Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Meni bi to dišalo! Tako ali tako bi bilo fino narediti več ekip, katere bi se potem nekje dobile skupaj. Predlog je bil v četrtek popoldan/zvečer na Gardskem jezeru.

Čeprav jaz ne mislim teh ovinkov jemati na hitro. Imam namen iti čisto turistično.

Z Manu sva se po lanskoletni polomiji (avgusta v Dolomitih-NE HVALA) odločila, da ponoviva turo letos junija. Torej... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se poklopijo vse malenkosti, ki me motijo v življenju, vam bom dihal za ovratnik s KTM-jem

In če se poklopijo tudi meni, bom spet gledal kako oddihaš mimo mene na Mendolo :yea2:

@Horjo: soloridersko do skupnega kampiranja ali sobice? :zzz:

Popravljeno . Popravil ID
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Horjo: soloridersko do skupnega kampiranja ali sobice? :zzz:

Pogovori o terminih in skupinah že potekajo. Ker je časa še dovolj, se bomo na stalnih lokacijah sigurno še videli in pomenili, sploh ker si eden od najbogatejših virov Dolomitskih informacij. :notworthy:

Bi bilo pa res fino, ker kot vidim, da nas gre kar nekaj tja, da bi se nekje skupaj dobili. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Kar nekaj sem se do sedaj ze pogovarjal z razlicnimi osebki, ki so ze rinili v dolomite, sedaj me pa res nekaj zanima;

Se vem zdi termin sredine maja res prekmalu za po dolomitih se vozit?

Pomisleki, zakaj bi bil prekmalu, so glede vremena. Zmrzovati na ful ali ves premocen se furat mi ni ravno v uzitek, ceprav bi se seveda dalo prezivet.

Torej, priporocate ali ne, ali se splaca iti raje julija enkrat gor(kljub guzvi)?

danke in norvezanke za odgovor :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maja se mi zdi, da je kar nekaj prelazov še zaprtih. Konec koncev ti turistične agencije ravno ta trenutek še prodajajo smučarijo (Livigno...), torej vsaj junija do konec septembra bo najbolj primeren čas za vožnjo po tako visokih krajih.... Ko boš na passo Gavia si oglej sliko v koči ( 12.6.01 preko 3m snega čez noč, seveda je višina 2652mnm) na steni pa posebno opozorilo za obiskovalce, da jih ne bi čez noč zapadel sneg...

Julija pa ni taka gužva, zares ni fajn hoditi v dolomite od 01.08. do cca 20.08.

Pa veliko užitkov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj sem se do sedaj ze pogovarjal z razlicnimi osebki, ki so ze rinili v dolomite, sedaj me pa res nekaj zanima;

Se vem zdi termin sredine maja res prekmalu za po dolomitih se vozit?

Pomisleki, zakaj bi bil prekmalu, so glede vremena. Zmrzovati na ful ali ves premocen se furat mi ni ravno v uzitek, ceprav bi se seveda dalo prezivet.

Torej, priporocate ali ne, ali se splaca iti raje julija enkrat gor(kljub guzvi)?

danke in norvezanke za odgovor :)

lp

KOT TI JE ŽE TOMAŽ REKEL, JULIJ NI PREPOZEN. SEM BIL LANI KONEC JULIJA V DOLOMITIH IN JE BLO PRAV V REDU. SE JE DALO LEPO PELJAT. IZOGIBAJ SE AVGUSTA, KER JE TISTIKRAT ZARADI PROMETA TOTALNA KATASTROFA. PROBLEM JE TUDI S PRENOČIŠČI. MAJ JE VERJETNO RES PREZGODAJ, ČEPRAV ME TUDI MENE ŽE MALO MIKA. BI RAD ZARADI IDILE ŠE ZMERAJ ULOVIL MALO SNEGA PO PRELAZIH:)

POZDRAV OD ROBERTA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče spanja, zna biti problem tudi septembra, saj so vsi apartmaji še polno zasedeni(eni že imajo takšne izkušnje)....

Upam, da bomo tudi mi letos našli čas za Dolomite.......

LP D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz lasnih izkušenj: avgusta nikar v Dolomite - razen s spalko v camp, pa še tam je vprašanje prostora ZELO aktualno! Lansko leto sva z Manu spala kar pod drevesom ob cesti, ker nisva dobila nikjer prenočišča (kljub iskanju od 18h-24h; vsaj 40 različnih penzinov, hotelčkov, gostiln...). In še to: ponoči je tudi avgusta mraz.

Menim, da je najprimernejši čas za motoriranje po Dolomitih: konec junija ali začetek julija (20.06.-20.07.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vem zdi termin sredine maja res prekmalu za po dolomitih se vozit?

Saj ne da bi komu jemal korajžo! Ampak Stelvio danes še ne izgleda prevozen!

Sproti pa lahko spremljhaš situacijo (vključno s temperaturami) tukaj

post-6-1083835743.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, thanks za odgovore. Sva se s kolegom odlocila, greva cez dober teden raje v juzne kraje, :yea2: pa bom po moznosti julija kaj casa nasel in takrat v dolomite zavil :) B)

lp

Popravljeno . Popravil eliminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne da bi komu jemal korajžo! Ampak Stelvio danes še ne izgleda prevozen!

