Skoči na vsebino

Ducati (splošno+čvek)


hotschko

Priporočene objave

če koga zanima prodajam monstra s4 ali menjam za ducati st3 ali st4

post-8466-1165965679_thumb.jpg

post-8466-1165965740_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil teddyblazic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ponujaj preveč, da se ne bo res kdo našel in ti ga "na brzino" vrgel v treske. Bi bilo škoda.

...

Napaka. Folk si v glavnem kupuje "dve številki" prevelike motorje. Potem pa stoka in vije roke, ko si zračuna, da ga samo dejstvo, POSEDOVATI, letno stane toliko in toliko. Če stroške podeli z le nekaj tisoč kilometri na sezono, ga zaboli glava. O tem ves čas govorimo.

...

No in ko jaz postavim vprašanje koliko stane vzdrževanje Dučeja na 10.000 km, da vidim ali si ga lahko privoščim ali ne, pa nabijete takoj deset strani postov samega nakladanja in prepucavanja. Če veš podatke, jih objavi, če ne nehaj pisat tja v tri dni in pametovat brezveze kdo si lahko privošči in kdo ne ta pa ta motor.

Številke pubeci, številke rabim. In to od ljudi, ki vozijo Dučeje in ne japonska jajca, pol pa pametujejo v temi o Dučeju in šimfajo "fejzerce".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No in ko jaz postavim vprašanje koliko stane vzdrževanje Dučeja na 10.000 km, da vidim ali si ga lahko privoščim ali ne, pa nabijete takoj deset strani postov samega nakladanja in prepucavanja. Če veš podatke, jih objavi, če ne nehaj pisat tja v tri dni in pametovat brezveze kdo si lahko privošči in kdo ne ta pa ta motor.

Številke pubeci, številke rabim. In to od ljudi, ki vozijo Dučeje in ne japonska jajca, pol pa pametujejo v temi o Dučeju in šimfajo "fejzerce".

No npr. moji stroški na 10.ooo prevoženih:

Iz lastne varnosti sem naredil veliki servis(75.000 sit) ob nakupu motorja in menjal sem še ventil za merjenja oljnega pritiska (6.ooo sit). Drugače je redni servis 30.000 sit na 10.000 prevoženih.

LP

post-11930-1165996837_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No npr. moji stroški na 10.ooo prevoženih:

Iz lastne varnosti sem naredil veliki servis(75.000 sit) ob nakupu motorja in menjal sem še ventil za merjenja oljnega pritiska (6.ooo sit). Drugače je redni servis 30.000 sit na 10.000 prevoženih.

LP

Končno zopet en pismen.

Najlepša hvala!

Torej se cene servisov bistveno ne razlikujejo od cen servisov za ostale znamke. Konkretno za BMW F650 mali servis 30.000 sit, veliki 50.000 sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa gume, zavorne ploščice, dolivanje olja, veriga....A nič od tega ni potrebno menjati, preveriti, doliti?

govora je o servisu :BUA:

kar si naštel je potrošni material :BUA:

gume stlačiš isti tip na japonca in italjana. Razlika v ceni?

Olje tudi...

Zavorne ploščice (brembove) za moj motor 15k sit sprednje. kok so za tvojga?

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjami vsega, kar prebereš. Raje pokliči uvoznika, zahtevaj servisno listo za mali in veliki servis in specifikacijo cen. Ducati ni nedosegljivo drag. A precej daleč od Japonca. Bog ne daj, da boš rabil kakšno plastiko. Tako ti bo najlažje. Ostalo pa je nalaganje. Vse je poceni, dokler ne rabiš.

Kaj pa gume, zavorne ploščice, dolivanje olja, veriga....A nič od tega ni potrebno menjati, preveriti, doliti?

servis za dučeta na 10000km z 4l olja, filtrom,2 svečkim,menjava vode v hladilniku,pregled zavorne tekočine,pregled zavor,pregled ventilov,pregled jermenov. motor pripravljen na sezono 2005 je stalo 250evrov = 60000 sit

servis na 20000km pregled motorja (ti sigurno ne boš verjel je blo vse na mestu :OK: ) sem mu zamenjal samo še jermene 160 evrov = 39000 sit motor pripravljen na sezono 2006

če ne verjameš pridi si pogledat račune......... :headbang:

kaj pa ti koliko stroškov imaš s servisom da vidimo!?!?!?!?!?1 :kva2:

No in ko jaz postavim vprašanje koliko stane vzdrževanje Dučeja na 10.000 km, da vidim ali si ga lahko privoščim ali ne, pa nabijete takoj deset strani postov samega nakladanja in prepucavanja. Če veš podatke, jih objavi, če ne nehaj pisat tja v tri dni in pametovat brezveze kdo si lahko privošči in kdo ne ta pa ta motor.

