Skoči na vsebino

cefurji


softi

Priporočene objave

pa kaj se jih res vsi tolk bojite,

Ni point v tem, da bi se jih bali, ampak v tem, da nočemo imeti posla s njimi. Jaz imam tudi opravka s "čefurji" in moram povedati, da sicer nimam nič proti njim, ampak če le se da se jim izognem, ker ene in iste performanse gledat znova in znova najeda. In vsi so isti :headbang: :headbang: !! In rojen v Sloveniji, pa mora bluzit s tisto čefursko slovenščino, al pa tu živi in dela 30 let, pa ne zna treh besed po naše! In vsi so isti :headbang: :headbang: !! In ko se z njimi kaj dogovoriš, to drži le toliko časa, dokler jim odgovarja in niti sekunde dlje. In ko ti je dolžen keš, ga vedno dobiš jutri. In vsi so isti :headbang: :headbang: !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki v Kranju sploh nevem več kam it zvečer na pjačo, ker kamorkol prideš te bodo napadl brez razloga - nism pa tip človeka, da bi iskov probleme al pa se tepu. :wacko:

V lokalih kjer ne delajo čefurke in ne vrtijo jugo melosa jih ni.

Drugače pa če imaš nogo št 46, pa še škorenj pa čelado pa kelvar na členkih res ne vidim problema. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni point v tem, da bi se jih bali, ampak v tem, da nočemo imeti posla s njimi. Jaz imam tudi opravka s "čefurji" in moram povedati, da sicer nimam nič proti njim, ampak če le se da se jim izognem, ker ene in iste performanse gledat znova in znova najeda. In vsi so isti :headbang: :headbang: !! In rojen v Sloveniji, pa mora bluzit s tisto čefursko slovenščino, al pa tu živi in dela 30 let, pa ne zna treh besed po naše! In vsi so isti :headbang: :headbang: !! In ko se z njimi kaj dogovoriš, to drži le toliko časa, dokler jim odgovarja in niti sekunde dlje. In ko ti je dolžen keš, ga vedno dobiš jutri. In vsi so isti :headbang: :headbang: !!

bojč, glede dogovarjanja in dolgov si pa lahko mirne duše podamo roke z njimi in seveda ostalim svetom, to je slab argument, glede ostalega pa mislim, da se tudi ti ne bi nič bolje počutil nekje v drugi državi, vedno boš priseljenc in te bodo takega tudi jemali, postavi se v njihovo kožo, pa jih boš mogoče vsaj mal razumel, sem nekaj let živel v nemčiji pa so me vedno imeli za tujca-balkanca,

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj se jih res vsi tolk bojite, jest jih velik poznam, pa so čist uredu fantje in dekleta

janih

Sploh ni problem, da bi se jih bal,ampak po nepotrebnem delat probleme je čist brezveze.Se pa strinjam s tabo, da jih je veliko uredu descov ampak to so bolj starejši katere je že pamet srečala.Med mlajšimi (17 - 25 let) boš pa težko najdu kerga k ti nebo zasikov, če se boš čist po nesreč mal butnu vanga :) Mam nekaj kolegov, ki so srbi,bosanci,albanci pa so vredu fantje, velik je pa slovencov, ki hočjo čefurje oponašat .)

V lokalih kjer ne delajo čefurke in ne vrtijo jugo melosa jih ni.

Drugače pa če imaš nogo št 46, pa še škorenj pa čelado pa kelvar na členkih res ne vidim problema. :lol:

Tri bi že s čelado,škornji pa rokavicam, sam kurc k majo poj tok bratov pa nevem še česa use :whistle:

bojč, glede dogovarjanja in dolgov si pa lahko mirne duše podamo roke z njimi in seveda ostalim svetom, to je slab argument, glede ostalega pa mislim, da se tudi ti ne bi nič bolje počutil nekje v drugi državi, vedno boš priseljenc in te bodo takega tudi jemali, postavi se v njihovo kožo, pa jih boš mogoče vsaj mal razumel, sem nekaj let živel v nemčiji pa so me vedno imeli za tujca-balkanca,

janih

janih, problem je v tem, da je veliko slovnencev ratal "počefurjenih".Samo stopi v kakšno izmed poklicnih srednjih šol.Sam obiskujem elektro SŠ in ti lahk povem, da je stanje precej grozno, nebi o tem pisal tukaj, ker ni glih za v javnost kaj vse se dogaja ampak, če te zanima ti rade volje povem po PMju ali pa v živo, ker boš presenečen kaj vse doživiš .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni problem, da bi se jih bal,ampak po nepotrebnem delat probleme je čist brezveze.Se pa strinjam s tabo, da jih je veliko uredu descov ampak to so bolj starejši katere je že pamet srečala.Med mlajšimi (17 - 25 let) boš pa težko najdu kerga k ti nebo zasikov, če se boš čist po nesreč mal butnu vanga :) Mam nekaj kolegov, ki so srbi,bosanci,albanci pa so vredu fantje, velik je pa slovencov, ki hočjo čefurje oponašat .)

