Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

... in še eno srečanje SoloRiderjev, tokrat nenapovedano, na Passo di Giau nas je v kakih 20 minutah uletelo pet...

in to je tudi zaključek. Kaj naj rečem na koncu? Najbolje nič: tistim ki ste bili tam itaq nimam kaj povedat, ste vse sami videli, čutili, doživeli; tisti, ki še niste zbrali poguma za obisk Dolomitov pa lahko rečem le: kaj čakate??? Upam, da ne avgust...

post-6-1088773148.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... glejte in učite se: pravilno parkiranje Maksijevcev :naughty: za malico pod Marmolado (Passo di Fedaia)...

Če pa je bila mokra cesta :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla

Suzukijeve slikce imajo res dušo, moje pa mal "dišijo" po lenobi. Ampak se bom vzel v roke in jih bom nekaj napopal gor, čez par dni, ko jih združim še s tistimi, ki jih bom dobil od Vime - ta in od Dareta.

Govori se in govori, da bo letošnji september prekrasen, kar se tiče vremena. In tudi to vem, da so jesenski Dolomiti prekrasni. A kdo kaj razmišlja že za tiste čase (poletje imete sigurno že splanirano) - še enih lepih 1500 km, preden nas ujame siva jesen in temačna zima ??!!??

Tudi jaz hočem ššeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!! :010

LP

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cao folk!

Zanima me, kdo namerava se v tem mesecu it v Dolomite, tko da bi se mal skupaj zmeninili, ce bi si kdo zelel!!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jez sicer še nimam nič splanirano ampak imam med 24.7. in 31.7. dopust in bi jo definitivno kam mahnil, morbit se pa kaj zmenmo :hmm: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cao folk!

Jst pa še kdo mamo namen it sam nimamo nobenga termina še določenega tak da je vse še odprto .... mam pa v mislih varjanto podalšanega vikenda ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cao folk!

Zanima me, kdo namerava se v tem mesecu it v Dolomite, tko da bi se mal skupaj zmeninili, ce bi si kdo zelel!!

lp

Hola!

jest mam namen enkrat proti koncu meseca (17.7. ali 24.7.) it skozi Dolomite do francoskih Alp, pa malo po Provansi in spet nazaj skozi Dolomite... samo finance moram še preštudirat, kolk daleč mi bodo znesle :-))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa še kdo mamo namen it sam nimamo nobenga termina še določenega tak da je vse še odprto .... mam pa v mislih varjanto podalšanega vikenda ....

Jst sm na dopustu od 12. 7. do 25. 7. in za podaljšan vikend lahko brez problema...pošlji kak PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bom šel 14.7 (če do takrat dobim verigo in zobnike) skozi Dolomite v Švico. Drugače pa 17.7. Čez dvanajst dni pa spet skozi Dolomite nazaj domov. :D

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki lepo si prikazal svojo pot po dolomitih!

Tudi jaz bi se peljal tam okoli cortine pa mal po prelazih sam me

zanima ce je en vikend dost ker sem bolj turist in uzivac

-pa kaksne so kaj temperatur zdele na 2000m

-pa al se da kaksno sobo za prespat dobit pa kje

-pa ce je kej pomembnega k moras bit pazljiv

-pa kaj moram obvezno jit pogledat v dolomitih

Vsem se lepo zahvaljujem za pomoc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Suzuki lepo si prikazal svojo pot po dolomitih!

...

Hola!

Najprej si malo preberi stare poste v tem topicu in boš našel kar nekaj odogvorov na svoja vprašanja - tudi na tista, ki si jih pozabil vprašati :) . Sicer pa takole:

- za pravo doživetje Dolomitov je treba prevoziti približno od okoli 1200 km naprej, pa si jih sam razporedi v dneve kot ti paše B)

- dokler ni avgust za sobe ne bo večjega problema, ustavi se in vprašaj, primerjaj cene

- temperature nad 2500m so bile prejšnji teden malo nad ničlo (pihal veter), v dolini pa blizu 30 stopinj :kva2:

- nikar ne pozabi doma kupčka bankovcev za 5 in 10€, ker so skoraj vse črpalke na denar (tudi kartice), ne na žive ljudi, kar še posebej velja za vikende, praznike... in NIKAKOR, pod nobenim pogojem, ne hodi tja avgusta

- obvezno moraš pogledat... vse :D - preberi stare poste v tem topicu, kaj je zanimivega na tem koncu, je preveč za naštevat :doze:

Pa srečno, veliko zabave in lepih doživetij!

