Skoči na vsebino

Slovenija v NATO


Thundercat

Ali ste za to, da Slovenija vstopi v Nato!!  

42 članov je glasovalo

  1. 1. Ali ste za to, da Slovenija vstopi v Nato!!

    • Da!
      64
    • Ne!
      56
    • Politika me ne zanima!
      8


Priporočene objave

Brrrm, vracam pozdrav!

SymRu, hvala da si nas seznanil s svojo teorijo drzave in vodstva, vendar si - verjetno nehote - brcnil v prazno. Napisal si, da ima vodstvo drzavo, da drzavljanom olajsa zivljenje. Torej - Kucan ima Slovenijo, da meni lajsa zivljenje. Ergo - najprej kliknit na "preglej" in sele pol na "poslji".

Glede ostalih neumnosti ti ne bom odgovarjal.

Sicer pa mislim, da po dolocenen casu pri vsaki temi nastopi trenutek, ko je bilo sicer ze vse povedano, vendar se niso vsi govorili.

Ampak, da enkrat vendarle z velikimi crkami v zgodovino zapisemo vse grehe ZDA, najpomembnejse in najvecje, predlagam, da s skupnimi mocmi dopolnimo spodnji seznam:

1) Bitka pri Salamini - kako so mogle ZDA podpreti Perzijo. A se niso zavedali, da so Grki njihovi prijatelji???

2) Bitka pri Akciju - sramotno so ZDA podpirale Rimljane, da so ti premagali, ze itak tako krhko Kleopatro. Res, sramota za ZDA!

3) Pa, ko so se ZDA skregale z Ruskim ljudstvom in pomagale pri vzponu Ivana Groznega, da jih je toliko pobil.

4) Aja...da ne pozabimo...podpora ZDA srednjeveski inkviziciji...nevzdrzno!

Zato je prav da so jih dobili na gobec!

lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.A res? Ti nikogar ne potrebujes da te vodi in usmerja in vcasih nateguje?

2.Kaj mislis da v Pentagonu sedijo krvolocnezi, ki samo cakajo kdaj bodo katerega skrajsali za glavo?

3.Ne, nikoli!!!

4.Zato mislim, da si glede svojega stalisca najbolj zadel s tistim, kar imas napisano v anlescini, ceprav ne vem zakaj, kajti v tem jeziku se sporazumevajo v ZDA in je, poleg francoscine, uraden jezik NATA.

1.Res!

2.Ne...ne čakajo, ampak tuhtajo kako bojo Bušu zazihral enormne količine nafte, pa če pr tem vsi drugi pocrkajo...

3.Ja pa so, zbud se!!!

4.Najbolj?..čist...ta stavek velja kakor zame, tudi zate, upam da si ga razumu...zate ga bom jaz pač upoštevu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu, hvala da si nas seznanil s svojo teorijo drzave in vodstva, vendar si - verjetno nehote - brcnil v prazno. Napisal si, da ima vodstvo drzavo, da drzavljanom olajsa zivljenje. Torej - Kucan ima Slovenijo, da meni lajsa zivljenje. Ergo - najprej kliknit na "preglej" in sele pol na "poslji".

Ne, zate po novem nič pregledov :) sicer pa, ja - "vodstvo države nalogo". Pa tudi tvoja teorija "Kučan ima Slovenijo, da BUSAbajkerju lajša življenje" gre čisto lepo skozi, kajne? :twisted: :twisted: Ergo - najprej pozorno prebrati svoje pisanje, potem pa nabijat naprej... Preglej-Pošlji pa je optional...

Glede ostalih neumnosti ti ne bom odgovarjal.

Zmanjkalo argumentov, odgovorov ali neumnosti?

Sicer pa mislim, da po dolocenen casu pri vsaki temi nastopi trenutek, ko je bilo sicer ze vse povedano, vendar se niso vsi govorili.

Saj - verjetni so sam začutil potrebo po govorjenju, kljub temu, da nisi povedal nič novega? Pred tabo je že nekaj ljudi zagovarjalo NATO in ZDA, tako da res ni bilo potrebe, da se oglašaš - ali pač :wink: ? Si povedal kaj hudo novega ali si moral zgolj narediti "red, enkrat za vselej"? In nič od svojega nisi utemeljil... Pa še zgodovino si zlorabljal, kot ti je zgoraj lepo povedal Codeine :twisted: :lol: :twisted: - in verjamem, hotel povedati meni.

