Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Še nekaj dni pa gredo makaroni nazaj v pašto, motoristi pa v Dolomite... pa Sardinija, Korzika, super gut...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11.9 (sobota) imam s svojo boljšo polovico namen v dolomite (če bo vreme dopuščalo), vračama se v nedeljo, torej enkrat spanje nekje v kakšni kočici (hotelu)...

če ima kdo podobno pot naj se javi...

kaj vse se splača prevoziti v dveh dneh (do cca. 500 km/dan), nebi rad izpustil kaj pri planiranju zato vas hkrati prosim za pomoč!

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne izpusti prelaza Stelvio, ki je prav neverjeten. Komu je padlo na pamet tja gor cesto speljat. :hmm: Sicer mu itak pravijo kralj prelazov s svojimi 48 serpentinami do vrha (2758 m). Ja pa Livingno za tankat (bencin po ca. 175 SIT/l).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kristian: A si ti siguren da je bencin po 175 SIT/l.

Prej bi rekel da je po 275SIT/L.

@Netopir1930: Mi smo pred dvemi leti (20.julij 2002) bili dva dni v Dolomitih. Prevozili kar nekaj prelazov, ko sem prišel domov je imel števec 980 km več, spali v Canazeju (camp) za več podrobnosti pa si oglej objave stare dobri dve leti. Zagotovo smo kaj napisali :hmm: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Livigno (nekje med Dolomiti in Svicarskimi alpami) = brezcarinska cona & gotovo bo kar držalo, da je tam cena bencina by Kristian. B)

glej: Livigno.com :yea2:

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zagotovo smo že kej napisal... :kva2:

Edina stvar, ki definitivno drži je ta, da v Dolomite NIKOLI avgusta ( sempadlaskorzmotorjapress).

Me pa še vedno mika letos, ni bilo še cajta.... samo še f-ja pre(š)pričam, pa morda še letos.... 1x spanje - se čist izide, za na hitro in tudi filing taprav se da dobit...

:wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina stvar, ki definitivno drži je ta, da v Dolomite NIKOLI avgusta ( sempadlaskorzmotorjapress).

no v nedeljo sem se pogovarjal z dvema...sta bila v Dolomitih 5 dni naredila 1800 km....bila sta pa prejšnji teden...rekla sta da je bilo veliko ljudi vendar ni bilo gužve...med tednom se še da...pa tudi italijanov ni bilo glih pretirano, ker se je za večino feragosta že končala v 2. pol. avgusta.....tako da se da tudi avgusta it gor....med tednom je mogoče malo več prometa kot pa med tednom v ostalih poletnih mesecih....med vikendi pa je ludnica.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj izkusene bi vprasal, kaksno je ponavadi vremensko stanje v dolomitih v drugi polovici septembra ali bolje konec tega meseca. Zgleda, da bo takrat par dni casa za nadoknadit zamujene kilometre :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaksno je ponavadi vremensko stanje v dolomitih

pejd na weather.yahoo.com in spremljaj extended 10-day napoved. Ti da okvirno sliko al bo čista pizd*** al se bo dalo normalno skozi prit. Glej pa za Bolzano in vsa I, CH in A mesta v okolici. Okvirno sliko boš gotovo dobil, čisto točne napovedi pač ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

September je še vredu samo moraš res dober ščekirat vremensko napoved, sploh če obiščeč visoke prelaze nad 2000m. tudi v avgustu je po slabem vremenu lahko na višjih prelazih samo nekaj stopinj nad ničlo in svež sneg na obronkih (vsaj meni se je tako naredilo letos v Švici na Furkapassu malo čez 2400m nadmorske višine. V Bolzanu in Meranu je pa tko ali tko sredozemska klima in se ne preveč zanašat na napovedi glede temperatur. V Meranu, npr rastejo palme kot ob morju. 30 km naprej pa je čisto drug svet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaksno je ponavadi vremensko stanje v dolomitih v drugi polovici septembra ali bolje konec tega meseca.

