Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

sem prebiral topic in dolomiti me neznansko vlečejo k sebi! Prosim koga z izkušnjami da mi sfrizira pot iz Ljubljane - pa po možnosti z nasvetu na kateri prelaz it da ne bom ravno vsakega plačeval!

Kot pravi HHV, v Italiji za enkrat ni potrebno plačevat prelazov, jih je pa potrebno ponekod v Avstriji. Drugače pa imaš prav v tej temi eno morje opisov in poti, kje je kdo hodil. Malo se tudi bolj razjasni, koliko dni bi pohajkoval po Dolomitih. Mal več povej, pa ti bo kdo z veseljem pomagal.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi na italijanske strani o Dolomitih! Saj veš, search, Dolomiti itd...

Tam imajo nekaj predlaganih turic z opisi kaj, kako, zakaj. Jaz sem ta glavne združil v avtoroutu in ratala je fletna furca lani poleti. Nismo pa v Dolomitih plačali nobenega prelaza. A je sploh kakšen za plačat? Mislim, da so bolj Avstrijci usekani na to. :hmm:

stran o DOLOMITIH

Popravljeno . Popravil v-strom 650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
sem prebiral topic in dolomiti me neznansko vlečejo k sebi! Prosim koga z izkušnjami da mi sfrizira pot iz Ljubljane - pa po možnosti z nasvetu na kateri prelaz it da ne bom ravno vsakega plačeval!

v italiji nisem placau se noben prelaz,razen ko sem se peljau pod tri cime-nevem kako se prou napiše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v italiji nisem placau se noben prelaz,razen ko sem se peljau pod tri cime-nevem kako se prou napiše

Za začetek: SLO - CELOVEC - LIENZ - SILLIAN - TOBLACH (tukaj zaviješ levo v smeri CORTINE) - CORTINA (v njej zaviješ na Passo Falzarego) - na vrhu dve možnosti ali levo v smeri proti Arrabi ali pa zaviješ desno navzdol v Alta Badio. Od tu naprej pa imaš možnost vožnje na Passo Gardena - Passo Sella - Paso Pordoi oz. je lahko to klasična Sella Ronda v Arrabo in nato v Corvaro preko Passo Campolongo. Če pa ti srce poželi pa na Pordoiu zaviješ navzdol v Canazei, ter nato po nadaljuješ v smeri Passo Fedaia (pod Marmolado). Nato pa pot nadaljuješ v dolino, ter nato v smeri Falcade, kjer se povzpneš na Passo Sanpelegrino, ter na drugi strani preko Moene do Canazeia, ter preko Pordoia do Arrabe, kjer zaviješ levo v smeri Passo Campolongo, ter se na drugi strani spustiš v Corvaro (in naredil si lepo klobaso). Sam sem se vračal nazaj preko San Vigilia (pod Kronplatzem), Olanga, Inichena nazaj do Lienza, ter šel še pogledat na Grossglockner, ter nato preko Beljaka in Celovca nazaj v SLO. Pa da ne pozabim malo sem se na Gardi kopal. Skratka lepa trodnevna furica! :OK: :OK: :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetek: SLO - CELOVEC - LIENZ - SILLIAN - TOBLACH (tukaj zaviješ levo v smeri CORTINE) - CORTINA (v njej zaviješ na Passo Falzarego) - na vrhu dve možnosti ali levo v smeri proti Arrabi ali pa zaviješ desno navzdol v Alta Badio. Od tu naprej pa imaš možnost vožnje na Passo Gardena - Passo Sella - Paso Pordoi oz. je lahko to klasična Sella Ronda v Arrabo in nato v Corvaro preko Passo Campolongo. Če pa ti srce poželi pa na Pordoiu zaviješ navzdol v Canazei, ter nato po nadaljuješ v smeri Passo Fedaia (pod Marmolado). Nato pa pot nadaljuješ v dolino, ter nato v smeri Falcade, kjer se povzpneš na Passo Sanpelegrino, ter na drugi strani preko Moene do Canazeia, ter preko Pordoia do Arrabe, kjer zaviješ levo v smeri Passo Campolongo, ter se na drugi strani spustiš v Corvaro (in naredil si lepo klobaso). Sam sem se vračal nazaj preko San Vigilia (pod Kronplatzem), Olanga, Inichena nazaj do Lienza, ter šel še pogledat na Grossglockner, ter nato preko Beljaka in Celovca nazaj v SLO. Pa da ne pozabim malo sem se na Gardi kopal. Skratka lepa trodnevna furica! :OK:  :OK:  :OK:

Ups :hmm: Sorry, je bilo namenjeno IXS-u!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Hola!

Stilfserjoch danes... je že spluženo!!!

Še dober mesec... :OK:

Ali pa ta vikend :P Se hecam :D , če bo vreme bom skočil do Nasfelda.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni !! :yea1:

Če je kdo za akcijo , planiramo že čez 14 dni "weekend turo" po dolomitih !

