Skoči na vsebino

Turčija


pero

Priporočene objave

Po moje ni panike - jaz bi šel... čeprav nisem ravno "merodajen" glede teh (ne)varnosti na poti... Sva bila z mojo v Kolumbiji en mesec, čeprav so vsi odsvetovali, pa gverilske vojne pa bombni napadi pa ugrabitve tujcev itd.,---- pa bi vseeno šel takoj še enkrat tja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glasilu ŠOU "Študentski status", letnik1, št. 1, april 2003, sta Pero in Nataša objavila prvi del potopisa z lanske poti po Turčiji pod naslovom "Turčija - dežela norih voznikov in prijaznih ljudi". Zanimivo branje, lepo opremljeno s slikami - skratka, prispevek sem prebral z užitkom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda. Tisti kilavi Študentski status bo videlo 500 nezainteresiranih študentov. Če bi objavila na motosvetu, bi prebrala 1/2 SLO motoscene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda. Tisti kilavi Študentski status bo videlo 500 nezainteresiranih študentov. Če bi objavila na motosvetu, bi prebrala 1/2 SLO motoscene.

brrrm,jebes to kdo bo to videl (ali ne)...... vazno,da nobeden nic ne "zasluzi". :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda. Tisti kilavi Študentski status bo videlo 500 nezainteresiranih študentov. Če bi objavila na motosvetu, bi prebrala 1/2 SLO motoscene.

Že že, Brrm, samo tam sta dobila vsak po jurja za članek, na motosvetu pa ne bi nič. :shock: :shock: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda. Tisti kilavi Študentski status bo videlo 500 nezainteresiranih študentov. Če bi objavila na motosvetu, bi prebrala 1/2 SLO motoscene.

naklada za prvo številko je 10.000 kosov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10000 kosov. Pa bo to potrebno kupiti, ali bodo kar tako okoli delili?

Za študente zastonj ... so poslali na vsako fakulteto sorazmerno število izvodov, potem pa "ko voli nek izvoli" ... brezplačno. Ravno včeraj poslušal "Kaj pa univerza" by Lucy na Radiu Študent.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se mi je zdelo. Tak cajteng na neplačilo znam tudi jaz izdati v 100.000 izvodih. Samo denar je potrebno najti, za ŠOU pa itk vemo, da ga dobi brez dela in ga ni problem z lopato skozi okno metati.

Zato še vedno menim, da ga bo prebralo 500 nezainteresiranih študentov, vse ostalo pa bo šlo po hitrem postoku v okrogli fascikel. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj še na motosvet kdo ne pripopa potopisa, če ga že drugam. Če pa nas že drezate pa vsaj nekam napopajte skenirane strani in povezavo nanje.

Gremo mal pometat, ker nismo več v Turčiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda. Tisti kilavi Študentski status bo videlo 500 nezainteresiranih študentov. Če bi objavila na motosvetu, bi prebrala 1/2 SLO motoscene.

Brrrm a si ti to revijo slučajno mel priliko vidt?????..........ne...........torej kako veš da je kilav?????????????No dej zanimaj se o zadevi pa pol govor!!! :twisted: :twisted: :cry: :cry:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda. Tisti kilavi Študentski status bo videlo 500 nezainteresiranih študentov. Če bi objavila na motosvetu, bi prebrala 1/2 SLO motoscene.

Že že, Brrm, samo tam sta dobila vsak po jurja za članek, na motosvetu pa ne bi nič. :shock: :shock: :shock:

Kaj Noise a ti gre mal v nos????????? :twisted: :twisted: :twisted:

Bo tudi motosvet dobu svoj delež sam ne preden jest ne poštimam z Motoristom, ki naj bi kot plačnik imel pravico članek objaviti prvi, saj zakaj bi ga pa ljudje pol sploh bral če je vse na 'Svetu'!Z Motoristom ne bo nič in zato vam članek, ki btw ni še sploh dolgo na polici dam za objavo (če ga boste hoteli objavit)!!!No in nisva dobila vsak po jurja pač pa samo jest in ne samo jurja!!! :twisted: :twisted:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero, ne vem, kakšna je in me tudi ne zanima.

Na forumu je kar nekaj študentov, pa je nihče, razen Transalpa, niti omenil ni.

O njej nisem ničesar zasledil v drugih sredstvih javnega obveščanja.

Tako, da nek čudež žurnalizma že ne more biti.

Lahko mi pa pošlješ izvod.

