Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
maurina

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...

Recommended Posts

AREA

Slovenija & Avstrija (Auner, Louis), v SLO samo ce nimam zivcev cakat in ce res nujno rabim...in ce sem tolk nor da zadevo preplacam (kar pri meni ni redkost) :rolleyes: :D

MOTOVILC

ponavadi dobim v Trstu boljšo ponudbo , tako izbiro kot cene

BoBo

Gorica, Trst, zaradi IVE malo ceneje in večja je izbira.

Edited by BoBo

ar

TC, Habat in AUT (hlače). Me pa mika Italija (menda zelo poceni) pa še bliz je.

Bo treba mal v Trst in Gorico pogledat.

A lahko kdo svetuje kje v IT je OK.

Guest 1

A - Kropfitch, Celovec - veliika izbira, malo dražje, če ne odračunaš MwSt - mnogokrat ugodna ponudba zaradi akcij, kot staara stranka imam pa še dodaten popust (12 let živel tam)

SLO - Habat, Lj - ugodne cene, velika izbira - male zaloge = čakanje na naročeno (različna dod. oprema za XJR 10 do 30 dni)

pa saj pri čakanju ne delam nikoli frke.. je pa recimo zoprno takole pri Habatu naročiti škornje in kasneje ugotviti, da te na določenem delu noge tišče

:(

david125

No, sem nov motorist in nimam še velik izkušenj (ne s cesto, pa tudi z nakupi ne), vendar sem večji del opreme (čelado, rokavice, ledvični pas) kupo v Delta teamu v Krškem, jakno pa sm kupo v TC-ju. Seveda sem zapravo velik denarja. Mogoč bi se dal dobit ceneje. Zato bom šel po hlače verjetn v It.

Sanda7

Kar pri sosedih mokaronarjih natanko v Trstu,MOTO racing via Milano 12

www.motoracing.it,je večinoma opr,ma dobiš pa glih use,samo gume so dol full dražje.

moped

Pri nas razen enkrat enih hlač nič. Veliko Italija, veliko Nemčija. Pa ne le zaradi cen, pomembneje je da so stvari na zalogi, da lahko opremo preizkusiš, potipaš, dobiš občutek... Tudi pod razno si ne predstavljam da bi moral npr škornje naročiti ta in ta model, ta in ta številka. Vse motoristične škornje imam namreč iz gore-texa, teh pa praviloma pri nas ni na izbiro. V Nemčiji ( Polo ), pa imaš ponavadi vse Alpinesta. škornje na zalogi, če pa naletiš na akcijo, pa so lahko še ugodnejši kot v Italiji.

Kroker

TC pa HABAT sta za slovenske razmere zakon! Zaenkrat kr doma...

pero

V Sloveniji se včasih najde celo kdaj kak artikel ki je cenejši kot isti artikel v tujini!Večino stvari imajo že kar na zalogi ali pa ti dobavijo v roku parihdni!!!

Predvsem so cene v Slo malo dražje le na račun kvalitetnih imen in zanesljive robe!!!

Nakupi v tujini so bolj primerni za izlet in za firbc past!!! ;)

Ko pri trgovcu v Slo dobiš popust za 'stalne stranke' si skor na istem če ne celo na boljšem!!!

Ciao,by Pero

Max
kje je že ta habat?

Smatrinska c. 199, ce gres iz BTCja, preckas obvoznico in cez kratek cas zagledas v izlozbi motorje ;)

šoško

Kjer je ceneje in kva... :P no ja res pa ne hodim v Avstrijo pa vsako pakungo ketn spreja B)

superblackbird

Še vedno se vso opremo preceeeej splača kupovat zunaj. Naj samo kovčke omenim. V Italiji so že po polni ceni cenejši kot v **. Pol pa še IVO dobiš nazaj in prišparaš vsaj za en kovček. Enako je z kombinezoni, da ne omenjam čelad. Pa še odnos do stranke bodo morali pri nas malo dodelati. Ne bom omenjal imen, ampak, ko kupiš četrti motor pri istem trgovcu, pol te pa proba nategnit, smo končali. Žal, ampak grem tja kjer človeku zaupam in predvsem PRIŠPARAM.

loubega
... Ne bom omenjal imen, ampak, ko kupiš četrti motor pri istem trgovcu, pol te pa proba nategnit, smo končali.....

Mogoče pa ne bi bilo slabo tut imena omeniti... <_<

Čeprav bi blo mogoče bolj primerna kaka tema o dobrih in slabih trgovcih... :angry:

Sorry, ampak verjetno nihče ne želi bit nategnjen...

LP (boljepreventivakotkurativa press :ph34r: )

marem
Naj samo kovčke omenim

V AUT pa pol drazji kor pri nas... :unsure:

,kaj pa čelade baje so v italji najcenejše??? Je to res?

Vale
Naj samo kovčke omenim

V AUT pa pol drazji kor pri nas... :unsure:

,kaj pa čelade baje so v italji najcenejše??? Je to res?

Ne, ni res. Schubertke sigurno ne.

vragica

Italija: - Gorica - Moto Mauri B) , pa pri oni teti, ki ima Dainese (samo ne vem kako se točno reče :unsure: )

Kakor pride priložnost pa tudi Louis in Gericke...