Številke pubeci, številke rabim. In to od ljudi, ki vozijo Dučeje in ne japonska jajca, pol pa pametujejo v temi o Dučeju in šimfajo "fejzerce".

servis za dučeta na 10000km z 4l olja, filtrom,2 svečkim,menjava vode v hladilniku,pregled zavorne tekočine,pregled zavor,pregled ventilov,pregled jermenov. motor pripravljen na sezono 2005 je stalo 250evrov = 60000 sit

servis na 20000km pregled motorja (ti sigurno ne boš verjel je blo vse na mestu :OK: ) sem mu zamenjal samo še jermene 160 evrov = 39000 sit motor pripravljen na sezono 2006

veriga + 2 verižnika za ducatija me je stala 125 evrov = 30000 sit

če te zanima imam račune doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HJa če si za servis na 10k km plačal 60k sit pol to definitivno ni malo!!! :BUA:

Glede na to da je blo od materiala svečke olje pa filter!

Za japonca pride na 12k km servis 25k sit lahko tud jaz račune predložim če koga zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HJa če si za servis na 10k km plačal 60k sit pol to definitivno ni malo!!! :BUA:

Glede na to da je blo od materiala svečke olje pa filter!

Za japonca pride na 12k km servis 25k sit lahko tud jaz račune predložim če koga zanima.

jaz na moj motor stavim dobro robo:

na 10000 km :OK:

2 svečki sta stali 8500 sit

4l olja 14500 sit

1 filter olja 3500 sit

tekočina za hladilnik 3200 sit

tekočina za zavore 1000 sit (je dolil ker je mal manjkalo)

skupaj 30700 sit in + še delo = 60000 sit

na 12000 km

japonci imaste 4 svečke :headbang: (upam da si jih zamenjal za 4 dobre svečke bi moral odšteti najmanj 15000 sit )1 filter od olja 4 litre olja (se spodobi menjat pri tolko kilometrih je hvišno kot driska 4 litre dobrega olja najmanj 12000 sit) če si to zamenja boš hvišno dal več kot 25000 sit ali :BUA: pa so svečke od bosne in olje zvezda mogoče pa za 25000 se bo izšlo. :kva2:

jaz vem kaj je v mojem motorju in če si že kupiš motor nimaš kaj šparat na potrošnemu materijalu :kva2:

zame je motor kot 2 punca in za njega poskrbim ker tudi on zame!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, lahko pametuješ, kolikor hočeš. Opekel se boš ti. Bodi pameten in si daj narediti predračun za mali in veliki servis. Potrošni material? Ja. Kaj pa menjuješ na servisu? In gume. Si morda že kdaj slišal, da motorji z dvo-cilindrično tehniko blj "žrejo" gume? Očitno nisi. Sicer pa ne vem, kaj bi nam rad povedal?

Veš, kaj! Mene te cene bolj malo zanimajo, ker se jim itak ne moreš izogniti. Pri Japoncu je 0-ti sevis, servis na 1000 km, pa na 6000 km in potem vsakih 6000 kilometrov. Kako se ti voziš z Ducatijem ne vem, zato ne bom sodil. Jaz pa na 6000 km menjam 4 litre olje, oljni filter, (zračni filter-neobvezno) in dva kompleta gum. Spredno in zadnjo gumo menjujem sočasno. Koliko to stane si lahko okvirni izračunaš (Suzuki GSX-R 750 K5). Na pribljižno 12000 km zamenjam zavorne ploščice. Nikoli jih ne "vozim" do konca. In na cca. 18000 km pa oba verižnika in verigo.

Če misliš, da je Ducati z obrabo materiala in cenami bolj prijazen, sem vesel zate. Mene pa cene ne obremenjujejo, kar se temu ne morem ogniti in če se hočem varno voziti, je to preprosto nujen strošek.

Ja, zdaj pa mi je res odleglo. Črnega ali belo-rdečega?

jaz se stroškom tudi ne morem izognit rad se varno vozim in me stroški ne obremenjujejo

sam naj ne težijo da je servis od ducatija drag ker ni res ko potegneš črto samo na isti frekvenci prav vsi

stroški vzdrževanja so prav isti!!!!

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se stroškom tudi ne morem izognit rad se varno vozim in me stroški ne obremenjujejo

sam naj ne težijo da je servis od ducatija drag ker ni res ko potegneš črto samo na isti frekvenci prav vsi

stroški vzdrževanja so prav isti!!!!

potrjujem in podpišem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehhhehe. Čikenfajt. B) Prepričani prepričujejo prepričane.

Ducati je za mene zakon.