Sicer pa - ja, enkrat je večina argumentov obeh strani predstavljena, potem pa je vse odvisno od vztrajnosti in gibalne količine določenih skupin... Kdor bo dalj časa vzdržal v argumentaciji, bo požel naklonjenost ljudstva, ki bo v končni fazi odločilo...

Ampak, da enkrat vendarle z velikimi crkami v zgodovino zapisemo vse grehe ZDA, najpomembnejse in najvecje, predlagam, da s skupnimi mocmi dopolnimo spodnji seznam:

1) Bitka pri Salamini - kako so mogle ZDA podpreti Perzijo. A se niso zavedali, da so Grki njihovi prijatelji???

2) Bitka pri Akciju - sramotno so ZDA podpirale Rimljane, da so ti premagali, ze itak tako krhko Kleopatro. Res, sramota za ZDA!

3) Pa, ko so se ZDA skregale z Ruskim ljudstvom in pomagale pri vzponu Ivana Groznega, da jih je toliko pobil.

4) Aja...da ne pozabimo...podpora ZDA srednjeveski inkviziciji...nevzdrzno!

Zato je prav da so jih dobili na gobec!

Imaš kar prav glede seznama, vendar bo treba tvoje vnose zbrisat - ne vem, imaš mogoče napačne zgodovinske knjige, kaj naj drugega rečem :twisted: :twisted: Ali pa preveč gledaš Discovery, ko si glih nekaj bitk, ki so jih v oddajah obdelali, navedel?

Pozabil si pa na Vietnam, Kubo, pa predvsem na Irak, Afganistan in druge države, kjer so tolkli tiste ljudi, ki so bili še nekaj mesecev pred tem njihovi prijatelji v boju proti Rusom ali kaj podobnega, pa dejstva o financiranju Osame bin Ladna, pa Huseina, pa tako naprej... Aja - a sem že omenil, kako so američani sami sebi pošiljali antraks in krivili za to vse tiste, ki izražajo mnenje proti ZDA, pa še kakšno packarijo bi se našlo... Ehh- mednarodno sodišče in priznanje totalne imunitete ZDA... Da ne govorim, da si niti predsednika ne znajo _demokratično_ izvoliti ali pač _prikrito_nedemokratično_ 8) :twisted: "Bratovščina Georgea Busha" PRESS

Sicer pa - saj veš, ZDA so nastale malo pred Prešernovimi Poezijami :twisted: Zato si se malo zmotil zgleda :shock: :wink:

"Boli me k_r_c za NATO, samo mir mi dajte."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa - saj veš, ZDA so nastale malo pred Prešernovimi Poezijami :twisted: Zato si se malo zmotil zgleda :shock: :wink:

"Boli me k_r_c za NATO, samo mir mi dajte."

Daj no SymRu, zdaj ga pa že sviraš, bo res izpadlo da "kozerije" ne zastopiš.

Ali drugače povedano :

Na sveti je bilo ogromno pizdarij in še več jih bo, kjer ne bo mogoče ZDA not tlačit.

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN - ne, samo ti si spregledal mojo drobno perverzijo :)

Zadnja stvar, ki si jo želim v razpravah o tako "resnih" stvareh, kot je vstop v NATO, je nekdo, ki bo prišel in se triumfalno zajebaval tam, pri tem pa dajal vtis, kot da si v bistv želi biti Američan, ne pa Slovenec - če je zgrešil državo, mu jaz ne morem pomagati...

Ampak - it's a free country, a ne...

Ja, pizdarije pa bodo vedno, če bomo v NATO, ali ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pizdarije pa bodo vedno, če bomo v NATO, ali ne...

Vprasanje je samo kako bodo te pizdarije vplivale na nas in na naso suverenost.

V letu pred osamosvojitvijo so tudi bili nekateri teoretiki in politiki, ki so govorili o demilitarizaciji Slovenije in podobno, ter kako vojna v Sloveniji ni mozna in ce nas kdo napade, nas tako lahko samo povozi,... Pa ni bilo glih tako. Ilegalno so se formirale slovenske enote, ki so predstavljale korenine današnje Slovenske vojske in v spopadih 91. so bili ti ta prvi, ki so bili na liniji spopadov. sedaj je spet minilo ze prevec casa, ko je mir v nasi ljubi domovini in spet so prisli na dan, ko taisti teoretiki razlagajo iste zadeve, kot so jih v obdobju pred osamosvojitvijo. Pravijo, da gre osel enkrat na led, Slovenec pa veckrat. Vcasih smo zelo podobni liku iz risanke, Homerju Simpsonu, ki ne dojame, da se mu lahko kaj hudega naredi in zadevo se veckrat ponovi.

