Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Tudi jaz se brez opreme ne odpravim nikamor. Za toplejše dneve pa razmišljam, da bi si za vrhnji del nabavil kaj podobnega temu. Pod protekcijo bi imel majico seveda :P

Pozdrav od Roberta

post-106-1121235365_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam zmeri vso opremo gor, tud za najkrajšo furo, to vključuje čelado, podkapo, švic periu, usnjeno jakno (hvala bogu :OK: ), podhlače in čez motoristične jeanse :slap: , motoristične čevlje,...

Zdej pa za vse tiste, ki dvomijo v leder....... Pred dobrim mesecem sem odletu po asfaltu, kakih 30-40m sem se dričal, pa prekucval in vmes sem sam noge na asfaltu čutu :( ........ Jest grem na motor sam še v ledru in to v enodelcu!!! Jeans ni za na motor :nono: , je lahk še tok dobr sešit, da se nau strgal, ampak nč ne pomaga, k padeš maš občutek kot bi bil od pasu dol nag...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tut ce sam motor v garazi premakns, k bi rad le to pometel

Ne :slap: , ampak lahk mi prideš garažo pomest, pa umes ko boš motor premiku, boš lahk prjatle klicu pa jim govoru da si na furi z Ducatijem... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tut ce sam motor v garazi premakns, k bi rad le to pometel

Takrat še posebej!

Pa pri posteljnih aktivnostih tudi. Pa vizir na helmi zaprt! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K sm se z avtom zaletu, je blo mojga kolega pol strah se z mano pelat. Sam enkret sm ga mogu pa pobrat, pa pride v v bojni opremi, pa s celado ven. Je blo kr hecn, k je folk mislu, da sva rejliista s petkico :D

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se brez opreme ne odpravim nikamor. Za toplejše dneve pa razmišljam, da bi si za vrhnji del nabavil kaj podobnega temu. Pod protekcijo bi imel majico seveda  :P 

Pozdrav od Roberta

O nečem podobnem sem tud jst že razmišlal...

Sicer zadeva na pogled ni ravno lepa,bi bla pa prov uporabna za pod jeans jakno naprimer :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se brez opreme ne odpravim nikamor. Za toplejše dneve pa razmišljam, da bi si za vrhnji del nabavil kaj podobnega temu. Pod protekcijo bi imel majico seveda  :P 

Pozdrav od Roberta

Jst bi mel kej tazga za pod kavbojke! Zgoraj mam vedno jakno ker me ne moti, ampak hlače so pa kr vroče!

Za tiste ki pravjo da na kratke fure grejo brez opreme(razn čelade), bo blo fajn mal pomislt da se nesreče nardijo v bližini doma kjer dobro poznamo cesto!

Sicer pa res da oprema pomaga pri majhnih hitrostih (treba je met pa še cel kup sreče)! Isto je pri varnostnih pasovih, pomagajo po mestu in manjših hitrostih, pri večjih samo blažijo, pri velikih je pa itak vseen al smo privezani al pa ne, ker ko začne enkrat avto razmetavat pa po luft metat...

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lokalne fure praviloma opravim z biciklom, so pa tudi izjeme (če je zunaj več kot 35'C ali kje na dopustu, kjer bicikla ni pri roki, ... ) Takrat sem obvezno v kratkih hlačah in kratki majici ter brez ali z neatestirano "poštarsko" čelado. Nobenih rokavic, nobenih škornjev, nobenih leder tangic. Če bom padel, bom pač padel. Tud z biciklom lahko, pa zato ne vlečem gor ledra, ko se grem peljat. Lahko pa se tud v vato zavijem in doma čepim.

Zdaj pa... navalite mi solit pamet! :P

WORD! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprema je nujen del, ampak motor se da rabit na različne načine, ki zahtevajo/pogojujejo različno opremo.

Če človek uporablja po opravkih ali pa za kavico v mestu, je res neudobno navleči nase vse, kar naj bi te zaščitilo, ker zadeve motijo, kaj čmo....

Če pogledate v Italiji, kjer so motorji dnevno prevozno sredstvo, ljudje nosijo čelado in to je to.....če bi vsakič nakalkuliral, kaj me vse lahko doleti že pred hišo, se nikoli ne bi ukvarjal z motorji, ampak bi se okoli prevažal izključno v Volvo S80!

Ko grem na furo, navlečem nase kar imam doma , če pa grem na lagodno mestno križarjenje s svojo drago, ko vozim po ali pod omejitvami, takrat pa samo čelada....ta "rizik" sprejemam zavestno in ne gledam na to, da sem zdaj glavna faca, ker ne nosim polne opreme...meni so take vožnjice v blazen užitek in si ga nočem pokvariti z ničemer.

