Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

samo nič nea reži, pa niti ne rabiš dol jemat krivine.. akrapo nima katalizatorja v cevi, ČE ga ima ga mora imeti v dušilcu, vendar dvomim.. katalizatorji so enotne dobeline in ta znaša 5cm, akrapo cev pa mislimd aje 4cm, tako da nimaš katalizatorja.. to se lepo vidi na xt-ki, katera ima odebeljeno cev, kjer se nahaja katalizator..

najbolše bi blo da bi spravo motor do nekoga ki si lasti P4, in bi si tako zmeril koliko konjev imaš na zadnem kolesu, če so ti že tako pomembni konji..

na zadnjem kolesu jih je itak manj...ker to se pogovarjamo o moči na gredi, ne na kolesu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem zato, ker sem ga sam montiral, ker je bil prej navaden izpuh gor. po moje je fora v uplinjaču. Ta na tomosu ima ovalno luknjo in premer 15*26.

in kako si opazu, da ga ni nikjer?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, če bi bil v auspuhu katalizator, vrjetno bladzo nebi mel na total predelanemu tomosu tega akrapota gor....

good point...

sej verjetno ga res ni, samo še vedno mu nekaj omejuje moč in po tej logiki, je lahko samo izpuh...razen mogoče kombinacija slabše cdi enote in manjšega fergija...v nastavitvah ali kakršni koli blokadi ali čemurkoli fergija po moje ni keč

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans sm v eni reviji vido da so tomosi SM 125 CUP po akcijski ceni trenutno...akcijska cena pa je 2690€

sicer je tale akcija že kr neke časa v določenih avtohišah...bo pa trajala do razprodaje zalog...tak da tisti ko kupujete pobrskajte malo ki se prodajajo po akcijski ceni...v reviji je pisalo pa sm pozabo...vem sam da v kopru med drugim tut prodajajo nekje po akcijski ceni

pa še to :) če kupiš navadn model...pol doplačaš 200€ pa dobiš akrapota gor zravn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans sm v eni reviji vido da so tomosi SM 125 CUP po akcijski ceni trenutno...akcijska cena pa je 2690€

sicer je tale akcija že kr neke časa v določenih avtohišah...bo pa trajala do razprodaje zalog...tak da tisti ko kupujete pobrskajte malo ki se prodajajo po akcijski ceni...v reviji je pisalo pa sm pozabo...vem sam da v kopru med drugim tut prodajajo nekje po akcijski ceni

pa še to :) če kupiš navadn model...pol doplačaš 200€ pa dobiš akrapota gor zravn

Sm vido to reklamo, pa piše da tomos 2700 € pa Akrapo 300 €, pa ne CUP verzija ;) (Kaj bi dal da bi bla CUP verzija tko poceni :D )

Popravljeno . Popravil AbNormaln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm vido to reklamo, pa piše da tomos 2700 € pa Akrapo 300 €, pa ne CUP verzija ;) (Kaj bi dal da bi bla CUP verzija tko poceni :D )

pol pa si mal narobe vido :D če dobim revijo bom skeniral :)

vsaj v tej reviji je blo tak kot sm napisal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm videl enako kot AbNormaln v revijah.. tisto kar si ti videl je verjetno napaka, najverjetneje pa je da si se zmotil ti :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm videl enako kot AbNormaln v revijah.. tisto kar si ti videl je verjetno napaka, najverjetneje pa je da si se zmotil ti :winkiss:

hehe :D bom skeniral če mi ju3 kolega prnese revijo pa bote vidli ;)

:winkiss:

če sm se pa zmoto pol pa ups :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PRVO KOT PRVO: Ta model akrapoviča NIMA KATALIZATORJA! Zato ne rezat al kašnih drugih katastrof delat na motorju!

IN KATALIZATOR OD AKRAPOTA TI NE UZEME KONJE, ampak ti DRUGAČE razporedi MOČ (prej dobiš obrate) :krneki: :krneki: :krneki: :krneki:

Popravljeno . Popravil sky_21
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dobro, zanimivo, vredu, hvala :D Zdej pa še povej kje so skriti konji, ki so jih mele stare verzije :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dobro, zanimivo, vredu, hvala :D Zdej pa še povej kje so skriti konji, ki so jih mele stare verzije :winkiss:

Tomos samo z akrapovičem ima 10,4 konja na kolo. In ta mašina nima nobenih skritih konjev. Brez predelav zmore samo to. Če se ne motim tej ki so v akciji niso EURO 3 agregati (kitajski agregat) ampak EURO 2 (brazilski agregat). Po-tem takem nima katalizatorja na starih ekoloških omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej si podatke starih (2005, 2004 in starejše) ybr-jk pa xt-jk...vse imajo v podatkih 12KM = cca 8,8kW. To so verzije brez katalizatorjev, ko je pa bil sprejet zakon za zmanjšanje tistih emisij, pa so začeli vgrajevat katalizatorje v cevi (vsaj pri xt-jkah in ybr-jkah), ki pa so ustrezali novim euro standardom in zmanjšali moč na cca 7,6 kW kar je 10KM, kar je 20% manj moči...

kako je s tomosom ne vem, je pa to edina razlaga, saj ima identičen agregat, vse kar je drugačno na njem je vplinjač, ki je celo manjši, za elektroniko oz. cdi pa ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej si podatke starih (2005, 2004 in starejše) ybr-jk pa xt-jk...vse imajo v podatkih 12KM = cca 8,8kW. To so verzije brez katalizatorjev, ko je pa bil sprejet zakon za zmanjšanje tistih emisij, pa so začeli vgrajevat katalizatorje v cevi (vsaj pri xt-jkah in ybr-jkah), ki pa so ustrezali novim euro standardom in zmanjšali moč na cca 7,6 kW kar je 10KM, kar je 20% manj moči...

