Skoči na vsebino

BMW HP 2 2005


Špilferderber

Priporočene objave

Die neue BMW HP2

14.04.2005

1. Konzept, Anspruch und Eigenschaften.

2. Modellbezeichnung und Markenname HP.

3. Entwicklung, Technik und Design.

4. Ausstattungsprogramm.

5. Motorleistung und Drehmoment.

6. Technische Daten.

--------------------------------------------------------------------------------

Ein Traum vieler Boxer-Fans geht in Erfüllung: BMW Motorrad stellt eine kompromisslos sportliche und ungewöhnlich leichte Enduro vor:

die neue BMW HP2 - ein Boxer, gebaut für offroadbegeisterte Fahrer und

die anspruchsvollsten Pisten dieser Welt.

Puristisch, aber dennoch edel und ausgestattet mit feinen, wohl durchdachten Details ist die HP2 perfekt gerüstet für vollendeten Fahrspaß im Gelände

und als Basisgerät auch für den Enduro-Amateursport geeignet. Die HP2 ist das Motorrad, das im Gelände die Vorzüge des Boxer-Konzeptes mit seinem niedrigen Schwerpunkt wie kein anderes Fahrzeug voll zur Geltung bringt. Doch auch auf der Straße bietet die HP2 durch ihre spielerische Handlichkeit, das geringe Gewicht und den leistungsstarken Motor grenzenloses Fahrvergnügen. Gemessen an den Möglichkeiten, die sie dem Fahrer bietet, ist die HP2 der leistungsfähigste und mit Abstand beste Offroad-Boxer

aller Zeiten.

Ein eingeschworenes Spezialistenteam aus Ingenieuren und Mechanikern, deren Herz für den Boxer schlägt und die sich auch privat dem Geländesport verschrieben haben, hat dieses neue Modell bei BMW Motorrad außerhalb der üblichen Serienabläufe nach der Devise "von begeisterten Profis für begeisterte Profis" entwickelt.

Die BMW HP2 baut technisch auf der R 1200 GS auf. Bis ins Detail maßgeschneidert für die Bedürfnisse des ambitionierten Endurofahrers ist die HP2 aber ein völlig eigenständiges und absolut außergewöhnliches Motorrad. Das komplett neue Leichtbau-Fahrwerk basiert auf den Erfahrungen der Marathon-Rallyes. Als Weltneuheit und Innovation kommt ein Luft-Feder-Dämpfersystem für das Hinterrad zum Einsatz. Der Motor ist gewichtserleichtert und der gesamte Antriebsstrang speziell für den Offroad-Betrieb ausgelegt.

Bei allen Bauteilen wurde auf konsequenten Leichtbau geachtet. Damit gelang es, das Gewicht des fahrfertigen Motorrades unter die "Schallmauer" von 200 Kilogramm zu drücken (Leergewicht nach DIN 195 kg).

Das Trockengewicht liegt bei 175 Kilogramm. Im Zusammenspiel mit einer perfekten ergonomischen Auslegung sind somit Wendigkeit und leichte Beherrschbarkeit auch im schweren Gelände garantiert. Gepaart mit dem niedrigen Schwerpunkt des Boxermotors, seinem unerreicht gleichmäßigen

Durchzug aus niedrigsten Drehzahlen und der ausgezeichneten Balance ist dieses Motorrad in kniffligen, langsamen "Trial"-Sektionen oft selbst der einzylindrigen Konkurrenz überlegen. Die Leistungsfähigkeit und Fahrstabilität in schnellen Geländepassagen steht bei einer Boxer-Enduro ohnehin außer Zweifel.

Zur Untermauerung der sportlichen Enduro-Qualitäten unterstützt und

betreut BMW Motorrad ein privates Rennteam, das die HP2 in verschiedenen Enduro-Sportveranstaltungen einsetzen wird, so zum Beispiel in der

German Cross-Country-Meisterschaft (GCC). Als Fahrer für die GCC wurde der letztjährige Sieger dieser Serie, der Finne Simo Kirssi, verpflichtet. International sind der Start der HP2 bei der Baja 500 und der Baja 1000 in Kalifornien sowie die Teilnahme am Prolog des Erzbergrennens in Österreich geplant. BMW Motorrad unterstützt die entsprechenden Privatteams mit Serviceleistungen und stellt die Motorräder zur Verfügung.

Die Markteinführung der HP2 ist weltweit für den Herbst 2005 vorgesehen.

vir: http://www.press.bmw.com

post-685-1113482029_thumb.jpg

post-685-1113482039_thumb.jpg

post-685-1113482047_thumb.jpg

post-685-1113482055_thumb.jpg

post-685-1113482062_thumb.jpg

post-685-1113482069_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še XXL: :slap:

post-685-1113482206_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ha... :) pa se je zgodilo....BMW je naredu prvi motor,ki mi je všeč :OK: ....zgleda ful dobr,pa če res sam tolk vaga kt piše pol ni švoh tale motor :)

Še kardan odpravijo se bom pa resno začel zanimat za BMW-je :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne rabijo spremenit. So me prepričali, važno da je funkcionalno, bmw meni osebno ne izdeluje všečnih motorjev, se pa peljejo kot je treba.

:OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmw meni osebno ne izdeluje všečnih motorjev, se pa peljejo kot je treba.

