Skoči na vsebino

Slovenija v NATO


Thundercat

Ali ste za to, da Slovenija vstopi v Nato!!  

42 članov je glasovalo

  1. 1. Ali ste za to, da Slovenija vstopi v Nato!!

    • Da!
      64
    • Ne!
      56
    • Politika me ne zanima!
      8


Priporočene objave

1.Svojo dobrobit sem vedno pripravljen braniti za ceno tujih življenj. :twisted:

2.Kruto, a resnično, verjetno tudi sam veš, da ima vojska za vsako vrsto operacije izdelane tabele sprejemljivih izgub žive sile. Če tisti, ki se prostovoljno javijo v plačano vojsko tega ne vedo, bodo pač padli kot naivneži.

Pod 1. Tole verjetno nisi mislu resno...

Pod 2. Plačana vojska?....Da, seveda....Žrtve pri obrambi domovine...Da, seveda...Ne pa pri napadu na buševe sovrage...

Tebi so se pa Americani res zamerili. Bo se kdo mislu, da si taliban. :wink: 8)

Malo prej si govoril o konstruktivnih argumentih v tej debati, pa bi blo fajn, ce bi kaknsega izpostavu, predvsem objektivne in v neprepirljivem tonu. Sej smo skoraj sami inteligentni tukaj. :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Predstavljal si kaj bi se zgodilo v slovenski druzbi, ce bi res prislo do teroristicne akcije in bilo pobitih 2000-5000 ljudi.

2.Verjemi TOMY, da tebe ne bo nihce nikamor posiljal...

Master.

Pod 1. Zakaj bi Osama, ali kdo drug, danes to naredu? Z vstopom v Nato, ma takoj en razlog, z udeležbo v kaki akciji, pa še enga, velikega...Moderen terorizem je kar konkreten pojem, ponavadi je izredno dobro načrtovan in tudi realiziran, kar pomeni, da zahteva veliko volje in seveda motiv...

Kot sem ze prej omenil, obstajajo tudi druge asimetricne groznje in ne samo terorizem.

Poglej linka: http://www.defensedaily.com/reports/takedown.htm

http://www.dtic.mil/doctrine/jel/jfq_pubs/1520.pdf

Se ti ze vnaprej opravicujem, ker je ameriski, ampak nasi se tega niso tega razdelali in objavili na spletu.

Pa se en angleski http://www.kcl.ac.uk/orgs/icsa/Old/asymmetric.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomy:

pod 1, brez skrbi tudi ti tako misliš, morda zgolj podzavestno, a vendarle. Kakor koli že misliš, kako je to življenje težko in nehvaležno in da je treba delati in šparati in le po malem trošiti in podobno, vendar upam, da se zavedaš, da živiš tam nekje v zgornjih luksuznih 20 % Zemljinega prebivalstva. Ker, če bi veljalo tisto, da smo vsi enaki in da si zato vsi zaslužimo enako, potem se ne bi pogovarjala na tem forumu, ker ti dostopa do interneta ne bi imel in še marsičesa drugega tudi ne. V zadnjem času pa nisem slišal, da bi kdo v Zasavskem koncu (mislim da si od tam nekje) razprodal vse svoje in z izkupičkom osrečil zamorčke z napihnjenimi trebuščki tam doli in se jim še sam s svojo družino tam doli v vsej veličastnosti bede pridružil.

Čuje se grdo, ampak mi tukaj v dobršni meri živimo na račun drugih. Mnogokrat tudi na račun njihovih življenj.

(poceni korejski avtomobili, a Korejci skoraj v sužnjelastniškem odnosu delajo v Hyundaju,

japanski motocikli cenejši od evropsko-ameriških, ker Japonci praktično nimajo dopusta in so v službah od zore do mraka, nekaka zlata kletka,

poceni oblačila, tudi najbolj priznanih modnih hiš izpod rok mladoletne delovne sile,

poceni zelenjava iz I in E, imigranti delajo za kos kruha in kak € na dan,

ti moram še naštevati?

Verjetno ne)

Človek dobi s časom debelo kožo in se vseh teh grozot privadi in se jih niti ne zaveda. Vendar to ne pomeni, da te grozote ne obstajajo in da ni tudi sam udeležen pri njih. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek dobi s časom debelo kožo in se vseh teh grozot privadi in se jih niti ne zaveda. vendar to pomeni, da te grozote ne obstajajo in da ni tudi sam udeležen pri njih. :?