Ne pozabite, skoraj vsak motor se da voziti s skuterskimi brzinami, no, pa me zanima, kdo od vas ne bi dobil kake zlobne ideje, če bi videl skuterista v polno bojni opremi, kako nažiga svojih 50km/h :kva2:

Zato vozim motor, ki je narejen tudi za tako vožnjo, če pa bi imel vozilce, ki je pod 100 km/h nervozno, hja, to je pa druga zgodba....

Pač, jaz sem po prepričanju zelo liberalen in ne obsojam nikogar....me pa zanima, če kdo, ki ne nosi opreme, to dela zato, ker ni vedel, da je oprema res koristna stvar, haha, prosim vas...

Popravljeno . Popravil Besi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprema je nujen del, ampak motor se da rabit na različne načine, ki zahtevajo/pogojujejo različno opremo.

Sem mislila, da oprema ščiti mene, ne motor :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? :?

Saj ni nikjer napisano da oprema ščiti motor..

Se pa popolnoma strinjam, da različni načini uporabe motorja pogojujejo različno opremo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi mel kej tazga za pod kavbojke! Zgoraj mam vedno jakno ker me ne moti, ampak hlače so pa kr vroče!

Ma to se da rešit s tisto opremo k je za cross, maš golenčnik pa kolenčnik skupaj pa z elastično mrežo obuješ, pa še s pasi pritdiš da se ti ne premika. Sej kar se tiče protekcije je isto plastike kukr pr kombinezonu, sam ni usnje :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi mel kej tazga za pod kavbojke! Zgoraj mam vedno jakno ker me ne moti, ampak hlače so pa kr vroče!

Prej kot sem si nabavil usnjene Dainesove hlače s ščitniki (kupil šele letos preden sem šel v Švico) sem tudi sam nosil jeans hlače, vendar sem imel pod njimi vsaj ščitnike za na kolena cca 34 EUR. Mi je pa gospa v Motoshoppignolo v Gorizi nudila tudi to kat je že Gizmokak govoril. Neka mrežasta zadeva za pod hlače na kateri so pritrjeni ščitniki za kolena ter ščitniki za boke. Je pa stalo cca 80 EUR (Dainesova zadeva).

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ma za kratke furce par km, samo pamet v glavo in počasi, edino kar ODSVETUJEM je obutev a la COKLE, NATIKAČI ipd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja po bližnji okolici na izi res ni panike :OK:

samo glih takrat hudič rad udari.. :(

Zato boljše stalno pravilno oblečen.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo pove kao se je obnesel oz. naj bi se obnesel crash pad pri padcu,namrec meni se je pri stiku z asfaltom(padec) odtrgal.

mislim da je blo prešvoh narejeno oziroma prekratka dolžina navoja.

mi je pa tud serviser reku ,da se pri preveliki obremenitvi lahko odlomi :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem jih testiral na pisti v novem marofu, levi je malo podrsan, s tem da se mi zdi da so dokaj močno narejeni, prišraufani pa na nosilce od mašine.

pri meni je bilo tako da sem zdrsnil v polnem nagibu in na crash pade ni bilo neke sile, porajsal pa se je tudi karbon-kevlar na deklcu.

v tvojem primeru pa je motor vrglo in zaradi tega se je najbrž crash pad odlomil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo slučajno izkušnje z montažo crash padov od LSL-a.  :hmm:

Predvsem na Fazerja 600.

LSL crash pads na B12. uporabnih izkusenj "na zalost" ni. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo pove kao se je obnesel oz. naj bi se obnesel crash pad pri padcu,namrec meni se je pri stiku z asfaltom(padec) odtrgal.

mislim da je blo prešvoh narejeno oziroma prekratka dolžina navoja.

mi je pa tud serviser reku ,da se pri preveliki obremenitvi lahko odlomi :?

crash pad je namenjen bolj rahlim padcem, zdrsom...., oz mora biti dimenzioniran tako, kot se je zgodilo tebi. Kajti, če bi bil močnejši (če je pritrjen na ohišje motorja), bi ti lahko zvilo "geštel"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja po bližnji okolici na izi res ni panike :OK:

samo glih takrat hudič rad udari.. :(

Zato boljše stalno pravilno oblečen.. :)

"Ja po bližnji okolici na izi res ni panike :OK:"

Ravno to sem včeraj delal

"samo glih takrat hudič rad udari.. :( "

Tudi to se je zgodilo"

Zato boljše stalno pravilno oblečen.. :)"

Hvala meni, da sem bil :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!