Skoči na vsebino

cefurji


softi

Priporočene objave

Nejko ma po eni strani prav.Bližje smo balkanski kulturi, kot pa fini europejski..Pač jaz sem tut ŠTAJERC(hvalabogu da sem!! :worship: ).. mogoče zarad tega tak razmišljam.. :evilgrin: V Mariboru ni tolko problemov s tem al je??.. nevem no jaz tega še nisem doživel B)

Me res zanima po kakšni logiki smo bližje balkanski kulturi kot zahodnoevropski? Bi mogoče kakšna dejstva podali? Nimamo ne skupne vere, ne arhitekture, ne razmišljanja, ne delovnih navad. Le nekaj let življenja v skupni državi, ki pa je razpadla ravno zaradi prevelikih razlik med narodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Lobo je eden redkih tu okoli, s katerimi bi se človek pogosto strinjal ... :trance_33_sleep:

Cyc....jaz se s tabo vedno stinjam....no skoraj vedno.....spljoh ob ćevapih :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res je sem slovenec, oziroma jugoslovan tako kot ti.... s srbi hrvati in ostalimi narodi imamo vsi isto kri, samo to jaz trdim in tega ne zanikam.... sicer pa imamo tak in tak prej našteti narodi skoraj enake korenine, le da so skozi zgodovino na nas vplivala različna ostala ljudstva... jaz ti predlagam da si najprej vzameš v roko učbenik zgodovina 2 in si malo prebereš kako so nastali in se razvili današnji slovanski narodi in od kod izhajajo, ker žal vidim da ti je to španska vas, ker drugače ne bi strelal takih oslarij!!!

ne si laskat s tistim v krepkem... vse naprej so pa itak samo buče ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne si laskat s tistim v krepkem... vse naprej so pa itak samo buče ...

ti si ena vlka buča, v kateri nažalost ni ničesar :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me res zanima po kakšni logiki smo bližje balkanski kulturi kot zahodnoevropski? Bi mogoče kakšna dejstva podali? Nimamo ne skupne vere, ne arhitekture, ne razmišljanja, ne delovnih navad. Le nekaj let življenja v skupni državi, ki pa je razpadla ravno zaradi prevelikih razlik med narodi.

Skupne vere jaz nimam z nobenim.

Drugače je pa dejstvo, da nas je bolj zaznamovalo 400-letno bivanje v KuK monarhiji, kot pa jugoslovanska epizoda. Zanimivo je, da smo si danes bolj podobni s severnimi Italijani, kot so si ti z južnimi. Pa gre tukaj za različne narode. Da severne Hrvaške in Madžarske sploh ne omenjam. Sam sem se na Bavarskem počutil skoraj kot doma.

Korenine imamo pa slovanske in to nas je, v času germanskih in romanskih pritiskov, pripeljalo do bratenja z brati jugo-slovani. Na jugu je fajn biti gost in feštat. Ljudje so bolj topli in odprti, takoj te sprejmejo. Tam živeti, to je pa verjetno že druga zgodba...

Ko tako prepotuješ kar nekaj slovenske okolice ugotoviš, da si ljudje niso bistveno različni. Predvsem podcenjevati ne gre nikogar kar tako. Marsikaj, kar mi dane s označujemo za balkanizem ali čefurizem, ni nič drugega kot neumno ali neprilagojeno obnašanje. Budal je pa v vsaki populaciji zadosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc....jaz se s tabo vedno stinjam....no skoraj vedno.....spljoh ob ćevapih :naughty:

Ooo ja, pri ćevapih vedno pridemo skupaj :D Saj bi se spodobilo pokonzumirat kake, že zelo dolgo nismo. :) Na NFS tega materiala ni bilo, menda je bilo nazadnje na pikniku pri Alli. Kje je že to :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si ena vlka buča, v kateri nažalost ni ničesar :D

No ja ... dragi jugoslovan ... :D Bi rekel da pri vsebini krepko vodi, pa če ti je všeč ali pa ne ... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:evilgrin:

Mali Haso začne v Ljubljani hoditi v prvi razred. Domov nosi same petice

in

konča razred z odliko. Tako tudi vsa naslednja leta. Ker je daleč

najboljši

učenec na šoli, se vodstvo šole in občine odloči, da ga nagradijo s

slovenskim državljanstvom

in mu ime spremenijo v Janez.

Ves ponosen pride domov in pove očetu Muju:

"Jaz nisem več Bosanec Haso. Dali so mi slovensko državljanstvo in ime,

sedaj sem Slovenec in ime mi je Janez."

Mujo ponori in ga začne mlatiti kot vola.

Hasu-Janezu med jokom uspe pobegniti. Na cesti sreča sošolca.

"Kaj pa se ti je zgodilo?" je ta začuden.