To ni res, jaz se vsak dan najmanj po pol ure jokam zaradi vseh teh problemov sveta.

:? :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo objokani RAN. :P

Kot vidiš, smo zopet malo zakurblali temo NATO.

Daj, nalij še ti malo olja na ogenj, da malo popali tiste, ki mislijo, da blagostanje raste kar tako na drevesih in ki ne vedo, da če gre enemu dobro, mora iti najmanj enemu, vendar v resnici večim, slabše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm - vendarle mislim, da nas večina udeležencev foruma živi v nekem povprečju (razen onih, ki razpravljajo v temi o vzajemnih skladih hehe JOKE): neenakosti in "krivice" pa jaz pripisujem metaforični asimetriji : Bill_Gates<>revna_afrika ... Ali, če hočeš, Šejk_Abdul<>revni_afganistančki... --> :arrow: pohlep?

Dejmo nehat provocirat z onimi v stilu:"Nikogar še nisem videl, da bi vse prodal in nesel gnar v Afriko..." -->

:shock: Couldn't resist :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo objokani RAN. :P

Kot vidiš, smo zopet malo zakurblali temo NATO.

Daj, nalij še ti malo olja na ogenj, da malo popali tiste, ki mislijo, da blagostanje raste kar tako na drevesih in ki ne vedo, da če gre enemu dobro, mora iti najmanj enemu, vendar v resnici večim, slabše.

Brrrm saj veš da sva tle popolnoma na isti liniji.

Glede na N.L. slovesnost, ki poteka ravnokar v moji firmi, gre moja sposobnost razmišljanja ke proti 0, tako da ti ne bom mogel kdovekako pomagati.

Bom pa čez urico ali dve, se z Andrejem666 eno furico odpeljal in upam da bo takrat bolje in se bodo zaostali maligani razkadili.

Upsssa tle ga že lomim.

:D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Tebi so se pa Americani res zamerili. Bo se kdo mislu, da si taliban. :wink: 8)

2.Malo prej si govoril o konstruktivnih argumentih v tej debati, pa bi blo fajn, ce bi kaknsega izpostavu, predvsem objektivne in v neprepirljivem tonu. Sej smo skoraj sami inteligentni tukaj. :wink: 8)

1.Master, a tako bo to?...kdor ni z nami ta je taliban... :wink: (Nas i NATA ima puno milijona, Nas bez Nata pola kamiona :lol: )

2.Pa sej se trudim, sem jih kar neki nametu v prejšnjih postih...sam počas obupavam...

Master, a se prepiramo? :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikakor ni moj namen provocirati, le pokazal bi rad, da je vse skupaj en velik kompromis, tako tistih, ki pravijo, da smo vsi enaki in da zaradi lastne koristi nikomur ne bi skrivili lasu na glavi, kot tistih, ki pravijo samo jaz sem važen.

Ne ena in ne druga skrajnost ne moreta preživeti sami, ampak le kot mešanici z morda malo bolj prevladujočo noto z ene ali druge strani.

Popolnosti ni.

Bom dal še eno butasto prispodobo:

Tam nekje v Indijskih odročnih visokogorskih dolinah živi ljudstvo, ki nikakor ne želi nobenemu živemu (živalskemu) bitju storiti nič hudega. Zato nosijo nos in usta zastrta s pajčolanom, da ne bi po nerodnosti vdihnili in s tem ubili kakšne mušice, pred seboj pa si pot pometajo, da ne bi po malomarnosti pohodili in ubili kakšne mravljice. Popoln sistem. Skoraj. Ko si kuhajo kosilo in čaj, pobijejo vse v vodi prisotne mikroorganizme (žive živalce). Popolnosti ni, pa če si je še tako želimo.

In zato menim, da je NATO, kljub temu, da je nepopoln, dobra izbira, ker nas ohranja v klubu razvitih in, žal mi je če komu tako življenje ni všeč in je po sili razmer prisiljen v njem živeti, in nam omogoča živeti življenje na nivoju, katerega smo navajeni.

Z NATOM ali brez, še vedno pa bomo živeli na račun preostalih 80 %sveta, kot sem že kakšen prispevek prej prikazal, seveda, dokler se ne pogreznemo v tistih 80 %. Potem bo pa žalostna in vsi bomo rinili preko zahodnih meja.

