Skoči na vsebino

Španija,Portugalska (Iberski polotok)


Priporočene objave

  • 5 mesecev pozneje...
Ali gdo planira v maju 2009 proti Portugalski :? Ne vem zakaj se "popotnika "ne javljata :topic:

Moj prijatelj Brane odputuje 25.04.2009 preko,Italije,Francije,Španije na Portugalsko :naughty: Če je še gdo ki potuje ob istem času,in potrebuje SOPOPOTNIKA me naj kontaktira, da mu posredujem njegovo tel številko :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prijatelj Brane odputuje 25.04.2009 preko,Italije,Francije,Španije na Portugalsko :naughty: Če je še gdo ki potuje ob istem času,in potrebuje SOPOPOTNIKA me naj kontaktira, da mu posredujem njegovo tel številko :whistle:

jaz planiram za drugi vikend.. vreme zgleda da bo. temperature 20stopinj C

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prijatelj Brane odputuje 25.04.2009 preko,Italije,Francije,Španije na Portugalsko :naughty: Če je še gdo ki potuje ob istem času,in potrebuje SOPOPOTNIKA me naj kontaktira, da mu posredujem njegovo tel številko :whistle:

Lahko si damo mobije :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz planiram za drugi vikend.. vreme zgleda da bo. temperature 20stopinj C

Lahko poveš kateri drugi vikend :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali gdo planira v maju 2009 proti Portugalski :? Ne vem zakaj se "popotnika "ne javljata :topic:

popotnika se ne javljata, ker še nisem napisal poročila o popotovanju (niti ne vem če ga bom - sem malo len)

imam pa precej skil in vtisov iz poti

če vas res kaj zanima lahko parkiramo skupaj in povem iz prve roke kako je bilo

ja, saj res, letos je na vrsti Škotska če koga mika

lep pozdrav in veliko varnih km v 2009 vam želiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SLO - Barcelona - Valencia - Madrid - Bilbao - Lurd - SLO

od 24.06. do 11.07.2009

Bo še kdo tam dol ?

:beer2:

Popravljeno . Popravil jfk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem Pireneje (Huesca), Montes Universales (Teruel) ali Castillo-La Mancho. Tam vsaj ni dolgčas. Ostalo je vse ravno, na omenjeni ruti je nekaj malega ovinkov samo čez Sistema Ibérico (Z-M, BU-VI) in po Baskiji. Če je čas, zavijte iz Valencie proti La Manchi, to je vsaj "prava" Španija, če že za Andaluzijo ni časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem Pireneje (Huesca), Montes Universales (Teruel) ali Castillo-La Mancho. Tam vsaj ni dolgčas. Ostalo je vse ravno, na omenjeni ruti je nekaj malega ovinkov samo čez Sistema Ibérico (Z-M, BU-VI) in po Baskiji. Če je čas, zavijte iz Valencie proti La Manchi, to je vsaj "prava" Španija, če že za Andaluzijo ni časa.

Za Andaluzijo imaš kaj več zapovedat? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem Pireneje (Huesca), Montes Universales (Teruel) ali Castillo-La Mancho. Tam vsaj ni dolgčas. Ostalo je vse ravno, na omenjeni ruti je nekaj malega ovinkov samo čez Sistema Ibérico (Z-M, BU-VI) in po Baskiji. Če je čas, zavijte iz Valencie proti La Manchi, to je vsaj "prava" Španija, če že za Andaluzijo ni časa.

Bravo, Dessert soul. Očitno imava podoben okus. ;)

Jaz bi dodal samo še Picos di Europa nad Baskijo proti Portugalski in Orissa v Pirinejih...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo, Dessert soul. Očitno imava podoben okus. ;)

Jaz bi dodal samo še Picos di Europa nad Baskijo proti Portugalski in Orissa v Pirinejih...

lp

bv

Če lahko dodam:

Picos d Europa je pogorje in je pogorje, ki ga lepo spoznaš z obiskom kraja Fuente De - vožnja skozi "Alpsko" dolino z res lepo urejenimi vasmi (Švica bi jim zavidala)

Covadonga - sveti kraj za Špance - vsekakor vreden skok do tja in nato še do dveh planinskih jezer nad Covadongo (cesta Vršič na peto potenco)

Cudillera - ribiška vasica pisanih hiš - morda najlepša vasica na Atlantski obali v Španiji

Lugo - mesto z 20km ohranjenega obzidja

La Coruna - Herkulov stolp

Santiago - sveto romarsko mesto, obvezen ogled

Sam malo dodatkov k tvoji poti iz najine lanske poti tam skozi

srečno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko dodam:

Picos d Europa je pogorje in je pogorje, ki ga lepo spoznaš z obiskom kraja Fuente De - vožnja skozi "Alpsko" dolino z res lepo urejenimi vasmi (Švica bi jim zavidala)

Covadonga - sveti kraj za Špance - vsekakor vreden skok do tja in nato še do dveh planinskih jezer nad Covadongo (cesta Vršič na peto potenco)

Cudillera - ribiška vasica pisanih hiš - morda najlepša vasica na Atlantski obali v Španiji

Lugo - mesto z 20km ohranjenega obzidja

La Coruna - Herkulov stolp

Santiago - sveto romarsko mesto, obvezen ogled

Sam malo dodatkov k tvoji poti iz najine lanske poti tam skozi

srečno vožnjo

Kaj ni tako ime tudi najvišjem vrhu tega pogorja s čudovitim razgledom na Biskajski zaliv in tja do Portugalske?