"Ah, zdaj vas pa razumem. Komaj eno uro sem Slovenec,

pa že imam probleme s čefurji!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi zagamanci, ki mislite, da ste napredni evropejci, si samo poglejte ceste po katerih vozite pa vam bo takoj jasno da ste na balkanu :) pred kratkim sem se kar dosti prevozil po hrvaški in moram rečt da je v najbolj oddaljeni vasici dosti lepši asfalt, brez lukenj, s pločnikoma na obeh stran, brez kakšnih "flik" in mnogo boljši kot po večjih mestih v Sloveniji ;) Stanje tukaj je bolj podobno Albaniji al pa čemu podobnemu :) vi pa se še kr mejte za napredne slovence :headbang:

Prav takoj imajo šolarji po vsej hrvaški, ki sem jo zdaj uporabil za primer, zastonj vozovnice za avtobuse in zastonj izposojo vseh učbenikov :)

Samo, da je tu EU to ja ;)

Popravljeno . Popravil Brodar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si pozabu , da mamo novo vlado in da si morajo tud oni napolnit žepe, tudi to je dokaz, da smo balkanci in da smo še delč od evrope

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi zagamanci, ki mislite, da ste napredni evropejci, ...

...vi pa se še kr mejte za napredne slovence :headbang:

Prav takoj imajo šolarji po vsej hrvaški, ki sem jo zdaj uporabil za primer, zastonj vozovnice za avtobuse in zastonj izposojo vseh učbenikov :)

Samo, da je tu EU to ja ;)

Pa si mogoče tudi videl njihove plače in jih primerjal z našimi?

Ja, jaz mislim zase, da sem napreden Sovenec in Evropejec, zakaj, ne bi našteval, ker lahko o tem tri dni pišem.

Ti pa se zaradi mene lahko počutiš zaostalega Balkanca, ker pač nimaš hrvaških cest, brezplačne vozovnice in zastonj izposoje učbenikov. ki jih boš baje od septembra dalje imel (zlata ribica ti je eno željo že izpolnila).

Aja, pa nimam te za zagamanca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi zagamanci, ki mislite, da ste napredni evropejci, si samo poglejte ceste po katerih vozite pa vam bo takoj jasno da ste na balkanu :) pred kratkim sem se kar dosti prevozil po hrvaški in moram rečt da je v najbolj oddaljeni vasici dosti lepši asfalt, brez lukenj, s pločnikoma na obeh stran, brez kakšnih "flik" in mnogo boljši kot po večjih mestih v Sloveniji ;) Stanje tukaj je bolj podobno Albaniji al pa čemu podobnemu :) vi pa se še kr mejte za napredne slovence :headbang:

Prav takoj imajo šolarji po vsej hrvaški, ki sem jo zdaj uporabil za primer, zastonj vozovnice za avtobuse in zastonj izposojo vseh učbenikov :)

Samo, da je tu EU to ja ;)

O kateri hrvaški pa ti govoriš koljeg...? ah da pravkar si se vrnil z dopusta ...dalmacija?

Istra mi je dosti bližja, pa ni ne sociale, ne zdravstva, skratka ničesar s čim bi se lahko pohvalili.In če je Istra taka... dvomim da so drugje na boljšem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kateri hrvaški pa ti govoriš koljeg...? ah da pravkar si se vrnil z dopusta ...dalmacija?

Istra mi je dosti bližja, pa ni ne sociale, ne zdravstva, skratka ničesar s čim bi se lahko pohvalili.In če je Istra taka... dvomim da so drugje na boljšem.

a ti ne veš , da je istra slovenska :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi zagamanci, ki mislite, da ste napredni evropejci, si samo poglejte ceste po katerih vozite pa vam bo takoj jasno da ste na balkanu :) pred kratkim sem se kar dosti prevozil po hrvaški in moram rečt da je v najbolj oddaljeni vasici dosti lepši asfalt, brez lukenj, s pločnikoma na obeh stran, brez kakšnih "flik" in mnogo boljši kot po večjih mestih v Sloveniji ;) Stanje tukaj je bolj podobno Albaniji al pa čemu podobnemu :) vi pa se še kr mejte za napredne slovence :headbang:

Prav takoj imajo šolarji po vsej hrvaški, ki sem jo zdaj uporabil za primer, zastonj vozovnice za avtobuse in zastonj izposojo vseh učbenikov :)

Samo, da je tu EU to ja ;)

... Pelji se čez Delnice na Krk, pa pol po Krku do Baške, pa mi povej, če majo res tako super ceste ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si mogoče tudi videl njihove plače in jih primerjal z našimi?

Ja, jaz mislim zase, da sem napreden Sovenec in Evropejec, zakaj, ne bi našteval, ker lahko o tem tri dni pišem.