Interesenti ste seveda vabljeni . :OK:

Za enkrat nas je 5 motorjev ( različnih kategorij)

PS: Ali že kdo kaj ve kako so kaj prevozni tile dolomitski prelazi ?? vsaka informacije je več kot dobrodošla !!

LP Billy ¨! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna bit da vas bo zeblo. Pa na verige za na gume ne pozabit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En malček zgodaj še za take akcije. Gor znajo bit še hudičevo jebene razmere za motoriste.

Bo tale fura padla letos sigurno samo tam enkrat konec junija.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez 14 dni vikend tura po dolomitih ?!

Pazite na Giro d'Italia . Takrat ravno pridejo v dolomite in gredo naprej čez stelvio v Livinio... Poglejte razpored etap Gira, da ne boste ostali na kakšnem delu ceste, ki ga bodo zaprli za dirko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Tomaž !

Sem glih pregledal plan Gira - nedelja 22.5. gredo čez Stelvio - me pa prav zanima , če bodo cesto v soboto že zaprli za ves promet ali ne ??

Vremenska slika na samem prelazu , pa tudi ni preveč obetajoča - sicer ne sneži , ampak snega je videti kar dosti ... :oops:

Bomo videli kako bo kaj - sicer pa je še celih 14 dni , in se situacija lahko drastično spremeni !!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je pa danes izgledal Stelvio

Bo še treba malo počakat - teden dva ???

post-297-1115399327.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da je faj počakat še kaki mesec.... je vožnja neprimerno bolj prijazna in dinamična......razen če si pristaš zimskih radosti (kepanje, delanje snežaka :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da je faj počakat še kaki mesec.... je vožnja neprimerno bolj prijazna in dinamična......razen če si pristaš zimskih radosti (kepanje, delanje snežaka  :D )

Nic cakat, kat gor iti !!

Sem se pravkar vrnil z Dolomitov (v torek krenil, danes nazaj) pa ce je kaj blo, je blo prevroce. Mopedov na tisoce :) avtobusov tudi, skoraj ze prevelik promet :)

Drugace pa ovniki, ovinki, ovinki. V teh par dneh prevopzil okoli 30 prelazov in samo trije 2x.

lp

gody

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nic cakat, kat gor iti !!

Sem se pravkar vrnil z Dolomitov (v torek krenil, danes nazaj) pa ce je kaj blo, je blo prevroce. Mopedov na tisoce :) avtobusov tudi, skoraj ze prevelik promet :)

Drugace pa ovniki, ovinki, ovinki. V teh par dneh prevopzil okoli 30 prelazov in samo trije 2x.

                      lp

                                gody

Daj povej kaj kje vse si se vozikal , da lahko vsaj malo "planiram" našo pot !!

Pa še kak info glede spanja .... cene ...

Sicer sem našel neke hotelčke , ki so približno 20 € na noč + zajterk - mordsa pa ti veš še za kaj cenejšega .

No za info Stelvio danes 18:00

post-297-1116173332.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj povej kaj kje vse si se vozikal , da lahko vsaj malo "planiram" našo pot !!

Pa še kak info glede spanja .... cene ...

Sicer sem našel neke hotelčke , ki so približno 20 € na noč + zajterk - mordsa pa ti veš še za kaj cenejšega .

No za info Stelvio danes 18:00

V Dnevnih vtisih sem routo opisal in dodal slikco.

Če bom našel koga s primernim scannerjem bom ene prospekte s turami, ki sem jih dobil v Caprilu v hotelu napopal sem.

Spanje si je dobro vnaperej splanirat. Če vas bo več, se boste verjetno lahko za zgoraj omenjeno ceno zdilali, sicer pa so od 26E naprej. Bom tudi probal poskenirat spisek hotelckov na severnem delu Dolomitov.

V osrčju pa sem bil zelo zadovoljen s hotelom v Caprilu:

Hotel La Montanina

Corso Veneto, 96

I-32023 Caprile

Tel: +39 0437 721

www.hotelmontanina.com

Cena za enega (sem bil sam) je bila 29Eur. Zajtrk pa zelo spodoben (tudi večerja je bila dobra (je gostilna noter).

Nekaj slikic na:

http://web.slon.net/yappa-ng/index.php?alb...FDolomiti_May05

(se še nalagajo ...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No za info Stelvio danes 18:00

Sam kaj, ko je še zaprt .) Jaz ga bom videl enkrat 22.6 ali 23.6 :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla !! :yea2:

Gody1 - res si zbral kar dosti slikic :OK: - vidim pa , da je sneg že "preteklost" - zanima me samo še morda to , kaj se je dogajalo z Gumami , ki si ju slikal (polno kamenja ..)

Robert - Stelvio pa odprejo 21.5 2005 !! - ta je bila slika iz "web camere" - ki jih najdeš na netu !

Hvala vsem

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!