Tri bi že s čelado,škornji pa rokavicam, sam kurc k majo poj tok bratov pa nevem še česa use :whistle:

janih, problem je v tem, da je veliko slovnencev ratal "počefurjenih".Samo stopi v kakšno izmed poklicnih srednjih šol.Sam obiskujem elektro SŠ in ti lahk povem, da je stanje precej grozno, nebi o tem pisal tukaj, ker ni glih za v javnost kaj vse se dogaja ampak, če te zanima ti rade volje povem po PMju ali pa v živo, ker boš presenečen kaj vse doživiš .)

hvala, ne bo potrebno, imam informacije iz prve roke, kajti moja mlajša hči še vedno obiskuje eno od srednjih šol v ljubljani,

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni vsak balkanc čefur. Za čefurja oz. čapca se moraš priučit, če le nimaš tega prirojeno oz. privzgojeno ... Tudi Slovenc lahko postane dober čefur. Na kratko: ljudje smo si različni in prav v tem je čar. Žal so v naravi tudi škodljivci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se že dela s škodljivci? :whistle:

pustimo jih, ker tudi oni imajo neko koristno vlogo v naravi... seveda pa nikomur ni všeč, če se znajdejo prav na njegovem vrtičku, a ne ...

pa sej tut motoristi smo škodljivci, če tko globalno pogledaš. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če tko globalno pogledaš. :)

smo vsi mal "čefurja" v sebi v določenih trenutkih in v svojih brezvezni vlogicah na svetu :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
...sem nekaj let živel v nemčiji pa so me vedno imeli za tujca-balkanca,

Ljudje!! Zapomnite si nekaj!! LJUBLJANA JE ZAHODNEJE OD DUNAJA!!

In še nekaj sem dobu po mailu... Pogled iz druge strani na vse skupaj na humoren način... Če se je vse to res zgodilo je to žalost od žalosti, da si nekdo tako dušo proda...

Ne vem kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne

več. Do tega pa je prišlo takole:

Mam čero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari bohan, zabitež,sto let za leseno žlico, ni kaj ni bilo.

Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn

delal, bol je žvekala. Mam sosede, ki so mi nonštop delali pizdarije.

Nobeno stvar nisem prav naredo, ne da bi meli pripombe. Pol pa je čera

spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislo, da se

mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami

lejta kaj mi je naredo. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak

šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo nakložna in se pridere k svojemu

zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od

cajta do cajta povabim zeta v gostilno na pijačo in sva največja kolega.

Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do

bab. Pranje nog vsak večer, postrežba on inclusive, nobenega španskega

sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih.

Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in

žlahto. Včasih še kake kolege sebo prpelejo.

Ko se frocovje zakadi po vesi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo

iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh

Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo

stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom imel

piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim

čevapčičem. Narod samo razširi oje v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka

sedaj sem car na vesi. Zato živeli Bosanci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje!! Zapomnite si nekaj!! LJUBLJANA JE ZAHODNEJE OD DUNAJA!!

In še nekaj sem dobu po mailu... Pogled iz druge strani na vse skupaj na humoren način... Če se je vse to res zgodilo je to žalost od žalosti, da si nekdo tako dušo proda...

Ne vem kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne

več. Do tega pa je prišlo takole:

Mam čero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari bohan, zabitež,sto let za leseno žlico, ni kaj ni bilo.

Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn

delal, bol je žvekala. Mam sosede, ki so mi nonštop delali pizdarije.

Nobeno stvar nisem prav naredo, ne da bi meli pripombe. Pol pa je čera

spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislo, da se

mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami

lejta kaj mi je naredo. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak

šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo nakložna in se pridere k svojemu

zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od

cajta do cajta povabim zeta v gostilno na pijačo in sva največja kolega.

Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do

bab. Pranje nog vsak večer, postrežba on inclusive, nobenega španskega

sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih.

Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in

žlahto. Včasih še kake kolege sebo prpelejo.