:OK:  :OK:  :OK:

No ne bi se čisto strinjal-sm vozu testnega GS-a 1150, pa mi v malenkostnem nagibu pri šaltanju zadnje kolo zablokira (ja,dobesedno) in posledično odnaša zadnji konc.Sicer je kardan res bolj trd, kar se sekundarnega prenosa tiče, ampak tole je pa ''tu mač''. Razn če ni bil kj zjeban, v kar močno dvomim.

Povsem druga pesem na rocksterju-tudi pri bolj agresivni vožnji in šaltanju v nagibu zadnji konc ostal miren in kolo v svoji liniji. :topic: jebi ga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da prestavljaš v zavojih in ti pri tem blokira zadnje kolo, ni napaka motorja, ampak tvoje neznanje, pri vožnji motorja. Motor, ki ima kardan, je veliko bolj občutljiv na takšne "napake" voznikov, kot je bila tvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma nisem jest neki sveznalac, ma se mi zdi, da na offroudu je kr fajn, da včasih blokira zadnje kolo...tudi zanalašč... tudi brez sklopke stiskat. ampak neglede al je kardan al veriga, se mi zdi, da je važno kako blokira kolo predvsem od lastnosti motorja samega. saj tudi veriga ni glih neka elastika. Kako pa se kolo odblokira pa je po moje odvisno od dekompresorja, če že glih crkne pa če ga ima. v nasprotnem je bolj tako- tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

kar se tiče BMW-ja HP2 pa samo par besed!

sem letos v Garmischu gledal predstavitev tekmovalnega moštva BMW HP2 Enduro team (v moštvu vozijo Simo Kirssi (FIN), Jimmy Lewis (USA) in pa legenda stunt ridinga Chris Pfeiffer (GER)) in bil prijetno presenečen kako ta stvar dobesedno "trga" gate!!! :yea1:

za posladek pa nekaj za vse ljubitelje "pomaranč" (KTM), Simo Kirssi je v letu 2004 z BMW HP2 zmagal German-Cross-Country Serijo v kateri so vozile tudi "pomaranče"... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal na DSF v Motobike tale motorčić v akciji, pa moram rečt da zgleda zelo hudo, pa bognedaj da pogrneš ker tista dva cilindra zgledata zelo ranljivo.

Cena ja pa 16000€. Ni varjante, da bi šel s tako dragim motorjem na polno vozit po brezpotju. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap,jst sm tud gledal dsf.me ful zanima kako je to za peljat,strici so ga kr dobr tiščal čez terene... grd je pa še zmer :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se pogovarjal z angleškim BMW-jem in pravijo, da bo cena 13.000GBP+, torej 4,8mio SIT+... No, ne vem seveda, kako bo pri nas.

Eno je pa gotovo: belanca je za kakšno off road varianto nastavljena prenizko, tako, da je drža na mootrju dosti nenaravna. Ali pa imam jaz razmerje "prekratke roke/predolge noge" (se mi ne zdi ravno, pa dobro).

Dve fotki iz Birminghama © motosvet.com

post-1-1130971739_thumb.jpg

post-1-1130971747_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden izmed komentarjev stričkov, ki so testirali ta motorin na DSF, je da je izredno udoben in da ko prevoziš z njim kak kamen ali oviro, se nagonsko obrneš nazaj, da bi pogledal če nisi šel okoli ovire ali kamna, saj se bojda ne čuti nič ( tako nekako sem ga jaz razumel ).

Je pa tehnološko izredno dovršen, vendar ima 2 VELIKI pomankljivosti: 1. drag je, 2. grd ko satan.

Ampak mel bi ga pa mel. :OK:

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas stane 4.1 mio. BMW ni neumen, ker postavi takšno ceno, nemni smo mi, ki jo plačujemo. Kar se tiče cilindrov, te so pri padcih kar praktični, saj ti ščitijo noge, ter pobiranje je bolj enostavno.

post-570-1131013680_thumb.jpgzračno vzmetenje......post-570-1131013771_thumb.jpgtudi opremo vam ponudijo..... ta je prav tako ekstremno draga

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Kar se tiče cilindrov, te so pri padcih kar praktični, saj ti ščitijo noge, ter pobiranje je bolj enostavno...

Se ziher ne poškoduje mašina ?

To me je vedno žulilo pri bokserjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW HP2 Enduro Team :OK:

seveda tudi z Akrapovič izpuhom...

"stvar"grmi!! :eek:

pa še v zraku... :yea1:

post-4065-1131032681_thumb.jpg

post-4065-1131032791_thumb.jpg

post-4065-1131033035_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil netopir1930
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ziher ne poškoduje mašina ?

To me je vedno žulilo pri bokserjih.

Če imaš nameščene dodatne ščitnike, nima kaj bit (obstaja več vrst).....................cilindri so lahko še koristni, saj lažje pobereš motor

post-570-1131118321_thumb.jpg

post-570-1131118340_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cilindri so lahko še koristni, saj lažje pobereš motor

Vse je relativno, ja.. :krneki:

Lažje, kot morda sicer, a še vedno :eek: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je relativno, ja.. :krneki:

Lažje, kot morda sicer, a še vedno :eek: :eek:

Sila, kola lomi :grim

Pravijo, da je važna tehnika, sam za pobirat motor z 200+ kg je pa kar fajn če ma človek vsaj tam okrog 80+ kg....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sila, kola lomi :grim

Pravijo, da je važna tehnika, sam za pobirat motor z 200+ kg je pa kar fajn če ma človek vsaj tam okrog 80+ kg....

Pa, da nimaš motorja in svojih nog v pesku do kolena... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!