Skoči na vsebino

Španija,Portugalska (Iberski polotok)


Priporočene objave

Sredi junija bom prevozil španijo po sredini do juga in ob sredozemski obali nazaj

Zelo bi bil vesel dodatnih informacij o Španiji, in sicer predvsem z vidika avtodoma (manjši - "van", renault trafic):

- Kakšna je kaj cesta od Tarife po sredozemski obali do Barcelone? Je kaj pametnega za pogledati, ali je bolj za prevozit? So kakšni predeli, ki bi se jih priporočalo izogniti po avtocesti?

- Ali je dovolj kampov (za manjši avtodom) in kakšne so izkušnje s kampi?

- A se da izogniti, da bi prenočeval v kampu z avtodomom, ali bi bilo prenevarno kje za cesto prenočiti?

- Kaj so stvari, ki se jih ne sme zamuditi (plan pa je Andora-Zaragoza-Madrid-Toledo-Cordoba-Sevila-Cadiz in po obali (+Granada) nazaj)? Sever španije in portugalsko puščam za kdaj drugič.

- kak predlog za POI točke (poiplaza in rezultate gugla že pregledal)

tnx

Če si že tam ne izpusti Gibraltarja, pa kakšnih manjših krajev (Jerez, Ronda,..), gor ob obali pa Valencia in Barcelona. Iz Alicante v Valencio greš lahko malo po ovinku čez Alcala de Jucar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,... spet se odpravljam v Španijo (sedaj na sever),... bo kdo na poti od 4.6.2011 dalje???

Jaz planiram, da bom 10.6.2011 v Viano do Castelo (Portugalska), kdaj točno bom štartal pa še ne vem (grem bolj počasi, pa planiram kakšen dan več na poti).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živjo!

Mene pa zanima, kaj vse splača pogledati v Barceloni in če poznate kakšen primeren kamp tam(za avtodome, gremo namreč z avtodomom).

Hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pred enim tednom bil v kampu Tres Estrelas, cca 11 km južno od centra. Ta kamp je sicer zelo OK, na plaži in pod tem pogojem (plaža) hkrati najbližje centru (avtobus stane 1.45 EUR v eno smer), vendar ker je pod letališčem, cel dan poslušaš vzletanje letal (se navadiš, ampak vseeno bedno). Mene ni toliko motilo, ker sem bil v kampu samo 2 dni, ponoči ni bilo vzletov, čez dan pa sem itak bil v centru Barcelone.

Drugi najbližje na obali pa je 12 km severno od centra Barcelone, ne vem imena, mislim pa da je tudi v kemperskem vodiču. Jaz sem snel iz neta POI točke in šel v najbližji kamp v vsakem mestu po španiji, kjer sem bil (tako sem pustil avtodom v kampu, v center pa s busom, podzemno, peš...). Vsi so bili zelo OK, eni bolje , drugi manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa zanima, kaj vse splača pogledati v Barceloni in če poznate kakšen primeren kamp tam(za avtodome, gremo namreč z avtodomom).

Hvala, lp

sredi Barcelone oz. na koncu La ramble imaš turistično točko, kjer lahko kupiš karte za turistični bus in velja za 3 cone (bolj ali manj vse kar je nujno videt) in za 2 dni, če se ne motim...priporočam, pa če se bere še tako "češko" :lol1: ...angleški opis in na vsaki točki se ustavi, da lahko greš zadevo pogledat in te naslednji pobere in dalje...

kul zadevša in res optimizacija časa

če ti slednji dovoljuje, si kar vse poglej, magari v 3h dneh (vsak dan ena cona) :D

v centru pa imaš nekaj muzejev, akva terarij ipd. stvari...ma tega je v Barci res preveč ;)

lp

ž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Od 30.7. do 21.8. imam namen obiskati Španijo in Portugalsko.

Potoval ne bom z motorjem ampak s kombijem. Motor bo spravljen zadaj :evilgrin:

Zaenkrat je v načrtu:

6.8. Cartagena circuit

cartagena_2.jpg

13.8. Jerez

jerez.jpg

19.8. Circuito de Catalunya (Barcelona)

1.jpg

Verjetno se bom ustavljal tudi drugod (Ricardo Tormo - Valencia, Algarve - Portimao, Aragon, ... ) in videl če imajo možnosti zapeljati se po pisti. Zanekrat so rezervirani samo zgornji termini, ker ti Španci ne znajo angleško ali pa ne berejo mailov.