Okrogli fascikel vedno čaka :wink: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se mi je zdelo. Tak cajteng na neplačilo znam tudi jaz izdati v 100.000 izvodih. Samo denar je potrebno najti, za ŠOU pa itk vemo, da ga dobi brez dela in ga ni problem z lopato skozi okno metati.

Zato še vedno menim, da ga bo prebralo 500 nezainteresiranih študentov, vse ostalo pa bo šlo po hitrem postoku v okrogli fascikel. :P

Bo se treba po hitrem postopku na univerzo upisat!!! :D :D :D Pol pa časopis izdajat!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Se ga že veselim!!! :lol: :lol: :lol:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj Noise a ti gre mal v nos????????? :twisted: :twisted: :twisted:

Dejansko res ja. A ne toliko v nos, bolj me žalosti. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Turčija v nekaj kratkih stavkih:

Zelo težko pa bom poskusil.

Ceste(glavne) fenomenalne 4-6 pasovni avtoban, lokalne O.K, značilnost vseh pa je da so zelo široke dobiš občutek da se voziš po letaliških stezah, preglednost par km naprej( DARS vzemite si jih za zgled).

Država, mešata se dva tokova- zahodni stil in tradicionalni. Na cesti srečaš dekleta v minikah pa tudi feredžah.

Ljudje zelo!!!!! kulturni, prijazni in čisti, vidi se jim tudi da so največji trgovci že 600let.

Država oz. kaj si ogledati- obvezno Istanbul :o :o :P :P :D :D :D , Cappadocijo(dežela "štrumpfov") :o :o :D :D , ter obalo vsaj do do Bodruma :D :D :D :D :D kjer srečaš najlepše ostanke grške-helenistične kulture.

Denar po prihodu v Turčijo postaneš "miljonar", drugače pa so cene "drseče", odvisno kako si spreten. Drugače pa je Turčija poceni država za potovanje.

Varnost-1a, turisti so zaščiteni kot "beli medvedi", policije full, turk te ne bo nikoli oropal kvečjemu kaj prodal. Na cesti ti takoj pomagajo,svetujejo....

Bencin zelo drag cca.1.1 Eur( ni mi bilo jasno zakaj, če pa dobesedno poplavlja nafta iz Iraka...)

Hrana-odlična sicer bazira vse na ovčetini toda na 1001 način. Pijača, no ja sem kar Efesa(pivo) pil.

Po mojem mnenju ena najlepših držav za potovanje. Pot me je vodila od bivše prestolnice Bizanca(danes Carigrad oz Istanbul), kjer res vidiš ostanke mogočnega imperija, do prestolnice Ankare kjer ni kaj za videt, "umetno" nastalo mesto iz političnih razlogov, nato preko stepe do svetovno znane Cappadocije(stoj pa glej), do Konye- najbolj ortodoksno musliman. mesto znano po derviših(vrtečih se plesalcih) in na obalo od Izmirja do Bodruma- turški "Portorož".

Tako "na kratko"

LP Bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Turčiji obvezno za par dni v Olympos !!! Zame je tam raj na zemlji. :)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne pozabi na Pamukkale... B)

Za Pamukkale smo žal 10 let prepozni. Včasih niso bili zagrajeni "bazenčki" tako da si se lahko namakal prav tam kjer so snemali Jamesa Bonda.

Danes pa žal trume turistov z avtobusi preplavijo kraj, tako da so morali zagraditi naravne "bazenčke" in zbetonirati turistične. :(

Pa vseeno se še splača iti tja.

Meni osebno je zraven Istanbula in Capadoccie fascinirala stepa. Točno tako, prava Turška stepa- ravnina dokler oko seže, svetlo rumena trava in nikjer nikogar. Takšna kakršna je že več tisoč let, dodali so ji samo cesto kjer vsake toliko srečaš stari dizel kamion ki kadi iz daljave. Ahhh, tam človek zares odklopi misli! :rolleyes:

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotscho je napisal:

V Turčiji obvezno za par dni v Olympos !!! Zame je tam raj na zemlji

Zame Tudi!

Hvala da si me napotil tja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotscho je napisal:

V Turčiji obvezno za par dni v Olympos !!! Zame je tam raj na zemlji

Zame Tudi!

Hvala da si me napotil tja!

kdaj sem pa to naredil ?? :) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Turčiji obvezno za par dni v Olympos !!! Zame je tam raj na zemlji. :)

LP

Kje pa je to(bolj natančno) in kaj je tako fascinantnega???

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!