Skoči na vsebino

Priporočene objave

Po ogledih in pocitku smo si zazeleli srecno cesto, se poslovili in jo majnili vsak na svojo stran.

Midva sva nadaljevala pocasi proti severo zahodu do Efes-a, ki sva si ga ogledala med mnozico turistov. Turisticna sezona se je zacela vzpenjati, turisticne znamenitosti pa so postale vse bolj oblegane.

V najino zavest je zacela pocasi vdirati misel, da bo treba zapustiti Azijo, Turcijo in se vrniti domov in se pridruziti vsem, ki bodo spet delali celo leto za par dni uzivancije.

post-1444-1120910514_thumb.jpg

post-1444-1120910660_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z ženo sav v 15 dneh naredila samo dobrih 6000 km.

Start v oblačno jutro, nekaj dni za Cvetotom. Ljubljana 11 stopinj, Slavonski brod še kar 11 stopin in dež že od Zagreba. V dežju pridem do Beograda, kjer me prijatelji ne spustijo do Niša. Od Beograda do Edirn v Turčiji. Ura že polnoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nato Istanbul, Izmir, Pammukale, Antalya, Izmir, polotok Galiboli in preko Edirn, Bolgarije in ...... domov. Ogledala sva si nekaj izkopanin ( Efes, Akropola......). Tudi počivala sva in se malo kopala.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvaležen bi vama bil za oceno "potrošniške košarice" : cena piva in povprečnega prenočišča....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene v Turčiji so poglavje zase, no vsaj različne so lahko zelo.

Tako so cene kampov od 10E( kamp :SS ), do 18E, kjer je vse tako kot mora biti.

Ponekod v kampih nudijo, tudi lesene bungalove, ki so le malenkost dražji od kampiranja, običajno tja do 3E.

Zelo se splača povprašati po prenočiščih v penzionih, kjer je možno doditi dvoposteljno sobo s klimo že za 15E, v Bodrumu sva npr. spala za to ceno v povsem novi sobi s klimo v neposredni bližini marine.

Je pa dejstvo, ki ga upoštevaj, v času mojega dopusta še ni bilo sezone.

Ah saj res, pivo. V trgovini Efes 1.8 TL , v bifejčkih pa 5TL

Tečaj: 100E = 165 TL

Vse pa je seveda tudi odvisno kam se vsedeš. Tako sva npr. v restavraciji, kjer strežejo meso na žaru naročila 0.5 L vode, turško kavo in čaj in odštela 1 TL. Drugič pa sva v drugačnem lokalu (senca ob cesti, namenjen jutranjim zajtrkom) plačala za isto stvar 10 TL. :wacko:

In da ne govorim o kapučinu v Istambulu za 5E.

Pa LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma Turki imajo radi vse. Imam pa izkušnje(črni scenarij), da ko ti zmanjka TL potem so banke zaprte(sobota, nedelja), delajo le menjalnice, ki imajo praviloma nižji menjalni tečaj npr. 100 E = 160 TL, da ne govorimo o *zaokroževanju* pri preračunavanju iz TL v E na črpalkah in še kje. Imej raje dovolj TL.

Sicer pa je zaradi turške folklore ostaja vedno ena in ista dilema - kdo je koga nategnil. V E ali TL, v čem je razlika?

Lp Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima kakšna je uradno zabeležena inflacija v Turčiji merjena v evrih, ker glede na to kar tu berem so se cene v evrih v zadnjih dveh letih približno podvojile, s tem da sem bil takrat na višku sezone. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Marja, Cvetoo...

mene pa zanima predvsem Istanbul. Kje sta spala, koliko casa sta si vzela za ogled...?

Pred leti sva s fantom potovala skozi (z avtom) in navkljub avto karti, Lonely planeta, razlicnih kart mesta... nama ni uspelo najti pravega izvoza za center...naj se to se tako cudno slisi. :D

Popravljeno . Popravil Zarja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marja, Cvetoo...

mene pa zanima predvsem Istanbul. Kje sta spala, koliko casa sta si vzela za ogled...?

Pred leti sva s fantom potovala skozi (z avtom) in navkljub avto karti, Lonely planeta, razlicnih kart mesta... nama ni uspelo najti pravega izvoza za center...naj se to se tako cudno slisi. :D

Jst sm z mojo in mojim(motorjem) kampiru v Londra campingu, blizu glavnega letališča. Nč posebnega, sam se je dal žvet pa pocen je blo - 3 noči za 2 os. je blo 4 jurje. V center sva se pa vozila z avtobusom ( 30 min ). Sva pa iskala plac cca 4 ure.

Kako sva se znajdla in preživela še sedaj ne vem. Sva pa prvo šla v center "Sehir Merkezi" al neki tazga so ponavad table.