Če ima kdorkoli kakšen nasvet in je kdaj kaj podobnega že poizkusil, z besedo na dan :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Živjo,

 

letos imam plan obiskati Španijo, bolj natančno Barcelono in potem čez do Bilbaa.....  Temo sem prebral v celoti, ampak bi bili "sveži" podatki dobrodošli...  Po vsej verjetnosti bom šel skozi Nice, Marsej in ob obali do Barcelone... Za nazaj pa od Bilbaa po zahodni obali Francije....

 

Tisti ki ste bili na poodobni ruti, me zanima katere kampe priporočate, ogled kakšne znamenitosti itd.

 

Hvala za vsak odgovor. :)

 

lp

mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motozajebant zanimivo. Nekaj podobnega sam da bom skočil še do Portugalske. Kdaj maš plan da greš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motozajebant zanimivo. Nekaj podobnega sam da bom skočil še do Portugalske. Kdaj maš plan da greš?

 

Marja, grem prva dva tedna v septembru...upam da je vreme ok takrat tam doli... Bo kakšen, ki je že prevozil tako zadevo poročal, upam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha super. Jaz bom že pozabu da sem bil dol. Grem dost prej. Ti bom lahko vtise sporočil. Jasno ob :beer2:  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

 

letos imam plan obiskati Španijo, bolj natančno Barcelono in potem čez do Bilbaa.....  Temo sem prebral v celoti, ampak bi bili "sveži" podatki dobrodošli...  Po vsej verjetnosti bom šel skozi Nice, Marsej in ob obali do Barcelone... Za nazaj pa od Bilbaa po zahodni obali Francije....

 

Tisti ki ste bili na poodobni ruti, me zanima katere kampe priporočate, ogled kakšne znamenitosti itd.

 

Hvala za vsak odgovor. :)

 

lp

mz

Da ne boš izpustil San Sebastian. Eno najlprijetnejših mest kar sem jih videl in doživel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Po treh mesecih sem končno uspel naložiti slike  :dry:  tako da če koga zanima si lahko pogleda in kaj vpraša... http://www.motosvet.com/album/13411-iberski-polotok-z-provanso.html

Čudovite slike in sklepam da sta se tako tudi imela.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudovite slike in sklepam da sta se tako tudi imela.

 

Scarabeo

 

Hvala, ja res bilo je super, sicer sma imela malo težav z ležajem v sprednji felni vendar se je rešilo.. Če pa bi še enkrat šla bi vsa večja mesta kot so Porto, Lizbona, Barcelona, Granada izpustila in bi več časa namenila čudoviti naravi. To je le moje mnenje, če se kdo odpravlja takšno pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shark90, lahko morda nalepiš zemljevid z zarisano potjo, ki sta jo naredila? Drugače pa super slikice. Sedaj ko je zima pred vrati, bi lahko morda še kakšno anekdoto oz. zgodbo iz poti opisal. Sem pa spremljal tvoje težave z ležajem takrat na forumu.

 

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako tukaj je prvi del poti: http://goo.gl/EDEtfk