Vsaj tako je pisalo.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ni tako ime tudi najvišjem vrhu tega pogorja s čudovitim razgledom na Biskajski zaliv in tja do Portugalske?

Vsaj tako je pisalo.

lp

bv

Žal ne, tudi jaz sem napačno tako mislil, pa mi je domačin od tam lepo razložil, da je to tako kot ime Alep, tudi to ime za to pogorje.

Učite se, učite se, je nekoč nekdo rekel

zato pa so ta potovanja, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ne, tudi jaz sem napačno tako mislil, pa mi je domačin od tam lepo razložil, da je to tako kot ime Alep, tudi to ime za to pogorje.

Učite se, učite se, je nekoč nekdo rekel

zato pa so ta potovanja, a ne?

Žal, to sem bral na vrhu tega hriba...

Mogoče sem narobe razumel, ampak ne verjamem.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal, to sem bral na vrhu tega hriba...

Mogoče sem narobe razumel, ampak ne verjamem.

lp

bv

Verjemi, je nekdo iz moje družine tam domačin

pa, pa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemi, je nekdo iz moje družine tam domačin

pa, pa

Hvala za info.

Ampak... Kako pa se imenuje potem tista gora, najvišja v tem pogorju, za katero sem mislil, da je Picos?

Razgled z nje je še vseeno veličasten

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info.

Ampak... Kako pa se imenuje potem tista gora, najvišja v tem pogorju, za katero sem mislil, da je Picos?

Razgled z nje je še vseeno veličasten

lp

bv

Najvišji vrh je Torre de Cerredo, z višino 2648 metrov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz planiram za drugi vikend.. vreme zgleda da bo. temperature 20stopinj C

Andrej varno ,srečno pot ...tja in nazaj... :friend2: :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mislih ste imeli očitno Fuentes de Oñoro, čisto simpatičen kraj. Kar se ceste v Covadongo tiče, je lušna, ampak je še lepše laziti potem po Picos de Europa ("Vrhovi Evrope, hehe").

V Pirenejih je Parque Nacional de Ordesa (v bistvu el Valle de Ordesa, dolina Ordesa z okolico) eden tistih najlepših delov, ja, pa v Benasque, malo vzhodneje, je lepa cesta. Oboje v provinci Huesca v Aragonu (zame najlepši del Pirenejev). Iz Ordese greste lahko laziti na Monte Perdido, 2. najvišji vrh Pirenejev, iz Benasqueja pa na Aneto, vrh Pirenejev, ampak potrebujete tudi poleti dereze in cepin za zadnji greben pred vrhom (po spominu cca 3407 m). Ali pa čez Jaco mimo San Juan de los Reyes, lušno, dajte pogooglat, boste že našli.

Andaluzija? Uh, toliko je tega, malo sem na tesno s časom, če koga resnično zanima, ampak res resno, se lahko v času Velikega tedna na pivu dobimo, bom menda v Sloveniji takrat.

Srečne poti!

DS

Popravljeno . Popravil Desert Soul
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mislih ste imeli očitno Fuentes de Oñoro, čisto simpatičen kraj. Kar se ceste v Covadongo tiče, je lušna, ampak je še lepše laziti potem po Picos de Europa ("Vrhovi Evrope, hehe").

V Pirenejih je Parque Nacional de Ordesa (v bistvu el Valle de Ordesa, dolina Ordesa z okolico) eden tistih najlepših delov, ja, pa v Benasque, malo vzhodneje, je lepa cesta. Oboje v provinci Huesca v Aragonu (zame najlepši del Pirenejev). Iz Ordese greste lahko laziti na Monte Perdido, 2. najvišji vrh Pirenejev, iz Benasqueja pa na Aneto, vrh Pirenejev, ampak potrebujete tudi poleti dereze in cepin za zadnji greben pred vrhom (po spominu cca 3407 m). Ali pa čez Jaco mimo San Juan de los Reyes, lušno, dajte pogooglat, boste že našli.

Andaluzija? Uh, toliko je tega, malo sem na tesno s časom, če koga resnično zanima, ampak res resno, se lahko v času Velikega tedna na pivu dobimo, bom menda v Sloveniji takrat.

Srečne poti!

DS

Če misliš pivo in cvetje, pol bom jaz že šel na drugo potovanje :naughty: bom pač malo po občutku sam raziskal Andaluzijo. Ne vem kaj ste že zdaj zapeli na teh Pirenejih :evilgrin: kaj vam ni zadosti snega :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če misliš pivo in cvetje, pol bom jaz že šel na drugo potovanje :naughty: bom pač malo po občutku sam raziskal Andaluzijo. Ne vem kaj ste že zdaj zapeli na teh Pirenejih :evilgrin: kaj vam ni zadosti snega :whistle:

V mislih imel teden pred Veliko nočjo, datumov pa nisem vedel na pamet. 7.-13.4. Sneg? Danes vozil po snegu na Lovćenu. Juhu! :)

Popravljeno . Popravil Desert Soul
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!