Da zakljucim svoje mnenje, NATO da ali ne, je vprasanje Slovencev. Kakor se bomo odlocili tako pac bo. V vsakem primeru, pa si moramo zagotoviti lastno varnost. Sosednje drzave nam jo ne bodo, ali pa? Italija in Madzarska so ze bile pri nas, nas malo razdelile in "zascitile" (beri 2. svet vojna), Avstrija bi se tut malo Koroske mela, pa bi se nam tudi verjetno ponudila, s Hrvati smo pa tako najboljsi prijatelji (smo kot dvojcki, nerazdruzljivi, vse skupaj delamo, smo brez problemov, v glavnem ko v pravljici) :wink:

Ce pac ne bomo sli v NATO in bo volja ljudtsva taksna, bomo pac morali povecati svoje enote in jih profesionalizirati. Ali bo to ceneje ali drazje bomo videli, ce bo do tega prislo. Ampak naslednjega referenduma za NATO ne bo, prav tako pa ne bo referenduma, koliko moz naj nasa vojska steje, da bo zagotovljena varnost Slovenije. Nihce ne bo navadne smrtnike, ki se jim v varnosti ne sanja, vprasal za mnenje, ampak se bo povecal proracun in nacrti za siritev slovenskih oborozenih sil se bodo zaceli. S povecanjem proracuna pa se bodo povecali tudi davki. In spet vam ne bo vsec! Boste sli na cesto stavkat ali kaj? S kaksno utemeljitvijo? Verjetno zakaj nismo se odlocili, da bi sli v NATO, ce smo vedeli da je lahko cenejsi ali kaj podobnega. Govorim hipoteticno, ker se nikomur ne sanja, kaksni bodo eni ali drugi stroski!

In tako se konca zgodba o neodlocnih Slovencih, ki imajo zelo kratek zgodovinski spomin. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Master, a si ti čist ziher, da bo z Natom naša varnost cenejša?

V vsakem primeru, pa če smo v Natu, al pa ne, moramo sami poskrbeti za svojo varnost, ker Nato definitivno ne bo prišel bombardirat Hrvate, ker stegujejo roke po Piranskem zalivu...

Problem je v tem, da bo treba v okviru Nata delati usluge, ki niso v interesu Slovenije, ampak neposredno v interesu ZDA in GB, ki so dejanski lider Nata. Te usluge nas lahko pa finančno drago koštajo, pa tud privlečejo moderne nevarnosti, kot je terorizem, pred katerim smo trenutno varni.

A se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno eden zopet na moji strani.

BusaBiker, pozdravljen. :)

Brrrm, nič bat tudi Rocky je z vama! Prav smešno se mi zdi kako nekateri spreminjajo zgodovino. Da ne govorim o drugih cvetkah na to temo. Ali kdo od vas ve koliko je Slovenija dajala letno za JLA. Mimogrede, NATO jo bo prišel kar nekajkrat ceneje, da ne govorim, da ima veliko možnosti zasluška tudi SLO gospodarstvo in to na takšnih področjih, ki sploh niso povezana s vojaško dejavnostjo.

Spoštujem mnenje vsakega, vendar ne spreminjat zgodovinskih dejstev.

Pa še nekaj me moti. Kaj nekateri res ne morete pozabiti Juge. Ne vem kako se vam lahko kolca po vsem tem sranju, ki se je dogajalo. In, če smo že pri vojaški temi, a še pomnite tovariši, da si pri nakupu Z 101, Yugo....,zraven kupil državi breztrzajni top. :?: :x :shock: :twisted:

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, NATO jo bo prišel kar nekajkrat ceneje, da ne govorim, da ima veliko možnosti zasluška tudi SLO gospodarstvo in to na takšnih področjih, ki sploh niso povezana s vojaško dejavnostjo.

Kdo ti je povedu, da bo obrambni sistem z Natom cenejši od samostojnega obrambnega sistema? Na podlagi česa to sklepaš?

Po moje bo več al menj enak strošek, le da bo strošek raznih misij v "teroristične države" čist dodatni strošek, če gremo v Nato. Mamo možnost saj pr kilometrini, dnevnicah in ostalih potnih stroških pršparat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAK VAM GUMPCEM NE GRE V GLAVO, DA JE LAHKO SODELOVANJE SLO. ARMY NA MISIJAH V TUJINI SAMO IN LE NA PODLAGI ODLOČITVE NAŠEGA PARLAMENTA!!!!!

