Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

gody01 in efi990 hvala za linke.Imate morda kakšne predloge za pot z štartom iz Bolzana proti Sloveniji z ciljem na Predelu.Sem gledu zemljevide,ma ker še nikoli isem bil v teh krajih bi rabu kak nasvet oziroma predlog.Pot naj ne bi bila dalša od dveh dni.

LP Pek

Ena izmed možnosti:

http://maps.google.com/maps?f=d&source...2.60376&z=9

Od Canazeia do Cortine'd Ampezzo je možno narediti prav lepe osmice preko prelazov:

Sella, Gardena, Campologno, Pordoi, Falzarego, Giau, Fedaia, ... in potrošiti kakšen dan, ali pa mogoče med potjo narediti kak krog za gušt :)

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gody01 ti jih pa treseš iz rokava, mogoče pa letos, če bo vse OK, še pokoristim tvojih par nasvetov/smernic poti za dan ali dva .) . thx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me , če obstaja cesta med davosom in suschom in kakšna je. namreč na --navodila za pot--moji zemljevidi je narisana , ampak ,ko hočem koliko je kilometro mi nariše ,da moram iti z vlakom klosters--selfranga--saglians v susch

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klapa,najlepša hvala za vaš trud :worship: če pa ima kdo še kakšen predlog ali izkušnjo bo dobrodošlo,saj je verjetno še kdo,ki mu bojo informacije koristne :yea2:

LP Pek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena izmed možnosti:

http://maps.google.com/maps?f=d&source...2.60376&z=9

Od Canazeia do Cortine'd Ampezzo je možno narediti prav lepe osmice preko prelazov:

Sella, Gardena, Campologno, Pordoi, Falzarego, Giau, Fedaia, ... in potrošiti kakšen dan, ali pa mogoče med potjo narediti kak krog za gušt :)

:blush: :blush: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena izmed možnosti:

http://maps.google.com/maps?f=d&source...2.60376&z=9

Od Canazeia do Cortine'd Ampezzo je možno narediti prav lepe osmice preko prelazov:

Sella, Gardena, Campologno, Pordoi, Falzarego, Giau, Fedaia, ... in potrošiti kakšen dan, ali pa mogoče med potjo narediti kak krog za gušt :)

Fajn bi blo spet skupaj nardit kaksno osmico in obudit spomine na 06 & 07... :whistle: Edino na Giau me ne vlece vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn bi blo spet skupaj nardit kaksno osmico in obudit spomine na 06 & 07... :whistle: Edino na Giau me ne vlece vec.

Si verjetno z Gavio zamenjal a ne ?

Giau je prav fini ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me , če obstaja cesta med davosom in suschom in kakšna je. namreč na --navodila za pot--moji zemljevidi je narisana , ampak ,ko hočem koliko je kilometro mi nariše ,da moram iti z vlakom klosters--selfranga--saglians v susch

Je cesta in to prav lep prelaz.

Zdaj samo ne vem, ali je Google tak pameten, da ve da je čez zimo zaprt, ali so kake nove informacije ...

V glavnem leta 2007 sem se tam čez Fluela pass kar lepo pelal.

Sem probal še druge zanimive prelaze in izgleda Google ve da je zima :)

Tudi čez Furkapass, Grimsell in Susten te sedaj ne pelje. So pa to vsaj po mojem najlepši CH prelazi in čez je ziher cesta ko ni zime.

Je pa finta, da imajo skozi večino hribov avtovlake, tako da tudi če se znajdeš kakega avgusta ali septembra pred zasneženim prelazom se moraš na vlak zdevat in skozi tunele pelat.

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si verjetno z Gavio zamenjal a ne ?

Giau je prav fini ...

Ti si bolj strokovnjak za DOlomite kot jaz...pol bo ze stimalo tak. Torej na Gavio ne vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si verjetno z Gavio zamenjal a ne ?

Giau je prav fini ...

Passo Gavia od lani na severni strani nov asfalt, res malo ozko ampak drugače pa o.k.

Grem letos spet. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Passo Gavia od lani na severni strani nov asfalt, res malo ozko ampak drugače pa o.k.

Grem letos spet. :naughty:

Kaka je pa kaj južna stran ?

Severna je tak bila bolj ali manj avtocesta v primerjavi z južno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaka je pa kaj južna stran ?

Severna je tak bila bolj ali manj avtocesta v primerjavi z južno :)

Nevem če misliva isti prelaz,da ti malo opišem to je če greš

iz Bolzana za passo Mauria in potem naprej za passo Tonale nato je passo Gavia in znani Bormio.

Cesta čez Gavio je skoraj kozja steza ampak čist na novo asvaltirana z par tunelčki če se ne motim.

Na drugi strani je pa široka cesta v dokaj solidnem stanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem če misliva isti prelaz,da ti malo opišem to je če greš

iz Bolzana za passo Mauria in potem naprej za passo Tonale nato je passo Gavia in znani Bormio.

Cesta čez Gavio je skoraj kozja steza ampak čist na novo asvaltirana z par tunelčki če se ne motim.

Na drugi strani je pa široka cesta v dokaj solidnem stanju.

Misliva istega ja, edino od pso. Tonale do Bormia greš od juga proti severu in ko se vzpenjaš je južna stran, ne severna.

Se sicer ne spomnim nobenega tunela tam, samo izjemno ozkost in zelo zaprte ovinke, vse skupaj pa "olajšajo" še kombiji, ki se vozijo po isti cestici ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliva istega ja, edino od pso. Tonale do Bormia greš od juga proti severu in ko se vzpenjaš je južna stran, ne severna.

Se sicer ne spomnim nobenega tunela tam, samo izjemno ozkost in zelo zaprte ovinke, vse skupaj pa "olajšajo" še kombiji, ki se vozijo po isti cestici ...

Ja bo držalo,res je ozko je pa čist nov asfalt,tud tunel je poglej tretjo fotko.

l.p.

Popravljeno . Popravil oldy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu imate prelaze v alpah,mislim da so zajeti vsi

lp :rolleyes: :rolleyes:

pa še tole...

In kakšnega tipa so te datoteke ?

S katerim programom bi jih naj odpirali in kaj bi naj vsebovale ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšnega tipa so te datoteke ?

S katerim programom bi jih naj odpirali in kaj bi naj vsebovale ?

GPX format je format datotek, ki ga uporablja Garmin (mogoče še kdo)

post-5391-1235194056_thumb.png

tole je pa "vsebina" ene od datotek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšnega tipa so te datoteke ?

S katerim programom bi jih naj odpirali in kaj bi naj vsebovale ?

odpiraš jih z garmin mapsource shrani jih kot gpx in kopiraj v garmina ,drugače pa je tuki za vse ostale...sam to skopiraj v gps pa gremo... :rolleyes: :rolleyes:

ALPE.zip

lp

Popravljeno . Popravil franko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
sezona se je začela....

post-7695-1239476293_thumb.jpg

passo Duran danes ob 14.00

Hudo! :worship:

Kakšne so pa temperature kaj gor? Je kakšen prelaz neprevozen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!