Skoči na vsebino

cefurji


softi

Priporočene objave

Priseljenci iz drugih republik ExYU so opravljali enaka dela kot domorodci.

Kolikor se še spomnim iz let svojega detinstva, so na gradbiščih fizikalčili v glavnem "busanci", kot smo takrat rekli današnjim "čefurjem". Tudi na tovornjakih Snage so se vozili "busanci" in vanje praznili smetkante s smetmi slovenskega porekla. Tako je bilo v Ljubljani. V Trbovlje so, če sem pravilno obveščen, uvozili znatno število replik Alije Sirotanovića. Ve se, s kakšnim namenom. In Jesenice ne trpijo pomanjkanja priimkov, ki se končajo na -ić.

Morda je le nekaj resnice v Yugoslovenovi trditvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se še spomnim iz let svojega detinstva, so na gradbiščih ...

Glede

na to, da sem v tistih časih poleg obrti veliko gradil, lahko potrdim tole. V 15ih letih, kolikor sem se vsega skupaj motal po gradbiščih, sem tam srečal samo enega (!!) slovenskega zidarja - med pomočniki pa nobenega. Ravno tako so tesarji-obrtniki, ki so postavljali "grušte", imeli zaposlene izključno "južnjake" - kot smo jih za malo več ciničnega "spoštovanja" imenovali, če smo bili skupaj z njimi na delovišču. Isto je bilo po vseh firmah, kjer se je opravljalo za slovenceljne umazano in nedostojno delo, katerega je bilo treba vseeno opraviti (čiščenje kanalov, cest .. )

@ tole zgoraj je le potrditev katero zahteva LOBO

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Đob mislim, da bo kar dosti. Čeprav kolikor je razbrati iz brošurnega materiala, so tam in pa v Novi zelandiji precej veseli belega življa, posebej iz Evrope. Če mi dajo enega starega XTja na stran grem toliko raje...tiste puščave so me vedno mikale .)

Puščave? Nova zelandija? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Puščave? Nova zelandija? :lol1:

eh, dj no dlake na jajcih iskat - fant se je zatipkow - verjetno je mislil avstralske puščave, ki so zelo blizu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, dj no dlake na jajcih iskat - fant se je zatipkow - verjetno je mislil avstralske puščave, ki so zelo blizu

Mhm, 1600km, bojda. To je podobna razdalja kot od tu do severne Afrike :devil: Četudi bi bilo 2000km, podobno .... sem šel gledat na google maps :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mhm, 1600km, bojda. To je podobna razdalja kot od tu do severne Afrike :devil: Četudi bi bilo 2000km, podobno .... sem šel gledat na google maps :D

tele razdalje so zelo relativna zadeva in to je zelo blizu, če gledaš iz SLO, če gledaš pa z motoMarsa je pa to praktično ista soseska ..

;)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čefurji...

To dojemam nekako tako kot;

"Žabarji, ločkarji, hribovci, p'javčani, matozarji itd...

To je nadimek, ki mi ne deluje žaljivo, ampak na nek način malce zbadljivo, ponazarja neko skupnost.

Moje mnenje. :yes:

Lahko pa, da se motim... :hmm: :? :doze:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čefurji...

To dojemam nekako tako kot;

"Žabarji, ločkarji, hribovci, p'javčani, matozarji itd...

To je nadimek, ki mi ne deluje žaljivo, ampak na nek način malce zbadljivo, ponazarja neko skupnost.

Moje mnenje. :yes:

Lahko pa, da se motim... :hmm: :? :doze:

.. zelo verjetno je oddtenek tega izraza bliže žaljivosti kot zbadljivosti - vsaj kakor ga uporabljamo nasplošno v Lj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred

cca deset dnevi sem videl 2 taka na večni poti - en popolnoma sam, drug pa z podobno dodatno opremo

kot tale nasliki, le da je bila stara kaki 3-4 leta in jo je vozil pred sabo - en je vozil naravnost proti Celovški, drug je pa zavil z večne poti na Podutiško, v kržišču prehitel 3 avte in ko mu je nekdo potrobil, se je pri kakih 80km/h obrnil na motorju, vozil z eno roko - deklica se je držala za levo roko, med tem ko je kretenkretenski z desno pestjo žugal nazaj tistemu, ki si je drznil potrobiti zaradi prehitevanja v križišču.