Sproti pa lahko spremljhaš situacijo (vključno s temperaturami) tukaj

Ja, zgleda, da res ni prevozen:) Bo treba še mal počakat. Čudno, da je tebi odprlo. Sem že večkrat pogledal,vendar je zmeraj pisalo, da Webcam ni navoljo, ker ni elektrike.Boo :blink:

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Sem že večkrat pogledal,vendar je zmeraj pisalo, da Webcam ni navoljo, ker ni elektrike....

Občasno katera od kamer ne dela (makaronarji pač :angry: )

Pogledaš na drugo ali pa malo počakaš. Načelno se osvežuje na 15 minut, ampak zgolj v teoriji. asemomenumakaronarje press

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Dneve še ne, tedne pa že!!!

005 - SITNO!!!

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, za vse nestrpneže dve sliki iz tistih koncev...

Tole je okolica ital. avstr. švicarske meje včeraj, v petek. Motoristov je že kar precej, drugače pa totalno nobene gužve ali kaj podobnega. Če ima človek srečo z vremenom ne vidim razloga da ne bi šli en krog. Precej prelazov je sicer še zaprtih, ampak se po moje kar najde par lepih furc...

Tale tigerček mi je pa kar malo sapo vzel...

post-6-1084611961.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo!

Mene letos full vleče v dolomite in ker tukaj berem da ste imeli nekateri problem z iskanjem prenočiš v sezoni me zanima kdaj bi bilo najbolj ugodno načrtovat to pot da se izogneš gužvi. Sicer sem planiral v terminu tam od 5.julija do recimo 15 julija. A bi se dalo dobit prenočišče v tem času ker ne mislim s sabo vlačit še šotora in vsega pripadajočega klumpa.

Prav tako bi se priporočal če ima kdo že narejeno pot v Auto route da vsaj okvirno vem kam in kako.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, za vse nestrpneže dve sliki iz tistih koncev...

Tole je okolica ital. avstr. švicarske meje včeraj...

Hola mato!

Ne bodi hud name, ampak to ni slika "iz tistih koncev", kot si tudi sam namignil. Saj ne, da je kaj narobe s temle krasnim umetnim jezerčkom (in v njem potopljeno vasjo) pri San Valentinu alla Muta, le to niso Dolomiti, zato prav tako kot slika Plitvičkih jezer ne odraža stanja na Vršiču, tole ne pove NIČ o Dolomitih...

Dodal sem še eno bolj bedno slikco, zastavica pomeni jezero in približna lokacija Dolomitov, vmes ~200km.

Pa brez zamere, želel sem le pojasniti za tiste, ki se tam naokoli ne spoznajo preveč dobro.

post-6-1085748072.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene letos full vleče v dolomite in ker tukaj berem da ste imeli nekateri problem z iskanjem prenočiš v sezoni me zanima kdaj bi bilo najbolj ugodno načrtovat to pot da se izogneš gužvi. Sicer sem planiral v terminu tam od 5.julija do recimo 15 julija. A bi se dalo dobit prenočišče v tem času ker ne mislim s sabo vlačit še šotora in vsega pripadajočega klumpa.

Prav tako bi se priporočal če ima kdo že narejeno pot v Auto route da vsaj okvirno vem kam in kako.

LP

Leteči

Če bi videl še kaj drugega okoli sebe :angry: in ne samo motor, bi danes popoldne gledal TVSLOII in gledal Giro d'Italia in videl v živo kakšne so razmere na Gavii danes... :yea2:

Povzamem: 3m snega na vrhu.... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povzamem: 3m snega na vrhu.... :wacko:

...ampak ceste so pa kopne,to je pa bistvo.Do 24.25.26.27.6 bo pa upam skopnel vsaj mal,če ne vse.Takrat GREMO v Dolomite.

Popravljeno . Popravil ajgor the mad dog
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mato!

Ne bodi hud name, ampak to ni slika "iz tistih koncev", kot si tudi sam namignil. Saj ne, da je kaj narobe s temle krasnim umetnim jezerčkom (in v njem potopljeno vasjo) pri San Valentinu alla Muta, le to niso Dolomiti, zato prav tako kot slika Plitvičkih jezer ne odraža stanja na Vršiču, tole ne pove NIČ o Dolomitih...

Dodal sem še eno bolj bedno slikco, zastavica pomeni jezero in približna lokacija Dolomitov, vmes ~200km.

Pa brez zamere, želel sem le pojasniti za tiste, ki se tam naokoli ne spoznajo preveč dobro.

Hvala za lekcijo,

sem res še precej nepodučen o teh zadevah...upam da letos nadoknadim zaostanek vsaj približno!

Se mi je pa zdelo, da morajo Dolomiti že kaj bolje izgledat kot pa tiste ceste, po katerih sem se jaz fural k jih tolko hvalite. Tam po Avstriji se mi ni zdelo prav razburljivo (razen ko me je radarist prijazno povprasal po 500 evrih...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!