Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Preveč poka? kuk je to preveč ? ko se vozš pa spustiš gas... ?

poglej moj video na prejšni strani boš vidu kako lepo ognj vn buta pa če se po klancu dol pelem tud dobr poka no ubistvu mal spustim gas pa se zaslis :) sm pomoje je to prevec ker ma sošolc replico in mu isto poka po klancu dol sm ne tok ked mn sam ce pa sm gas nabija mu pa ne poka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej moj video na prejšni strani boš vidu kako lepo ognj vn buta pa če se po klancu dol pelem tud dobr poka no ubistvu mal spustim gas pa se zaslis :) sm pomoje je to prevec ker ma sošolc replico in mu isto poka po klancu dol sm ne tok ked mn sam ce pa sm gas nabija mu pa ne poka

hmm ja sm vidu.. ja sj men tud sam ko navijam gas tko ful mi ne.. mi pa.. :) ko se pa vozm sam da prešaltam recimo pač pelš u drugi 50 se prau navijš mau gas.. nahitr prešaltaš u tretjo in useka.. in po dolin ko spustim gas poka.. pa tud tko u mest.. če mam mau bul obrate.. ne lih unu da je tih.. pač tretja mesto.. spustiš gas.. zna tud počt :)

mal se poigrej z frgazrjem posebej z zrakom.. usaj ko sm se jst.. da sm mau nastavu.. pa so ble kr spremembe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, hvala vam. Kupil sem namreč rabljenega pred 2 mescoma, in te mrežice sploh ni gor :O ter tudi do zdaj še nisem zaslišal in videl nobenga poka :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj je bolše de ni mrežice gor :) je velik lepši zvok

hmm ja sm vidu.. ja sj men tud sam ko navijam gas tko ful mi ne.. mi pa.. :) ko se pa vozm sam da prešaltam recimo pač pelš u drugi 50 se prau navijš mau gas.. nahitr prešaltaš u tretjo in useka.. in po dolin ko spustim gas poka.. pa tud tko u mest.. če mam mau bul obrate.. ne lih unu da je tih.. pač tretja mesto.. spustiš gas.. zna tud počt :)

mal se poigrej z frgazrjem posebej z zrakom.. usaj ko sm se jst.. da sm mau nastavu.. pa so ble kr spremembe :)

kaj pa je lahko narobe če mi preveč seka če mogoče veš mislem kaj se lahko naredi z mašino ali z čim Popravljeno . Popravil rzek07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj je bolše de ni mrežice gor :) je velik lepši zvok

kaj pa je lahko narobe če mi preveč seka če mogoče veš mislem kaj se lahko naredi z mašino ali z čim

hm pomoje je kj z mešanco zrak-gorivo, pač da nima dobrga izgorevanja in da ostaja bencin in pol pride v auspuh tam se pa užge... sicr nism zihr za tole.. če kdo točno ve naj popravi :) lj tko kot sm reku.. mal se poigrej z frgazrjem.. pač mau nastav, pa užgi navi gas spust.. pa boš vidu.. kdaj ti bo pokal bol in kdaj manj.. pol pa zapelat pa vidt če je kj bolš.. sicr pa mene osebno ne mot tole pokanje.. se čist fajn sliš :P avspuhu pa tud neb smel bit kj preveč hudga :) sj je Akrapo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hh se lih zarad tega se zanimam ker če nemore bit nč kj ulik narobi bom pustu se je fajn mal považit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hh se lih zarad tega se zanimam ker če nemore bit nč kj ulik narobi bom pustu se je fajn mal považit :D

ja pomoje mu neb smel bit nč :) če v štirih letih od kar je pr bajt ni blo še nč pa je vedno pokal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ki pa se fergazer nastavi ? :) ker sn motor v štant gasu hudo kurblau in ni prišlo do niti enga poka. Med vožnjo pa včasih malo puk puk ampak nič da bi kaj se vnelo iz auspuha, kar včasih prau lepo zleda :DD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš originalni fergazer lahko nataviš le prosti tek in pa spreminjaš višino igle v njemu. To pa lahk storiš tako da ga snameš dol, ga odpreš ( tam kjer gre žica za gas) in vzameš vn tist "plovček" na kateremu je igla. Ta igla je pa tista katera daje mešanico bencina in zraka če se nemotim :) in tole mal premakn, vendar si zapomn kje je originalno, da če nebo vredu da premakneš nazaj na originalno višino :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani mladi motoristi

sinu kupujem prvo 125 (skuter je prerastu), pa me zanima, kakšno je vaše mnenje o Tomosu 125 SM. Seveda bi rad slišal realno mnjene o težavah pri tem motorju in vaši občutki pri vožnji le tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani mladi motoristi

sinu kupujem prvo 125 (skuter je prerastu), pa me zanima, kakšno je vaše mnenje o Tomosu 125 SM. Seveda bi rad slišal realno mnjene o težavah pri tem motorju in vaši občutki pri vožnji le tega.