Ko se frocovje zakadi po vesi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo

iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh

Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo

stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom imel

piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim

čevapčičem. Narod samo razširi oje v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka

sedaj sem car na vesi. Zato živeli Bosanci.

:worship: ... tudi jaz, čeprav sem čistokrvni (jugo)slovenec, imam dosti kolegov in znancev sa juga :D.... počitnice najraje preživljam doli (bosna, črnagora), in se tudi tam najboljše počutim.... bil sem kar v nekaj prestolnicah, in nikjer nisem tako užival kt naprimer v sarajevu in podgorici ter okoliških krajih....tudi po načinu obnašanja sem si podoben z njimi (žerem ko svinja, ko sem pijan rad razgrajam ali pojem, babe so mi samo za fuk, za dobre kolege pa bi narejo vse :D ,...).... nenazadnje smo vsi brača, na kar kaže tudi skoraj ista govorica, zgodovina in kultura, ter kar nekaj desetletno bivanje v skupni državi.... vsi slovenčeki, ki se pa dandanes delajo kao neke evropske, fine, in prezirajo vse kar je iz balkana, pa zanikajo tudi samega sebe, slovenci smo in večno bomo balkanci, kar se kaže na vseh področjih, res je da balkanska kultura ni ravno na nekem nivoju in s katero bi se lahko postavljal, tak ko naprimer švedi, ampak še vedno sem 10000 krat raje balkanec, kot pa kak zahrbten german... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: ... tudi jaz, čeprav sem čistokrvni (jugo)slovenec, imam dosti kolegov in znancev sa juga :D .... počitnice najraje preživljam doli (bosna, črnagora), in se tudi tam najboljše počutim.... bil sem kar v nekaj prestolnicah, in nikjer nisem tako užival kt naprimer v sarajevu in podgorici ter okoliških krajih....tudi po načinu obnašanja sem si podoben z njimi (žerem ko svinja, ko sem pijan rad razgrajam ali pojem, babe so mi samo za fuk, za dobre kolege pa bi narejo vse :D ,.. .) .... nenazadnje smo vsi brača, na kar kaže tudi skoraj ista govorica, zgodovina in kultura, ter kar nekaj desetletno bivanje v skupni državi.... vsi slovenčeki, ki se pa dandanes delajo kao neke evropske, fine, in prezirajo vse kar je iz balkana, pa zanikajo tudi samega sebe, slovenci smo in večno bomo balkanci, kar se kaže na vseh področjih, res je da balkanska kultura ni ravno na nekem nivoju in s katero bi se lahko postavljal, tak ko naprimer švedi, ampak še vedno sem 10000 krat raje balkanec, kot pa kak zahrbten german... :D

Slovenci nismo in nikoli ne bomo balkanci!!!

Nevem kaj maš tolko za povedat čez Slovence, da smo fini in nevem kaj... Kaj potemtakem delaš tu? Praviš kako ti je fino ta dol, pojdi nazaj... Verjetno so se tvoji starši v Slovenijo preselili, zakaj misliš?- zato, ker majo tukaj boljše pogoje za življenje (delo, složba npr.), tako, da nevem kaj majo vsi čefurčki tolk za čez Slovenijo, lahko so(ste) srečni, da ste tu

Popravljeno . Popravil Ljubljancan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenci nismo in nikoli ne bomo balkanci!!!

Nevem kaj maš tolko za povedat čez Slovence, da smo fini in nevem kaj... Kaj potemtakem delaš tu? Praviš kako ti je fino ta dol, pojdi nazaj... Verjetno so se tvoji starši v Slovenijo preselili, zakaj misliš?- zato, ker majo tukaj boljše pogoje za življenje (delo, složba npr.), tako, da nevem kaj majo vsi čefurčki tolk za čez Slovenijo, lahko so(ste) srečni, da ste tu

sn že povedal, da so moji starši in stari starši čisti slovenci, in se niso od nikoder preselili in lahko tudi ostali ki me poznajo to potrdijo... glej ne bom se ubadal s tabo in s tvojim razmišljanjem, ti pač zanikaj lastno kri, in živi dalje v prepričanju, kako si napreden evropejec.... ti mene ne diraj in tudi jaz tebe ne bom pa konec debate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., ampak še vedno sem 10000 krat raje balkanec, kot pa kak zahrbten german... :D

Zakaj bi bili Germani bolj zahrbtni kot ostali narodi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi bili Germani bolj zahrbtni kot ostali narodi?

ker še vedno mislijo tako kot dolfi :naughty: (izjava nekega poljskega poslanca v eu parlamentu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker še vedno mislijo tako kot dolfi :naughty: (izjava nekega poljskega poslanca v eu parlamentu)

Če je pa neki poljski poslanec v EU parlamentu to izjavil, pol bo pa sigurno res.