tipo-obvlada-ni-kaj-press

:OK: :OK: :OK: :OK:

Ps.: seveda - pozabiw najvažnejše - noben od njih ni biw črn ampak svetlorjavih in svetlih las - mislim oba motorista in deklico

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hotel iti kar mimo, pa so me tiste velike črke Yugoslovena preveč v uč zbodle, pa moram tu malo natrositi.

Pred leti uhuhuhuuu, so na Slovenskih železnicah tlačanili največ Bosanci. Kot fizični delavci, najsi bo progovni ali gradbeni. In so bili znani kot zanesljivi in pridni delavci. Govorim o Bosancih!

Poleg njih je bilo in so še kar dosti Srbov, ki pa so zasedali druga mesta. Višja. Uradniška ipd. In niso bili nikoli hvaljeni po tistih lastnostih kot Bosanci.

To sta samo dve naciji o katerih mnenje sem si zapomnil. Prišlo pa je to mnenje iz ust človeka, kateri je celo delovno dobo preživel na Slovenskih železnicah od šoferja, vodja ekip na vzdrževanjih prog pa do enega od direktorjev. Torej zna biti kar kompetentno.

In vsem skupaj smo rekli "čefurji". Nekako se mi ne zdi pošteno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... In vsem skupaj smo rekli "čefurji". Nekako se mi ne zdi pošteno!

No, danes - hvala Bogu - imamo v mislih bolj tiste ljudi z zelo slabimi lastnostmi, ko izrečemo to besedo .. vsaj tak občutek imam, a ne?

Pa

v glavnem si jih takrat srečeval v kinu, ko sta nastopala B.Lee ali pa Bud Spencer in so sedeč v sedežih mahali okoli sebe in tulili "Ubiga!!" Danes jih ne vidimo več, ker ta identifikacija poteka v dnevnih sobah, ko po TV gledajo "Brcajočega šerifa" ali kako podobno sranje.

:lol1:

Ys bi rekew, da je takih tudi nekaj na MSu .. recimo nek samozvani Čuk Nori

:naughty:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, danes - hvala Bogu - imamo v mislih bolj tiste ljudi z zelo slabimi lastnostmi, ko izrečemo to besedo .. vsaj tak občutek imam, a ne?

Pa

v glavnem si jih takrat srečeval v kinu, ko sta nastopala B.Lee ali pa Bud Spencer in so sedeč v sedežih mahali okoli sebe in tulili "Ubiga!!" Danes jih ne vidimo več, ker ta identifikacija poteka v dnevnih sobah, ko po TV gledajo "Brcajočega šerifa" ali kako podobno sranje.

:lol1:

Ys bi rekew, da je takih tudi nekaj na MSu .. recimo nek samozvani Čuk Nori

:naughty:

:lol1:

Si spet čisto znerviran Brojči, kaj. In pri teh letih tako pameten. Mater boga, že vem iz katere rodbine in katerega kolena, bodo prišli bodoči voditelji te nacije. Ker takšen človek kot vzgojitelj, pa definitivno naredi pametne in čustveno inteligentne otroke. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v glavnem si jih takrat srečeval v kinu, ko sta nastopala B.Lee ali pa Bud Spencer in so sedeč v sedežih mahali okoli sebe in tulili "Ubiga!!" Danes jih ne vidimo več, ker ta identifikacija poteka v dnevnih sobah, ko po TV gledajo "Brcajočega šerifa" ali kako podobno sranje.

Hvala vsemogočnemu za kabelsko! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen krasen par in kot se spodobi

indijanka 2 minuti za indijancem

:OK:

:lol1: :lol1:

Narobe si pogledal na uro. :)

Drgač pa ja.. itak, da te bomo skenslal... :)

Aja, saj ne bereš :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!