Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Huskvarna je tud nora ja, samo je malce dražja.. nekej takega pride kot tomosova replika..Plavajoči disk pa bom mogoče dobil od tomosa, bomo še vidl :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potovalni? od kje vam pa to? potovalni je varadero...xt je bol funbike mal za šminkerat po mestu :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potovalni? od kje vam pa to? potovalni je varadero...xt je bol funbike mal za šminkerat po mestu :unsure:

Ja supermoto potovalni. :) Nimaš kej delat z xtjem na pisti ker je neuporaben na pisti. Za fure je 'pomoje' odličen vsaj rit te ne boli :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa fula so mali vsi razen tomosa pa MZ-ja.. MZ je preveč tak.. čudn, potovalni tip supermotoja, sm sedu na njem.. kko se pelje pa res ne vem :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kurac so to potovalniki, k majo vsi ozke sedeže, te po mojem hmal rit boli :unsure: :hmm:

res pa je, da so mejhni...xt-jka je proti tomosu res ful manjša...drugih vidu nisem, tako, da nimam kej rečt...js sm velik 175, je pa res ja, da če maš 190 je to 'mal' mejhn motorčič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja supermoto potovalni. :) Nimaš kej delat z xtjem na pisti ker je neuporaben na pisti. Za fure je 'pomoje' odličen vsaj rit te ne boli :P

no, za na pisto res ni, to ti že komponente na njej povejo...sam, kot rečeno, je dokaj ozek sedež, po mojem ga maš hmal dost...

težko je primerjat vse skupaj...vsak je narjen za svoj namen, drugačen namen...za po mestu se furat, pa na kakšno krajšo turco...za kj več so itak vsi po vrsti prešvoh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kurac so to potovalniki, k majo vsi ozke sedeže, te po mojem hmal rit boli :unsure: :hmm:

res pa je, da so mejhni...xt-jka je proti tomosu res ful manjša...drugih vidu nisem, tako, da nimam kej rečt...js sm velik 175, je pa res ja, da če maš 190 je to 'mal' mejhn motorčič...

Ti bi mogu probat na japonskem motorju sedet bi vidu kako šele potem boli rit ;). Tud xt-jka ima manjše feltne, diske, vilce nima usd,..... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na xt-ki te rit kr pošteno boli po kakšnih 100km.. pa kai te vem, to vsi samo nekai o pisti govorite pa primerjate. me prev zanima kolko motorjev oz lastnikov bo videlo pisto v tekmovalne namene. za vsak dan je xt res super stvar, edino kai me moti je ta premajhna hitrost.. visok sem 170 in kar lepo sedem na njo, res pa je da če bi bil večji bi mel probleme ja :rolleyes: je pa tudi res da za te navadne ceste je xt čist dovol, lahko ga položiš v ovinek(zopet se ne mora primerjat z CUP replico), original gume nudijo dovolj dober oprijem da te ne meče levo desno po cestišču, in kaj je za začetnike nekako najbolj pomembno, dovoljuje napake :rolleyes:

po vseh komponentah se tomos in xt-ka ne morata primerjat ne, tomos jo povozi, samo tako kot pa je cavalir rekel, tudi mene moti to, da kupiš nov motor in imaš probleme z njim. sedaj imam 6500km prvoženih na moji xt-ki in nisem mel še niti enega samega problema..

grem zai 1x na eno maxijevo delavnico da sprobam tomosa, da pol točno vidim kakšna je primerjava.. ker jaz vam lahko sedaj tu povem samo za xt-ko, tomosa pa še nisem vozo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@frk

un tomos na maksiju je totalno predelan in sploh ni več tomos tko da uzem rajš enga navadnga tomosa ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za hondo monkey --> minimoto 4T :hmm:

tnx tomyboy...bom se js pozanimu, kako je kej s tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oznaka za uplinjač za tomosa, za ybr ne vem, je VM26-8639

Gorivo dobi z leve strani, ročka za zaug je v obliki vzvoda in je na levi strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CH je super, samo če si višji od 175 imaš probleme za vozit ker je precej majhna ;)

uh kaj so vsi motorji tak majhni, še dober da tomos ni tak. Ker zgleda da si nič drugega ne bi mogu kupit tut če bi hotu kir drug motor, tak da ga bom kupu čez 1 mesec ko naredim izpit prvo :D

:rolleyes: z 185 cm ni nobenih problemov pr tomosu ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh kaj so vsi motorji tak majhni, še dober da tomos ni tak. Ker zgleda da si nič drugega ne bi mogu kupit tut če bi hotu kir drug motor, tak da ga bom kupu čez 1 mesec ko naredim izpit prvo :D

:rolleyes: z 185 cm ni nobenih problemov pr tomosu ne :)

jst sem 190cm in neboš imel probleme z nogami verjemi.:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi rekel da slabša ciklistika, oprijem in zavore (XT) puščajo več napak...pa če te tud rit boli na tej stvari nevem niti kaj se spuščaš v take motorje...Pač na tomosu si menjaš zadevce ki ne delajo pa maš super motor, čene pa si kupiš CH če si majhen in je....

Pa maš mogoče kako sliko svojega polaganja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap...un tomos naj bi z originalnimi prenosi na ravnini presegu 130km/h :whistle:

ja ok 130 že mogoče sam ni pa 0 posebnga za furat.... crkne takoj ko spustiš gas, komi najdeš ler, mislm sej motor je ko se ga navadš najbrž ok sam js sm ga meu 15 min pa sm opazu da bi rabu še zih 1h da bi se ga navadu, aja pa dobr je če maš škorne za kross gor k čene sploh ne dosežeš šalthebla z prsti... :closedeyes: :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js čist kokot dosežem vse.. mogoč si pa premajhen/maš premalo nogo :winkiss:

ne sej ta izvedba cestna kukr ,je pomoje ok sam un ma pomoje drugo k newem mam nogo 44 pa nism lih dosegu, pa tut drugi so mel te probleme, reesko mism da tut ane???

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne sej ta izvedba cestna kukr ,je pomoje ok sam un ma pomoje drugo k newem mam nogo 44 pa nism lih dosegu, pa tut drugi so mel te probleme, reesko mism da tut ane???

a to si vozu tega na maksiju?

Un je meu še posebej dvignen šalthebl, zarad tega da gerjo škorni spodej :naughty: Je blo pa res smotan najdt ler, k sm jest navajen na to da gledaš kdaj se ti lučka posvet an... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!