Da še opišem.. prvi dan do kraja San remo, naslednji dan skozi Monako in proti Nici, nato je bil plan skozi ob azurni obali, vendar mi je po kakšni 10-20km vožnje postalo zelo tečno saj ne vidiš nič razen hiš in blokov na vsaki strani in semaforji vsak kilometer, zato sma zapeljala na AC proti Marseillu, in ker sma imela čas sma se zapeljala še v nacionalni park Camargue. Naslednji dan pa je bilo potrebno priti do Andore zato sma se peljala po AC kako daleč se pač da, nato pa po zelo lepi pokrajini do Andore. Ob vstopu v Andoro je bilo 11 stopinj, nato sma se spustila v glavno mesto Andorra la Vella, v katerem je bilo topleje. Naslednji dan so sledili Pireneji, res čudovita narava, malce hladno na prelazih vendar pozabiš na to. Nekaj pomembnega ko vidiš kje bencinsko idi tankat, midva sma se vozila 20km do nje. Nato do prelaza Col du Tourmalet je še bilo vse ok, na drugo stran pa nebi smela saj so na novo asfaltirali, ampak če so lahko kolesarji šli dol še boma pa midva :) po vseh teh prelazih sem pa res že imel dovolj ovinkov ( ko jih ponavadi iščem ), roke so bile utrujene, midva tudi, tako da potem po AC do San sebastiana. Tukaj sma si naslednji dan ogledala res čudovito mesto, jaz sem se tudi malo skopal :) torej po drugi nočitvi v San sebastianu pičima naprej proti Bilbau, vmes se ustavima pri res krasnem "otočku", cesta do spodnjega parkirišča je zaprta, ampak z motorjem se da skozi vendar je res v obupnem stanju. Ko prispema v Bilbao srečama domačina na gs-u ki nama je ponudil pomoč, vendar sma si hotela ogledati samo te titanove zgradbe (nič posebnega), zato sma hitela naprej proti Llanesu. Naslednje jutro sma se odpravila na Picos de Europa, je lepo ampak nič kaj posebnega ni zgoraj.  Po ogledu in počitku grema naprej, plan je bil še severna obala nekakšni klifi-mosti, vendar nama je dež to preprečil in se nama ni dalo. Presenečenje pa je bilo na bencinski, tanktorba je bila pokrita in suha, ko pa jo dam dol pa samo teče iz nje.. in v njej se je odprla plastenka radenske, tako da sta denarnica in GoPro plavala, k sreči sem kamero kasneje v najini nočitvi v mestu Lugo uspel oživet. Tega mesta ne priporočam nobenemu! povsod po mestu same smeti, ljudje hodijo po smeteh, res grozno, zato sma naslednje jutro hitro pobegnila iz mesta proti Portugalski in mestu Porto.

 

zvečer nadaljujem ;)

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

shark90 :worship: 

....lepe fotke....Je na seznamu za eno naslednjih sezon ! :yea1: Koliko dni sta si vzela in okvirni strošek?.....čakam nadaljevanje... :OK: Sem pa tud take sorte, da se rad izogibam velikih mest....izguba časa, živcev...pa še kaj!

Popravljeno . Popravil ForU2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa v Barceloni recimo pazte kje parkirate motor, jaz sem ga na plazi parkiral "napacno" in tocn vem, kaksen je obcutek ko ti "spisdijo motor".... :O Na sreco ga je samo pajek odpeljal, 34 evrov pa sem dobil motor nazaj....opraskana leva plastika, tko da vec skode kot kazni.... :wallbash:Parkiral sem pa zraven zadnjega v vrsti, kjer so bili oznaceni parkingi za motorje....ker je bilo vse polno, prijatelj je se dobil fraj, jaz pa ne....tko da, zur. :D But the feeling, huuuuuh, nocte dozivet! :grrr Barca je pa men cist huda drgac, sam naslednic z avionckom, je bolj elegantno. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

shark90  :worship:

lepa fura ,dobre slike nekaj podobnega sem odvozil 2011 brez težav ,tudi v  velikih mestih je marsikaj zanimivega,lociraš se kje ob obrobju na ogled pa z lokalnim prevozom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nadaljujem.. V Porto prispema kar hitro zato sma imela čas za hiter ogled mesta (turistični bus), meni je bilo mesto kar všečno. Iz Porta sma se odpravila proti lizboni in sicer je bil plan lepo ob obali, vendar naju je začelo prati, zato je prav prišla AC in čimprej do Lizbone. V Lizboni bi morala imeti garažo oz. privat parking ( tako kot v vseh ostalih nočitvah, vendar je bil ta "hotel" v stari stavbi, pred njo pa samo javno parkirišče, da ne govorim da je bilo okno na hodnik, kriza), ker se je kasneje vreme izboljšalo sma si pogledala en del lizbone (turistični bus). naslednje dan je bilo vreme boljše, tako da sma šla v mesto sintra, katero je znano po gradovih, vendar se iz ceste ne vidi ni, gradovi pa so razmetani in do vsakega moraš peš, kar v opremi odpade in odšla proti najbolj zahodni točki evrope - Cabo da Roca, kjer je res zelo lepo. Po kakšni uri ali dveh sprehajanja naokrog sma se zapeljala še malo više ob obali in nato nazaj v Lizbono. Naslednji dan sma imela cilj Albufeiro, peljala sma se ob obali koliko je bilo mogoče, nekje zmes sma se ustavila v malem zalivčku, kjer je bila voda zelo mrzla. Po kopanju sma nadaljevala proti mestecu Sagres, Cape Saint Vincent in v najin apartma v Albufeiri. Naslednje jutro sma šla malo po mestu in si rezervirala sedež na čolnu, ki pelje do vseh jam v bližini, tudi do jame imenovane Cathedral cave. Tukaj na južni obali Portugalske bi še ostala kakšen teden, toliko je zanimivega in lepega, vendar sma morala naprej, pred nama je naporen dan in sicer do Tarife, na poti sma se ustavila na dirkališču v Jerezu, vendar nisma od tam nič odnesla, zapeljala sma se tudi skozi zanimivo mesto Cadiz in pot nadaljevala po čudoviti Andaluziji, kjer so ovinki prava redkost :) In Tarifa, tukaj naj bi vedno pihalo, kar se tudi vidi kako to izkoriščajo predvsem športniki na morju. Iz Tarife se peljema proti najini nočitvi nato pa iz nje kar proti Gibraltarju. Tukaj so naju najbolj zanimale opice :) in vozima se na goro, table prepovedujejo vožnjo naprej razen taxi lahko, ampak grema lepo počasi naprej. Ko pridema na vrh, opic nikjer, naredima par fotk in grema naprej, končno najdema opice kar na cesti. Malo so se tudi pustil počohati, ampak ko ji ni več bi te kar kresnila :) In seveda po kakšnih 10min se pripeljeta policista, eden od njiju si je odpiral rogljiček in opica kar napade, skok na streho heh. Prijazna policista sta rekla da se tukaj ne smema vozit in da naj grema, povedala sta tudi da opice niso nevarne, vendar če imaš hrano pri sebi ti jo ukradejo. Pozno zvečer sma se vrnila v nočitev in naslednje jutro ponovno nazaj, sicer v mesto saj sma iskala spominek-magnetek :) nahranila sma še motorčka z ugodnim bencinom in že sma šla naprej smer Ronda. Zmes sma zavila za vasico Juzcar, to je "smrkcova vas" cela vas je v modri barvi, po hišah so naslikani smrkci, zanimivo za videt ampak cesta do sem pa obup.. In ronda, ko si v mestu ni nič kaj posebnega, ko pa vidiš mesto iz spodnje strani pa je zelo zanimivo sploh ta most, ko sma se peljala preko sploh neveš da je to ta most.. Po Rondi je sledila Granad, vendar sma tukaj nočila zaradi ogleda Alhambre. Tako sma naslednje jutro odšla naproti najvišji asfaltirani cesti v EU, vendar nama ni uspelo, na približno 2500m sta dva velika parkinga in malo više rampa in trije varnostniki, ne spustijo naprej nobenega. Potem pa nič grema nazaj. Za popoldan sma imela v naprej kupljene karte za Alhambro, to je res lepo in huh, kako so vse to delali, zanimivo za videt. Po ogledu se odpravima, dama mini denarnico (samo 1 kartica in približno 60€), sončna očala in spominke v stranski kovček, ki pa ga nisma zaklenila, torej je bil samo rahlo zaprt in ko je prvič malo bolj ruknilo se je kovček odprl. po mogoče 200metrih nama eden maha, sem mislo mogoče luč crknila, nakar opazima odprt kovček. Našla sma samo spominke, ostalo denarnica in sončna očala pa si je nekdo prilasti. Nič ne moreš, se zgodi.

 

še prevožena pot do sem: http://goo.gl/X7pZ80

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

shark90  :worship:

lepa fura ,dobre slike nekaj podobnega sem odvozil 2011 brez težav ,tudi v  velikih mestih je marsikaj zanimivega,lociraš se kje ob obrobju na ogled pa z lokalnim prevozom

Tako je tudi midva se v vseh večjih mestih najprej spravima do hotela potem pa z metrojem ali peš v mesto, nikakor z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!