Tudi srbijanski otroci rinejo preko zahodnih meja. Zato, ker so jim očetje zapravili klub 20 %.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomy:

pod 1, brez skrbi tudi ti tako misliš, morda zgolj podzavestno, a vendarle. Kakor koli že misliš, kako je to življenje težko in nehvaležno in da je treba delati in šparati in le po malem trošiti in podobno, vendar upam, da se zavedaš, da živiš tam nekje v zgornjih luksuznih 20 % Zemljinega prebivalstva. Ker, če bi veljalo tisto, da smo vsi enaki in da si zato vsi zaslužimo enako, potem se ne bi pogovarjala na tem forumu, ker ti dostopa do interneta ne bi imel in še marsičesa drugega tudi ne. V zadnjem času pa nisem slišal, da bi kdo v Zasavskem koncu (mislim da si od tam nekje) razprodal vse svoje in z izkupičkom osrečil zamorčke z napihnjenimi trebuščki tam doli in se jim še sam s svojo družino tam doli v vsej veličastnosti bede pridružil.

Čuje se grdo, ampak mi tukaj v dobršni meri živimo na račun drugih. Mnogokrat tudi na račun njihovih življenj.

(poceni korejski avtomobili, a Korejci skoraj v sužnjelastniškem odnosu delajo v Hyundaju,

japanski motocikli cenejši od evropsko-ameriških, ker Japonci praktično nimajo dopusta in so v službah od zore do mraka, nekaka zlata kletka,

poceni oblačila, tudi najbolj priznanih modnih hiš izpod rok mladoletne delovne sile,

poceni zelenjava iz I in E, imigranti delajo za kos kruha in kak € na dan,

ti moram še naštevati?

Verjetno ne)

Človek dobi s časom debelo kožo in se vseh teh grozot privadi in se jih niti ne zaveda. Vendar to ne pomeni, da te grozote ne obstajajo in da ni tudi sam udeležen pri njih.

:lol: Jaz mislim točno tisto kar sem napisu. :lol:

:o :shock: Brrrm, kako ti je pa uspelo razbrati vse ostalo iz mojih postov? Po moje mal preveč ugibaš, kaj ljudje na "skrivaj" oz. "podzavestno" mislijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm - vendarle mislim, da nas večina udeležencev foruma živi v nekem povprečju (razen onih, ki razpravljajo v temi o vzajemnih skladih hehe JOKE)

:lol: Čeprav bi si želu bit v Brrrm-jevih 20% bogatašev na zemeljski obli, pa čeprav varčujem v vzajemnih skladih, živim solidno v povprečju.. :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomy, brez skrbi, nisem jaz v bogataših, od plače do plače gre.

Na Zemlji je približno 6 milijard ljudi in 20 % od tega je 1 milijarda in 200 milijonov. Ne mi praviti, da nisi tu notri.

Službo imaš, izobrazbo imaš, stanovanje imaš, avto imaš, motor imaš, zna biti da tudi bicikel, pa še denar nekam nalagaš si razložil. Ne mi razlagati da si z vsem tem izven milijarde dvesto.

Saj je vseeno. Ti si prepričan, da tvoje solidno življenje poteka brez izkoriščanja drugih, jaz pa, da je moje solidno življenje tudi posledica bede drugih. Tebe je take misli očitno groza, mene pa ne, se pač zavedam realnosti tega sveta in sreče da sem rojen ob času in v prostoru, v katerem sem se.

Ti nisi za v NATO, jaz pa sem.

Ti si Tomy, jaz pa Brrrm.

Upam, da se enkrat srečava in eno pivo spijeva (kar bi pa bilo malo težje, če bi živela v muslimanskem svetu). :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Na Zemlji je približno 6 milijard ljudi in 20 % od tega je 1 milijarda in 200 milijonov. Ne mi praviti, da nisi tu notri. Službo imaš, izobrazbo imaš, stanovanje imaš, avto imaš, motor imaš, zna biti da tudi bicikel, pa še denar nekam nalagaš si razložil. Ne mi razlagati da si z vsem tem izven milijarde dvesto

2.Ti nisi za v NATO, jaz pa sem. Ti si Tomy, jaz pa Brrrm.

3.Upam, da se enkrat srečava in eno pivo spijeva

1.Če se že sprašuješ, marsikaj mam,solidno živim, vendar moram za vsako stvar krepko proračun splanirat, pa tud kak kredit vzet, od tistga kar si naštel mi manjka stanovanje (ne najemniško!), vendar sem vse dobil s trdim delom. Zdej, a sem v tistih luksuznih 20% (ne tvojih, se opravičujem za prej!), al ne, ne vem. Pravim samo, da ne vidim tuki nobene povezave z vstopom ali ne vstopom v Nato.

