Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Jaz sem bil tam od 14.7.-17.7. Sem pa imel s seboj tudi bankovce po 10 eurov ker sem navajen na njihove avtomatske pumpe.

LP, FalcoR

A, vidiš bil si tam pred štrajkom. ;) Zato nisi imel problemov s VISO.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... predzadnji dan, ko sem v Canazei šel na pico. Upal sem, da bom srečal tisto tvojo kelnerco, sam mi ni ratal. Si bil s tvojimi posti mal preveč skrivnosten glede tega, kje se ta picerija nahaja. ;)

Pozdrav od Roberta

Hola!

Kje pa, kakšna skrivnost neki... Saj smo bili že večkrat tam, pa tudi drugi MSjevci :D . Kaj pa nisi rekel, da bi rad šel tja, bi ti točno povedal, kje je?! Saj je čisto enostavno najti tisto pizzerijo (bova šla drugič skupaj, hehehe).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa, kakšna skrivnost neki... Saj smo bili že večkrat tam, pa tudi drugi MSjevci :D . Kaj pa nisi rekel, da bi rad šel tja, bi ti točno povedal, kje je?! Saj je čisto enostavno najti tisto pizzerijo (bova šla drugič skupaj, hehehe).

Ni blema, saj je blo napisano bolj v hecu kot zares. :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla!

Med 15.8. in 22.8. (načeloma - odhod pogojen z vremenom) se nameravava z boljšo polovico odpraviti na potep po Dolomitih;

nimava posebnih planov, načeloma pa imava namen odpeljat zelo na easy in sicer prelaze "spodnjega" dela Dolomitov, spanje v sobah - apartmajih.

Samo turo moram še splanirat, zato detajli sledijo!

Če ima kdo podobne želje je seveda lepo vabljen!

Zanimajo ma pa tudi cene prenočitev, če ima kdo kašne izkušnje;

a priporočate kakšne dobre (beri: poceni) sobce???

Thnx!

Midva s polovico :) greva naslednji teden, predvidoma v ponedeljek, 11.avgusta, ker bova upoštevala Busin nasvet in se izognila vikend gužvi.

"Preplonkala" bova Suzukijev plan (upam, da nisi hud, suzukec :rolleyes: :) ;) .

Zdaj pa ne vem : a je pametno, da si prideva danes ogledat diase, al je boljš, da počakava na Dolomite osebno, dabo vtis "bolj močan" :o :huh: .... Kaj mislite?

p.s.

Saj res - šla bova "na easy", se pravi predvsem LT, no ja, včasih tudi LS :blink: ....

Se nama pridruži še kak upokojenski par mogoče? :lol: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nameravam ta vikend 15,16,17 po dolomitih. A kdo ve kako je s prenočišči sedaj v polni sezoni? Da ne naletim na vse zasedeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V načrtih imam eno tri ali štiri dnevno furo ampak ne prej kot pred 10. septembrom pa bi tud mene zanimal kako zgleda tam gori v sredini septembra? A se še da vozit z motorjem al je treba met že motorne sanke, da prilezeš na vrh vseh prelazov.

Hola!

Moje izkušnje kažejo, da niti začetek oktobra še ni (niti malo) kritičen - kar se tiče motornih sank, seveda. Je pa več šans za dež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šibam v Dolomite --- torek zjutraj - petek dopoldne. Sportsko-turistički. Spanje v šotoru // ni nujno da vsak dan v kampu. Gorilnik nesem s sabo.

Ima kdo kakšne poti v autoroute? Jaz sem imel nekaj, cca 1700km round trip, kar sem prevozil lani na testnem BMW-ju... pa nikakor ne najdem na računalu :( ... Suzuki & ostali??? Help... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šibam v Dolomite --- torek zjutraj - petek dopoldne. Sportsko-turistički. Spanje v šotoru // ni nujno da vsak dan v kampu. Gorilnik nesem s sabo.

Ima kdo kakšne poti v autoroute? Jaz sem imel nekaj, cca 1700km round trip, kar sem prevozil lani na testnem BMW-ju... pa nikakor ne najdem na računalu :( ... Suzuki & ostali??? Help... :D

Sem ti poslal mojo pot na info@motosvet.com. Če ti bo pomagalo v redu, drugače vrži v koš. ;)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišel iz Dolomitov... 1595 kilometrov, 3 dni in pol... Noro, nepozabno, kot vedno... Kaj več napišem jutri...

Da je avgusta HUDA gužva sem si mislil, a v okolici CORTINE in CANAZEIa je pa res NORIŠNICA... Potem pa se dogajajo take stvari kot je tale bus, ki je na Sellajochu obtičal celo popoldne... :angry: :angry: :angry:

post-6-1061505136.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko se pa gremo eno igrico (obljubim, da bom nepotrebne maile po končanem kvizu izbrisal!!!)

Dolomiti - kviz

Kdo ve, kje v Dolomitih je bila posneta ta fotografija...