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D

17. ali 18. odrineva z drago v Dolomite. Trajanje- kakih 5 dni.

Ima kdo podobne načrte?

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17. ali 18. odrineva z drago v Dolomite. Trajanje- kakih 5 dni.

Ima kdo podobne načrte?

LP Cvetoo.

Jaz in moj dragi imava totalno isti plan. Problem je v tem, ker imam jaz motor na servisu in upam, da bo do takrat že porihtan. No ja, pa vreme mora tut bit. Če to dvoje zdrži, se mormo nujno kaj namenit.

(Trajanje: max 4 dni-zaradi omejenega dopusta)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva s fiftyjem se speleva 23. oz. 24. oz. 25. julija prek Bovca in čez prvi prelaz Passo del Predil :D .) ,.

To je res še zadnji "normalen" vikend in v nadaljevanju tudi teden, preden se začne "feragosto" :kva2: In če je kdo imel namen odjadrati v avgustu, toplo odsvetujem. :kva2: Lani sva doživela Dolomite avgusta :blink: , zato bova letos popravila napako. :)

Nameravava 3x prespati :rolleyes: , pot imava že "strasirano" od lani, le da bova letos dodala še par prelazov več ( verjetno :hmm: )...

Morda se kaj srečamo.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej naj se zahvalim Suzukuju za uspešno "kurjenje" tu na forumu za furce v Dolomite, potem pa še za predlagano ruto, ki smo jo malenkostno spremenjeno tudi odpeljali. Bilo je čudovito! Vreme kot naročeno, pokrajina in razgledi prekrasni, ceste v glavnem zelo v redu. Tudi tiste, ki se nenadoma spremenijo v kozje steze, so mi bile všeč.

Cca 1600 km smo odpeljali v bolj kot ne turističnem slogu, tako, da sta tudi BMW in Kekec III s svojima kruizerskima kravama uspešno tiščala vodečim v zadnje kolo. Skupni sklep vsaj treh udeležencev je bil, da bi bilo potrebno nekako dvigniti motorje, saj so te Dolomitske ceste tako čudno narejene, da so ves čas nekaj po ruštu ružile. :blink:

Basolutno bo potrebno zadevo ponoviti (pa ne enkrat), da si bom zapolnil ime vsaj kakšnega prelaza. Zaenkrat imam vse skup zmešane pod streho.

Bom prispeval še nekaj slikovnega gradiva, samo ga moram pred tem malo obtesati, saj tale motomars prevelikih sličic pač ne mara. S Suzukijevimi pokrajinskimi posnetki se sicer ne bodo mogle kosati, pa vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učke smo pa v Svetem Valentinu od Mute (zihr je bil Štajerc) odpirali v toplih posteljah penziona Irene. Priporočam! Garaža za mopede, obilen zajtrk, lepe in čiste sobe s kopalnico, znosna cena. Nahaja se na začetku kraja, kakšnih 150m pred semaforjem (edinim).

Takole smo se grupirali za odhod naprej...

post-6-1089640098.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na eni od frdamanih rid na Passo Stelvio (uauuuu, zapomnil sem si) smo ujeli (počasneti .) ) modele, ki so očitno skušali scati na električnega pastirja. Nakano smo jim v njihovo dobro preprečili...

post-6-1089640249.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakar smo jih še varno popeljali na vrh. Kekec jo je šibnil naprej, jaz sem pa odgovorno ščitil hrbet. Na vrhu smo se spet prešteli...

Nakar je Bladzo razlagal, kje je imel največ težav, da je prehitel vodilnega kolone in kako je moral tišat gas...

post-6-1089640355.jpg

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!