Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Motor: Kawa Zephyr 750

Čelada: Nolan N81 z dodatnim pin-lock vizirjem

Obleka - usnje:

- No name jakna

- hlače Held

- brezrokavnik - Trbiž

Obleka - textil:

- jakna Clover 4v1 (zunanja jakna iz cordure z vgrajenimi ščitniki in mrežasto

podlogo, notranja jakna z membrano, termo podloga - 4 variante nošenja v vseh

vremenskih pogojih) :OK:

- hlače Highway - lahko jih nosiš solo ali čez druge hlače

Ostala potrebna in nepotrebna oprema:

- podkapa

- obrazna termo maska - kombinacija flecee - neopren

- grelec vratu

- grelci za komolce

- grelci za zapestja - neopren

- letne in zimske rokavice

- ledvični pas Held

- grelci za kolena - neopren

- različne gate, majice, smučarsko perilo....

- razne rute...

Obutev:

- čizme Vibram by Planika

- športni copati

- sandali :naughty:

Naj povem še to, da sem prvo nabavil usnjeno opremo. Če bi vedel kako bom švical v tej vedno hujši vročini tega ne bi nikoli naredil. Sicer usnje zgleda super, ampak ga sedaj uporabljam le še tu in tam, ko so temperature tam do 25 stopinj.

Tekstilne zadeve so mnogo udobnejše za nošenje, čeprav imajo tudi svoje slabe lastnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo pričakoval sem boljši odziv motosvetovcev,sedaj pa še jaz in moja lady

MOTOR YAMAHA FZ6(dobava februar)

čelada schubert S1

jakna clover hydro

hlače clover cruser

škornji oxtar TSC gora tex

rokavice first sport

(podkapa,ledvicni pas,nogavice,rutica)

lady

čelada schubert concept

jakna clover zoom

hlače clover cruser

škornji oxtar galoper

rokavice first turning

(podkapa, ledvični pas)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo pričakoval sem boljši odziv motosvetovcev,sedaj pa še jaz in moja lady

ja, to je tvoj prerogativ.

in zakaj nisi ze na zacetku napisal kaj mislita nositi na motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, to je tvoj prerogativ.

in zakaj nisi ze na zacetku napisal kaj mislita nositi na motorju?

ICE

Sm slišu da se bo s tisto februarsko dobavo yamah neki zataknil in da pošiljka pride šele konc avgusta...

No sej tut če top opremo nosta v avtu bo kr dobr zgledal.... :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICE

Sm slišu da se bo s tisto februarsko dobavo yamah neki zataknil in da pošiljka pride šele konc avgusta...

No sej tut če top opremo nosta v avtu bo kr dobr zgledal.... :))

:? si ti malo po temi brcal? .....kaksne yamahe?! ....posiljka?! :hmm: nic jasno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je Badman hotel Curija malo zasekirat. :devil: Po moje gre za kakšno predbožično šalo! Da bi se dobava zavlekla za pol leta ? Težko verjetno. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah :huh: ..... uh :wacko: .... jebemtis :doze: ..... dons je pa lajtnga dooooooolga :grim .... sem bil preprican da mene misli.... in od kdaj jaz ze spet na yamahi... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kdo jih ima, kako se obnesejejo?

Rabim za Yamaha xjr 1300 pa so originalni ,,roller protector,, malce dragi (30.400) A kdo ve za kakšne druge, kompatibilne, kje se jih kupi oz. komu jih daš delat. Kromane cevi ne pridejo v poštev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo jih ima, kako se obnesejejo?

Rabim za Yamaha  xjr 1300 pa so originalni ,,roller protector,, malce dragi (30.400) A kdo ve za kakšne druge, kompatibilne, kje se jih kupi oz. komu jih daš delat. Kromane cevi ne pridejo v poštev.

Mojster Stane v Smarju-Sap je kar pravi naslov zate. Ce nima, zna narest. Mam pa sicer njegove na Hornetki. On je men super. Vcasih grem kar malo brezveze tja, ker je prijetno tam bit. Cena je nizja od originalnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr javno, sej ni kaka huda reklama. Tud jaz bi kaj takega rabil na moji Fazerki.

Poglej stiri poste visje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, thx. Aja, sem mal gledal, kaj pa samo plastične kapce, al kako se že tem reče, a tisto kaj pomaga, ker se mi tile bari vsaj za kak odtenek preveč terenski zdijo.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo kaksne konkretnejse izkušnje z "bunkami". Koliko slabše se obnesejo pri padcu v primerjavi z rollbar-i. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam z rolbari na FZS600 bolj slabo izkušnjo. Pri zdrsu se je levi deklc mašine vseeno zdrsal, bilo bi vse vredu, če mi nebi rolbar, zaradi tega ker se je zvil, preščipnil cevi za vodno hlajenje. Torej zaradi dodatne zaščite sem imel motor, v tistem trenutku, nevozen.