S tem pa izjavljam naslednje:

- za koga drugega je najbrž zakon kaj drugega (npr. poglejmo samo izlive Triumfatorskega krožka in nekaterih ljubiteljev japsov :) )

- BMK kaj je za koga drugega zakon :fredy:

- pričakujem, da bo tudi druge bolel K za mene in mi ne bodo nekaj kozlali s svojimi argumenti,

zakaj naj presedlam na kaj drugega, ter s podobnimi povnanjenji nevronske zamrznitve :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odsmeteno - vsaj kolikor toliko.

kdor misli spet po stari navadi se sprenevedati & nabijati o vsem mogocem se mu bodo zunanje temperature zdele vroce. hvala za razumevanje in upostevanje navodil za uporabo foruma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo v lasti Ducatija, z več kot 100.000 prevoženimi? ( no ali pa vsaj 50.000 )

Glede na to da delajo tudi ST2,3,4, ki so SportTOURING motorji morajo biti tudi dokaj zanesljivi, a ne???

p.s.: kako to, da ima npr. ST2 tako nizko ceno rabljen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo v lasti Ducatija, z več kot 100.000 prevoženimi? ( no ali pa vsaj 50.000 )

Glede na to da delajo tudi ST2,3,4, ki so SportTOURING motorji morajo biti tudi dokaj zanesljivi, a ne???

p.s.: kako to, da ima npr. ST2 tako nizko ceno rabljen?

Zdaj pa si vprašal nekaj, česar marsikdo na forumu ne bi hotel slišati. Cene rabljenih motorjev pa zmeraj določa ponudba in povpraševanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa si vprašal nekaj, česar marsikdo na forumu ne bi hotel slišati. Cene rabljenih motorjev pa zmeraj določa ponudba in povpraševanje.

Se strinjam glede zadnjega...ocitno so zato rabljeni monstri pri nas v povprecju vsaj 1000eur drazji od istega letnika v Italiji :angry: -v Avstriji pa skoraj se drazji kot pri nas...(al pa moja "raziskava" trga sepa... :whistle: )

Sicer sem si pa sam kriv-ob takih cenah za rabljene hornetke, fz6, sv650 in podobne, sem se zapicil v monstra :slap:

Kar se pa prepiranja o pokvarljivosti in cenah vzdrzevanja tice je pa ze nekdo zgoraj (mislim da pirrulz) dobro napisal.Live and let live.

Lp!

Flight

Popravljeno . Popravil flight69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo v lasti Ducatija, z več kot 100.000 prevoženimi? ( no ali pa vsaj 50.000 )

Glede na to da delajo tudi ST2,3,4, ki so SportTOURING motorji morajo biti tudi dokaj zanesljivi, a ne???

p.s.: kako to, da ima npr. ST2 tako nizko ceno rabljen?

Pozdravljen,

Moj stric ima z Ducatijem 916 SP(letnik 94)prevoženih 61.000 km.

Motor dela k urca,stoške je imel samo z rednim servisi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabnik samosim84 ima tudi monstra 98l. z 50K prevozenih km.Razen, da mu je enkrat akumulator sel k hudicu(razneslo), pravi, da drugih problemov ni bilo...

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo v lasti Ducatija, z več kot 100.000 prevoženimi? ( no ali pa vsaj 50.000 )

Glede na to da delajo tudi ST2,3,4, ki so SportTOURING motorji morajo biti tudi dokaj zanesljivi, a ne???

p.s.: kako to, da ima npr. ST2 tako nizko ceno rabljen?

ciao

če se jaz ne motim je bil st2 prvi sport touring motor pri ducatiju in mislim da leta 1997 potem so naredili st4 leta 1998 in kasneje so zbrali dobre lastnost st2 in st4 in leta 2003 naredili st3. tako da če je bil st2 prvi model je sigurno da bo ceneje??? lahko pa se tudi motim!

uglavnem je pa res da so cene v italiji manjše vsaj za ducatija ker je trg full nasičen. jaz sem lani plačal 2000 evrov manj za monstra v italiji kot če bi ga kupil na slovenskem tržišču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odsmeteno - vsaj kolikor toliko.

kdor misli spet po stari navadi se sprenevedati & nabijati o vsem mogocem se mu bodo zunanje temperature zdele vroce. hvala za razumevanje in upostevanje navodil za uporabo foruma.

A ne bi vi, moderatorji, malo odsmetili pred svojim pragom in pogledali, kakšne poste piše vaša kolegica Alla? Boste lažje odsmetili druge, če boste prakso nabirali pred lastnim pragom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svečke od bosne

Ne boš verjel ampak Bosna svečke so ta nar ta bol. Tud NGK so me že tok zafrkavale, da sem mislu, da je kaj s frgazarji narobe, tko da Bosna je zakon :OK: . PA NE OKOL GOVORT. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kam kej furate na servis ducatije kr gruntam (s fotrom) o nabavi 996/998 pa se zna zgodit, da bo treba it na servis. :BUA: Prosim, če ste lahk čim bol obsežni pa na ka naj ahtam pr nabavi - v SlO jih glih ni tak da krenema v Italijo k tam jih je pa ko dračja.

thnks

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Simon Dacar 041-74555 ... ni najcenejši ... pa kljub temu priporočam ... LP

h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!