ilirska Bistrica se je v soboto zgodaj zjutraj pripetila prometna nesreča, v kateri sta se dve osebi laže poškodovali. Devetindvajsetletni voznik motornega kolesa, doma iz okolice Ajdovščine, se je peljal iz Šembij proti Ilirski Bistrici. Zunaj naselja Ilirska Bistrica je zaradi neprilagojene hitrosti izgubil oblast nad vozilom in skupaj s 27-letno sopotnico, prav tako iz okolice Ajdovščine, zapeljal s ceste, pri čemer sta se oba poškodovala. Zdravniško pomoč sta poiskala v Zdravstvenem domu v Ilirski Bistrici. Zoper voznika bodo policisti napisali obdolžilni predlog.

Vir: delo.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kliničnem centru zdravijo motorista in njegovo sopotnico, ki sta se v nedeljo ob 19.45 hudo poškodovala v prometni nesreči na lokalni cesti med Spodnjimi Lušami in Praprotnom. Nesreča se je zgodila, ko je 34-letni voznik audija A3 iz okolice Železnikov zunaj Praprotna v levi nepregledni ovinek pripeljal po nasprotnem voznem pasu. Takrat je po njem z motorjem kawasaki Z 750 pripeljal 29-letni Škofjeločan. Motorist in njegova 28-letna sopotnica iz Medvod sta po trčenju padla in hudo poškodovana obležala na vozišču. Policisti so ugotovili, da je imel voznik audija 0,43 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka.

vir:delo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Gomilicah v Prekmurju se je v prometni nesreči huje poškodoval motorist, ki je pripeljal po cesti v trenutku, ko je iz stranske ceste zavijal ''šmrklavec'' brez vozniškega in pa z neregistriranim avtom. :BUA:

...mal si pozen .)

.... motorist ma zlomljeno peto, lopatico, poškodovano 9 vretence in je trenutno priklenjen na invalidski voziček :cry: :ninja:

....voznik avta je bil cigan em rom in se že veselo naprej vozi z drugim neregistriranim avtom :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!