Skoči na vsebino

Slovenija v NATO


Thundercat

Ali ste za to, da Slovenija vstopi v Nato!!  

42 članov je glasovalo

  1. 1. Ali ste za to, da Slovenija vstopi v Nato!!

    • Da!
      64
    • Ne!
      56
    • Politika me ne zanima!
      8


Priporočene objave

Okej, malo zajebal - imeli so najboljši marketing :? , dokler niso zmanipulirali zadnjih volitev: takrat je začelo marsikje malce prekipevati :shock:

Mi se lahko tukaj bičamo z zavozlanimi biči in si olupimo stopala, pa se v svetu ne bo nič spremenilo. Jaz bom pač pazil, da ne bi koga zatiral, če bom komu kdaj lahko pomagal, bom...

Če pa kdaj dobim oblast v roke :twisted:

Joooj, da bi lahko bil en dan diktator ZDA :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če bi hotel malce pretirano ilustrirati dejansko stanje ZDA - poglej si kdaj Jerry Springer show, pa tudi oddaje, kot je Jackass in podobne prihajajo iz ZDA.

Pa vendar tile tepčki -- če se malce ozrem po ameriškem kawa forumu -- v povprečju vozijo leto staro ninjo, na sliki njihovih motorjev pa je skoraj vedno zraven še en lep zloščen športni V8, zadaj pa lepo urejena bajta v zgledno urejeni soseski. In ne -- na tem forumu niso vsi direktorji in člani nadzornih svetov, niti ne delajo v državni upravi. Kakšno je povprečje pri nas, ne bom govoril. Veliko pove že to, da na njihovih forumih debat o vožnji brez registracije, ker je zmanjkalo penezov, ni zaslediti.

Vse to v narodu bebcev, kot je razbrati iz tvojih postov. Malce čudno, ne?

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ni frke, prostovoljno lahko gremo kamorkoli, ali pa tudi prostovoljno ne gremo. Z motorjem vozit - se odločimo sami.

V NATO - se odloča očitno nekdo brez nas.  

Mimogrede, tudi z vstopom v EU se odrečemo znatnemu delu svoje suverenosti. Namesto nas bo deloma odločal Svet EU, Evropski parlament, .. Verjetno bo spremenjena tudi preambula ustave RS, kjer bo pisalo ravno to - o odreku dela svoje suverenosti.

A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vendar tile tepčki -- če se malce ozrem po ameriškem kawa forumu -- v povprečju vozijo leto staro ninjo, na sliki njihovih motorjev pa je skoraj vedno zraven še en lep zloščen športni V8, zadaj pa lepo urejena bajta v zgledno urejeni soseski. In ne -- na tem forumu niso vsi direktorji in člani nadzornih svetov, niti ne delajo v državni upravi. Kakšno je povprečje pri nas, ne bom govoril. Veliko pove že to, da na njihovih forumih debat o vožnji brez registracije, ker je zmanjkalo penezov, ni zaslediti.

Vse to v narodu bebcev, kot je razbrati iz tvojih postov. Malce čudno, ne?

Andrej

Bom prispeval še eno karikaturo:

Ne ,vse to v narodu, ki ima v jurcu socialo, kjer je revščine skoraj več, kot v drugih državah, kjer se zgodijo Enroni, Worldcomu in drugi giga-bankroti, kjer je predsednik države nekdo, ki razen svojega tekočega računa ni profitabilno vodil še nobenega od podjetij, ki mu jih je posredno priskrbel očka (takrat predsednik)... Vse to v narodu, kjer polovica ljudi nima popravljenih zob, ker popravilo enega zoba stane toliko, kot pri nas skoraj cel gepiz...

Ja, vse to v narodu, ki nas "zalaga" z vsebinami iz svojih monopolnih ponudb (hollywood, muzika, "microsoft", ...), ki izsiljuje cel svet in podobno...

No - res je, če imamo na izbiro ZDA in Afganistan, je res bolje, da se stisnemo pod krilo ZDA... Ali pač?

Saj ni, da bi jaz pretirano zagovarjal afgane... Ampak nekritično v objem ZDA pa ne mislim rinit... Niti pod razno - čeprav to pomeni, da bom imel pač več kot eno leto star motor, avto V3 ali V4, ne pa V8, pa da me bo liter bencina tal 200, namesto njihovih 50 tolarjev (le zakaj so jim naftna črpališča v Iraku tako pomembna hint-hint-hint :idea: :?: :arrow: :twisted: ).

Ja, če hočemo zgolj hitre avtomobile, najbolje, da postanemo kar ena od zveznih držav ZDA... Saj res - zakaj nam tega še niso ponudili?!?!!??!

Sicer pa se lahko vsak, ki mu je ZDA takooo blizu, in ki zavida tamkajšnjim folkom standard --> preseli in poskusi svojo srečo.

Silicon Valley odsvetujem, prav tako Hollywood, NYC in Texas... Na dva, ki jima je "uspelo", pride nekaj deset tisoč bednikov, ki nimajo niti za vsakodnevni burek ...