Kot si že sam najbrž opazil, so se "vremenske navade" v zadnjih letih zelo spremenile in pretekle izkušnje dostikrat ne držijo. Sam se ukvarjam še z enim športom, ki je glede vremena precej bolj odvisen in mi kar najbolj točna vremenska napoved hudo veliko pomeni. In iz mojih izkušenj najdem na http://www.weatheronline.co.uk/Europe.htm še najbolj točne napovedi, ki v večini primerov kar držijo. Z kliki na željene države in mesta lahko zelo dobro oceniš lokalno vreme, je pa res, sa so napovedi max. za 6 dni vnaprej. To pa je tudi kar nekaj. Mimogrede, za 4 dnevno furo po Dolomitih konec letošnjega junija sem na osnovi podatkov iz te strani zelo uspešno določil, kje bomo vozili in kdaj se bomo premaknili na drgo stran Alp, da nas ne bo pralo. In dejansko smo se vozili 4 dni po soncu, medtem ko je nekatere druge, ki so jo mahnili po obratni smeri iste poti pošteno opralo in namočilo. Poskusi - probaj - tvoje izkušnje so največ vredne.

LP

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo lepo vreme, grem tudi jaz v Dolomite.

Iz SLO štartam 9.9 (četrtek) in se vračam v nedeljo 12.9.

Če se kdo želi pridružit, je dobrodošel.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo lepo vreme, grem tudi jaz v Dolomite.

Iz SLO štartam 9.9 (četrtek) in se vračam v nedeljo 12.9.

Če se kdo želi pridružit, je dobrodošel.

LP, M.

Hojla

To je pa za na hitr mal za pomislt, mogoče bi pa ta datum odgovarjal. Če že imaš kakšen plan, lahko stvar dogovoriva kar na PM. Povej !

LP

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plana trenutno še ni. Vsaj takega konkretnega ne. ČEz vikend se bom spravil študirat motosvet ipd.

Nikoli še nisem bil tam, tako da mi je v bistvu vseeno. Samo da se brni in da so ovinki.

Štartamo pa iz Celje, vmes pa moram (vsaj jaz) it še po prijateljico v Koper. Pol pa gasa.

Nekako je bila želja, da bi v soboto pozno popoldne/zvečer prišli do Lago di Garda in od tam poterm direkt domov (remember-js potem ostanem v KP).

Ampak to je zgolj okvirno.

LP, Matjaz

Ps. Js vozim bmw kravo, kolega ma pa KLEja, tako da si lahko predstavljaš najin nčin vožnje.

In če te zanima, vsekakor vabljen. Bomo pa meil šotore, pa gorilnik (zdaj se špara pri hiši, ker gremo jeseni na potovanje...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matjažek!

Lej, v tvojem zgornjem tekstu se nisi niti približal dolomitom. Podobno kot bi šel v Anglijo, potem bi pa v Franciji obrnu.

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plana trenutno še ni. Vsaj takega konkretnega ne. ČEz vikend se bom spravil študirat motosvet ipd.

Se opraivčujem. Verjetno sem spregledal tale stavek :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matjažek!

Lej, v tvojem zgornjem tekstu se nisi niti približal dolomitom. Podobno kot bi šel v Anglijo, potem bi pa v Franciji obrnu.

PA verjetno si spregledal, da ne grem v soboto zjutraj, ampak v četrtek zjutraj. Tako da se bom v soboto že vračal.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred par urami prisel iz fure po dolomitih.....z prijateljem startala uceraj zjutraj in naredila krog nekaj manj kot 1000km ...Vglavnem guzve nikjer prav nobene....Redki so bili primeri, da sva dobila pred sabo kolono desetih avtov...in se to le ob vecjih mestih....Ceste so se vedno super, temperature tudi, tko da ce maste namen, kar zakurblat masine in gas......Edino ce boste kampirali, ne pozabit doma zimske spalke, ker je zjutraj temperatura okoli 5 stopinj....Kar se tice vremena ta dva dni, pa sva mela se kar sreco....uceraj sonce, danes pa samo okoli Sappade 50 kilometrov rosenja in mokre ceste, tko da sem lahko sproval Avonke se u dezju.... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!