Slovenija... hmmm let me think... Habat, pa Fismo ;) ;) :D

Dave
Italija: - Gorica - Moto Mauri B) , pa pri oni teti, ki ima Dainese (samo ne vem kako se točno reče :unsure: )

Kakor pride priložnost pa tudi Louis in Gericke...

Slovenija... hmmm let me think... Habat, pa Fismo ;) ;) :D

U, ja, fismo je res zakon :P

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• smasher
      Ma jaz sem do sedaj 2x kupil fulbat pri akumulator.si ini so se mi zdeli čisto dovolj vredu,če jih ne zanemariš, enega sem pustil 1 leto stat na podstrešju pa je šel v qrc, (je klasični s tekočo kislino), drugi AGM, ga 1x na 3 mesece priklopim na vzdrževalec in jr zdržal 2 leti čakanja Glede polnilca iz hoferja,  odvisno kateri model, moj stari brez ekrančka ne more it preko 14.5V, medtem ko ta novejši lahko grejo tudi čez 15V, in so me poučili tukaj na forumu da AGM akumulatorji baje ne marajo biti polnjeni z napetostjo preko 15V.
    • GizmoFighter
      Ja, ivje pa res 😂, druga ni bilo. Pa ena gozdna vlaka, 50m z razmočenim drekcom pekcom, to je edino kar je bilo treba pazit, druga pa zbit šuder.  Fotr Mamut, ne pretiravaj z drek špuro, nč ni blo hudga 😅 Pomisli na Hrvata z lepo modro X-o, pa pomisl kakšne gume so fantje imeli gor, pa ob tem še mal pomisl na Gizmota in njegove gumhi 😉 Drgač pa pr Mamutovanju je takole. Zadeva ti kot prvo mora bit všeč, sama ideja, mora te potegnit, da bi tudi sam poizkusil izziv ali ne-izziv, kakor vzameš. Letos in najverjetneje tudi v bodoče, če bo event še aktiven, je bilo in bo mogoče, gor se pripeljati s čemerkoli, brez strahu. Tu ni izgovora, žal. V redu, potem pač blato čistiš malo dlje z motorja, a jeb ga. Tisti, ki vas je strah umazat motor in ste njegov suženj, ne hodit gor s cotko, to ni za vas. Torej vsak motor je bil primeren. OK, gume, fino je bilo, da si bil na legalni strani s profilom, razmočeno blato v špuri zna biti hinavsko. Sam event je skupek druženja z zanimivimi ljudmi, starimi znanci, novimi obrazi, takšnimi in drugačnimi obiski. Vsak si vzame event po svoje, na easy ali malo manj na easy v katero smer. Vsak pač po svoje. Vedno je prisotno kraljevsko obedovanje, fotr Faker z kompanjoni obvlada, ničesar ne manjka, vsega je vedno preveč. Edino na kar pa moraš biti fizično in seveda tudi malo psihično pripravljen je, da boš spal zunaj na hladnem. Kljub temu, da so razmere kakršne trenutno so, beri, je neobičajno toplo čez dan za ta letni čas, ponoči se temperature spustijo kar krepko, pod ničlo vedno, vprašanje samo kako daleč pod njo. Pomaga in to zelo, dobra oprema, kvalitetna spalka, podmetač, astro folija - prav obrnjena 😫, volneni štumfi, heat pad-i, slama pod križ, termofor, dobra bejba zraven v spalki 😁, karkol. Noč si vzameš po svoje. Ali ob ognju ali v šotoru ali kjerkoli drugje pod smreko, po svoje, z svojo opremo, z svojo idejo. Osebno se vedno veselim jutra, hladne noči so nujno zlo. Čez dan je bilo tako vroče na soncu, da sem enostavno šel ležat za dve uri v senco v šotor. Ful mi je pasalo. Toliko o tem. Letos sem kar presenečen koliko novih in tudi starih obrazov je prišlo in ostalo gor čez noč. Lepo je, da je event podprt z obiskom kolegov iz drugih držav, torej zadeva seže ne samo lokalno, ampak tudi širše. Lepo je videt bilo kako so se imeli lepo gor. Stiski rok povedo vse. Trenutno je bilo mraza dovolj, čez teden dva, pa Jadranka in N.Marof...gasa 💚
    • GizmoFighter
      Qurčenje, snega ne bo, ne rabiš, dej rajš denar vloži v trip na kak island. To kar maš trenutno gor, je še preveč.
    • Loba
      ? A v Avtovalu? V Mariboru se kar izogibajo kakšnih resnih dogovorov, ker so negotovi pri terminu dobave. Mi pa je kolega iz Munchna, ki je v konekšnu s prodajnim salonom povedal, da se jim je povpraševanje po XR ful povečalo. Ampak to je prišlo iz ust prodajalca motorjev, ke je plačan po proviziji... Jaz ne poznam nikogar v SLO, ki je novo XR-ko rezerviral ali bi jo rad zamenjal za staro. 
    • maus
      RUkn še pir namest mene .. grem srat pa scat pa spAT
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!