Tako, pa imamo še eno karikaturo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej - mimogrede, nikjer nisem zapisal, da gre za "narod bebcev" ali "narod tepcev".

Poudariti sem pač hotel, da so v ZDA opazna še bistveno večja socialna odstopanja, kot pri nas. In to me - v altruističnem smislu - skrbi. Ne mislim se pa ob tla metati... - okej, v tejle razpravi sem se nekajkrat vrgel ob tla in histerično cepetal z nožicami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi tomy!

Kar se tiče pomešanih pojmov, jih maš ti, ker o tem še nisma debatirala, če pa želiš, te pa rade volje razsvetlim. Pa ne samo to , ampak ti tudi razložim kaj je pakt stabilnosti, partnerstvo za mir......

Lepe praznike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno te pečejo finančni izdatki! Tudi tu bi se lahko malo bolj pozanimal: Mednarodne opazovalce na golanski planoti (kjer slo. trenutno sodeluje z dvema pripadnikoma- opazovalcem in vodjo misije) plačuje OZN.

Štrumfko!

Ker spet tolčeš v temo, te moram citirat. Jaz sem napisal , da nisem pripravljen sponzorirat službenih poti v južne kraje našim vojakom, ki jih bo zahtevalo članstvo v NATO, v taki ali drugačni obliki. Ti meni odgovarjaš z zgornjim citatom. Pa prosim, da ne boš spet argumenta spregledu... :lol:

Torej, če ne veš, kaj je NATO in kaj je OZN, pol o tem ne filozofirat. Ravno zato se mi ne da več debatirat s tabo, ker razlagaš o marmeladi, ko mi govorimo o pašteti. :lol:

Pa ne bit zdej jezen, sej se ne bom več mešu... :wink:

SREČNO NOVO LETO VSEM.... :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zato se mi ne da več debatirat s tabo, ker razlagaš o marmeladi, ko mi govorimo o pašteti. :lol:

Marmelada, pašteta!?! Sezonska jed je tatarski biftek!!!! :shock: :shock:

Ali pa SDO za nadobudne NATO-vce!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj sem nekaj čital o Jerry Springer-ju, pa o povprečnih američanih z

Kawa in V8 in hiše v ozadju. Saj imati vsi prav! Na springer-ju se itak pojavlja samo največji white-trash šljam kar ga Amerika premore -

in teh je Amerika polna (sem zvel pa vem!) Kar se tiče povprečnezev z

cool motorji, V8-i in hiše v predmestjih-je pa vsak dan več "homeless"

ljudi prav iz tega druzbenega segmenta. V Ameriki kreditiraš kredit s katerim si kreditiral kredit skaterim si kreditiral 17 hipoteko in še potem

mečejo kreditne kartice za tabo. Potem pa shit happens, sediš na kufru in s ceste gledaš kako odvazajo tvoje materijalne dobrine iz tvoje (kot, da je bla sploh tvoja kdaj!?)bivše hiše. Lepo vas prosim! Amerika je v glavi!

"JERRY JERRY JERRY!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolje ko prebiram vaše odgovore, majn mi je jasno!

Po večini je folk proti NATU, vendar se v medijih vse bolj in bolj govori da je vedno več folka za v nato.-Kaj je to propaganda ???????

Če ni res bogi mi!

Pa še zdej k hočjo naši NATU v rit lesti in pošiljajo našo vojsko v Afganistan!

Lepo prosim, kaj pa imamo mi tam za početi - v tujo deželo gremo drek čistit, ki ga je amerika pustila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede - problematično se mi zdi tlačenje EU in NATO v isto besedno zvezo "evroatlantske povezave".

Pod to krinko bosta menda sprovedena tudi dva referenduma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tovariši so bili strokovnjaki za vse.

Marsikdo se je te bolezni nalezel.

ARGUMENTI!

Ko so takratni mladinci, ob osamosvojitvi, zahtevali demilitarizirano Slovenijo (SLO brez vojske). So argumentirali svoje zahteve s tem; da kdo pa nas bo napadel in če bi nas sredi Evrope res kdo nam bo NATO pomagal (demokratični zahod). Zdaj ti isti primerki nasprotujejo ( razen političnih vrhušk, ki so primerno pri koritu) NATU.

Takrat,brez pripravljenosti,bi se še leta jebali z JUGO vojsko. :evil:

NATO je neprimerno cenejša in optimalnejša rešitev.

Kolektivna varnost.

Vsaka stvar nekaj stane.

Ne možeš, da se jebeš a da ti ne uđe. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebeš ti NATO , pa Georga in zraven še Ameriško demokracijo !

Jaz osebno sem PROTI !!!!

Kaj predlagaš ?

Rad bi, da mi kdo pojasni eno lepo alternativo.

Da ne bi bral sam v stilu:

ne vem sicer kako je,

pa kaj je,

pa koker kol je,

je sigurn šit,

in jaz sem odločno PROTI, ker hočem bit karakter in mene ne bo noben jebal, pa še najmanj kakšen Bush.

Poza je odlična. Pravzaprav, če bi bil mal mlajši, bi jo tud jaz zastopal.

Sedaj pa me te reči več ne prepričajo. Lahko da z leti človek postane konformist.

