Skoči na vsebino

Španija,Portugalska (Iberski polotok)


Priporočene objave

V mislih ste imeli očitno Fuentes de Oñoro, čisto simpatičen kraj. Kar se ceste v Covadongo tiče, je lušna, ampak je še lepše laziti potem po Picos de Europa ("Vrhovi Evrope, hehe").

V Pirenejih je Parque Nacional de Ordesa (v bistvu el Valle de Ordesa, dolina Ordesa z okolico) eden tistih najlepših delov, ja, pa v Benasque, malo vzhodneje, je lepa cesta. Oboje v provinci Huesca v Aragonu (zame najlepši del Pirenejev). Iz Ordese greste lahko laziti na Monte Perdido, 2. najvišji vrh Pirenejev, iz Benasqueja pa na Aneto, vrh Pirenejev, ampak potrebujete tudi poleti dereze in cepin za zadnji greben pred vrhom (po spominu cca 3407 m). Ali pa čez Jaco mimo San Juan de los Reyes, lušno, dajte pogooglat, boste že našli.

Andaluzija? Uh, toliko je tega, malo sem na tesno s časom, če koga resnično zanima, ampak res resno, se lahko v času Velikega tedna na pivu dobimo, bom menda v Sloveniji takrat.

Srečne poti!

DS

Očitno sem naredil kar dve napaki v enem postu. :headbang:

V znamenje kesanja in obljubo, da se bom popravil, pa imate sliko iz tega Torre de Cerredo. Slike Ordese (in ne Orisse) pa nimam v računalniku. :trance_33_sleep:

lp

bv

post-18556-1237683063_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mislih imel teden pred Veliko nočjo, datumov pa nisem vedel na pamet. 7.-13.4. Sneg? Danes vozil po snegu na Lovćenu. Juhu! :)

Še bo čas, 25.4. krenem :worship: če boš imel kaj prostega časa za en pogovor in en drink :yea1:

Popravljeno . Popravil alkatraz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oglasi se mi po PS, da se dogovoriva okrog prej omenjenih terminov. Na katerem koncu Slovenije si? Jaz, ko doma, načeloma nekje med Sečovljami in Mursko Soboto ali pa med Bledom in Otočcem. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
evo nazaj.. 14 dni nepozabnih!

ruto, ki sem jo naredu prlimam, ko bom nastudiral malo google maps. Blo je pa cca 7700km vse skupaj.

Čestitke! :worship:

P.S.: Upam, da bomo tudi kakšnih fotk deležni. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozdravljeni,... v maju se z boljšo polovico odpravljava proti Lisboni,.... je takrat kdo na poti v tej smeri,.... ker ponavadi odideva brez večjih planov je vsako srečanje in nasvet dobrodošel,... lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,... v maju se z boljšo polovico odpravljava proti Lisboni,.... je takrat kdo na poti v tej smeri,.... ker ponavadi odideva brez večjih planov je vsako srečanje in nasvet dobrodošel,... lp

na andrejba se obrn je bil pred dvemi tedni z motorjem na portugalskem ti bo lohk z prve roke kaj povedu!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

storjeno,... čakam da me potrdi na facebooku,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,... v maju se z boljšo polovico odpravljava proti Lisboni,.... je takrat kdo na poti v tej smeri,.... ker ponavadi odideva brez večjih planov je vsako srečanje in nasvet dobrodošel,... lp

Enkrat v maju bom tudi jaz tam haral :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da bomo pa vsi tam doli nekje,... pa srečnopot vsem in ko (če) se srečamo jaz mam KP M6 66 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

držim za besedo,... midva že pakirava...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

četrtek bo pa štart,... via Barcelona,... pa dol dol dol,... pol pa or gor,...rt la roca,... a bova koga tam srečala???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav iz Bragançe :worship:N 103 :whistle: Dusan, vreme nas bo ubilo :evilgrin: Do zdaj slo vse vredo, jutri proti Madridu, tam videl se lepe ovinke...samo, da bodo gume zdrzale do Andore :yea1: lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

andrejba

...... evo mislim da je zdej vse.. tam cca 7700km je blo skupej.

Pa uzivite vsi ka greste dol, ker je res enkratno!

:worship:

Popravljeno . Popravil jfk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo moja ruta, upam da bo motosvet prenesu in google maps nebo crknu tko hitr =)

.

.

.

evo mislim da je zdej vse.. tam cca 7700km je blo skupej.

Pa uzivite vsi ka greste dol, ker je res enkratno!

Se dajo kakšne slike videt, koliko dni je trajala pot in če ni skrivnost koliko € je potrebno za takšno potepanje?

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako vreme ubilo???? toplo??? dež??? :unsure: ma ni panike,... vse je pronto,... pa tudi žena je pripravljena,... tako da na pot,.... ups,... če 20 minut štart,... hm,... KP M6 66 je na poti :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dajo kakšne slike videt, koliko dni je trajala pot in če ni skrivnost koliko € je potrebno za takšno potepanje?

:worship:

Jaz sem imel 14 dni (10 dni dopusta) - kar pomeni 6 dni gor in dol ter 8 dni tam uzivat. Odlicno bi bilo tri tedne, samo bog ne daj sam :) Obdelal sem od severa do juga, ampak res samo zapeljal skozi, nic kaj dosti po muzejih in cerkvah hodu. Za kaj takega bi rabil najmanj mesec dni.

Cena je bla tam nekaj pod 2000EUR (1800 mogoce, nisem sel tocno racunat), samo nisem sparal - razen pri hotelih, kjer sem po Lonely Planetu izbiral ta najcenejse (nocitev in zajtk max 30EUR/noc). Najbl dragi so bli hoteli na poti tja in nazaj (nisem imel za spanijo in francijo lonely planeta in navadno nisem kaj prevec iskal prenocisca - pri prvemu sem se namestil - tudi 85eur/nocitev), pa jedaca in pijaca (zjutro obvezno kufe in vsak vecer sem su v kak bar).

Se nekaj slikic (ostale so na FB, dodatni filmcki pa na mojem PCu)

post-11102-1242056180_thumb.jpg

post-11102-1242056187_thumb.jpg

post-11102-1242056191_thumb.jpg

post-11102-1242056195_thumb.jpg

post-11102-1242056200_thumb.jpg

post-11102-1242056206_thumb.jpg

post-11102-1242056213_thumb.jpg

post-11102-1242056217_thumb.jpg

post-11102-1242056221_thumb.jpg

post-11102-1242056225_thumb.jpg

post-11102-1242056235_thumb.jpg

post-11102-1242056239_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Im back :yea1:

Haaa - men boš pa fovš ko se odpravim septembra proti lisboni! :) cant wait :)

Kakšno traso si obral? Mal sem gledal na viamichelin tisto najbolj idealno - za tja mogoče še nekako pride v poštev, vračal bi se pa po spodnji strani, torej čist drugje...

Kakšni predlogi?

LP, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haaa - men boš pa fovš ko se odpravim septembra proti lisboni! :) cant wait :)

Kakšno traso si obral? Mal sem gledal na viamichelin tisto najbolj idealno - za tja mogoče še nekako pride v poštev, vračal bi se pa po spodnji strani, torej čist drugje...

Kakšni predlogi?

LP, Rok

Samo do Lizbone? Kaj bi tam gledal? Tja bi jaz šel samo še z agencijo :whistle: Za koliko dni.....

post-22639-1242233246_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo naju,... trenutno prenocujeva v Malagi,... vreme nas lepo lovi s soncem ,... no malce beziva pred dezjem kr nam lepo uspeva,...alo se javiva pozneje,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!