Ti pa se zaradi mene lahko počutiš zaostalega Balkanca, ker pač nimaš hrvaških cest, brezplačne vozovnice in zastonj izposoje učbenikov. ki jih boš baje od septembra dalje imel (zlata ribica ti je eno željo že izpolnila).

Aja, pa nimam te za zagamanca.

Ah ti kr bodi napreden Evropejec pa se primerjaj z raznimi Švicarji z velikim BDP-jem in podobno, očitno pa ne vidiš da je tu proti Švici kultura in obnašanje, pravila, zakoni, politika,... na psu ;)

O kateri hrvaški pa ti govoriš koljeg...? ah da pravkar si se vrnil z dopusta ...dalmacija?

Istra mi je dosti bližja, pa ni ne sociale, ne zdravstva, skratka ničesar s čim bi se lahko pohvalili.In če je Istra taka... dvomim da so drugje na boljšem.

Ne na žalost letos nisem bil v Dalmaciji, Istra pa mi ni preveč povšeči :) Lahko dvomiš kolko hočeš, sem se zelo dosti prevozil pa lahko utemeljeno primerjam ceste, tudi zdravstvo,...

... Pelji se čez Delnice na Krk, pa pol po Krku do Baške, pa mi povej, če majo res tako super ceste ...

Pelji se ti čez MB (drugo največje mesto v SLO) pa boš videl kolovoze po centru mesta in okolici...

ma tip je pač hotel povedat, da je bil v inozemstvu :)

svaka ti čast, ti pa si res caR... idi raje pametovat v temo kačje ride pa šimfat vse kolenčkarje, ker tebi pač s tvojimi kilami to ne uspe ;) zavistnež

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ti kr bodi napreden Evropejec pa se primerjaj z raznimi Švicarji z velikim BDP-jem in podobno, očitno pa ne vidiš da je tu proti Švici kultura in obnašanje, pravila, zakoni, politika,... na psu ;)

...

Ne primerjam se z nikomer (še najmanj s Hrvati). Sem to kar sem in če hočem, da mi bo šlo bolje, moram najprej spremeniti sebe, potem pa ostale. Z gledanjem v sosedovo skledo, jamranjem kako imamo slabe politike (ki smo jih sami izvolili), itd. ne boš/bomo prišli nikamor. To prepustimo raje starim bakicam, sami pa raje razmišljajmo o tem kako bomo naredili nekaj koristnega za svoje bližnje in zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm že mislu da tukej samo žgoljoti nabijajo pa vidim da ni tako, zagamanost se je že prej rodila :evilgrin: :naughty:

Ja ja ja !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ti kr bodi napreden Evropejec pa se primerjaj z raznimi Švicarji z velikim BDP-jem in podobno, očitno pa ne vidiš da je tu proti Švici kultura in obnašanje, pravila, zakoni, politika,... na psu ;)

Ne na žalost letos nisem bil v Dalmaciji, Istra pa mi ni preveč povšeči :) Lahko dvomiš kolko hočeš, sem se zelo dosti prevozil pa lahko utemeljeno primerjam ceste, tudi zdravstvo,...

Pelji se ti čez MB (drugo največje mesto v SLO) pa boš videl kolovoze po centru mesta in okolici...

svaka ti čast, ti pa si res caR... idi raje pametovat v temo kačje ride pa šimfat vse kolenčkarje, ker tebi pač s tvojimi kilami to ne uspe ;) zavistnež

ahahahahahahahaha :worship: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

svaka ti čast, ti pa si res caR... idi raje pametovat v temo kačje ride pa šimfat vse kolenčkarje, ker tebi pač s tvojimi kilami to ne uspe ;) zavistnež

ahahahahahahahaha :worship: :lol1:

Jebat ga. Še en najstnik z ogromnimi jajci prekaljenimi na Ridah (okaterih je verjetno le bral tako kot o Trnljulčici, Pepelki, Miki Mausu, ... ). Mimogrede Brodar, kolikšen je tvoj čas na Grobniku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost še nisem bil na Grobniku in tudi ne na Kačjih Ridah. Na dirkališču sem bil edino v Novem Marofu ampak žal nismo nič štopali tako da ti ne vem povedat... Pa tvoj čas na Grobniku? Imam pa namen oditi prvič na Grobnik naslednjo sezono in upam, da to čimprej uresničim.

Popravljeno . Popravil Brodar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost še nisem bil na Grobniku in tudi ne na Kačjih Ridah. Na dirkališču sem bil edino v Novem Marofu ampak žal nismo nič štopali tako da ti ne vem povedat... Pa tvoj čas na Grobniku? Imam pa namen oditi prvič na Grobnik naslednjo sezono in upam, da to čimprej uresničim.

PM.

Drugače bodo naju začeli imeti za čefurja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!