Eno lepo misel rabim, da mi kdo pojasni kako bomo. Ne rabim pa tiste, bodimo druga Švica, ker ta položaj je že za Švico rezerviran, pa še od nas ni nič odvisna možnost, da bi lahko postali kakšna taka država.

Dejte se zavedat, da nas je sam dva milijona in nismo popek sveta in da nas že istrski ribiči spravljajo mnogokrat v položaj podoben onemu "kad lud jebe zbunjenog".

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj predlagaš ?

Korak 1.: Zlesti iz riti amerikanske... :D

Korak 2.: Reorganizirati, dopolniti in opremiti našo vojsko. :2gunfire:

Korak 3.: Vojake izšolati za učinkovito obrambo Slovenije. :onfire:

Zanimivo je, ko človek prebere seznam paketa kandidatk.....res se uvrščamo med same elitne države...kako ste lahko nekateri ponosni na to, da nas štejejo med take države :shock: .

A se vam ne zdi čudno, da niso povabili nobene od držav EU, ki še ni v NATU, pa jim tud na misel ne pride da bi šle not?

Svojo vojsko moramo pošlihtat v vsakem primeru, z NATO-m ali brez njega, razlika je le v tem, da bo z vstopom v NATO prišlo do precej večjih stroškov pri izpolnjevanju dolžnosti (tudi dolžnosti obstajajo mimogrede..). Dejstvo je, da bo treba naše vojake tudi uriti za delovanje na raznih kriznih koncih sveta, kar stane, pol jih bo treba pa še tja poslati, kar spet stane, pa jih pol tam tud žveti seveda, kar pa seveda spet stane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN takole res na hitro:

Preberi zanimivo razmišljanje Roka Praprotnika v Delu (ponedeljek ali torek) na drugi strani spodaj. Vojsko rabiš v obeh primerih v Natu ali izven, ker ko Nato razpade, in to bo zelo veretno kaj kmalu, potem boš brez vsega, če se boš upiral le na Nato. Poklicna vojska je za obrambo domovine neuporabna. Naborniška vojska še naprej, vendar kvalitetnejša, z manj stalne sestave oficirjev, ker jim sicer preveč zraste napuh in postane jim dolgčas. Boljši nakupi vojaške opreme in opiranje in razvijanje tovrstne lastne »industrije« (delavnic). Bodočnost vidim v (nastajajočih) novih Evro vojaških povezavah in meddržavnih dogovorih. Če si sami ne bomo pomagali, nam tudi drugi ne bodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rahlo vprasanjce: kje boste pa denar vzeli za vse te nakupe in usposabljanja?

samo detajl ob robu: za efektivno povprecno moznost prezivetja daljso od 14 dni je bilo potrebno leta ´99 vojaka solati minimalno 18 mesecev.podatek je iz NATO 1999...........mozno,da ima SLO-vojska boljse instruktorje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rahlo vprasanjce: kje boste pa denar vzeli za vse te nakupe in usposabljanja?

tam kjer ga bomo za članarino v natu in podobne zadeve a ne... :wink: :twisted: :) :twisted: :D :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice denar naj raje v SLO ostane in še precej novih delovnih mest ter predvsem, in kar je najpomembneje, znanja bo doma ostalo (ne bo bežal potencial s trebuhom za kruhom tja v svet) in se novega pridobilo. Dobro Nemci govorijo zase: »Ne rabimo mi razvijati vesoljske tehnologije zaradi nje same, temveč zaradi ohranjanja znanja in pridobivanja novega.«. Kjer ni znanja in kjer politiki pravijo, da ni važno kdo je lastnik tovarne in s tem kapitala (dobičkov), tam so na dobri poti, da bo razviti svet za male denarje izkoriščal njihovo delovno silo z umazanimi tehnologijami in manipuliral z njimi. Čemu nam sploh univerze (če izvzamemo politične svinjarije in individualne koristi), če potem visokoizobražen kader opravlja vajenško delo pri tujcu in se mu obrača, ko vidi kako je napr. neki Johan tam daleč glupo reševal probleme, vendar na to ni mogoče vplivati. Potem bodimo raje vsi preprosti, pri 18-tih vsak vsaj že prvega otroka, čudeči se vsaki novi stvari, ki jo Johan pokaže,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

leon se cisto strinjam...... in spet vprasanjce: zakaj se pa tako ne dela? cakajoc na odgovor,ceprav se mi zdi,da ga poznam

te lepo pozdravlja

:twisted: na desni rami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratkovidnost, korupcija, ...

katerih se žal -realno- ne bomo nikoli znebili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zunanja politika ZDA je napačna v temu grmu tiči zajec . Ker nam ni bila všeč Miloševičeva politika je propadla Jugoslavija in sedaj gremo v NATO , ker je tam sicer vse v redu , edino Buscheva politika nam ni všeč ??? Alternativa NATU je tudi v sosednji Avstriji .

Ko smo mi hoteli v NATO nas niso sprejeli , ko so nas sprejeli NOČEMO !

Zelo rad bi videl rezultat Ankete za NATO med Motosvetovci !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!