Če si že tam se poleg običajnih znamenitosti splača it z ladjico po Bosporski ožini in povzpeti na galatski stolp(židovska četrt).

p.s.: sam ne požret vsega kar ti pride po poti (kotsemstoriljst :SS )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tako kot je napisal kolm. V bližini letališča so menda trije kampi. Midva sva našla in to komaj le enega. Na žalost ne vem kako se imenuje ta v katerm sva spala midva z mojo muco, odšla sva zgodaj in plačala kar varnostniku, ki nama ni mogel/znal dati računa.

Kamp je bil v redu, npr. primerljiv z boljšimi Hrvaškimi kampi, vendar v njem ni bilo niti bifeja, niti restavracije, niti trgovine, a vse to je bilo takoj ob kampu zunaj ograje. :slap: Saj res, bila sva v kampu poleg tržnice, ki deluje vsako sredo in kjer prodajajo ni da ni. Cena na noč(junij 15E na noč).

Za ogled mesta sva si vzela tri dni. Za silo sva pregledala vse glavne znamenitosti, a roko na srce lahko bi se po Istambulu potikala še dva dni, pa mi nebi bilo niti minute dolgčas.

Mesto je lepo, bogato, ogromno in dobro organizirano.

Poleg kampa je bila avtobusna postaja. v mesto sva se vozila z avtobusom, ki je dve ulici naprej imel začetno postajo, nazaj v kamp pa sva se vozila iz predela Eminonu, kjer je bila spet začetna postaja. Zakaj?. Če prideš na avtobus nekje vmes se zna zgoditi, da stojiš le na eni nogi.

Cena avtobusnega prevoza simbolična, se mi zdi da 1,5 lire(cca 0,1E) za eno smer za eno osebo. Zelo fino se je voziti tudi s tramvajem, hiter tih, klimatiziran, a nekaj dražji. Vozi pa na najpomembnejših relacijah, med znamenitostmi.

Vstopnine so praktično povsod in to kar drage.

Jedla sva po lokantah, ker so sprejemljivo čiste in cenovno dostopne in ker ne ponujajo šniclov s pomfrijem.

In končno z motorjem po Istambulu, pa se nebi več rad vozil. Pa saj to si pa že sama napisala.

Če boš šla ti želim lepih trenutkov.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je napisal Cvetoo. Samo s to razliko da sem najdu Londra camp. Izbral sem pa tako taktiko. Ker sem vedu da so kempi v bližini letališča, sva se z ženo zapeljala do vhoda na letališče in tam sem naskoču policaje. No ja kar policajko, ki je znala anglešk in povprašal za ta kamp. In sva ga najdla. Kamp varovan, tako da sva vse pustila v kampu in sva šla na vlak oziroma podzemno. Želim ti lepih trenutkov v Istanbulu.

Ker nisva letos vsega vidla, bo drugo let najbrž spet Turčija. Nisva bila v Kapadokiji in jasno spet Istanbul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če komu kaj pomaga:

Turčija 2003

http://rok-vrhovnik.bober.roocon.com/trave...key/turkey.html

Sicer v angleščini, a upam da se boste znašli. Na koncu je še CONCLUSION z nekaj osnovnimi informacijami.

( Ne vem zakaj so modelatorji že enkrat tole zbrisal :angry2: )

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Dırektno ız ıstanbula :kva2: vrocına da te kap 30+ :OK: Efes hladen :yea1: jutrı napademo Kapadokıjo, kı bo se bolj vroca. :grim Cujemo, da ımate sneg :cry: se ne prıdemo domov :worship: Lep pozdrav Marja, Slavı, Dule ın moja malenkost :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dırektno ız ıstanbula :kva2: vrocına da te kap 30+ :OK: Efes hladen :yea1: jutrı napademo Kapadokıjo, kı bo se bolj vroca. :grim Cujemo, da ımate sneg :cry: se ne prıdemo domov :worship: Lep pozdrav Marja, Slavı, Dule ın moja malenkost :yea1:

Iiihhhaaaa!!!!! The best. Še enga Efesa spijte zame, kapadokija je fajn. In naj vas ne našponajo preveč :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iiihhhaaaa!!!!! The best. Še enga Efesa spijte zame, kapadokija je fajn. In naj vas ne našponajo preveč :D

prav ımas, onı so ze slı na Efeza, jaz grem pa sedaj :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Helouuu!

Motoristek, pazi na moped. V Turčiji BMW še bolj žge olje :P

Pozdrav vsem MStovcem na odpravi, še posebej Marjanu&Slavi.

Cvetoo.

PS Takšni smo bili marsovci lani.

post-1444-1149189531_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!