Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Prelazi so večinoma odprti. Gardena (na sliki je znak v Corvari) je prevozna samo dopoldne, popoldne pa so možni plazovi zato jo zaprejo. Prav tako je menda na Selli. Snega je še ful zato večkrat teče voda čez cesto. Temperature nad 1500 m/n.m. so okoli deset stopinj ob 12.00 uri verjetno je zjutraj okoli ničle. Sicer pa je bilo najbolj mraz zjutraj ob odhodu iz Postojne.

post-7695-1239478803_thumb.jpg

nepričakovana sprememba poti

post-7695-1239478816_thumb.jpg

snežne zaloge za mesec maj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ker bom letos šel prvič v Dolomite, me zanima, kako je z prenočiščem?

Ali je priporočljivo vzeti šotor s sabo, se namestiti v kampu za 2,3 dni in potem delati okrog fure, ali pa je boljše vzeti privat sobo?

Hvala za odgovore!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bom letos šel prvič v Dolomite, me zanima, kako je z prenočiščem?

Ali je priporočljivo vzeti šotor s sabo, se namestiti v kampu za 2,3 dni in potem delati okrog fure, ali pa je boljše vzeti privat sobo?

Hvala za odgovore!

Lp

Jz sm vedn kampiral, pa je blo vedn fajn :) mal bl mrzl zna bit, tak da tople puloverje s seboj pa dobre spalke pa je! Šment je edino če te najde dež, ker malo težje posušiš mokre cote, samo po moje ni neke panike - sej pa nisi iz cukra :naughty: kampi so poceni, pa nekaj se jih kar najde, tako da skrbi ni. Večina folka pa hodi po hotelih, kar je zame žal odločno predrago.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bom letos šel prvič v Dolomite, me zanima, kako je z prenočiščem?

Ali je priporočljivo vzeti šotor s sabo, se namestiti v kampu za 2,3 dni in potem delati okrog fure, ali pa je boljše vzeti privat sobo?

Hvala za odgovore!

Lp

Tudi jaz imam dobre izkušnje s kampiranjem, pa še malo bolj zanimivo je. Že ko si splaniram pot (uporabljam Motorrad Tourenplaner), si ogledam tudi možnosti kampiranja (Tourenplaner že vsebuje precej teh informacij, še dodatno pa internet). Drugače pa je kamp skoraj v vsakem večjem kraju. Cene (1 oseba + motor) se gibljejo okoki 10 eur na noč.

Običajno si pripravim krožno pot, tako da kampiram vedno drugje.

V primeru dežja pa ti še vedno ostane možnost prespati v privatni sobi ali hotelu, kjer si lahko posušiš obleko. Jaz sem lani preživel nočno neurje s točo v šotoru v Anterselvi - brez posledic, šotor je vse (točo in vodo) brez problema vzdržal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bom letos šel prvič v Dolomite, me zanima, kako je z prenočiščem?

Ali je priporočljivo vzeti šotor s sabo, se namestiti v kampu za 2,3 dni in potem delati okrog fure, ali pa je boljše vzeti privat sobo?

Po mojem so kampi odločno predragi za to kar ponujajo (IMHO).

Cene prenočišča z zajtrkom so tu nekje (no vsaj mene so v kampih vedno opilili tako, da je bilo primerljivo po cenah), pri tem da je pri sobah praviloma vključen še zajtrk in najmanj kopalnica v nadstropju.

Imam pa šotor skoraj vedno zraven za vsak primer, če sem pozen in ne dobim prenočišča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bom letos šel prvič v Dolomite, me zanima, kako je z prenočiščem?

Ali je priporočljivo vzeti šotor s sabo, se namestiti v kampu za 2,3 dni in potem delati okrog fure, ali pa je boljše vzeti privat sobo?

Hvala za odgovore!

Lp

Na primer, če se baziraš TUKAJ in od tu delaš izlete, te pride izlet tako poceni (18 €,če je več noči) da se nikakor ne izplača kamp. Takih in podobnih manjših penzionov je tam veliko. Fajn je ,da si dogovorjen vnaprej, tako ti ostane veliko časa za kroženje po Dolomitih brez stresnega iskanja prenočišča pozno zvečer.

Vzemi v roke koledar s prazniki v Italiji - ne odpravljaj se tja ob praznikih brez rezervacije.

Popravljeno . Popravil tonystx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namen imam prespati tukaj

http://www.passo-pordoi.it/it/gon_index.php5

Cena je res 34€ na osebo (prenočitev z zajtrkom), toda zdi se mi odlična točka na nadaljne fure.

Dolomiti so takole zračne linije korga premera ene 100km. Tako, da kjerkoli se nastaniš, povsod je izvrstno izhodišče.

Nekako sta najbolj v centru Arraba in Corvara, potem je tu Canazei, ampak tudi malo naokoli najdeš izvrstne place za prespat.

Cene pa so odvisne od kategorije in opremljenosti. Za 35€ praviloma dobiš že kar lep luksuz (IMHO).

Aja, če si jedec, se splača prenočevati v Južno Tirolskem delu, da ne boš za zajtrk samo marmeladic pa piškotkov rabu jest :)

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V soboto ,17.maja sva jo s kolegom mahnila v Dolomite.Preko korenskega sedla do Toblacha in na jezero Misurina,ki je še zamrznjeno.Potem pa čez Cortino na Falzarego,Pordoi,Sella in na Gardeno,ki pa je bila zaprta.Tako sva se morala obrniti in zopet nazaj čez Sello in Pordoi v Arrabo,od tu pa čez Campolongo v Corvaro in vasico Colfosco k Gabrieli.Nočitev z zajtrkom 26 eur,motorja v garaži,kjer je že stalo 11 motorjev,sami nemci.Zjutraj pa na Gardeno in nazaj,čez Campolongo v Arrabo in na Fedaia pass pod Marmolado.Snega je še ogromno,ceste pa očiščene in suhe.Pod Marmolado se po cesti sprehajajo svizci.Od tu pa na Giau pass,v Cortino,Misurino in čez Avstrijo domov.Fantastičnih 950 km.

Četudi so pri nas že poletne temperature,lahko človek v tem času še doživi pravo zimsko pravljico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil,dobil,je kar pasal zvečer zraven pira.Ob odhodu pa še lep kos domačega pršuta,ki mu pravijo kar "speck".Jo bom kmalu spet mahnil tja gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Speck je avstrijska varianta pršuta in se kar zelo razlikuje od pravega (?) italijanskega.

Mene zelo mika enodnevni skok do Gabrijele v soboto, vendar se malo bojim neviht, ki so v napovedi za Dolomite :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje mate tole Gabi. Jaz bom verjetno začetek junija tam okoli postopal, in jo morda obiščem :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ste mi pustil kej placa ..........

jutri napademo Dolomite, se vidimo pri Gabrieli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ste mi pustil kej placa ..........

jutri napademo Dolomite, se vidimo pri Gabrieli.

Tony želim ti čim lepše vreme in obilo užitkov, če bo sreča jih tud jaz letos vidim :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene sam hrana zanima. :whistle:

Pa menda ni kdo mislil,da hodimo gor zaradi prelazov in narave.Vzrok je špeck,viljamovka,pir,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa menda ni kdo mislil,da hodimo gor zaradi prelazov in narave.Vzrok je špeck,viljamovka,pir,...

Itaq :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!