Sam ga imam komaj slabo leto vendar sem z njim več kot zadovoljen :OK:. Čeprav ga ne vozim ravno najbolj "ljubiteljsko" :grrr nisem z njim imel še prav nobenih težav. Občutki pri vožnji so super in odlično se drži ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani mladi motoristi

sinu kupujem prvo 125 (skuter je prerastu), pa me zanima, kakšno je vaše mnenje o Tomosu 125 SM. Seveda bi rad slišal realno mnjene o težavah pri tem motorju in vaši občutki pri vožnji le tega.

samo da sporočim neuradno se da dubiti novega za 2 jurja od kašnega privatnika jst poznam enega kjer ga lahko dubiš za tako poceni z usemi poperji in usem mnenje u motorjo: menji se zdi ta motor zelo dobor mogoče bi rabil malo boljše pospeške ampak to itak ni problem daš gor samo pover kit drgač sem pa zelo zadovoljen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težave: edine ki sm jih imel so bili semeringi v vilcah, so spustil mi dvakrat, potem sem pa zamenjal pa dubil malo boljše in od takrat naprej jih ni, mogoče še manjša pomankljivost je to da pri zaviranju zavorna luč porabi ogromno štroma in zato prednja malo slabše sveti, rešitev zadnjo zamenjaš z LED. Sama vožnja z njim... brez besed :) še posebaj ko imaš neko kilometrino z njim gre čez ovinke zelo fajn. Mogoče mu malo zmanjka do tistih dovoljenih 11kW za kakšno boljše pospeševanje, enako je z hitrostjo, do 90 se da prilezt in pelat kar je več pa traja. Sam imam replico (širše gume, malo boljša prednja zavora). Vglavnem po mojem mnenju izmed 125ccm 4T supermotov eden najboljših če ne najboljši!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdei sem začel malo bolj resno razmišlati glede power kita in me zanima če so kašni problemi pol na tehnčnem ali kjer kol ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš originalni fergazer lahko nataviš le prosti tek in pa spreminjaš višino igle v njemu. To pa lahk storiš tako da ga snameš dol, ga odpreš ( tam kjer gre žica za gas) in vzameš vn tist "plovček" na kateremu je igla. Ta igla je pa tista katera daje mešanico bencina in zraka če se nemotim :) in tole mal premakn, vendar si zapomn kje je originalno, da če nebo vredu da premakneš nazaj na originalno višino :)

Če maš originalni fergazer lahko nataviš le prosti tek in pa spreminjaš višino igle v njemu. To pa lahk storiš tako da ga snameš dol, ga odpreš ( tam kjer gre žica za gas) in vzameš vn tist "plovček" na kateremu je igla. Ta igla je pa tista katera daje mešanico bencina in zraka če se nemotim :) in tole mal premakn, vendar si zapomn kje je originalno, da če nebo vredu da premakneš nazaj na originalno višino :)

Ma saj prosti tek lahko nastaviš tudi med delovanjem, sicer ti pa to piše v knjižici katero dobiš poleg motorja. Not maš slikce kateri vijak je za nastavitel praznega teka. Sam motor mej užgan pa naj ti ga en drži ker če ga boš dal na tačko ti bo ugasnil. Spusti gas in z enim navadnim izvijačom počasi obračaj vijak in s tem boš nastavil željene obrate v prostem teku. Če ti motor ugasne boš vedel da moraš vrteti vijak v drugo stran. To pa delaj z občutkom in počasi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj prosti tek lahko nastaviš tudi med delovanjem, sicer ti pa to piše v knjižici katero dobiš poleg motorja. Not maš slikce kateri vijak je za nastavitel praznega teka. Sam motor mej užgan pa naj ti ga en drži ker če ga boš dal na tačko ti bo ugasnil. Spusti gas in z enim navadnim izvijačom počasi obračaj vijak in s tem boš nastavil željene obrate v prostem teku. Če ti motor ugasne boš vedel da moraš vrteti vijak v drugo stran. To pa delaj z občutkom in počasi. :)

Sj sm jst pisal o nastavlanju igle.. o prostem teku nism nič pisal :P to je mnde ja logično da ga je potrebno nastaviti med obratovanjem motorja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst bi preštrihal sprednjo masko pa me zanima kakšna barva (sprej) bi bla dobra pa da bi se čimbolj prilegala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst bi preštrihal sprednjo masko pa me zanima kakšna barva (sprej) bi bla dobra pa da bi se čimbolj prilegala

Če te zanima kaku mam jst prednjo masko piš ZS pa dubiš sliko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima kaj ti priporome power kit. In kje in za koliko se ga da dobit. Pa tudi če so težave na tehničnem ipd. ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo iz foruma danes ob ene 2h z Tomosom na petrolu u vinici biu??

Biu je kolega, k smo se šli mal zapelat na kolpo za čez viknd =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biu je kolega, k smo se šli mal zapelat na kolpo za čez viknd =)

Aja? no jst sm se tud z tomosom lih takrt na koupo pelou mim in sm ga vidu pa še ene par zravn :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima kaj ti priporome power kit. In kje in za koliko se ga da dobit. Pa tudi če so težave na tehničnem ipd. ? :)

Pripomore k občutno večjim pospeškom in malo večji končni brzini, cene so pa približno: uplinjač dellorto 26 ali 28 je okoli 120€, odmična gred okoli 100€ in pa še delo da ti nekdo to vgradi in nastavi, edino če sam delaš. Meni ni bilo žal ko sem ga vgradil hehe, drugače pa za dele pa kontaktiraj uporabnika amp pa ti lahko vse dobi in vgradi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pripomore k občutno večjim pospeškom in malo večji končni brzini, cene so pa približno: uplinjač dellorto 26 ali 28 je okoli 120€, odmična gred okoli 100€ in pa še delo da ti nekdo to vgradi in nastavi, edino če sam delaš. Meni ni bilo žal ko sem ga vgradil hehe, drugače pa za dele pa kontaktiraj uporabnika amp pa ti lahko vse dobi in vgradi.

dingo kaj pa problemi na tehničnem? a si mel kašne?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!