SODELUJE PA LAHKO NA MISIJAH, ČE JE V NATU ALI PA NE! (Tko al tko je že v Partnerstvu za mir- Bosna, Ciper, Golanska planota- OZN)

Kar pa se tiče denarja, je pa bilo TUDI na TV jasno povedano, da se v primeru, da ne vstopimo v NATO, poveča strukturo obrambnih sil. (Profi in rezervno sestavo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAK VAM GUMPCEM NE GRE V GLAVO, DA JE LAHKO SODELOVANJE SLO. ARMY NA MISIJAH V TUJINI SAMO IN LE NA PODLAGI ODLOČITVE NAŠEGA PARLAMENTA!!!!!

"There is no free lunch."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.KAK VAM GUMPCEM NE GRE V GLAVO...

2.Kar pa se tiče denarja, je pa bilo TUDI na TV jasno povedano...

Pod 1.: Zdej si ratu pa nesramen....Če ti misliš, da bomo zastonj "branjeni" :roll: , se krepko motiš. Račun bo tako ali drugače, pa slej ko prej, izstavljen v obliki kanon futra...Če že gledaš TV, poglej še, kako rekrutirajo Angleže te dni...demokratično vsakega povprašajo če želi v Irak...

Pod 2.: Glede na to, da ti je TV edini glavni argument, bod raj tih, pa pejt Štrumfe gledat...ker ti tud obstajajo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod 1.: Zdej si ratu pa nesramen....Če ti misliš, da bomo zastonj "branjeni" :...demokratično vsakega povprašajo če želi v Irak...

Pod 2.: Glede na to, da ti je TV edini glavni argument, bod raj tih, pa pejt Štrumfe gledat...ker ti tud obstajajo....

ZGLEDA, DA SEM BESEDO GUMPCI NAPISAL Z PREMAJHNIMI ČRKAMI!!!

1. Branjeni ne bomo ZASTONJ, ker to že zdej nismo!! (SV ne financirajo sponzorji in donatorji, ampak proračun)

2. Kar se tiče demokratičnega vprašanja Iraka je pa tko:

a) VOJSKA: če si se odločil za vojaško službo, ti je že na začetku jasno, da poklic nosi riziko in se moraš s tem sprijaznit preden napišeš prošnjo za službo!

B) DRŽAVLJANI: Če menijo, da tam naša vojska nima kaj početi, se o tem jasno izjasnijo politikom katere so volili!

Kar pa se tiče Štrumfov in tega da res obstajajo, ti pa priporočam DA SE IZOGIBAŠ ALKOHOLNIM PIJAČAM!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štrumf.

Namesto, da bi od tebe padu kak pameten argument, raj žališ ljudi, kar je značilno za primitivce. Namen te teme ni žalit ljudi, ampak vsaj poskušat argumentirano čvekat, kar vsekakor ni "so na TV povedali"...

Jaz pač mislim, da bodo stroški, potrebni za obrambo te države več ali manj enaki z Natom ali brez. Obramba Slovenije se izvaja na teritoriju Slovenije. Ko domač vojak stopi na tuje ozemlje z Natovim ciljem, je agresor, pa tud če dela v saniteti agresorja.

Ena razlika bodo zahtevki za "službene" poti naših vojakov na lokacije po svetu, ki nam jih bo določil pač novi šef, plačal jih bomo pa davkoplačevalci. Druga razlika je pa v tem, da bo kdaj pa kdaj pršu kdo nazaj v vreči. Po moje res ni treba Slovencu crknt enkrat zarad Iraške nafte, mal kasnej zarad Iranske, pol zarad Severne Koreje, itn.

Pa še eno dejstvo je..."ugodnosti" bo TREBA plačat. Zato mamo državljani edino možnost na referendumu za Nato, da se odločmo za ali proti. Pol, nimaš kej več, sej veš.."posle jebanja nema kajanja"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v tem, da bo treba v okviru Nata delati usluge, ki niso v interesu Slovenije, ampak neposredno v interesu ZDA in GB, ki so dejanski lider Nata. Te usluge nas lahko pa finančno drago koštajo, pa tud privlečejo moderne nevarnosti, kot je terorizem, pred katerim smo trenutno varni. A se motim?