2.Se strinjam.

3.Rade volje.

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se boš lažje preštel, ali si ali nisi v 20 % priviligiranih:

andora 66334

avstrija 8032157

avstralija 19603502

bahrein 650604

belgija 10309725

kanada 31081900

češka 10287789

hrvaška 4390751

danska 5368854

džibuti 47280

estonija 1425681

finska 5183545

francija 59765983

nemčija 83251851

grčija 10645343

grenlandija 56376

madžarska 10075034

islandija 279384

irska 223883159

izrael 6029529

italija 57715625

japonska 126974628

kuvajt 2111561

latvija 2366515

lichtenstein 32842

litva 3601138

luxemburg 448569

nizozemska 16067754

n.zelandija 3908037

norveška 4525116

oman 2713462

poljska 38625478

portugalska 10230603

katar 793341

rusija 144978573

san marino 27730

slovaška 5422366

slovenija 1932917

španija 40077100

j.afr.rep. 44328322

švedska 8876744

švica 7301994

zdr.arab.emir. 2445989

vel. brit. 59778002

zda 280562489

skupaj 1356281676

Milijarda tristo petdeset milijonov

Pa sem ti zraven štel Rusijo, ki je načelno revnejša od Slovenije, pa tudi vseh 280 milijonov amerikancev ni bogatejših od tebe.

Žal mi je, notri si 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se boš lažje preštel, ali si ali nisi v 20 % priviligiranih:

andora 66334.....

zda 280562489

skupaj 1356281676

Milijarda tristo petdeset milijonov

Pa sem ti zraven štel Rusijo, ki je načelno revnejša od Slovenije, pa tudi vseh 280 milijonov amerikancev ni bogatejših od tebe.

Žal mi je, notri si 8)

Bravo Tomy...lepo je vedit, da sem privilegiran...krediti kar zginejo...delat tud ni treba,pa... :lol: :P :wink: Če ti tako praviš, pol sem pa bogat...super se sliš...

Dej mi še povej Brrrm, kje se kaže ta moj priviligiran status...verjetno kot možnost da sem cele dneve, izven rednega delovnega cajta na šiht, pa večino sobot in nedelj, ko drugi tuhtajo recimo na dolge fure z motorjem...mogoče še kje drugje? :lol: :P

In kaj ma že to veze z vstopom oz. nevstopom v Nato? :shock: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mi še povej Brrrm, kje se kaže ta moj priviligiran status...

... lahko bi bil sirota v Etiopiji ... in brez motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mi še povej Brrrm, kje se kaže ta moj priviligiran status...

... lahko bi bil sirota v Etiopiji ... in brez motorja.

ali pa žejna riba....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ma že to veze z vstopom oz. nevstopom v Nato?

Kako je s tvojo priviligiranostjo, ti je odgovoril že Hočko.

Kar se pa vstopa v NATO tiče, je pa po moje to dobra naložba za ohranitev priviligiranega statusa. Zato sem za. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Tomy.

Oprosti, ker te bom po Tvojem mnenju spet užalil. Ti govoriš o argumentiranih debatah, ne vidim pa nobenega ARGUMENTA v tvojih pisarijah. Nonstop se sklicuješ, da sem jaz nekaj slišal na TV in, da teram samo to. Kot da je bilo to v španski tv seriji.

Po mojem mnenju si moraš stvari najprej dobro prebrati in jih premisliti, potem pa napadati.

Napisal sem, da je bila stvar objavljna TUDI (in ne samo) na tv, ker je to medij, preko katerega državljani dobivajo informacije o političnem dogajanju v državi in svetu. Iz tvojega kasnejšega pisanja pa smatram da sta za tebe izjavi Predsednika vlade in Esmeralde eno in isto.

Očitno te pečejo finančni izdatki! Tudi tu bi se lahko malo bolj pozanimal: Mednarodne opazovalce na golanski planoti (kjer slo. trenutno sodeluje z dvema pripadnikoma- opazovalcem in vodjo misije) plačuje OZN. Tako, da je razvidno, da se vse operacije po svetu ne financirajo iz naših žepov

(kar trdiš ti).

Vlada pa se lahko odloči, ali ima denar in interes za neko misijo ali ne. To je njena odločitev, in potemtakem napoti enote ali pa ne.