(pa začnimo z malo lažjimi!)

post-6-1061505228.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, Suzuki, odlično sedi pet.

Gremo naprej, očitno je bila Gavia prelahka.

Kje je posneto tole, na kateri cesti?

post-6-1061552630.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka ti cast za tole reportazo - fotke so res "FENOMENALNE" ( ali jih imas morda na kaksnem svojem home pageu , da se bi jih dalo videti kaj več) ?

Tudi sam razmisljam , da bom v zacetku septembra odrinil malo po Dolomitih . Morda pa se bo se nasel kdo , in bi lahko druzno zdrveli sem ter tja po prelazih !!

LP !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise, druga slika je Passo Manghen. Sem prepoznal, kljub temu, da jo imaš med članki, kjer na četrti sliki potrjuje tudi napis Passo manghen. ;)

Moj CD s slikami sem že pripravil, tako, da ti ga pošljem v ponedeljek.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise, druga slika je Passo Manghen. Sem prepoznal, kljub temu, da jo imaš med članki, kjer na četrti sliki potrjuje tudi napis Passo manghen. ;)

Res je ja. (Pa v članku je tudi ja ehehhee).

Odlično Robert, sedi pet.

In še veliki finale. Na poti na kateri prelaz je bila posneta tale fotka:

post-6-1061723610.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 dni in pol --- se predate, ne?

Ko se začnete vzpenjati na Passo di Tonale, je tale gora vseskozi na vaši levi strani. Fantastičen pogled, ko se hrib spusti daleč daleč daleč v dolino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 dni in pol --- se predate, ne?

Ko se začnete vzpenjati na Passo di Tonale, je tale gora vseskozi na vaši levi strani. Fantastičen pogled, ko se hrib spusti daleč daleč daleč v dolino...

To bi pa jest moral vedet... sem lih januarja tam smucal... ampak kdo bo gledal gore ponoci?! ;) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hola!

Pravkar uletel domov iz tretjih Dolomitov letos... malo utrujen, roke prezeble (letne rokavice!)... a nasmejan!!! Najbolj nori Dolomiti letos!!! Jutri bo padlo kakšno poročilce semle gor, zdajle pa samo še en vanilijev čaj z mlekom, potem pa spat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Pravkar uletel domov iz tretjih Dolomitov letos... malo utrujen, roke prezeble (letne rokavice!)... a nasmejan!!! Najbolj nori Dolomiti letos!!! Jutri bo padlo kakšno poročilce semle gor, zdajle pa samo še en vanilijev čaj z mlekom, potem pa spat...

Ma, ti pa enostavno ne moliraš. :OK: Če priznam bi tudi sam takoj šel še enkrat, sam ni časa. :BUA:

Noise, kako napreduje kaj priprava slik za galerijo. Bo kmalu, ker me zelo zanimajo tvoje slike. Sem v člankih opazil, da so ti panoramske kar ratale, razen Passo dello Stellvio je malce zjeb..., drugače super.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Hja, ne bo šlo, žal... mislim tole s poročilcem - danes ob 06:00 šibam za 14 dni v Francijo, tauhat... In tole odpakiravanje od Dolomitov in pakiranje za F... enostavno zmanjkalo mi je časa za pisanje, zato samo takole, na hitro.

Štiri dni za pot, že prvi dan nora scena, ko se s Tanjo iz Pontebbe poskušava prebiti preko Nassfelda v Hermaggor. Nekam čudne besede uporabljam, kajne? Prebijanje? Na navadni, milijonkrat zvoženi cesti? WTF? Hja, huda neurja in zemeljski plazovi na tistem delu Italije (in enako na drugo strani hriba, v Avstriji) so TOTALNO demolirali ceste, cestarjem je uspelo usposobiti le AC, ki so zato zastonj, povsod blatne, za nekaj metrov narasle reke, povsod vse zalito z blatom in vejami, kabli, skalami, porušene hiše, spalačinkani avtomobili, pošteno ostrgana debla dreves zapičena med cesto in kovinsko odbojno ograjo, porušeni deli cest, podrti znaki, smerokazi, cestne svetilke... tone in kubični metri svinjarije, ki jo je nanesla podivjana reka... kot v Hwoodskem filmu katastrofe... nenormalno...

Drugi dan: poskus osvojitve Grossglocknerja je ostal samo poskus, saj je sonce definitivno izstopilo iz vremenske slike severno od Heiligenbluta, le kakih 20 km pred ciljem, kjer se je dež začel počasi, pa vedno bolj vztrajno mešati s snegom... in ker se trudim ne scati proti vetru sva se pač obrnila nazaj proti jugu, proti toplim krajem... (yeah, right - a takrat še nisem niti slutil!). Big G pa bo počakal na drugo leto, očitno.