Varnost pred terorizmom je abstrakten pojem. Sploh pa pri celotni zadevi ne gre samo za terorizem, ampak za tudi ostale asimetricne groznje, kot so organizirani kriminal, proliferacija orozja za mnozicno unicevanje (WMD), ilegalne migracije,... Pri povezovanju v vecje organizacije, je tudi prenos podatkov vecji, kar omogoca drzavi, da PRAVOCASNO sprejme ustrezne ukrepe. Ne trdim, da se nam lahko naredi ameriski WTC, lahko pa se zgodi kaj podobnega. Vedno poudarjamo bolje preventiva kot kurativa in jaz osebno se strinjam s tem. Predstavljal si kaj bi se zgodilo v slovenski druzbi, ce bi res prislo do teroristicne akcije in bilo pobitih 2000-5000 ljudi. Vsi bi polemizirali kako tega ustrezni drzavni organi in vlada niso mogli predvideti.... Ista zadeva se dogaja sedaj v ZDA, vsi so pametni, tako strokovnjaki, kot javno mnenje. Vsaka clanstvo pa ima neko ceno. Tudi, ce gres v drustvo ali klub, se vedno pobira clanarina, pa se ob dolocenih prireditvah voluntersko pomagas, ker to delas za klub. Nobena organizacija, drustvo ali klub pa te ne morejo prisiliti, da gres ali naredis nekaj, kar je v nasprotju s tvojim prepricanjem. Napacna je predstava ljudi, da bomo posliljali v Afganistan ceto ali bataljon, kar od nas, zaradi majhnosti tudi ne pricakujejo. Verjetno, pa bodo po vseh kriznih zariscih potrebovali tudi nas strokovnjake za razminiranje in ostale. Govorim o strkovnjakih in profesionalnih vojakih, ki so se sami odlocili za taksen nacin zivljenja in so temu primerno tudi placani. na krizna zarisca se ne bo posiljajo vojaskih obveznikov in rezervistov, kakor tudi drzave ne. ZDA obcasno namestijo pripadnike Nacionalne garde, vendar je to malo drugacna rezerva kot slovenska.

Verjemi TOMY, da tebe ne bo nihce nikamor posiljal, razen, ce se bos pridruzil slovenskim vojaskim profesionalnim enotam, ki so namenjene za mednarodne operacije. Je pa zanimivo, da zagovarjas in se bojis za ljudi, ki so se prostovoljno dolocili za delo v teh enotah in verjemi, da vecina med njimi komaj caka, da se zacne "kaj dogajati".

Osebno menim, da si ne smemo podirati mostov, ker smo si jih ze tolikokrat v zgodovini, se vedno pa morajo biti nacionalni interesi pred ostalimi.

Kar se tice stroskov in varnosti, pa sta premosorazmerna. Vec denarja, ko namenis za varnost, manjsa je verjetnost, da bo le-ta ogrozena. Govorim o verjetnosti in ne dejstvu. Vse okoli nas se lahko zgodi ali pa tudi ne, lahko pa vplivamo, da se nekaj naj nebi zgodilo. Danes ni nic sigurno, ne obstoj zakonske zveze, redne zaposlitve,... Pa dosti filozofiranja, verjetno ze ves kaj sem hotel povedati. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje res ni treba Slovencu crknt enkrat zarad Iraške nafte, mal kasnej zarad Iranske, pol ...

A imaš ti motocikel na velenčana ali na trbovelčana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje res ni treba Slovencu crknt enkrat zarad Iraške nafte, mal kasnej zarad Iranske, pol ...

A imaš ti motocikel na velenčana ali na trbovelčana?

:lol: :lol: Bom plaču več, če bo treba Brrrm, ni treba da kdo umre za 100km...drgač pa Trboveljčana :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koliko več si pripravljen plačati?

Samo, računaj, da nimaš izdatka samo za bencinček za motorčka, tmeveč bo šlo gor tudi: hrana, ogrevanje, elektrika, telefon, internet, cunje, prevoz v službo itd itd itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Predstavljal si kaj bi se zgodilo v slovenski druzbi, ce bi res prislo do teroristicne akcije in bilo pobitih 2000-5000 ljudi.

2.Verjemi TOMY, da tebe ne bo nihce nikamor posiljal...

Master.

Pod 1. Zakaj bi Osama, ali kdo drug, danes to naredu? Z vstopom v Nato, ma takoj en razlog, z udeležbo v kaki akciji, pa še enga, velikega...Moderen terorizem je kar konkreten pojem, ponavadi je izredno dobro načrtovan in tudi realiziran, kar pomeni, da zahteva veliko volje in seveda motiv...

