Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

ja...sej gre...sam se morš motorja ful navadit pa res strenirat. v glavnem včeraj smo nekej probal ene dvakrat, pa sam da se prvo kolo dvigne takoj zajamra, ker mu enostavno zmanjka...če bi pa zdej polne obrate navil, pa nahiter spustu bi pa mal preveč cuknlo, lahko padeš...moraš res najdet kompromis med sklopko in gasom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja...sej gre...sam se morš motorja ful navadit pa res strenirat. v glavnem včeraj smo nekej probal ene dvakrat, pa sam da se prvo kolo dvigne takoj zajamra, ker mu enostavno zmanjka...če bi pa zdej polne obrate navil, pa nahiter spustu bi pa mal preveč cuknlo, lahko padeš...moraš res najdet kompromis med sklopko in gasom

Samo te ne sme bit strah da te vrže na hrbet in potem greš, in se ravnaš z zadnjo bremzo pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to je...js sm tud z ybr-ko probavu, pa si nisem nikol upau preveč, da nebi nazaj ruknu :unsure:

sam ne bom več tega delu, ker so enmu kolegu šli semeringi v ku*ac na prvih vilcah :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morš met pa od Automatica vilce spredaj :P

Dans ko sm se po hribih pojo z njemu jim ni blo nč (razn da škriplejo, majo hoda 3 cm, ... ) :D hehe

Popravljeno . Popravil AbNormaln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vilce so že dobre, za to kar so namenjene .)

sam če se pa ti nekej igraš, ene prakrat te mal prevaga nazaj bol, pa se probaš ujet, pa ful nahiter zabije dol, se pa čez čas kej zjebe ne :doze: itak pa semeringi so ala potrošen materijal, tako da...

p.s.

moje vilce majo 12cm hoda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to je...js sm tud z ybr-ko probavu, pa si nisem nikol upau preveč, da nebi nazaj ruknu :unsure:

sam ne bom več tega delu, ker so enmu kolegu šli semeringi v ku*ac na prvih vilcah :rolleyes:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :whistle: :worship: brez zamere .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ima lahko yamaha xt125 9kw, moj tomos pa 8.Agregat je pa enak.

Ni čisto enak...recimo da je 90% delov enakih... pač, največjo moč dosežeta pri različnih obratih, je tud krivulja moči malo drugačna...

Predvidevam da mata malenkost drugačno elektronko pa kkšno odmično gred alpa ventile...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ima lahko yamaha xt125 9kw, moj tomos pa 8.Agregat je pa enak.

Če se ne motim so mele sam stare (2004?) xt-jke 9 kw, nove jih tut majo tam nekje 7,8 kW

LP, Hozi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :whistle: :worship: brez zamere .)

no comment, ne zamerim .)

Kako ima lahko yamaha xt125 9kw, moj tomos pa 8.Agregat je pa enak.

to so yamahe (ybr, xt), starejše od 2005 al 2004, ker nimajo katalizatorja (12KM)

Ni čisto enak...recimo da je 90% delov enakih... pač, največjo moč dosežeta pri različnih obratih, je tud krivulja moči malo drugačna...

Predvidevam da mata malenkost drugačno elektronko pa kkšno odmično gred alpa ventile...

razlika je v frgazraju pa verjetno, kot si reku v elektroniki (sklepam po že navedenih dejstvih)

Če se ne motim so mele sam stare (2004?) xt-jke 9 kw, nove jih tut majo tam nekje 7,8 kW

LP, Hozi ;)

7,6

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej.. pol tomos nima samo tolko če že ma Akrapota? Razn če ma še akrapo katalizator :wacko: (če ma, bomo kr hitr zrihtal tole :yea1: )

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

akrapo mu da 0,6kW, kar je skupno 8,2kW...sam mislim, da ima vseeno katalizator, ker katalizator vzame 1,5kW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v cevi...torej, ena možnost je, da če poznaš koga, da ti nardi drugo cev, druga možnost pa je, da če spet poznaš nekoga ali če imaš orodje, da cev razžagaš in karkoli je noter spraviš ven in jo spet skupaj sešvasaš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NejcZ, ti maš komplet akrapovič izpuh, al sam dušilc? Nism nč gledov pozorno slik :blush: ampak, predn boš karkol rezov....probej s kšno žico iti po cevi, jest ne vrjamem da ma notr katalizator, če je tud cev druga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komplet je ja.. bom porinu nekej debelga notr pa bomo vidl kk globoko bo šlo :blush: :devil: Drgač pa to res ni noben problem..odrezat cev, kupt drugo, mal uktivt.. sej to je itq čist kratek del.. upam da je notr, da se da dobit še kakega konja :yea1: Bom jutri to pregledal :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem je katalizator kr noter, kr morjo zdej vsi motorčiči met katalizator, naj me kdo popravi če se motim ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komplet je ja.. bom porinu nekej debelga notr pa bomo vidl kk globoko bo šlo :blush: :devil: Drgač pa to res ni noben problem..odrezat cev, kupt drugo, mal uktivt.. sej to je itq čist kratek del.. upam da je notr, da se da dobit še kakega konja :yea1: Bom jutri to pregledal :fredy:

samo nič nea reži, pa niti ne rabiš dol jemat krivine.. akrapo nima katalizatorja v cevi, ČE ga ima ga mora imeti v dušilcu, vendar dvomim.. katalizatorji so enotne dobeline in ta znaša 5cm, akrapo cev pa mislimd aje 4cm, tako da nimaš katalizatorja.. to se lepo vidi na xt-ki, katera ima odebeljeno cev, kjer se nahaja katalizator..

najbolše bi blo da bi spravo motor do nekoga ki si lasti P4, in bi si tako zmeril koliko konjev imaš na zadnem kolesu, če so ti že tako pomembni konji..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso mi toliko pomembni, samo če pa lahko še kakšnega več imam, pa sse ga tudi nebi branil.. nekaj že mora bit, nevem no.. če imajo stare mašine tolko več moči? Škoda da se ne vidi.. :whistle:

post-9211-1180967161_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomos z akrapovičem je brez katalizatorja.Tako, da ne zgubljajte časa.

Kako pa ti veš? Potem pa mora biti nekaj drugega, nekje drugje.. konji se skrivajo :naughty: :whistle: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa ti veš? Potem pa mora biti nekaj drugega, nekje drugje.. konji se skrivajo :naughty: :whistle: :krneki:

Vem zato, ker sem ga sam montiral, ker je bil prej navaden izpuh gor. po moje je fora v uplinjaču. Ta na tomosu ima ovalno luknjo in premer 15*26.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!