Tretji dan: niti ledenim ploščam na cesti (ki so nastale iz kapljanja ledenih sveč v tunelih) ni uspelo preprečiti, da (preko Jaufenpassa (2099m)) osvojiva Timmelsjoch (2509m). Se mi pa zdi, da ni bilo več stopinj nad nulo kot jih lahko pokaže neroden mizar z eno roko... al pa mogoče toliko pod nulo... kva pa vem, komaj sem se sproti tresel... nekako tako kot so prijemale gume...

In ker to ni bilo dovolj, se je kakih 150 km južneje (oz kdove kod?) še en približno 4 cm dolg žebelj nesmrtno zaljubil v Suzikino zadnjo Dunlopko D 207 RR... in me odrešil dileme, ali sem naredil prav, ker sem šel na pot kljub precej obrabljeni zadnji gumi ne da bi jo zamenjal. Tako sem vrgel stran preluknjano totalno zvoženo gumo in ne ene skoraj čisto nove... V zameno sem dobil, ker ni bilo nobene Dunlopke, oziroma sploh nobene gume pravih dimenzij (160/60), eno rabljeno Michelinko 180/55, ki je imela še dovolj mesa na sebi za pot domov, in je šla brez težav na feltno, čeprav je bila na robovih zaradi preozke feltne seveda preveč zakrivljena in zato neprimerna za res kvalitetno krivljenje ovinkov... a ohranila nas je dokaj vozne, kar je bilo odločilno (poleg tega je bila zastonj, prav tako montaža - to navajam le kot kronski dokaz, da vsi Italijani niso pokvarjeni ciganski mešetarji, kot jih včasih radi opisujemo; na koncu je Tanja, ko sem jest čisto odpovedal , le uspela revežu vsiliti 20€).

Četrti dan: že tik pred domom (malo pred mejo, na cesti ob Rabeljskem jezeru) uletimo vsi trije z ene stotko v ovinek, totalno posut s peskom... Ne vem, kaj sem naredil, če sem kaj, vse so bili samo refleksi, a nekako smo preživeli "peskoplaning", tako da sem sploh v stanju tole napisat...

Hja, ostalo pa kot ponavadi, vedno omembe vredna čudovita Marmolada, pa v vseh smereh nori Passo di Giau, genijalno speljani ovinki nad Oro Auer, divji Gampenjoch, čudovito jezero pri Auronzu di Cadore, romantično-gozdno-ovinkasta cesta od San Stefana di Cadore pa do Villa Santine... nova poznanstva - dva nizozemska Japonca (ali morda japonska Nizozemca?) na poti dol z Big Gja... pa morda še kaj... zagotovo nepozabni ovinki, ovinki in še ovinki... strme stene gora... slapovi kot tančice... tako zelo zelena zelena trava... igre oblakov in meglic nad gorami... sončni zahodi... skratka, hudo. Mislim HUDO. Tipično Dolomitsko. A tudi navdihujoče, npr tale Tanjina pesmica (ob kateri lahko momljate znano melodijo):

Gume ni več

odšla je drugam

gume ni več

odšla je stran.

In midva sva tu

stran od sveta

do doma je še

dan ali dva.

In Borut ves zelen je že

mu manjka glas in smeh.

Močno trpi in gleda plešo tam

kjer nekoč profil je bil.

A pusti zdaj to,

bo kar pač bo,

do platna je še dovolj za domov.

Mal se nasmej, mal okol poglej,

tvoja skrb gume vrnila ne bo.

:wub:

Ja, tudi takole Dolomiti vplivajo na človeka... :OK: Kljub temu, da je tega še in še mora biti zdajle dovolj. Še enkrat grem preverit, če imam res vse za F, potem pa še malo v Mižale, danes bo dolg dan (930 km)... Lep pozdravček vsem Dolomitoljupcem, se beremo spet čez 14 dni. Morda tudi kaj vmes, če bom naletel kje na kakšen dostop do Neta. Čao.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki ne me razumet narobe, sam ti sploh kaj delaš, ker se mi zdi, da si skozi na dopustu. :P

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Četrti dan: že tik pred domom (malo pred mejo, na cesti ob Rabeljskem jezeru) uletimo vsi trije z ene stotko v ovinek, totalno posut s peskom... Ne vem, kaj sem naredil, če sem kaj, vse so bili samo refleksi, a nekako smo preživeli "peskoplaning", tako da sem sploh v stanju tole napisat...

VSI TRIJE?! :wacko: A mi cesa ne vemo?! B) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Dr.Gregs, Dave ima seveda prav (ceprav bi jest napisal drugi vrstni red, ampak OK).

Me pa veseli, da kdo v mojem skromnem pisanju isce (najde?) globlji smisel, pomen :devil:

Pozdravcek iz pavze med dvema tauhoma,

vedno Vas

suzuki

PS tole je poleg Sardinije/Korzike moj prvi dopust letos... Ostalo so bili le "ukradeni" dnevi... Bo pa se...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!