Pod 2. Za obrambo svoje domovine ni problem, bi šel takoj ponovno not...Na izlete v tujine pa ne želim pošiljat svojih sodržavljanov, tudi s svojim denarjem...naši "ramboti" naj grejo pa v tujsko legijo, če želijo akcijo... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj so pa Turki pred nekaj stoletji rinili sem gor vse do Gorice?

Turški vpadi so bili takrat moderna oblika terorizma.

Muslimanski svet osvaja ozemlja in duše (žive ali mrtve).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koliko več si pripravljen plačati?

Samo, računaj, da nimaš izdatka samo za bencinček za motorčka, tmeveč bo šlo gor tudi: hrana, ogrevanje, elektrika, telefon, internet, cunje, prevoz v službo itd itd itd.

To bolj tebe skrbi vidim....in koliko slovencev naj zdej po tvoje umre nekje bogu za hrbtom, da boš ti lahko vse to počel in kupoval ceneje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svojo dobrobit sem vedno pripravljen braniti za ceno tujih življenj. :twisted:

Pa menda ne boš trdil, da se boš nemudoma odpovedal motorju, ker bosta zaradi naftne vojne tam nekje dva padla.

Kruto, a resnično, verjetno tudi sam veš, da ima vojska za vsako vrsto operacije izdelane tabele sprejemljivih izgub žive sile. Če tisti, ki se prostovoljno javijo v plačano vojsko tega ne vedo, bodo pač padli kot naivneži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svojo dobrobit sem vedno pripravljen braniti za ceno tujih življenj. :twisted:

Pa menda ne boš trdil, da se boš nemudoma odpovedal motorju, ker bosta zaradi naftne vojne tam nekje dva padla.

Kruto, a resnično, verjetno tudi sam veš, da ima vojska za vsako vrsto operacije izdelane tabele sprejemljivih izgub žive sile. Če tisti, ki se prostovoljno javijo v plačano vojsko tega ne vedo, bodo pač padli kot naivneži.

Vedo, vedo... Vecina jih je zeljna akcije, saj se samo za to usposabljajo. Mogoce so med njimi tudi naivnezi, kot pa vse povsod. Kaj ces, taksno je zivljenje. Res obcudujem skrb za nase slovenske vojakav tujini. Katanec je rekel: "Kapo dol!" :wink: :wink:

Samo za komentar. Nasi vojaki ze nekaj let sodelujejo v mirovnih misijah v Bosni, na Kosovu, Albaniji, na meji med Libanonom in Izraelom,... Nekje kot enota nekje pa kot opazovalci. Teh nebi oznacil kot naivneze, saj se vecina celo vraca ali odpravlja na nove mirovne misije po svetu. To je sluzba in nacin zivljenja. Dejte ze to enkrat razumet. Enkrat bolj, enkrat manj nevarno delo. Jebi ga. Sej je tut placa vecja kot od nekoga z isto izobrazbo in delovno dobo. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo za komentar. Nasi vojaki ze nekaj let sodelujejo v mirovnih misijah v Bosni, na Kosovu, Albaniji, na meji med Libanonom in Izraelom,... Nekje kot enota nekje pa kot opazovalci. Teh nebi oznacil kot naivneze, saj se vecina celo vraca ali odpravlja na nove mirovne misije po svetu. To je sluzba in nacin zivljenja. Dejte ze to enkrat razumet. Enkrat bolj, enkrat manj nevarno delo. Jebi ga. Sej je tut placa vecja kot od nekoga z isto izobrazbo in delovno dobo. 8)

Mirovna misija je neki drucga kot napad na Afganistan, Irak, Iran, Severno Korejo,....

Tudi tisto večjo plačo mu plačamo mi, da ne bo pomote...če bomo šli v Nato, bo pa še večja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Svojo dobrobit sem vedno pripravljen braniti za ceno tujih življenj. :twisted:

2.Kruto, a resnično, verjetno tudi sam veš, da ima vojska za vsako vrsto operacije izdelane tabele sprejemljivih izgub žive sile. Če tisti, ki se prostovoljno javijo v plačano vojsko tega ne vedo, bodo pač padli kot naivneži.

Pod 1. Tole verjetno nisi mislu resno...

Pod 2. Plačana vojska?....Da, seveda....Žrtve pri obrambi domovine...Da, seveda...Ne pa pri napadu na buševe sovrage...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!