PREBERI (84. ČLEN ZAKONA O OBRAMBI (ARGUMENT)

Kar se pa tiče žrtev v vojnah je pa tko kot na cesti. Če se odločiš za vožnjo z motorjem, moraš upoštevati riziko, tko kot vojak, ki gre PROSTOVOLJNO v takšno službo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motosmrk -

saj ni frke, prostovoljno lahko gremo kamorkoli, ali pa tudi prostovoljno ne gremo. Z motorjem vozit - se odločimo sami.

V NATO - se odloča očitno nekdo brez nas. Naj dajo ta kurčev referendum, da vidimo, katerih je več (jaz ne grem glasovat :D)). Ali pa naj nam omogočijo posamezen vpis v ta prestižni vojaški klub...

Bomo pač imeli članske izkaznice, kdo je v NATO in kdo ni :wink:

Tako, argumentov nimam več sploh,ne bom več razpravljal

PS: Popolnoma zaupam vladi Republike Slovenije (so se že mnogokrat odlično zmenili za nas : nacionalni dolg raste, kloramfenikola še niso našli, privatizacija super, davki dabest, zdravstvo vrhunsko in za vse, banke prodane, imamo čudovit šolsk isistem (vsi študirajo nihče ne dobi službe hehe), sociala takotako (okej, v ZDA je slabša, torej smo odlični ampak se izboljšujemo - približujemo ZDA yeeeehaaa Texas!)... SUPER - gremo v NATO, peljite me k svojemu poglavarju!" )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Popolnoma zaupam vladi Republike Slovenije (so se že mnogokrat odlično zmenili za nas : nacionalni dolg raste, kloramfenikola še niso našli, privatizacija super, davki dabest, zdravstvo vrhunsko in za vse, banke prodane, imamo čudovit šolsk isistem (vsi študirajo nihče ne dobi službe hehe), sociala takotako (okej, v ZDA je slabša, torej smo odlični ampak se izboljšujemo - približujemo ZDA yeeeehaaa Texas!)... SUPER - gremo v NATO, peljite me k svojemu poglavarju!

To si v redu napisal. Samo, kakšne pa so po tvojem mnenju alternative?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj vsi rinejo v zda za "boljse" zivljenje? zakaj ne v irak,iran,s.korejo,jemen,kitajsko itd...... :arrow: alternativa: masovni eksodus v irak.z zgoraj omenjenimi problemi zagotovo ne bo tezav :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štrumf, Brrm....argumenti so, če jih želiš prebrat......Se vidmo na referendumu!...Upam da bo čimprej!

Sam neki te pa še moram pobarat...

Štrumf, greš v banko, vzameš kredit... A se tud lahko pol premisliš, pa ti ga ni treba vračat?...Neki tacga nas čaka...

Štrumf, opažam, da maš mal pomešane naslednje pojme:

-"misije" Nata

-misije OZN

-mirovne misije (recimo Bosna)

ah, do the homework yourself...al pa ti mu razlož Brrrm, kdo kaj sponzorira :wink: ...

Užaljen? Jezen? Zakaj že, Štrumf? Brez skrbi, niti slučajno, sam ne ljubi se mi več... :lol:

Bodte fajn... :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj vsi rinejo v zda za "boljse" zivljenje? zakaj ne v irak,iran,s.korejo,jemen,kitajsko itd...... :arrow:  alternativa: masovni eksodus v irak.z zgoraj omenjenimi problemi zagotovo ne bo tezav :shock:

Zato, ker imajo ZDA najboljši marketing. BTW: saj je v Dubaju tudi lepo - pa nihče ne upa tja. Pa Maroko, recimo, pa Bora Bora, ...

Je pač prevladalo mnenje, da je edina dobra stvar na svetu "amerika" - vse drugo je očitno res baaad.

No, če bi hotel malce pretirano ilustrirati dejansko stanje ZDA - poglej si kdaj Jerry Springer show, pa tudi oddaje, kot je Jackass in podobne prihajajo iz ZDA.

Namesto načela "Live and let live" pač prevladuje "Divide and conquer"...

Jebiga - kje se lahko vpišem v ta NATO?

Aja - še enkrat poudarjam, "There is no free lunch." :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym,marketing ni ravno najboljsi (glej debate na tem forumu :? ).samo zakaj vseeno vsi rinejo na zahod (z.evropa,zda) ? zaradi zatiranja mnenja ljudi in osebne svobode sigurno ne.

je pa tako: svobode imas toliko,koliko ti je ostali dajo - drugace povedano,lahko delas vse do te meje,dokler drugim na "zulj" ne stopis; in iz nic ni nic (kot npr. v bivsi yu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!