Aja, pa še to, rolbari so bili znamke Givi, če bi bili originalni se verjetno kaj takega ne bi pripetilo. Tudi pri večjih nagibih so mi podrsali po asvaltu. Originalni so mi bili turbo grdi.

Pri Fzs1000 sem nabavil raje originalne teflonske čepe (28.000sit). Nikoli jih nisem testiral, so mi pa vseeno ob večjih nagibih drsali po tleh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo kaksne konkretnejse izkušnje z "bunkami". Koliko slabše se obnesejo pri padcu v primerjavi z rollbar-i. :?

Men ob padcu se vedno udari tudi masina po tleh (pa balanca, pa prestavna rocica, pa tank, pa nosilc od kovcka, pa ogledalo... ne nujno v tem vrstnem redu), ampak najprej pa na bunko. Rollbari pa pac vizualno ne pasejo na moj motor (jih pa Givi prodaja).

Originalne bunke od Honde stanejo za Hornet900 70.000 SIT :kva2:, aftermarket tam nekje sedmino cene.

Z Rollbari bi pa tko al tko prej al slej nasedel (kar se lahko konca se precej bolj zoprno kot ce popraskam pokrov od masine).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men ob padcu se vedno udari tudi masina po tleh (pa balanca, pa prestavna rocica, pa tank, pa nosilc od kovcka, pa ogledalo... ne nujno v tem vrstnem redu), ampak najprej pa na bunko. Rollbari pa pac vizualno ne pasejo na moj motor (jih pa Givi prodaja).

Imam občutek Dave kot bi bil skos na tleh z motorjem..... tak občutek mi daje besedica "vedno" v prvem stavku.... :D

Ok, sej vem da ni tako, ne zamert plis. O:-)

Želim ti čimmanj padcev, ravno tako vsem ostalim, da ne boste rabili rollbarov in bunk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko brskam po netu vidm ogromno neoriginalnih,, proizvajalcev ,,drsnih bunk,, (mogoče me bo Toporišič v službo vzel B) ) v TUJINI. Kje v SLO je kaka trgovina kjer bi se to dalo kupit. En zgoraj omenja ,,aftermarket,,--kje je?

Men je pa post od Dave-a ušeč v bistvu me je spravu v smeh.

,,Men ob padcu se vedno udari tudi masina po tleh ,, :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko brskam po netu vidm ogromno neoriginalnih,, proizvajalcev ,,drsnih bunk,, (mogoče me bo Toporišič v službo vzel B) ) v TUJINI. Kje v SLO je kaka trgovina kjer bi se to dalo kupit. En zgoraj omenja ,,aftermarket,,--kje je?

Men je pa post od Dave-a ušeč v bistvu me je spravu v smeh.

,,Men ob padcu se vedno udari tudi masina po tleh ,, :kva2:

Ko recem aftermarket, mislim na vse dele, ki jih kupis potem ko je motor prisel na trzisce iz trgovine.

Ej, jest skoz motor ob tla mecem, a ti ne? (lahko potrdijo udelezenci zbora v goriskih brdih) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, jest skoz motor ob tla mecem, a ti ne? (lahko potrdijo udelezenci zbora v goriskih brdih) :P

Normalno včasih, ko mi je dogcajt al se pa sred nači zbudim pa ne morem nazaj zaspat, pa vstanem in grem in parkrat motor po tleh vržem--no big deal. B)

No a je kje kaka štacuna z neoriginalnimi deli a la trgoavto al kej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno včasih, ko mi je dogcajt al se pa sred nači zbudim pa ne morem nazaj zaspat, pa vstanem in grem in parkrat motor po tleh vržem--no big deal. B)

No a je kje kaka štacuna z neoriginalnimi deli a la trgoavto al kej?

Ja, Mojster Stane, Smarje-SAP, ima kar veliko robe iz tujine. Drugace pa je najblizja postojanka iz Ljubljane -> Villach (Hein-Gerricke) ali Celovec (Kropfitsch)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zanima me kako se kej obnesejo taki ščitniki za mašino.

izkušnje - predlogi

-----

Upam, da tema že ne obstaja ker sem prečekiral skor vse poste. (drugačeusmiljenjepredstrelomVglavo) ;)

post-22-1079530863.jpg

Popravljeno . Popravil Dr. _MAXXI_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rolbari za Yamaho Fazer 600

Dibil in namontiral rolbare (visoke Yamahine), ampak ko motor zvrnem na levo, se najprej tal dotakne mašina. Ko bo odbruslo kak centimeter deklca, pol bo mogoče začel svojo funkcijo opravljat tudi rolbar! :angry:

Pa kdo te stvari projektira! BANDA! Spet so me nategl za 17kSIT. :(

Aja, pa zraven sem dobil odlična navodila za montažo... NIČ SPLOH! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

daytona

racer

shark

dainese

belo

herman

leatherman

ericsson

givi

ortlieb

bagster

canon

molycote

gericke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!