Pa Dolfeju bi lahko marsikaj pripisali, zahrbtnosti pa se mi zdi da ravno ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je pa neki poljski poslanec v EU parlamentu to izjavil, pol bo pa sigurno res.

Pa Dolfeju bi lahko marsikaj pripisali, zahrbtnosti pa se mi zdi da ravno ne.

jep, je bil vsaj direkten ... kar je redka lastnost v sodobnem svetu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sn že povedal, da so moji starši in stari starši čisti slovenci, in se niso od nikoder preselili in lahko tudi ostali ki me poznajo to potrdijo... glej ne bom se ubadal s tabo in s tvojim razmišljanjem, ti pač zanikaj lastno kri, in živi dalje v prepričanju, kako si napreden evropejec.... ti mene ne diraj in tudi jaz tebe ne bom pa konec debate

jao tvoja lastna kri je Slovenska, ti si Slovenec in nikakršn potomec Srbov, Hrvatov,.... (širše gledano)

:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je pa neki poljski poslanec v EU parlamentu to izjavil, pol bo pa sigurno res.

Pa Dolfeju bi lahko marsikaj pripisali, zahrbtnosti pa se mi zdi da ravno ne.

sej to je to,govorijo eno, mislijo pa kot dolfi, dolfi pa res ni bil hinko, se opravičujem :whistle:

poslanec se pa piše maciej giertych, drugače pa si članek lahko preberete v današnjem DELU, na strani 7, v rubriki na kratko,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej to je to,govorijo eno, mislijo pa kot dolfi, dolfi pa res ni bil hinko, se opravičujem :whistle:

poslanec se pa piše maciej giertych, drugače pa si članek lahko preberete v današnjem DELU, na strani 7, v rubriki na kratko,

Maciej Giertych - desni konzervativni poslanec, znan po antisemitskih izpadih, govori o tem, da je Merklova kot Hitler. In zdaj naj takega pacienta resno jemljem? :doze: Nemčija je gospodarska velesila in jedro EU, skupaj s Francijo. Če nekateri Poljaki tega niso sposobni doumeti, so si sami krivi. To cmerenje, kak so bogi, jim samo znižuje verodostojnost.

V nekem narodu so lahko določene lastnosti bolj povdarjene vendar te nikoli ne veljajo za celotno populacijo. Generaliziranje, predvsem z negativnimi pridevniki, več pove o tistem, ki tako govori, kot o nekem narodu.

Seveda, da je Nejko čefur, saj je Štajerc, tak kot jaz. Štajerci pa so itaq slovenski čefurji, anede :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao tvoja lastna kri je Slovenska, ti si Slovenec in nikakršn potomec Srbov, Hrvatov,.... (širše gledano)

:headbang:

ja res je sem slovenec, oziroma jugoslovan tako kot ti.... s srbi hrvati in ostalimi narodi imamo vsi isto kri, samo to jaz trdim in tega ne zanikam.... sicer pa imamo tak in tak prej našteti narodi skoraj enake korenine, le da so skozi zgodovino na nas vplivala različna ostala ljudstva... jaz ti predlagam da si najprej vzameš v roko učbenik zgodovina 2 in si malo prebereš kako so nastali in se razvili današnji slovanski narodi in od kod izhajajo, ker žal vidim da ti je to španska vas, ker drugače ne bi strelal takih oslarij!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejko ma po eni strani prav.Bližje smo balkanski kulturi, kot pa fini europejski..Pač jaz sem tut ŠTAJERC(hvalabogu da sem!! :worship: ).. mogoče zarad tega tak razmišljam.. :evilgrin: V Mariboru ni tolko problemov s tem al je??.. nevem no jaz tega še nisem doživel B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz ti predlagam da si najprej vzameš v roko učbenik zgodovina 2 in si malo prebereš kako so nastali in se razvili današnji slovanski narodi in od kod izhajajo, ker žal vidim da ti je to španska vas, ker drugače ne bi strelal takih oslarij!!!

Se strinjam da je naša kultura precej balkanska,

Nejko kdaj pa je bil napisan ta učbenik? Morda za časa skupne države?Pa kdo ga je napisal?

Veš to so precej pomembne zadeve :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!