kako je s tomosom ne vem, je pa to edina razlaga, saj ima identičen agregat, vse kar je drugačno na njem je vplinjač, ki je celo manjši, za elektroniko oz. cdi pa ne vem

Te mašine so STARE 30 LET in niso se spremenile do konc LETA. Tisti podatki (12 km) so marketinške narave. Od letos naprej morejo imeti vsi EURO 3, zato je yamaha preselila proizvodnjo na kitajsko in naredila popolnoma nova orodja, da lahko agregat izpolne zahteve EURO3. Noben kos ne paše iz brazilskega motorja na kitajskega in obratno. Mi smo z akrapovičem leta 2005 izmereili 10,4 konja na KOLO 2005. Ta motor nima nobenih skritih blokad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to vem, mašine so enake res dolgo časa že. kako je s tomosom in akrapovičem ne vem. pri yamahi je tako in tako tudi povsod piše. moja je 2006 letnik in ima 10KM in ne 12, kot letniki 2004. če je to res samo marketnig ne vem. katalizator sigurno je v cevi, preverjeno. sigurno pa tudi nek procent moči odvzame...ne vem zakaj bi svojo marketniško potezo potem spremenili in začel takoj po letu 2004 povsod pisat, da ima "le" 10 konjev...ne vem, ne vem, mogoče se motim...lahko si pa prebereš v temi xt125, ko je en forumaš vzel katalizator ven...na motorju se je poznalo na pospeških in malenkost na končni hitrosti...torej...nekaj je na tem :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to vem, mašine so enake res dolgo časa že. kako je s tomosom in akrapovičem ne vem. pri yamahi je tako in tako tudi povsod piše. moja je 2006 letnik in ima 10KM in ne 12, kot letniki 2004. če je to res samo marketnig ne vem. katalizator sigurno je v cevi, preverjeno. sigurno pa tudi nek procent moči odvzame...ne vem zakaj bi svojo marketniško potezo potem spremenili in začel takoj po letu 2004 povsod pisat, da ima "le" 10 konjev...ne vem, ne vem, mogoče se motim...lahko si pa prebereš v temi xt125, ko je en forumaš vzel katalizator ven...na motorju se je poznalo na pospeških in malenkost na končni hitrosti...torej...nekaj je na tem :whistle:

V originalnih avspuih lahko imate vi blokade. Ta model nima katalizatorja od akrapoviča. Jaz sem imel akrapovič z katalizatorjem. In akrapovič nam je dal GRAF. z katalizatorjem in BREZ katalizatorja. Moč je enaka samo da brez katalizatorja PREJ DOBI obrate, MOČI je enako! :rolleyes: :krneki:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pravim, za akrapoviča ne vem. vem pa, da je tako pri ostalih dveh...

stvar je samo v tem, da nobenemu ni jasno zakaj potem razlika za skoraj cel kilovat...mogoče je to zanemarljiva malenkost in da je 2KM res malo več, kakor je v resnici...kot povedano na tako majhno moč, 2KM pomeni 20%, akrapovič, ki pa 'doda' 0,6kW = 0,8KM pa pomeni potem 8%...kam je šla potem razlika?

(V procentih je namreč lažje predstavljivo, da to le ni tako malo :unsure: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pravim, za akrapoviča ne vem. vem pa, da je tako pri ostalih dveh...

stvar je samo v tem, da nobenemu ni jasno zakaj potem razlika za skoraj cel kilovat...mogoče je to zanemarljiva malenkost in da je 2KM res malo več, kakor je v resnici...kot povedano na tako majhno moč, 2KM pomeni 20%, akrapovič, ki pa 'doda' 0,6kW = 0,8KM pa pomeni potem 8%...kam je šla potem razlika?

(V procentih je namreč lažje predstavljivo, da to le ni tako malo :unsure: )

Odvisno je tudi od škatle zračnega filtra, Tomos ima dosti večjo kot YBR. In vsak agregat se razlikuje po detajlih. Npr. Yamaha ima svoje mašine, v aftermarketu pa prodaja druge mašine. :) In 2 konja pomenijo pri tej mašini ogromno (predvsem na dirkah)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda...saj to sem hotu povedat...20% je petina več moči...in to moč bi js tud rad iskoristu :D

no to sm hotu...torej na tomosu sta fergi in filter drugačna...torej je od tu ta razlika v moči? je možno tudi, da razliko "priigra" cdi enota?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me zanima pri izbiri uplinjača.Kaj je pomembno?Izbrati moram takega, da ima dovod goriva iz leve strani. Je treba paziti še na kaj?Se morda igle kaj razlikujejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa fergazer menjam samo v primeru če bi se ga dalo zamenjati. Veste kaj mislim, jaz tebi mojega, ti meni tvojega.. samo vprašanje, če bi naletel na koga ki želi tak fergi :closedeyes: Tomyboy, kako se pa ketna našpona?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa fergazer menjam samo v primeru če bi se ga dalo zamenjati. Veste kaj mislim, jaz tebi mojega, ti meni tvojega.. samo vprašanje, če bi naletel na koga ki želi tak fergi :closedeyes: Tomyboy, kako se pa ketna našpona?

Uplinjač bom stoprocentno zamenjal. Ketno pa našponaš tako, da odviješ matice na zadnji osi in obrneš tisti kovinski ploščici, ki sta na obeh straneh.Preveri, da bo na obeh straneh enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!